Fórum - Zobrazit téma - Darování krve - nebezpečné? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Darování krve - nebezpečné?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Darování krve - nebezpečné?
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
beneficus
Nováček
Nováček


Registrace: 11.3. 2008
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: út březen 11, 2008 4:16 pm    Předmět: Darování krve - nebezpečné? Citovat

Chtěl bych darovat krev (případně pouze plazmu), ale zaznamenal jsem pár reakcí na internetových fórech, že léčitelé darování krve příliš nepodporují - prý to není přímo škodlivé, ale tělo mnohem rychleji stárne, negativně to ovlivňuje některé jeho funkce, po několika letech žádná svalová hmota a lidé jsou úplně vyčerpáni. Plná krev se daruje jednou za tři měsíce, plazma jednou za dva týdny.

Co darování krve z hlediska reiki? Darujete někdo a jak dlouho? Pozorujete nějaké následky?

Předem díky za odpověď...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 7:39 am    Předmět: Citovat

Nemej strach!

Spise si myslim, ze darovanim krve jakoby omladnes, protoze tu "chybejici" si organismus "vyrobi". (Zeny straci krev pravidelne mesicne a ziji dele nez muzi. Very Happy )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zip
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2004
Příspěvky: 120

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 5:07 pm    Předmět: Citovat

Krev jsem dával víc jak 25krát,úbytek svalové hmoty mě opravdu netrápí a vyčerpaný bývám protože jsem strašně línej,chja Laughing Dokonce jsem se po odběru cítil pár týdnú líp,takový na pohodu a svěží Very Happy Zatím mě nikdo nepřesvědčil že to škodí.Dával jsem ještě před Reiki takže z tohohle hlediska ti nepomohu.Tak fčil si vyber...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 6:28 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,
zkušenost nemam,ale myslím,že bych se toho nebála a za druhé,lidé nemocní nebo po nějaké nehodě a následné ztrátě krve nás prostě svým způsobem potřebují,abychom krev darovali.Jinak by asi zemřeli.
Džarmi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 8:49 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Beneficusi,

krev sice darovat nemohu, ale naopak jsem ji před pár lety k přežití bezpodmínečně potřebovala.

Stále s velkým vděkem myslím na všechny ty „anonymní“ dárce, bez nich by to prostě vůbec nebylo možné. A určitě nejsem jediná, kdo si všech těch dobrovolných dárců považuje.

Nakonec…nikdo z nás neví, zda to nebude právě on, nebo někdo z blízkých, kdo bude transfuzi (nebo např. kostní dřeň) potřebovat.

Právě dárcovství považuju za úžasnou možnost jak nezištně a doopravdicky pomoct tomu, kdo je na ni odkázán.
Milióny krásných řečí nenahradí skutek, při kterém darujeme kousíček sami sebe.

Tak bych takhle moc ráda poděkovala všem, kteří krev už darovali a taky těm, kteří ji kdy v budoucnu darují.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
beneficus
Nováček
Nováček


Registrace: 11.3. 2008
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 9:00 pm    Předmět: Citovat

Darovat krev chci, ale spis mi slo o to, jestli podniknout nejaka protiopatreni vuci moznym nasledkum Smile Diky za odpovedi, ted uz se jen psychicky pripravit na velke hnusne jehly a muzu jit Surprised)...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt březen 13, 2008 2:48 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že když jsi zdravý, tak se nemáš čeho bát. S těmi, co varují tu před tím, tu před oním je to často tak, že na sebe tím vyrovným prstem přitahují pozornost "obecenstva". Prostě, jakmile někdo začne někde mluvit o nebezpečenstvích a ohrožení, tak vždycky najde hodně lidí ochotných mu naslouchat. Kdyby jim popravdě řekl, že největším nebezpečím pro sebe jsme my sami - tím jak myslíme a žijeme, začali by od něj nejspíše utíkat pryč. A pro některé je výdělek a proslulost víc než skutečné poznání....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: čt březen 13, 2008 6:55 pm    Předmět: Citovat

Já jsem krev dala poprvé v 18 na škole(šlo tenkrát asi půlka třídy a mě se nechtělo být ve škole,tak jsem šla taky).
Neměla jsem v úmyslu dávat krev pravidelně. Jenže mi začaly chodit domů telegramy, že potřebují naléhavě moji krev na složitou operaci apod. Protože jsem věděla, že mám nejvzácněji se vyskytující krev.skupinu,navíc s neg.RH, tak jsem vždycky na odběr šla, nešlo hodit telegram do koše a nejít Exclamation
Díky telegramům jsem dávala krev 2-3x ročně 12let, pak přišlo těhotenství a přestěhování a já vypadla z evidence a už jsem se k tomu nevrátila.
Moje zkušenost:12 let darování krve mě rozhodně neublížilo ani v nejmenším, ani na vzhledu ani na zdraví. Takže jestli jsi zdravý, mladý a máš dobrou výživu, tak do toho jdi.
Reiki tehdy nebylo, takže má zkušenost je bez reiki, ale není sporu o tom, že reikování (jídla,pití, sebe) je další + navíc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zip
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2004
Příspěvky: 120

PříspěvekZaslal: čt březen 13, 2008 9:40 pm    Předmět: Citovat

beneficus napsal:
Darovat krev chci, ale spis mi slo o to, jestli podniknout nejaka protiopatreni vuci moznym nasledkum Smile Diky za odpovedi, ted uz se jen psychicky pripravit na velke hnusne jehly a muzu jit Surprised)...


Buď v klidu,neboj se a až uvidíš jak se k tvé žíle blíží jehla velikosti asi tak versatilky tak prostě zavři oči a nemysli na to noo,v akčních filmech krvácejí daleko víc a je jim prd...
Ale vážně,pokud ti tlusté drenážní jehly vadí tak si zajdi k obvoďákovi a objednej se na preventivní rektoskopii,potom ti odběr krve přijde jako zákusek po čaji....(zase přeháním...) Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: čt březen 13, 2008 10:54 pm    Předmět: darování krve Citovat

Zipe,
ty dovedeš tak krásně uklidnit...

že dokonce uvažuju o tom, že bych taky darovala krev.
To se vyřizuje u obvoďáka ? Nějaká žádost ? Pokud víte, napište. Nechce se mi to zjišťovat na netu.Jaká jsou k tomu potřebná vyšetření ???

Dík Evík Rolling Eyes .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá březen 14, 2008 7:11 am    Předmět: x Citovat

Ne - zajdeš na transfúzní stanici, kde dostaneš dotazník. Je tam i omezení,
při kterém nemůžeš (některé léky rok zpátky), nebo třeba kdysi jsem se nevešla do váhy (pod 50 kg), prodělané nemoci a tak. Pak ti odeberou malý vzorek a udělají test. Tam tě může vyřadit třeba nedostatek železa nebo něco dalšího. Ale jsou trochu rozdíly mezi darováním krve nebo plazmy atd.
Informace určitě najdeš na netu nebo se tam dá zavolat.
Není to úplně tak, že se rozhodneš a určitě tě berou. Pochopitelně je v tom taky ochrana příjemců.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá březen 14, 2008 8:29 am    Předmět: Citovat

Zip napsal:

Ale vážně,pokud ti tlusté drenážní jehly vadí tak si zajdi k obvoďákovi a objednej se na preventivní rektoskopii,potom ti odběr krve přijde jako zákusek po čaji....(zase přeháním...) Embarassed


Teda ZIPe Laughing

.. jak jsem to precetl, tak jsem malem spadl ze zidle Very Happy Laughing Very Happy

(A to o te preventivní rektoskopii uz taky neco vim.)

Dekuji Ti, prodlouzil jsi mi zivot (smich ho preci prodluzuje) Cool


Naposledy upravil Zbultran dne pá březen 14, 2008 8:32 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zip
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2004
Příspěvky: 120

PříspěvekZaslal: pá březen 14, 2008 8:30 am    Předmět: Citovat

Eviku myslím že dřív k tomu chtěli rtg plic a zprávu od obvoďáka ale jen na prvním odběru,možná se to už změnilo.Jinak to ale probíhá vcelku rychle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: pá březen 14, 2008 8:42 am    Předmět: Darování krve Citovat

Tak děkuju všem za info, mám pocit, že by to mohlo vyjít. Po neděli si to začnu vyběhávat.

Moje rozhodnutí padlo včera asi o půlnoci, když jsem si přečetla ZIPův ,, povzbuzující " příspěvek. Takže je to vlastně jeho zásluha. Very Happy Very Happy Very Happy .
Držte mi palce.
Evik Rolling Eyes .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Hyter
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: pá březen 14, 2008 10:36 am    Předmět: Citovat

Jen doplním. U nas nové dárce neberou pokud si nedoneses kompletní zdravotní dokumentaci. Vysetreni si na hematologii uz potom dělají sami. Nejlepsi si tam zavolat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.35 sekund