Fórum - Zobrazit téma - Kdy možno harmonizovat druhého? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Kdy možno harmonizovat druhého?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Kdy možno harmonizovat druhého?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2008 10:24 am    Předmět: Citovat

Děkuji, děkuji, děkuji. Smile

Mno já právě myslím, že takto nějak to bylo. Ale přiznám se, že v tom tu svoji přílišnou vůli stále nevidím. Z mé strany šlo vůči druhém o příležitost, aby skrze mne mohlo přijít něco, co může pomoci v životě, v takové míře a formě, jak bude to Něco samo chtít .... A z mé strany vůči sobě byl záměr se vůbec odvážit.
Vůbec jsem nemyslela na to, že chci pomoci, jediné, co jsem možná až moc chtěla, je být dobrá právě pro Reiki samotnou. Tomu, co se dělo skrze mé ruce jsem se snažila nevěnovat pozornost, moje pozornost se snažila být u srdíčka, při meditaci, a když mi to nešlo, tak jsem si zpívala mantry.

Ale nikdo mi dosud neodpověděl na tu únavu, jestli se dá únava počítat mezi projev očistného procesu...
A ještě jedna otázka. Měla jsem pak dojem, jakoby z té paní na mě zůstalo něco, jakoby by část její energie. Je to možné, aby zůstalo nějaké energetické napojení? Je pravda, že jsem nevěděla, jak to ukončit. Že tím, že si člověk umyje ruce, to ze sebe nedostane, takové jakoby energetické splynutí, pak jsem i další den mohla prožívat zvláštní stavy. Třeba si uvědomit, jak se cítila, když měla v životě starost o své děti, o své zdraví.... A nebo mám příliš bujnou fantazii.

PS: Paní právě volala a říkala, že si to na chatě užívá, cítí se báječně a všechno je pro ní takové krásné, úplně jinak, než dřív.... Tak to mě dojalo a jsem moc ráda, že jsem k tomu mohla tím, co jsem udělala, alespoň malinko přispět. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2008 11:24 am    Předmět: Citovat

To očekávání bylo spíš čekání na výsledek ve smyslu, jak se k tomu postaví samotná Existence vůči mě. Jestli mi dá najevo: ano, Rendy... bylo to dobré, myslím, že se hodíš na takovou "práci", budeme Tvých služeb využívat častěji... Anebo: Myslím, že bys byla lepší u plotny, přeci jen jsi lepší jako kuchařka... Smile

Co se týče té paní, tak už jen to, že přišla, bylo úžasné... Je mi jedno, jak s "léčbou" naloží, to už není moje věc. Bylo to krásné a krásné věci podporují zase jenom to krásné... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2008 12:03 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Ale nikdo mi dosud neodpověděl na tu únavu, jestli se dá únava počítat mezi projev očistného procesu...


Rendyy, silně pochybuji, že ti někdo tohle vysvětlí. Těch důvodů může být spousta (jak jsi sama psala) a nebo taky čištění. Já bych to teď neřešila Wink . Prostě počkej, jak se budeš cítit příště. Myslím, že ani u zkušených praktiků nejsou dvě ošetření stejná...podobná ano, ale stejná nikdy. A je to logické, protože těch proměnných je spousta.
A únava? Když to vezmeš úplně z jiného soudku, tak třeba po krásném milování je člověk taky unavený...a byl nepřipravený nebo dělal něco špatně ? A nebo prožití obrovské radosti tě může vyčerpat. Je to náhlý příliv silných emocí, po kterém přichází útlum.

A co únava, ještě trvá? Nebo to bylo jen ten den po...?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2008 12:14 pm    Předmět: Citovat

Mamko, cítím se skvěle. Smile Duševně dokonce až moc skvěle, ještě nějak najít způsob, aby se tomu skvělému pocitu přizpůsobilo i fyzické zdraví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2008 1:25 pm    Předmět: Citovat

rendyy napsal:

................
Vůbec jsem nemyslela na to, že chci pomoci, jediné, co jsem možná až moc chtěla, je být dobrá právě pro Reiki samotnou. Tomu, co se dělo skrze mé ruce jsem se snažila nevěnovat pozornost, moje pozornost se snažila být u srdíčka, při meditaci, a když mi to nešlo, tak jsem si zpívala mantry.
.................
Ale nikdo mi dosud neodpověděl na tu únavu, jestli se dá únava počítat mezi projev očistného procesu...
A ještě jedna otázka. Měla jsem pak dojem, jakoby z té paní na mě zůstalo něco, jakoby by část její energie. Je to možné, aby zůstalo nějaké energetické napojení? Je pravda, že jsem nevěděla, jak to ukončit. Že tím, že si člověk umyje ruce, to ze sebe nedostane, takové jakoby energetické splynutí, pak jsem i další den mohla prožívat zvláštní stavy. Třeba si uvědomit, jak se cítila, když měla v životě starost o své děti, o své zdraví.... A nebo mám příliš bujnou fantazii.

Rendyy, nikdo z nás nemůže udělat Reiki ještě lepší než je. Můžeme se postupně učit působit jí lépe a lépe. Nedávat do terapii svoji vlastní vůli je složité a učíme se to asi všichni krok za krokem. Nemyslím, že by bylo účelné odvádět svoji pozornost od probíhajícího procesu jinam, byť tím, že si budeš zpívat mantry. Také jsem to takhle zkoušel, ale není to ono. Možná Ti pomůže to, k čemu jsem dospěl:
Při působení Reiki předáváme těm, na které působíme, svůj vnitřní mír. Mír, který není ničím podmíněn a ani ohraničen. Je to mír mysli a mír srdce. Mír, který je zbaven pochybností (o tom, zda působit nebo ne, zda na to budeme stačit nebo zda to či ono...), obav (o výsledek např.) a je naplněn vírou v Reiki a láskou (nebo laskavostí).
Jakmile cokoliv z toho nebylo splněno, nebo třeba bylo splněno jen z části, může právě tohle být příčinou únavy. To, že jsi měla pocit, že něco z energie té paní Ti zůstalo se mi stávalo také - jak jsem se moc snažil "nést" kříž za ty druhé. Vzít na sebe trochu jejich únavy, bolesti a stresu. Nic se tím ale neřeší. Teoreticky to víme, ale prakticky dost často můžeme v téhle pasti uvíznout.
Určitě se bude často dít, že Ti životní příběhy těch lidí připomenou něco z Tvého vlastního životního příběhu - vždyť platí, že co děláš pro druhé, děláš i pro sebe. Koneckonců nejcennější rady, které druhým dáváme jsou naše vlastní zkušenosti - dobré i ty méně dobré. Takové řešení si vlastních otázek ovšem do terapie a působení Reiki na druhé nepatří. Tím bychom se měli zabývat v čase, který si vyčleňujeme pro sebe.
Nikdo učený z nebe nespadl a zkušenosti získáš jen tím, že budeš Reiki praktikovat. Nedělal jsem to jinak a věř, že když se dneska ohlížím na své začátky, že těch chyb tam z dnešního pohledu vidím dost a dost.
Jak mi vždycky kladl na srdce Michal Burda, Starší Vodnář pražský: "Když uděláš chybu a přijdeš na to, neber si to jako záminku k výčitkám a k pocitu viny. Vždyť jsi to určitě dělal, jak jsi nejlépe uměl. Takže - poklep si hezky na rameno, protože jsi opět moudřejší!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2008 2:36 pm    Předmět: Citovat

Díky, Damao, za příspěvek.

Nesnažila jsem se činit reiki lepší, ale sebe lepší pro reiki. To je myslím úkol každého léčitele, být co nejčistším kanálem. Ani zpívání manter není odvádění pozornosti od procesu, myslím. Mantry jsou součástí celého procesu, jsou součástí mého života, když je zpívám téměř neustále, proč bych je nemohla zpívat při dávání reiki? Kolik lidí dokáže meditovat, být v čistém klidu a míru bez rušivých myšlenek celou terapii? Takový člověk je Mistr (možná nejen) reiki. Není lepší si zpívat mantry, než myslet třeba na blbosti?
K tomu prolínání energií dochází, aniž člověk třeba chce. Třeba nedávno byl u nás kamarád a došlo k "prolínání". Já jsem se cítila částečně jako on a on se zničeho nic rozbrečel a vypovídal se ze svých trápení z poslední doby. Jenže tohle prolnutí nebylo pro mě takové, protože jeho život je jiný, než třeba té paní.

A navíc, tahle komunikace není "ono". Neznáme se většinou osobně, nevíme, jak žijeme, jak k různým věcem přistupujeme, člověk něco řekne a není třeba pochopen tak, jak to myslel, stejně tak, jako když třeba někdo odpoví a já také nepochopím, co chtěl říct a pochopím to úplně jinak. Pak má člověk tendenci slovíčkařit, protože se chce domluvit a pochopit a pak taková komunikace jenom bere energii. Už to tak řešit nebudu, když si nebudu vědět rady, zeptám se třeba přes SZ, nebo přednesu vesmíru prosbu o nějakého blízkého živého reiki mistra... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2008 2:47 pm    Předmět: Citovat

Ještě jsem si vzpomněla, nedávno jsem četla, že když se přijde k tibetskému lékaři, tak celou dobu procesu, ať jde už třeba nějaký chirurgický zásah, nebo o léčení ve smyslu přikládaní rukou, tak jsou přítomni další lidé, kteří celou dobu zpívají mantry, konkrétně mantru buddhy medicíny.
Já mám spoustu cd s mantrami, když bych je náhodou při terapii pustila a náhodou by se stalo, že bych si začala vnitřně prozpěvovat, tak to bude mít rušivý účinek? proč?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2008 3:15 pm    Předmět: Citovat

Tak, jak jsi mi to popsala, řekl bych, že jsi byla koncentrovanána to, aby průběh a výsledek Tvého působení byl co nejlepší. V tom jsou právě ty podmínky.
(Je to takové Vodnářské téma: Buďto to budu dělat úplně nejlíp, nebo to nebudu dělat vůbec!)
Při léčení jistě mniši zpívají mantru Teyata......, ale ten, kdo terapii provádí je koncentrován jen a pouze na to, co právě dělá. Dokonce mu ta mantra právě k takové koncentraci pomáhá.
Když si ji třeba pustíš z CD a pak se koncentruješ na terapii, bude to přesně takové.
Ostatně - jestli ji ještě nemáš, rád Ti ji pošlu. Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2008 3:48 pm    Předmět: Citovat

Mám ji, Damao. Moc se mi líbí, jen ji ještě nemám přímo na cd a příště ji zkusím použít. Ale třeba máš nějakou jinou verzi, kterou ještě nemám, tak mi ji radši pošli. Je nádherná. Chceš emailovou adresu, nebo mi ji pošleš jako nějaký odkaz? Každopádně děkuji moc. Very Happy

Koncetrovala jsem se jako při meditaci, na prožívání co nejlepší úrovně bytí. Ostatně jsem dělala to, co dělám každý den celý den, jen mě v tom trochu rušila ta nezvyklost situace. Ne ne, já si svoji přílišnou vůli při léčení vnutit nenechám. Pořád si moc nevěřím, takže když mě někdo o něčem přesvědčuje, radši zapochybuji a mnohokrát to přezkoumám. Možná když bys řekl, že v mé meditaci nebo prožívání přítomného okamžiku je příliš mnoho vlastní vůle, mohlo by to být důvěryhodnější. Pak by to mohlo logicky znamenat, že se ta vůle přenesla i do léčení, ale nevědomě. Protože si opravdu přílišného chtění a lpění na výsledku nejsem vědoma. I když to, že jsem chtěla, aby se reiki u mě při práci líbilo, je taky chtění. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.37 sekund