Fórum - Zobrazit téma - Kdy možno harmonizovat druhého? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Kdy možno harmonizovat druhého?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Kdy možno harmonizovat druhého?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 1:43 pm    Předmět: Citovat

rendyy napsal:
Mamko, ve smyslu: Děj se vůle Boží...


Takže se vůle děla a děje...Very Happy
Třeba si ta paní jen potřebuje odpočinout a tak jí byla nadělena únava a příležitost k odpočinku.
Určitě by tě to nemělo odradit. Přesto se nemůžu zbavit dojmu, že jsi příliš chtěla....tomu se člověk občas těžko ubrání. Zvlášť ze začátku.
Je to hlavně touha po důkazu. Pro mne i ošetřovaného.

A taky mě ještě napadá, proč ses potom ještě za tu paní modlila? Reiki to přece nepotřebuje...teda si myslím Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 1:45 pm    Předmět: Citovat

rendyy napsal:
Damao, já se ptala, jestli je to v pořádku, případně jestli to není v pořádku, tak proč. Nebylo zde nic o páchání dobra ani o tom, že šel člověk dělat něco, co neměl.


Rendee - ja si myslim, ze to bylo v poradku. Ono pomoci cloveku je pekne. To pachani dobra jak pise Damao, ja chapu spise, kdyz se snazim pomahat za kazdou cenu, kdyz se tem lidem nutim.

On ten samotny pristup k cloveku je krasny, i kdybys ho jenom nabila, tak to muzes zacit resit az prijde podruhe nebo potreti, kdyz budes z nej citit nejakou zavislost. Nemelo by se spechat. Hladoveho je lepsi nejdrive nakrmit a pak mu teprve zacit kazat, ze mnohem dulezitejsi nez tenhle materialni svet je nas vztah k Bohu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 1:48 pm    Předmět: Citovat

mamka napsal:

A taky mě ještě napadá, proč ses potom ještě za tu paní modlila?


Za nekoho se modlit je krasne! Rendee asi poslechla svou intuici, o ktere se tu dost mluvi.

Kdyby se za mne nekdo modlil, tak by mi to nevadilo, naopak Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 2:25 pm    Předmět: Citovat

Zbultrane, mně by to taky nevadilo Very Happy .
Já tu větu vnímala jako že to Rendy pojala jako takovou tečku nebo podtržítko za terapií. Jestli ne, tak tuhle připomínku, Rendy, klidně vypusť
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 2:46 pm    Předmět: Citovat

No, já když jsem dostala celkové ošetření reiki od jiného a bylo to samozřejmě až po práci, večer, tak jsem byla vždy úžasně nabitá vitalitou a elánem, takže se mi nechtělo jít spát.
Je možné,že ta paní se asi příliš vitálně necítila, když tě požádala o reiki, po ošetření třeba také nemohla usnout a málo spala, takže pak mohla cítit velký rozdíl mezi svým pocitem vitality ten den a další den. V každém případě se přikláním k tomu, co píše mamka (že to tak paní měla mít, a má si třeba pořádně odpočinout). Určitě to není tvoje "chyba".
Navíc ošetření mají být opakovaná, aby zapůsobily...Já cizí neléčím a sebe a bližní ty tlapkám opakovaně, takže já už další moudra nemám Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 4:49 pm    Předmět: Citovat

Omlouvám se, já jsem to špatně napsala. Ono to bylo takhle. Ráno jsem jako první četla příspěvek od Damaa v tématu o křesťanství, který na mě zapůsobil manipulativně, rozhodilo mě to a vyvolalo to ve mě pocit viny. Napsala jsem tam asi dva příspěvky, které jsem následně smazala, protože se už na tohle téma vyjadřovat nehodlám, každopádně jeho příspěvek na mě působil tak, jak působil. Byla jsem tedy taková divná už od rána.
Ta otázka, co jsem napsala do tohohle vlákna, souvisela s únavou. Ptala jsem se, jestli je v pořádku cítit únavu další den po terapii, jestli únava může souviset s očistným procesem. To byla celá, stručná otázka. Nenapsala jsem, kdo cítí únavu. Damao mi na to napsal příspěvek, který neodpovídal na mou otázku, ale říkal něco o dobíjení baterek, "léčení" energetického systému místo člověka samého, o páchání dobra a o žlučníku a pečeném koleni. Taky o tom, že reiki vede k harmonizaci, ale člověku nemůžeme předat to, co sami nemáme, čímž jsem pochopila, že míní právě tu harmonii.
Ono to první léčení bylo pro mě něco, jako když prvně vyznáte někomu lásku a čekáte na odpověď. Já jsem ukázala Bohu svůj přístup k léčení, odvedla jsem tu nejlepší práci, jakou jsem mohla. S láskou jsem Mu ukázala, jak bych chtěla pracovat a co mám opravdu ráda. Aby věděl, že když za mnou pošle někoho dalšího, tak ti lidé budou v dobrých rukou... A čekala jsem na odpověď...
Jenže jsem od rána byla unavená, hodně unavená a nevěděla jsem, čím to je. Zaváhala jsem, jestli to nemohlo být z reiki, proto jsem se zeptala na otázku o únavě, protože i pro mě to byla terapie. Navíc ta paní za jednu ze svých nejvíc promarněných životních šancí považuje to, že jí zdejší lékař nabídl spolupráci, ona dřív také léčila a diagnostikovala, vzdala se té šance, ani to nezkusila a vlastně časem přestala léčit úplně. Proto si takhle pomáháme vzájemně myslím mnohem hlouběji, než by na první pohled kdo řekl. No a na otázku o únavě jsem dostala odpověď takovou, jakou jsem dostala. Jelikož jsem byla unavená a z onoho ranního příspěvku mi bylo taky na nic, tak tohle mě úplně položilo. Vím, že Damao má spoustu zkušeností, tak jsem si to vzala osobně a chtělo se mi plakat... Taky ta moje únava mohla mít spoustu jiných příčin. Třeba tu, že jsem spala skoro na zemi, protože nemáme postel. Nebo že se občas snažím o jakousi očistnou kúru, kde většinou první dva dny bývají euforické a ten třetí kritický. Dnes je ten třetí... Zkrátka důvodů mohlo být mnoho a já chtěla reiki vyloučit.
Tak mě ta celá situace dostala tak trochu na kolena a v tom nejhorším mě reiki nezklamala. Znovu se zevnitř objevil ten krásný pocit a cítila jsem ho za tou vší únavou. Než jsem dojela autobusem domů, tak po únavě ani památky.
Uvědomila jsem si, že "páchání dobra" vypadá opravdu jinak. To, co jsem udělala já, bylo "plout s proudem". Paní odpočívá na chatě a prý se cítí přímo fajn.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 5:09 pm    Předmět: Citovat

Rendy, mně nejdřív napadla tvoje únava, už jsem měla rozepsáno na tohle téma, ale pak jsem si řekla, že jsem to špatně pochopila Very Happy .

Myslím, že to, co jsi prožívala poslední dny a týdny, by skolilo kdekoho.
Takže nárok na únavu máš a proto si hezky odpočívej Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 5:13 pm    Předmět: Citovat

Mamko, reiki možná modlitbu nepotřebuje, ale lidé ano. Je hezké, když se člověk za druhého modlí. Modlitba nic nestojí, nemusíš do ní být ani zasvěcena. Možná může být reiki něco jako modlitba v pohybu... A také je krásné, když víš, nebo dokonce cítíš, že na Tebe ostatní myslí ve svých modlitbách. Možná i život by měl být neustálá modlitba... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 5:29 pm    Předmět: Citovat

Mamka: Ono se přece říká, že kdo dává reiki, tak zároveň i přijímá... Proto dle mého laického názoru by neměl být unavený ani jeden...?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 8:26 pm    Předmět: Citovat

Ještě jsem přemýšlela víc nad tou větou: terapie směřovala k energetickému systému, ne k člověku samotnému. Ta paní byla vůbec první, kdo mě kdy požádal o pomoc. A já jsem se jí mezi těmi všemi pomocnými technikami, jako je třeba právě reiki, snažila předat i to, jak být blíž sobě samé. Taky celý život skoro nic jiného nedělám, než hledám tu Cestu, jak přes všechny překážky odkrýt to, co člověk doopravdy je. A jestli jsem k tomu přispěla byť jen malinko, tak jsem za to nesmírně vděčná, protože tohle je to Povolání. A já jsem teprve na začátku. Nechala jsem se vést a udělala jsem to nejlepší, výsledky vůbec nezáleží na mě. Možná by dobrý terapeut mohl mít více citu také proto, jak nějak laskavě podpořit někoho, kdo se snaží o dobrou věc...
Nebo je také možné, že to teď všechno moc prožívám, ale to jsem celá já. Vždycky jsem až moc upřímná a když něco dělám, tak se to snažím dělat opravdově a pak to takhle vypadá. Jdu si pročistit hlavu na procházku, páč je toho už na mě dneska moc...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 9:44 pm    Předmět: Citovat

Rendyy, prosím neber to tak osobně, obracíš každou moji větu tak, aby z ní byl břit, který Tě zraňuje a nic takového jsem na mysli rozhodně neměl.
Nepochybuji o tom, že jsi to udělala jak jsi nejlíp uměla a pokud jde o výčet chyb, tak jsem spíše měl na mysli ty, které jsem já sám na počátku své terapeutické praxe dělal. To jsou především ta slova o "léčení" žlučníku atd. Ty chyby jsem dělal já sám, nevztahuj všechno na sebe, prosím.
Je zřejmé, že jsi do toho dala hodně své vůle a to také není úplně v pořádku. Tu vůli by měla mít především ta paní. Prostě příště méně chtěj Ty a snaž se vést tu paní, aby více chtěla ona.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2008 8:04 am    Předmět: Citovat

Podle čeho se pozná, že jsem do něčeho dala hodně své vůle? Snažila jsem se být tak, abych pouze "byla", bez vůle, bez chtění, bez očekávání... Ale pokud jsem to toho opravdu dala hodně vůle, ráda bych věděla, jak to příště poznám, abych tu chybu neopakovala...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2008 8:50 am    Předmět: Citovat

Rendyy, na to má asi každý svůj vlastní recept. Pokud tě to zajímá, tak já naříklad koukám z okna a pozoruji dění venku a pokud má přijímající chuť povídat si, tak si povídáme a ruce se posouvají samy od sebe.
Jsou ale situace,kdy si to prostě nedovolím a nerozptyluju se ničím. Jenže to se soustřeďuji na informace, které ke mne přichází, ne na to, že léčím a chci pomoci.
Naprosto chápu to, co prožíváš, protože to tak cítil určitě každý z nás, když pokládal ruce na první lidi. Nejsi žádná výjimka a taky nedostaneš stopro funkční návod. To přijde samo ani nebudeš vědět jak.
Jestli můžu, tak ti popíšu svůj "rituál" před tím, než za mnou přijde človíček. Osprchuju se s myšlenkou na "spláchnutí" všeho, co by mne mohlo rušit a vezmu si čisté oblečení. Vyvětrám místnost, zapálím svíčku případně aromasvícen, připravím lehátko a myslím jen na to, aby se u mně človíček cítil dobře a v bezpečí. Vyšlu myšlenku s tím, že pokud je připravena síla - energie, která mi může pomoci při našem setkání, tak prosím o pomoc. Jen takhle jednoduše. Vím, že jsem udělala maximum a pak to už nechám "vyšší síle" a nic dál neřeším. Prostě jako když přijde známý na kafe.
To je samozřejmě ideální situace. Když má např.kolega v práci problém, tak to řešíme za chodu a bez příprav. Jenže tam mám ještě pořád problém s nervozitou z toho, že někdo vrazí do dveří...tohle ještě stále nezvládám, i když se to už lepší.
Až se dokážeš odpoutat od chtění, tak ten rozdíl určitě poznáš Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2008 8:54 am    Předmět: Citovat

Rendyy, tohle co jsi prožila jsme prožili všichni, protože jak jinak bychom se naučili poznat co to vlastně znamená být jen zprostředkovatelem bez vlastní vůle.....
Je úplně normální,že když začínáme, že se soustředíme, aby to všechno bylo tak jak má, abychom nic nepokazili a aby ten, který k nám přišel s důvěrou, odešel spokojený...To je to, že do toho vkládáme to svoje "chtění", svou vůli.Až položíš ruce na někoho s pocitem že jsi jen v roli jakési "pumpy", řekneš si Tak si ber, jestli chce, vem si kolik chceš a udělej si s tím co chceš a víc tě nezajímá, soutředíš se jen na to, co ti říkají ruce, tak to je odpoutání se od vlastní vůle a nechání tomu volný průběh. Někdo přijede k benzince pro 5 litrů, někdo pro doplnění celé nádrže a nekdo přijede, zastaví a zjistí, že tu nádrž má plnou, jen si přijede prohlídnout jak to na tý benzínce vypadá.A jsou řidiči, že testují, který bezín je lepší a nebudetak ubývat Smile))) Ale tu pumpu to nezajímá, tý je to jedno, a je jí jedno jestli si to ten kdo čerpá vezme do kbelíku nebo do kanystru, nebo do nádrže, jestli se v tom bude koupat, bude na to jezdit, nebo to prodá dál....Ona udělala jen to co měla - zprostředkovala čerpání...Tož až dojdeš k tomuhle pocitu bez očekávání, tak to je správně. Jak to poznáš na sobě? No právě tak jak to teDˇprožíváš. Právě jsi poznala že to tak úplně bez očekávání a tvé vůle nebylo. A musíš hledat dál, jen ty sama na sobě poznáš, kdy to je ok. Wink Proto se říká, že čím víc chceš, čím větší máš očekávání, tím víc jsi zklamaná, nedopadne to jak bys chtěla nebo se to může obrátit i proti tobě. Platí to nejen v reikování ale i vživotě.Když ti to je celkem fuk, necháváš to na "osudu" a řešíš to podle ptořeby a citu jak to přijde a soustředíš se jen na to co můžeš udělat ty sama (v případě reiki hlídat ruce, kdy přesunout do jiné polohly, kdy ukončit ) a nepřebíráš zodpovědnsot za to co má udělat nebo udělá druhý, tak pak se cítíš ty fajn a druzí taky. Zní to všechno jednoduše, ale díky těm našim přesvědčením a programům v hlavě to děláme složitejší, protože se nám do toho míchá pocit viny, když něco neuděláme, nepomůžeme, nezvládneme a tak sami sebe týráme, děláme si peklo na zemi. Tím, že přijdeš na to, že když tě něco bolí na duši, trápí, máš pocit že ti někdo ubližuje, křívdí,apod, tak vždycky, komu to vadí, tak toho je to problém, ten s tím má něco dělat , protože okolí, i ten kdo je ten kdo tu bolest způsobil, s tím problém nemá. Vždycky se ptej A co s tím můžu udělat já? Jestl se to týká tebe, tak to řeš. Pokud to je problém někoho jiného, nech problém jemu. Tedy i zodpovědnost za uzdravení. K tvým výukovým lekcím bude patřít i to, že k tobě budou chodit lidi, kteří budou skučet, plakat ale reiki jim moc nepomůže nebo na chvilku nebo vůbec. Ale to není že ty jsi něco udělala špatně, léčitelem jsou oni, ty jsi jen zprostředkovatel. Jako pumpa nebere zodpovědnost, jestli má majitel auta prasklou nádrž,nebo jezdí sportovním stylem, že za chvilku zas potřebuje tankovat, tak ty nebereš zodpovědnsot za to, co s tou energií příjemce udělá. Akorá zjistíš, že když k tobě chodí neustále a opakovaně jen dotankovat a že s tím sám nic nedělá, že si jen stěžuje, no tak tě to přestane bavit a jednoho dne mu řekneš, "Já vám člověče pomoct neumím a nemůžu, protože vy čekáte, že všechno za vás vyřeší druzí. A to já neumím. Já vám můžu jen zprostředkovávat sílu, která by vás k tomu dokopala, abyste něco začal dělat sám, ale vy si jen rochníte jak v bazénu s perlivkou. Je to váš život a zdraví, chtít musíte vy, ne já. "A nebo zjistíš, že ten kdo k tobě přišel s bolestí sice o tu bolest nepřišel, ale našel nové přátele, změnil práci, dovolil ve svém životě nějakou změnu. Tož tu energii použil tam, kde je pro něj nejdůležitější......A tobě to může být zas úplně jedno Smile)))))
Tak vítej mezi reikisty a našimi výukovými lekcemi,naším poznáním.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2008 9:39 am    Předmět: Citovat

Renato, mistr se prostě pozná na první pohled Very Happy .
Já do odpovědí pořád vkládám příliš pocit chtění co nejlíp vysvětlit....a vždycky mi unikne, že v jednoduchosti je krása. Embarassed Díky.
mamka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund