Fórum - Zobrazit téma - Kdy možno harmonizovat druhého? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Kdy možno harmonizovat druhého?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Kdy možno harmonizovat druhého?
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Moka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2008 8:30 pm    Předmět: Kdy možno harmonizovat druhého? Citovat

ahoj příznivci reiki,
moc ráda bych se vás zeptala, zda jste ve svých začátcích, tedy po zasvěcení do reiki 1, dokázali postupně rozpoznávat problematické body na těle. Abych se přesněji vyjádřila, bude mi končit oněch 21 dnů, kdy se snažím obeznámit se s reiki, čakrami a užívat si čištění všech svých starých bloků. Jenže, přestože mi při harmonizaci čaker brní ruce, při mapování necítím lautr nic. Na žádném místě ani náznak tepla, nebo naopak chladu. Podle vašich zkušeností, mohu k tomu dospět časem? Těšila jsem se, že budu pomáhat mamce nebo svému synovi, ale takhle nepoznám nic na sobě, natož na někom jiném. Question
A ještě prosím o jedno. O harmonizaci čaker nebo zprostředkování energie druhému - jste se pokusili po oněch 21 dnech, anebo ještě o něco později??
Děkuji Cool a opatrujte se Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2008 10:00 pm    Předmět: Citovat

Hele, a zkusila jsi dignostikovat někoho druhého? Já, leč mám 3. stupeň, a jedu po sobě rukou, taky toho moc necítím, ale na druhých jo. U tohodle je nejdležitější vypnout hlavu, na nic nemysli. Postav se u rostliny (1,5m), natáhni ruce a pomalu se k ní přibližuj. Na nic přitom nemysli, je čekej co se stane.
Jo, proč bys nemohla léčit ostatní? Pravidlo říká 21 dní, já ho nedodržel a zatím nikdo neumřel, tak s chutí do toho. Lidé by se měli trochu míň ohánět kodexem a nebýt tak ortodoxní. Wink Přeju hodně zdaru!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zdenkaabc
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 2.3. 2008
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: ne březen 09, 2008 5:29 pm    Předmět: Citovat

Nikdo mi při prvním zasvěcení nenařídil nějakou pauzu. Teď mám trojku a řídím se intuicí a pokládám ruce, kam mi to směruje.
Vždyť reiki si cestu samo najde, kam je třeba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Hyter
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: ne březen 09, 2008 8:56 pm    Předmět: Citovat

Ahoj. Jsem jeste ve lhute 21 dni, myslim si ze tahle doba je narizovana hlavne z duvodu aby si clovek zafixoval postup na sobe a vnimal zmeny ktere se v nem deji....Ale v literature se uvadi leceni druhych hned po zasveceni. Myslim ze na tom neni nic spatneho.
Z mych zkusenosti muzu rict, ze pocit v rukou (teplo, brneni) u me postupne narustal. Dnes me ale zaskocilo ze je sotva znatelny....da mi hodne prace ho vnimat. Stava se vam to taky?
Co se tyka scannovani druhych, myslim ze to prijde casem...a asi ne kazdemu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po březen 10, 2008 12:33 am    Předmět: Citovat

Ve skutečnosti je "lhůta 21 dní" sugescí.
Po zasvěcení do Reiki přijde období, kdy dochází k výraznějším změnám v energii těla, což vede k očistným procesům. Ty trvají zdpravidla 21 dní, ale mohou trvat i 6 týdnů. Je to zcela individuální. Po celou dobu probíhající očisty a praventivně po dobu nejméně 21 dnů se doporučuje minimálně každodenní působení do čaker, někdy celkové ošetření Reiki-
Toto období nikterak neomezuje využívání darů Reiki, ani na sobě ani na druhé.
Je pochopitelné, že změny v energii těla mají za následek změny v citlivosti - ve vnímání intuitivních vjemů týkajících se blokád životní energie. Vše se časem ustálí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Moka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: po březen 10, 2008 6:58 am    Předmět: Citovat

Díky všem, jste skvělí Very Happy
Pěkný den!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: po březen 10, 2008 4:32 pm    Předmět: Citovat

Jo, hyter, taky občas necítím absolutně nic, ale někdy mám dny kdy toho cítím opravdu hodně moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út březen 11, 2008 7:15 am    Předmět: x Citovat

Moka: asi se často opakuju, ale nejosvědčenější prostředek je:

čas - trpělivost - vlastní práce.

Já myslím, že jednadvacítka je dost rozumná věc, jak trochu ubrzdit počáteční úletovou euforii a nasměrovat člověka ke smysluplné práci, kdy pochopí, že základ je práce na sobě a teprve pak vyléčení celého světa.
Ne naopak.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 10:27 am    Předmět: Citovat

Je v pořádku, když se člověk první den po terapii cítí velice dobře, ale další den je naopak velice unavený? Dá se únava počítat mezi projevy očistného procesu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 11:01 am    Předmět: Citovat

Pokud přichází po dni terapie únava, je zřejmé, že terapii ošetřený člověk přijímal pasivně - prostě si "nechal dobít baterky".
Osobně tohle za terapii nepovažuji. Terapie směřovala k energetickému systému člověka, ne k němu samotnému.
Pokud někdo jen pasivně přijme ošetření Reiki a pak se s novým elánem hrne škodit si svým životním stylem - je to "páchání dobra".
Je to podobné, jako když reikujete někomu žlučník a on si pak dá naproti v hospůdce ovárek nebo uzené koleno. Jew to stejné, jako když dodáte energii workoholikovi a on místo relaxovat pospíchá do práce, aby tam zůstal ještě déle, vždyť je plný elánu...!
Reiki by měla pomáhat lidem k nalezení rozumného a vyváženého životního stylu. Řekové takovému životnímu stylu říkali Kalokagátia.
Těžké je to v tom, že nemůžeme předat to, co sami nemáme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 11:06 am    Předmět: Citovat

Damao, já se ptala, jestli je to v pořádku, případně jestli to není v pořádku, tak proč. Nebylo zde nic o páchání dobra ani o tom, že šel člověk dělat něco, co neměl.
V podstatě jsi mi tím řekl, že jsem reiki ošetřila pouze energetický systém člověka, ne člověka samotného a to je špatně. Je to špatně také proto, že jsem na něm "spáchala dobro" a on pak udělal zase něco špatně, viz že si možná šel dát pečené koleno na nemocný žlučník? A že já sama v podstatě ani pomoci nemůžu, reiki skrze mne pomoci nemůže, protože nemůžeme dávat to, co sami nemáme...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 1:05 pm    Předmět: Citovat

Zkusím tak nějak popsat, jak "léčení" probíhalo. Předem jsem se modlila, abych byla co nejlepším kanálem pro reiki, jak jen to dovedu. Snažila jsem se, resp. jsem se snažila vůbec nesnažit, být celou dobu ve svém srdíčku a zmenšit se natolik, aby nic nezabraňovalo proudění energie. Přistupovala jsem k tomu s láskou a tu paní jsem viděla jako krásnou bytost, ke které skrze mne může proudit Boží láska. A všechno šlo dobře, myslím, že to proběhlo tak nejlépe, jak jsem uměla, už nevím, co jsem mohla udělat lépe. Snažila jsem se být vnímavá ke všemu, co přichází, půjčila jsem jí nějaké knihy, které jí mohou hodně pomoci, cítila jsem jeden psychický blok, o kterém jsem se jí pak zmínila a ona říkala, že si je toho vědoma. Mluvily jsme o dalších věcech a ukázala jsem jí, co kdysi pomohlo mě. S tím jí právě mohla hodně pomoci ta kniha. Modlila jsem se za ní...
Bylo vůbec poprvé, co jsem něco takového dělala, takže když mi pak někdo naznačí, že to bylo špatně, mrzí mě to. Nevím, co jsem pokazila, jestli jsem něco pokazila.... Zajímalo by mě co. Můj pocit z toho je dobrý, ale co potom ta únava. Klidně bych pokračovala a nenechala se odradit, ale pokud to, co dělám, může spíš ublížit, tak kašlu na svoje pocity, byť by byly sebelepší a nechám toho.
Také jsem neměla pocit, že jí nemám co nabídnout. Možná nejsem příklad vyrovnaného bezproblémového života, ale něco mám. Odvahu, nadšení a touhu po uzdravení, po Bohu... Alespoň v tom jí můžu být inspirací.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 1:14 pm    Předmět: Citovat

Rendyy, ta paní k tobě přišla s nějakou fyzickou či psychickou bolestí nebo jen tak "nabít" ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 1:15 pm    Předmět: Citovat

Mamko, ve smyslu: Děj se vůle Boží...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 1:16 pm    Předmět: Citovat

Přiznám se, že s diagnostikováním rukama to u mně taky není moc horké. Mám sice R3 ale zatím nedokáží rukama rozeznat na druhém, kde má jaké bloky. Našel jsem někde na netu dokument ENERGETICKÁ CVIČENÍ KE ZVÝŠENÍ CITLIVOSTI V RUKOU. Je tam pár cviků pro zvýšení citlivosti. Chce to ale cvičit, cvičit a cvičit. Mně to zatím netrápí a tak si říkám, že to přijde časem.
Při ošetřování druhého většinou začínám harmonizací čaker systémem 1-7,2-6,3-5,4 a pak buď přiložením na postižené místo nebo přes šlapky, kde jsou vyvedené stejně všechny čakry. Svoje čakry si většinou harmonizuji přes LSVJ. Je to rychlejší a pohodlnější.

Jak říká Filio. Hlavně z toho nedělat vědu. Smile

Roso
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund