Fórum - Zobrazit téma - jsme trvale spojeni se zasvěcujícím mistrem? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - jsme trvale spojeni se zasvěcujícím mistrem?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

jsme trvale spojeni se zasvěcujícím mistrem?
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 7:48 am    Předmět: jsme trvale spojeni se zasvěcujícím mistrem? Citovat

Milí reikisti,
jaké máte zkušenosti s tvrzením, že "po zasvěcení daným mistrem jste s ním trvale spojeni" a že přebíráte zasvěcením jeho kvality a nedořešené problémy.
A že pokud vy máte po zasvěcení problémy, pomůže vás přesvěcení od jiného mistra.

Já na to mám asi takový názor, reiki má furt stejnou kvalitu ať je od jakého koliv mistra. Ale zároveň v tom váhám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
BATHORY
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.8. 2007
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 9:37 am    Předmět: Citovat

Ahoj wendys,
Ano, myslím si že propojeni jsme. Určitě záleží na tom, jakého mistra máme. Jsou mistři a mistři! Já sem měla veliké štěstí, že sem si vybrala právě takového mistra jakého mám. Je to ten nejmíň sobecký člověk kterého znám. Je to mistr v pravém slova smyslu, který tě nenechá na holičkách, stará se o tebe a ve všem ti radí. Velice si ho vážím a myslím si, že propojeni budeme už po zbytek života.Jsou to i takové ty momenty, že vždycky když je mi úzko, nebo mě cokoliv tíží, nebo bych s ním třeba jen tak ráda mluvila, tak v tu chvíli mi vždycky zavolá a mě je dobře jen když v ten moment vidím na mobilu jeho jméno. Prostě to poznám že volá právě on a vždycky se tomu musím zasmát Very Happy . Myslím si, že máme pěkný vztah a opravdu sem moc vděčná, že sem našla právě ho.

Ale určitě tomu tak není vždycky. Mám jednu kamarádku, která chce znovu zasvětit do dvojky, od někoho jiného než předtím, protože jak mi říkala, bylo její zasvěcení celé tak nějak prapodivné, nesměli se na kurzu ani na nic ptát a hlavně museli hodně lidem doporučit právě tenhle kurz...
Pokud z toho lidi prostě jen třískají peníze a nedělají to vůbec s dobrým úmyslem, tak si myslím že nějaké propojení vůbec být nemusí, z důvodu, že takovýmhle mistrům na jeho žácích vůbec nezáleží a je mu asi jedno jak to s ním bude dál.
Nevím, možná to vidíte nebo cítíte jinak, ale já to vnímám takhle Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 10:08 am    Předmět: Citovat

Wendys, já si zase myslím, že problémy svého mistra nepřebíráme.
Určitě ne jako součást zasvěcení. Spíš se to může stát, když jeho problémy vnímáme z jeho postojů a chování. Prostě si to sami přibalíme.

Taky si myslím, že takové propojení, jaké popisuje Bathory, zavání vznikem závislosti na mistrovi. Být v kontaktu a učit se, to ano. Ale jinak se může stát, že si přestaneš věřit a bez podpory mistra se do ničeho sama nepustíš.
Pokud mistr dopustí vznik takového propojení, pak může být sebeúžasnější, tak svému žákovi spíš škodí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
BATHORY
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.8. 2007
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 10:24 am    Předmět: Citovat

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Já nepsala nic o závislosti Very Happy jen o tom, že si můžeš se svým mistrem vytvořit velice pěkný vztah a být s ním v přátelství celý život. Já se umím o všem rozhodovat sama a rozhodně nejsem na něm závislá. Jen si vážím toho, jak se ke mě chová a mám pocit, že máme troufám si říct, docela stejný pohled na tohle všechno, nebo aspoň hodně podobný. Tobě se na tom něco nezdá? Prostě máme hezký vztah, aspoň si teda myslím Wink To je vše Very Happy
A pokud ty takový vztah se svým mistrem nemáš, tak je mi to líto. Ale já sem díky tomuhle našla člověka, o kterém si troufám říct že je to pravý přítel a můžu mu věřit.

Měj se krásně Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 10:40 am    Předmět: Citovat

Bathory, tak to je fajn. Jen mi to tak připadalo. Víš, asi to bude tím, že znám človíčka, který se do takové závislosti dostal. A začínal přesně tak, jak jsi popisovala. Tak proto ta reakce.

Máš pravdu, R1 jsem prošla bez toho, že by ve mně mistr zanechal stopu, na R2 jsem byla u mistra, který mi toho taky moc neřekl, ale přesto si ho velice vážím. Asi to tak mělo být. Donutil mne hledat a učit se jiným ( a myslím, že účinným) způsobem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 10:54 am    Předmět: Re: jsme trvale spojeni se zasvěcujícím mistrem? Citovat

[quote="Wendys"]Milí reikisti,
jaké máte zkušenosti s tvrzením, že "po zasvěcení daným mistrem jste s ním trvale spojeni" a že přebíráte zasvěcením jeho kvality a nedořešené problémy. Konec citátu.

Tohle vůbec nezní jako zůstat přáteli nebo mít hezký vztah, spíš o té závislosti nebo jiných nekalostech. Když se dodržují všechny "zásady"
a nikdo si nikam nic nepřidává, nepřimixuje, tak by mělo být všechno
v pořádku. Spíš mám pocit, že se musí chránit učitel před natažením
problémů od svého žáka.

Jak jsem se já učila zasvěcovat od svého učitele, tak se při zasvěcení používá na konci i určitý rituál "odstřižení" od zasvěcovaného. Jsem mu za dobré vedení vděčná.

Ale je třeba si vybrat takového učitele, kterému můžu věřit. V zásadě není účelem hry na sebe někoho vázat.
Ale jsou lidi, od kterých bych si nic ve smyslu zasvěcení, léčení či jiného vstupu do svého prostoru nikdy nenechala dělat. Právě z těchhle důvodů.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 11:20 am    Předmět: Citovat

Tou trvalou provopojeností jsem nemyslela, to že si telefonujete, ale propojení na podvědomé úrovni (která je ať ccheme nebo ne).

Nevím, jestli to doporučované přesvěcování jiným mistrem (v tomto případě) není jenom manévrem pro vydělávání peněz. Vždyť reiki je jen jedna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
BATHORY
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.8. 2007
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 11:37 am    Předmět: Citovat

Wendys, to sem dala jenom jako příklad. I když myslím, že když si na mého mistra vzpomenu a on mi v tu chvíli zavolá a já vím že volá on, tak si myslím, že to asi určité propojení je.

A s tím obnovením zasvěcení, to musí ta moje známá vědět sama, jak to cítí. Jen sem to sem napsala, že i takhle se to může stát. Pokud se chce nechat znovu zasvětit, je to jenom na ní.
To sem jí nedoporučovala já Wink Jen mi o tom řekla.
Čau
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 12:25 pm    Předmět: Citovat

Tak mam pocit, ze pri energetickem spojeni se mohou prenaset problemy sem a tam. Mistr by mel dokazat neprijmout problemy od sveho zaka. A zak by si mel hledat takoveho mistra, ktery problemy nema, nebo jich alespon nema moc.

Jinak zavislost na mistrovi podle mne neni moc dobra vec.

Nejlepsi ucitel je takovy, kteremu nejen ze nevadi, ale dokonce bude rad, kdyz ho jeho zak predci!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 12:56 pm    Předmět: Citovat

Já jsem tady tohle téma nadhodila z toho důvodu, že byly nebo občas jsou chvíle, kdy mi není moc dobře a v tu chvílu pochybuji, zda mě reiki vede správným směrem, nebo zda jsem neodbočila do slepé uličky.

Tak jsem požádala o zakreslení stavu svých čaker pomocí automatické kresby. Z toho vyšlo, že mám čakry hodně rozházené, a že by mi toto reiki zrovna dělat nemělo, a kdybych se nechala přesvětit od někoho jiného, tak by se mé problémy z velké části vyřešily.

Proto o tom přemítám.

Já si zas na druhou stranu myslím, že je to neustálou detoxikací organismu - která prostupuje do stále hlubších vrstev aury a vyzvedá na povrch to, co tam je schované.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 1:25 pm    Předmět: Citovat

Myslím si, že moudrý mistr si na sebe žáky nenabaluje a ani nepřipustí, aby se na něj napojovali. Je to asi jako s matkou a dětmi. Správná matka své děti vychovává a vede k tomu, aby jednou samostatně dokázaly obstát ve světě. Tvrdím, že dobrý mistr dělá totéž.
Není tedy dobrý tím, kolik má na sebe navázaných žáků, ale tím, kolik vychoval samostatných, sebevědomých svobodných duchovních bytostí.
Wendys, nehledej příčinu neharmonie mimo sebe, někde venku. Může to opravdu být i součást prohlubujícího se procesu po iniciaci. Ten proces by ale měl v konečných důsledcích vyústit v harmonii, měl by být harmonizací. Ne naopak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 1:43 pm    Předmět: Citovat

Já to tak vnitřně cítím, že by to zasvěcením u někoho jiného nebylo jiné. Ten proces vesměs vnímám jako pozitivní (někdy bych dokonce lítala, kdybych to uměla, někdy zas holt přijde propad, deprese, únava). Někde jsem se dočetla, že očistné procesy se neobjevují jen 21 dní po zasvěcení, ale objevují se kdykoliv s jakokouliv intenzitou, podle toho, kolik daný člověk prožil stresových situací v minulosti.

V této souvislosti uvažuji o jednom z pravidel reiki "neposuzovat a neodsuzovat", ale není to snadné. Někdy mám pocit, že kdybych neposuzovala, tak by to šlo všechno snáze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 3:22 pm    Předmět: Citovat

Jednou jsem se bavila s jednou paní,ještě když jsem neměla moc páru o tom,co reiki je a pamatuju si,že se po zasvěcení prvního stupně cítila velmi špatně a přisuzovala to k zasvěcení od daného mistra,či dokonce mistru.Pak šla tedy na přesvěcení k jinému mistru a vše se zpravilo.
Taky jsem nad tímto hloubala,jak může nějaký mistr,někomu předat zasvěcení a žáku je pak špatně.Myslím,že i tady na webu jsem četla příspěvky od lidí,kteří s tím mistrem jsou spokojení.Nemůže to být třeba něco osobního (karmického)?Možná by bylo na místě,aby si něco takového mistr uvědomil,všiml si toho a zpracoval to.Vypadá to jako věc složitá a mistr asi musí být opravdu velice zkušený člověk v těchto věcech,aby nepřivodil něco nepříjemného svým žákům.Nebo to může být čistě osobní problém žáka,rozhýbaný reiki po zasvěcení a žák může mít pocit,že to přichází od mistra.
Jinak cítím,že nějaké propojení s mojí mistrovou tam určitě je.Víme o tom obě.A vnější kvalita vztahu mistra a žáka může být jakákoli,kterou může ovlivňovat právě to vnitřní propojení,které má nějaký obsah,či kvalitu.
Jejda,někdy je těžké něco vysvětlit,aby to bylo správně pochopeno. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 3:35 pm    Předmět: x Citovat

Jedna velká chyba je čekat zázraky na počkání. Nechám se zasvětit a tím pádem se mi všechno srovná, bude mi báječně a do konce života budu ležet na vavřínech. Omyl: často ta práce zasvěcením teprve začíná a cesta může být pořádné dlouhá. Vlastně nikdy nekončící.
Srovnávání čaker je úžasná a uklidňující práce, ale není to jednorázovka. Přece dál pokračujeme v životě, kde něco z minulosti přetrvává a stále má na nás něco vliv - okolí, vztahy, náš způsob života atd. Takže "to" nedělá reiki ale my a náš život.

Po zasvěcení se může dít spousta věcí, nedobře může být nejen z čistících procesů, ale může se dít cokoliv.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Mirek
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 5.8. 2002
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 5:09 pm    Předmět: Citovat

Mám několik blízkých lidí, se kterými se vnímáme, často u nich poznám když mi někdo volá nebo že se za chvilku rozbliká ICQ. Se zasvěcením to nemá nic společného, ten vztah se vytvořil časem tak jak spolu kamarádíme.

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund