Fórum - Zobrazit téma - Muž, nebo žena? Žena, nebo muž? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Muž, nebo žena? Žena, nebo muž?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Muž, nebo žena? Žena, nebo muž?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
gzam
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 16.5. 2007
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: st březen 05, 2008 2:48 pm    Předmět: Citovat

A co že je to ten orgasmus.......?Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Connie
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.12. 2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: st březen 05, 2008 4:01 pm    Předmět: Citovat

Tím "utvářením myšlenek" myslím používání mysli vědomě (sem řadím i tu modlitbu). Z vědomí směrem ven. Dalším způsobem používání mysli je obrácený postup, čímž chápu impulz z venčí (z těla, nadvědomí, podvědomí, vesmíru, Boha...), který proběhne myslí, abychom ho zaznamenali ve vědomí (sem řadím i tebou citované poznání).
Co je myšlenka? Dobrá otázka. Někdo by řekl, že elektrický zkrat v mozku, následovaný chemickou změnou. Ale co potom jiné entity, nevlastnící fyzické tělo s mozkem...že... Smile
Ano, stojí to za bližší prozkoumání. Už proto, aby se do vědomí lidí dostaly a dál šířily informace o síle tohoto fenoménu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Connie
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.12. 2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: st březen 05, 2008 4:04 pm    Předmět: Citovat

Gzam, orgazmus bude nakonec taky jen taková chemická změna v těle, zaznamenaná myslí a doprovázená libými pocity Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st březen 05, 2008 5:15 pm    Předmět: Citovat

Connie,
takže tu máme jakousi interakci mezi jednotlivými informacemi (myšlenkami)? Dobrá.... Smile

Když budeš mí chuť Connie, zkus někdy zcela vědomě, v naprostém klidu, koncentrovaně, avšak jakoby zcela nezúčastněně pozorovat obsah té svojí pomyslné nádoby zvané "mysl".
Tedy veškeré myšlenkové pochody, jejich vznik, pohyb a zánik.... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: st březen 05, 2008 8:26 pm    Předmět: Citovat

Jo tooro, to cvičení co tu popisuješ občas praktikuju, je to chaos, ale když vydržíš tvá mysl se sklidní a už 100% kontroluješ tok svých myšlenek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st březen 05, 2008 9:12 pm    Předmět: Citovat

Connie napsal:
Gzam, orgazmus bude nakonec taky jen taková chemická změna v těle, zaznamenaná myslí a doprovázená libými pocity Very Happy

Nevím, asi záleží na zkušenostech, ale tohle mi připadá tak trochu jako cynický "bonmot". Nebo že by chyběla zkušenost? Hi hi hi Very Happy Very Happy Very Happy
Myslím naopak, že jde o první a důležitý prožitek duchovních aspektů sexuality. Naprosto nezbytný, aby člověk začal vnímat, že tu jde o mnohem více než výměnu energií a tělesných šťáv.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Connie
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.12. 2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 7:36 am    Předmět: Citovat

Tooro,
stalo se. Vše co jsem zde popsala, nebo čemu kdy začnu věřit, mám prvně vypozorováno, odzkoušeno, ověřeno - přeceděno přes své nejhlubší já.
A na základě těchto svých zkušeností bych určitě nenazvala mysl nádobou. Ani jen pomyslnou, jak píšeš.
Nepatřím k lidem, kteří uvěří jen na základě slyšeného, nebo vyčteného. Akorát se neřadím zrovna mezi spisovatele, takže se mi to, co vnímám, těžko popisuje slovy...

Damano,
zkušenost mi opravdu nechybí Wink
Záleží jenom na úhlu pohledu...
Co se týká duchovních aspektů sexulality, řekla bych, že to vnímáš z pozice muže - tam je asi k tomuto duchovnímu prožitku orgazmus naprosto nezbytný Smile
Já, jako žena to vnímám tak, že i když je orgazmus opravdu velice důležitý, pro hlubší duchovní prožitek je pro mě nezbytné současně spojení na nejhlubší duchovní úrovni, naprosté souznění s partnerem. Znám ženy, pro které je toto oboustranné a všestranné souznění pro duchovní prožitek a uvědomění důležitější než samotný orgazmus. Naopak také znám muže, které nikdy po orgasmu nenapadlo, že by šlo o něco více než, jak píšeš, výměnu energií a tělesných šťáv. Rozhodně orgazmus nepovažuji za startovací "čáru" k uvědomění.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 7:51 am    Předmět: Citovat

Jak to čtu, co jsi napsala, tak mám pocit, že se na to díváme dost podobně.
Právě to souznění jsem měl na mysli jako startovní čáru k prožitku duchovní hodnoty sexuality.
Pochopitelně, že sexualitu mohou ženy vnímat trochu jinak než muži, ale myslím si, že ten rozdíl nebude zas až tak velký. Orgasmus není jedinou, avšak troufám si tvrdit, že důležitou podmínkou pro vnímání právě těch duchovních hodnot. Rozpouští se v něm - a to naprosto bezezbytku - naše ego. Vnímám, že máš za to, že u mužů ten prožitek není až tak hluboký. Nemyslím si to. Povrchnost vnímám spíše v tom, že není doprovázen souzněním s partnerem. To ano. To je ale u mužů stejné jako u žen.
Je to tak, že než se zcela odevzdáme Bohu, musíme se dokázat odevzdat beze zbytku svému partnerovi (partnerce).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Connie
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.12. 2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 9:19 am    Předmět: Citovat

Damao, taky myslím, že se naše názory zase až tak neliší. Jen to umět správně vyjádřit slovy...
Co se ale týká duchovní úrovně, tak bych orgazmus samotný moc nepřeceňovala. Vnímají ho stejně i zvířátka, je součástí sexuálního pudu. Protože kdyby to rozmnožování nebylo tak příjemné, tak by život na této planetě poměrně rychle zanikl...
O rozpouštění ega při orgazmu taky trochu pochybuji. Právě u mužů, neříkám, že u všech (všechny ani neznám... Very Happy ) vnímám v momentě orgazmu, v tom jednom jediném okamžiku záblesku, pocit síly a určité nadřazenosti. Souvisí to jistě celkovým vývojem života na zemi a postavením samčího rodu, jako dobyvatelů (chlapi neberte to prosím osobně, teď mluvím i o zvířátkách). Ale stejně tak to beru jako projev ega. Damao, myslím to všeobecně, podle toho co píšeš, tvůj případ to už asi nebude. Právě proto, že jsi již duchovně dál, na vyšší úrovni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 9:43 am    Předmět: Citovat

Nevím, je-li to tím. Very Happy
Vždycky bude dobývající a dobývaná - nebo naopak. Je to podstatou toho duchovního principu, myslím. Dobývat i být dobýván. Ten duchovní princip právě nás odděluje od těch zvířátek. Pokud to neprožíváme, jako duchovní akt, jsme jen a jen zvířátky. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Connie
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.12. 2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 10:02 am    Předmět: Citovat

Damao, souhlasím. A tiše doufám, že na vyšších duchovních úrovních (směrem ke světlu) už vnitřní potřeba dobývat a být dobýván neexistuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 10:08 am    Předmět: nespěchat... Citovat

Connie napsal:
Ono vlastně už to uvědomění se, že vnímáme nějaký pocit, i bez dalšího myšlenkového zpracování, beru jako proces myšlení = práce mysli......


Connie napsal:
Co je myšlenka? Dobrá otázka.


Connie napsal:
Tak to bude těžké. Složit do slov pocit, který ve mně vyvolává tak široký pojem, jako je mysl.


Connie napsal:
Tooro, stalo se. Vše co jsem zde popsala, nebo čemu kdy začnu věřit, mám prvně vypozorováno, odzkoušeno, ověřeno - přeceděno přes své nejhlubší já.
A na základě těchto svých zkušeností bych určitě nenazvala mysl nádobou. Ani jen pomyslnou, jak píšeš.
Nepatřím k lidem, kteří uvěří jen na základě slyšeného, nebo vyčteného. Akorát se neřadím zrovna mezi spisovatele, takže se mi to, co vnímám, těžko popisuje slovy...




Connie,

nic ve zlým, ale všimni si, že suverénně hovoříš o něčem jako skutečně existujícím (ve smyslu vím o čem mluvím) a na druhé straně při položené otázce, co rozumíš pod těmi používanými pojmy, to popsat nedokážeš.
Proto jsem tohle zmínila jako důvod k uvnitřněnému pozorování, hlubšímu promeditování.
Takto vypozorované mechanismy jsou potom slovy dobře sdělitelné. Není to nic mezi nebem a zemí a žádný spisovatelský talent k tomu není potřeba. Smile

Exsituje takový jeden příběh, o panovníkovi a mudrcovi, v němž král povolal mudrce a hovoří s ním o všem trápení, které mu způsobuje jeho mysl.
Mudrc vyzve panovníka, aby k němu na druhý den přišel a hlavně ať nezapomene vzít sebou tu „svojí mysl“ . Něklolikrát mu to během loučení připomene. Králi si s těmi slovy lámal hlavu celou noc....k ránu mu to došlo.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Connie
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.12. 2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 11:18 am    Předmět: Citovat

Tooro, souhlasím s tebou, že zde suverénně hovořím. O něčem, co mám prožité a co je tím pádem pro mě existující. Já říkám, že každý žijeme ve své iluzi. Myslím, že nejsou dva lidi na tomto světě, kteří by vše vnímali naprosto, na 100%, stejně. Každý má svou pravdu a má na ni právo. Takže i já zde sděluji jen tu svoji pravdu. A samozřejmě se mnou souhlasit nemusíš. Vůbec nemám v úmyslu ti tu moji pravdu vnucovat. Pokud to tak vyznělo, tak se omlouvám.
To, že se mi zde moje pravda formuluje těžce, bude asi také tím, že přístup na internet mám jen v práci, která spočívá v práci s lidmi, kteří pořád po mě něco chtějí Rolling Eyes do toho zvoní telefony a to se velice těžko udržuje nit myšlenek. Přesto myslím, že způsob mého pochopení práce mysli jsem zde celkem popsala, ale dává to smysl jen, pokud se to nevytrhává z kontextu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 12:10 pm    Předmět: ..a tak, na spěch je času dost... Citovat

Connie,

není zač se omlouvat. Smile

Tím, co jsem napsala jsem chtěla povědět , že běžně užíváme v „duchovňáckém“ slovníku zabydlená slova a tím jakoby dáváme tomu, co napíšeme kulaté razítko. Čím víc se tahle „razítka“ používají, tím méně se koukáme na to, co je pod ním skryto.
Jako bychom si to už jednou zaškatulkovali, a tak co tím dál ztrácet čas. A tohle je velký nešvar (ego), brzda jako hrom, protože vše má mnoho vrstev o kterých se nám ještě ani nezdá. A my buď můžeme být těmi suverény, kteří přece „vědí“, nebo polehoučku, pomaloučku a tichounce pronikat do těch jemnějších a ještě jemnějších vrstev tajemství Duše.

Pak máme Connie možnost s pokorou přicházet na to, že Pravda je jen jedna, i když vlastně nesdělitelná.
Čím blíže Středu, tím jasněji vidíme všechny ty naše tzv. pravdy, tuhle míru zkreslení (vlastní interpretace) , kterým jsme se dívali a díváme. Čím víc se obracíme dovnitř, tím lépe poznáme sami sebe (čím nejsme) a tím jasněji vystupují kontury pochopení z mlhy nevědomí.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 1:08 pm    Předmět: Citovat

Connie napsal:
Damao, souhlasím. A tiše doufám, že na vyšších duchovních úrovních (směrem ke světlu) už vnitřní potřeba dobývat a být dobýván neexistuje.

Můžeš to třeba nahradit slovy odevzdání se, přijímání, uchopování, či pronikání, nebo jen pranavou ÓM - .... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund