Fórum - Zobrazit téma - Muž, nebo žena? Žena, nebo muž? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Muž, nebo žena? Žena, nebo muž?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Muž, nebo žena? Žena, nebo muž?
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 2:35 pm    Předmět: Muž, nebo žena? Žena, nebo muž? Citovat

Nějáký čas už mi vrtá hlavou, jestli je možné, že jsem mohl být ve svých minulých životech opačného pohlaví, než v tomto.
Prosím ty, kteří k tomu nemají co říct, nezajímá je to, ať jsem laskavě nepíší přípěvky typu : A k čemu ti to bude, když to budeš vědět? Atd. atd., každá logicky smýšlející bytost to pochopí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 2:56 pm    Předmět: Citovat

No k tomu ti muze stejne kazdy rict jen co si mysli, nebo, co o tom slysel.

Ja si myslim, ze to je mozne Wink .

Dokonce jsem slysel jak jeden par se ptal nejakeho mistra a tem mu rikal, ze uz jsou tu nekolik zivotu a porad si resi sve "vztahy" a to tak, ze si to porad, jako to pohlavi, prostridavaji. (Ze jako ten jeden porad zahejbal, a pak byl zase zenska a ten jeji ji zahejbal a tak nejak furt dokola ...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 3:49 pm    Předmět: Citovat

To je mi jasný, že to nikdo neví na 100%. Díky za odpověď. Já jen, že Buddha je pořád chlap.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zdenkaabc
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 2.3. 2008
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 3:58 pm    Předmět: Citovat

To záleží, co si duše vybrala před vstupem do těla, že chce prožít.
Věřím tomu, ale osobně jsem ještě ve svých minulých životech nepátrala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 8:05 pm    Předmět: Citovat

Tak teď mě napadla jedna věc...když je tedy duše bezpohlavní, proč je takový problém, aby se dohodly duše v ženském a mužském těle?
Co způsobuje ten rozdíl? Opravdu jen to tělo?
Pak mi ale zase nehraje ta teorie, že když se muž cítí být ženou a žena zase mužem, tak byli v minulých životech v opačném těle.

Asi je to složitější.... Duše je prý bezpohlavní. Duše rozhoduje, kde, komu, do jakých podmínek a jako jaké pohlaví se narodí. Tak proč potom ten nesoulad?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 9:09 pm    Předmět: Citovat

mamka napsal:
Asi je to složitější.... Duše je prý bezpohlavní. Duše rozhoduje, kde, komu, do jakých podmínek a jako jaké pohlaví se narodí. Tak proč potom ten nesoulad?


Ahoj Mamko. Laughing

Proč?
Protože vedeme stále dokola chytrý řeči o duchu, o duchovnu a při tom se ztotožňujeme se svým způsobem myšlení, tj. myslíme si, že jsme tohle tělo - buď muž(-ské), nebo žena. Wink

Jo, je to legrace. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 9:46 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Tooro Very Happy
znamená to tedy, že mysl v nás je silnější než duše? Je duše tak snadno ovlivnitelná nebo spíš tak snadno ustoupí do pozadí? Předpokládá se ve "vyšším plánu", že tělo a mysl bude mít navrch?

Znamená to, že např. homosexuál tak lpěl na předchozím ženském těle, že se nedokáže smířit s přechodem do mužského a převzít jeho funkci?
Z nějakého důvodu se rozhodl přejít do mužského těla, ale nezvládl to?
(Samozřejmě totéž u žen). Lze to považovat za nezvládnutí lekce, kterou si duše vybrala?
Pokud jsem žena a v příštím životě si chci zkusit roli muže, pak bych považovala za logické, že si ji budu chtí zažít nejen v mužském těle, ale jako muž.
Ale logika v tomhle směru asi nebude to nejdůležitější, že?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 10:13 pm    Předmět: třeba i zaměstnáváním se-jak to teda je s těmi inkarnacemi Citovat

mamka napsal:
...znamená to tedy, že mysl v nás je silnější než duše? Je duše tak snadno ovlivnitelná nebo spíš tak snadno ustoupí do pozadí? Předpokládá se ve "vyšším plánu", že tělo a mysl bude mít navrch?


Co je to tenhle „Vyšší plán?“ Wink

Ony všechny ty předpoklady, smysly i nesmysly, vyšší-nižší tvoří zase jen ta mysl.
Jen ona potřebuje jakýsi vyšší smysl. Prostě je to součást tvorby, volby, že se považujeme za jakési dočasně oddělené entity, tedy že jsme se začali považovat za něco odděleného od Boha (a jeden od druhého), co k němu buď vzhlíží, zapírá, a nebo ho prostě „hledá“. Božská hra Lílá.

Tedy i proces transformace, pochopení skrze vlastní, nesdělitelnou zkušenost, skrze utrpení. Hledá se co vlastně? Sama sebe. Něco, co tu je stále. Je to jak s těma brejlema na nose, co je hledáme, abychom nakonec přišli na to, že jsme je celou dobu hledání vlastně neodložili.
Je to neustálý neklid (tolik lákavé zaměstnávání vším možným), co nám brání spočinout v „klidu“, splynout s Ním, poznat sama sebe.

Všechna ta vtělení, radosti a trápení pramenící ze sebeidentifikace (s čímkoli), to k tomu (téhle volbě) patří, tedy do té doby než se tahle „káča“ unaví, dotočí a....

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 10:23 pm    Předmět: Citovat

Ach jo, moje mysl má pořád hoodně navrch Wink
Často mě, ta mrška přesvědčuje, že čím víc o věci budu špekulovat, tím dřív pochopím...ale kdeže Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 10:59 pm    Předmět: Citovat

To jen do tý doby, než se ukáže úplně nahatá, tedy ty její omezené mantinely.

Wink

Všechno má svůj čas....

Teď je třeba ten jít do hajan.

Tak dobrou noc, Mamko. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st březen 05, 2008 7:17 am    Předmět: x Citovat

mamka: vždyť to není tak tutové - jsou muži se silnou ženskou energií a tím i více chování a myšlení "zženštělé" a naopak.
Já myslím, že s úkolem, který máme řešit dostaneme startovací balík možností (od toho jakým rodičům se narodíme až po schopnosti a nadání) a k tomu patří i to nastavení ženského či mužského myšlení. Duše může být jak chce neutrální, ale nežijeme v astrálu, ale na téhle problematické planetě...
A nevidím v tom žádný problém žít v minulém životě jako jiné pohlaví.
Jsou to jen jiné kulisy a jiné úkoly.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Connie
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.12. 2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: st březen 05, 2008 7:48 am    Předmět: Citovat

Tooro, nemyslím, že naše mysl má omezené mantinely - pouze naše vědomí je stále více či méně omezené. Naše mysl je to, co hýbe tímto světem. Je to propojení vědomí, podvědomí i nadvědomí. Jen to podvědomí, mrška, nám do toho dost často neplánovaně kecá (chápu podvědomí jako zápis minulosti, zdroj podvědomých reakcí, které nemusí být člověku někdy zrovna prospěšné). Zatímco nadvědomí s nadhledem čeká, co z toho vyleze. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: st březen 05, 2008 9:20 am    Předmět: Citovat

Tak kdyz jsem to teda nakousl, tak to musim i polknout.

mamka napsal:
Tak teď mě napadla jedna věc...když je tedy duše bezpohlavní, proč je takový problém, aby se dohodly duše v ženském a mužském těle?


Nejvyssi je Purusa (vladce) je to muzsky princip, dominantni. Duse je pry spise zensky princip a jeji prirozenosti - dharmou - je slouzit Nejvyssimu.

Proto pry maji zeny tak nejak lepsi vychozi pozici v tom vnitrne pochopit, co to je bhakti - nicim neomezena laskyplna sluzba Bohu. Jestlize teda nemaji dominantni tendence Wink .

Muz ma ten problem, ze se stotozni s telem a domniva se, ze on je ten Vladce. Zrejme proto si ta duse vybrala muzske telo, aby si mohla te iluze vladnuti "uzit" Cool .

Ve vedske kulture je to tak, ze zena vzhlizi k muzi jako k svemu panu i ve smyslu jako ochranci a ziviteli (prosim zeny nekamenujte mne). Ale ten muz si musi byt vedom, ze je sluzebnikem Pana! Zena vlastne sluzbou svemu muzi, vernost, plneni si povinnosti, cudnost a tak vlastne slouzi i Bohu. (Ale vedska kultura je pryc.)

mamka napsal:
Co způsobuje ten rozdíl? Opravdu jen to tělo?
Pak mi ale zase nehraje ta teorie, že když se muž cítí být ženou a žena zase mužem, tak byli v minulých životech v opačném těle.


Jak uz psala Toora. Vsechno je to o stotozneni se s atributy tela. Dokud se s tim telem stotoznuji, tak jsem muz nebo zena, cernej nebo bilej, evropan nebo indian.

Ta teorie o pocitech muze, ktery se citi byt zenou, treba muze byt spatna, kdo vi.

mamka napsal:
Asi je to složitější.... Duše je prý bezpohlavní. Duše rozhoduje, kde, komu, do jakých podmínek a jako jaké pohlaví se narodí. Tak proč potom ten nesoulad?


Nesoulad je diky hmotnemu svetu, diky kvalitam hmotne prirody: dobru, vasni, nevedomosti. Diky tomu, ze si neuvedomujeme, ze to, co nas tvori zivymi je duse a ne to telo, ktere momentalne mame Laughing .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st březen 05, 2008 9:44 am    Předmět: Citovat

Connie napsal:
Tooro, nemyslím, že naše mysl má omezené mantinely - pouze naše vědomí je stále více či méně omezené. Naše mysl je to, co hýbe tímto světem.


Connie,
i tento svět je omezený, stejně jako ta mysl. Cool

Vše, co podléhá změnám, vzniká a zaniká, rodí se a umírá, je omezené.

Ten vzájemný "pohled", který jsme si tu s Mamkou vyměnily míří za toto pomíjivé, za formu, k Tomu jedinému věčnému, nepohnutému, díky kterému je zde i to vše proměnlivé - myšlenka, Tvorba.

Jinak řečeno, lidskou myslí Boha-Absolutno (sebe sama), "poznat" nelze.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: st březen 05, 2008 9:53 am    Předmět: Citovat

toora napsal:

Jinak řečeno, lidskou myslí Boha-Absolutno (sebe sama), "poznat" nelze.

Smile


Ale kdyz se k Nemu budeme modlit, a On bude zrovna v "dobrem rozmaru", treba nam toto poznani Sam da.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund