Fórum - Zobrazit téma - Artroza kyčelního kloubu - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Artroza kyčelního kloubu
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Artroza kyčelního kloubu
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st březen 05, 2008 7:39 pm    Předmět: Artroza kyčelního kloubu Citovat

Díky všem za rady. Už jsem začala brát melasu. Zředěná vodou a trochou mléka je poživatelná.Netušila jsem, jaké ,,zázračné " účinky jí přisuzují. Dnes jsem koupila i Colafit, který doporučujete. Ty kostičky jsou tak lehké, jako sněhové vločky, že jsem myslela, že mi prodali prázdný obal a byla jsem za blbce. Tak si dejte pozor, kdo to nezná jako já. Za 2 měsíce dám vědět jestli je nějaké zlepšení.

2Roso:
Je bezvadný, že ti Herbalife tak moc pomohl. Držím ti palce. Ale nejvíc se mi líbí jak píšeš :,, Taky jsem se rozhodl, že artrozu mít nebudu." To je přesný. Chtít a vědět, tady a teď.
Ještě mě zajímá, jestli si četl Damaovi příspěvky a jestli také vnímáš svůj problém ve vztahu k otci a matce.

Sama jsem si odpírala to, po čem jsem toužila?Pořád o tom přemýšlím.

Třeba jsem toužila po větších citových projevech, ale zároveň jsem je odmítala, když mi je někdo chtěl dát. A tím jsem odradila všechny, kteří byli ochotní mi je dávat.,,Já o vaše city nestojím a nebudu vám projevovat své." Vždycky byl můj problém komunikovat. Těžko s někým navazuji kontakt. To je možná také důsledek toho o čem píše Damao.
Chci to změnit. Ale chci tomu také přijít na kloub a v tom mi právě moc pomáhají Damaovi příspěvky, za které mu děkuji.

Evík





Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st březen 05, 2008 8:59 pm    Předmět: Citovat

Dzarmi napsal:
Damao a pokud se tedy rozpozná taková forma vztahu,jak se s tím dá pracovat,aby to byl vztah milenecký,vztah muže a ženy a odvrátit vztah matky a syna?Může cesta vésti, pokud si uvědomím,že hraju roli matky ve vztahu,roli odmítnout?Nerozpadne se vztah potom,protože už strácí tu funkci,která byla přitáhnuta?Může tento vztah setrvat a dostat novou formu?
Jak třeba může reiki pomoci vztah uzdravit a dát lidem ve vztahu správné role?Mělo by to začít s urovnáním vztahu vůči rodičům?Může to urovnat jeden nebo si to musí uvědomit a zpracovat oba partneři tvořící vztah?Pokud jeden nemá blízko k těmto věcem,může to být celkem složité.Vidím to trochu jako věc zapeklitou.

To jsou dobré otázky, jen odpověď na ně není jednoduchá. Domnívám se, že pomoc terapeuta je doporučeníhodná. Pokud jde o účast partnera - v takových případech ji svým klientům nedoporučuji alespoň ne v první části terapie.
Reiki lze proces podpořit - používají se techniky Reiki 2, např. působení na fotografii rodičů, když se vzali, nebo z doby, kdy se klient narodil, resp. se vyhledává fotografie dalších osob rodu, u nichž se něco podobného projevilo. Mohou pomoci rodinné konstelace, pokud to někdo potřebuje vidět jako divák, docela určitě doporučuji terapii vnitřního dítěte. Např. zde: http://www.webspirit.cz/index.php5?page=action&action=55&show=workshop
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 2:09 pm    Předmět: Re: Artroza kyčelního kloubu Citovat

Evik napsal:

Ještě mě zajímá, jestli si četl Damaovi příspěvky a jestli také vnímáš svůj problém ve vztahu k otci a matce.
Rolling Eyes

Asi něco na tom bude co píše Damao. Ve skutečností jsem měl největší problém s pravou kyčlí a když si to tak uvědomuji, tak vztah k otci bych mohl chápat jako mnohem problematičtější. Není to ale nic tragického. Určitě se na svoje rodiče teď divám trošku jinak než dřív. Bylo mnoho věcí, které mně na mém otci štvalo a dokázalo mně to doslova rozzuřit. Naučil jsem se ale určité techniky, které jsou obecně použitelné.
O co vlastně jde. Jde v podstatě o fungování duchovních zákonů. http://www.instantheal.com/viewtopic.php?t=213&postdays=0&postorder=asc&highlight=duchovn%ED+z%E1kony&start=0
V tomto případě zákon rezonance. Cituji: "Stejné přitahuje stejné a je posilováno stejným. Nestejné se navzájem odpuzuje. Silnější ovládá slabší a přizpůsobuje si je. Každý může přitahovat pouze to, co odpovídá jeho současné vibraci. Strach tedy přitahuje tedy to, čeho se bojíme. Naše chování určuje naše vztahy." ....
"Když jsem rozzlobený, dotčený, uražený nebo zraněný, pak to není kvůli chování toho druhého, to je jen spouštěč. Příčina spočívá ve mně a tato struna, na kterou udeřil, nyní rezonuje. Nemá tedy smysl se nad jeho chováním rozčilovat. Mnohem užitečnější je v sobě tuto vlastnost rozpustit, zbavit se jí, aby se při příští příležitosti už nemohla projevit. Když se mi to povede, jsem od ní osvobozen. "

Jinými slovy, ten druhý člověk je jenom přehrávač, přehrává nám jenom naše CDéčka z našeho Juboxu. Pokud na to reagujeme negativně, pak se vytvoří kopie tohoto CDéčka, uloží se do juboxu a zase se nám brzo přehraje. Je tedy potřeba tyto CDéčka rozpustit. Mám na to takový postup, který není z mé hlavy ale od jedné mé známé, která je velmí osvícená bytost.
1. Nejprve se si potřeba uvědomit, že Vše co mně zraňuje je MOJE.
2. Řeknu si: Je pro mě snadné, že mně něco zranilo, naštvalo, vadí mně to.
3. JE TO MOJE!
4. Co seji to sklízím, co chci aby se mně vrátilo
5. Pojmenuji co ten druhý udělal (protiřečení, nemluví pravdu, obviňuje mně, odmítá moje názory, nesouhlasí se mnou, nemá uznání pro můj vývoj, nechce mně vyhovět, neplní má přání) -> to jsem já dělal dřív jiným.
6. Odpouštím si, že jsem ……(odmítal cizí názory, odmítal lásku lidí co mně milovali, ….)
7. CD je rozpuštěno

Když vidím něco negativního ale nezraňuje mně to, tzn. nemám z toho špatný pocit, tak jsem jenom pozorovatel a není to moje a tak to má být.

Přeji mnoho úspěchu

Roso
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 7:35 pm    Předmět: Citovat

Reaguji na to, co napsal Roso:

Většinou ze všeho negativního mám špatný pocit.Ale být pouze pozorovatelem už mi docela jde. Pořád se snažím to nějak vychytat.

Uvedu příklad kolegů z práce:( bylo to v době, kdy jsem o Reiki neměla ani tušení)
Starší a silnější šikanoval mladšího a slabšího. Já za toho slabšího bojovala, hájila jsem ho, byla jsem jeho ,,vrbou", jeho problémy jsem brala na sebe. Bylo to tím horší, že svým způsobem jsem je měla ráda oba. Ten slabší možná pak využíval situace, že to za něj vyřeším já. Starší se mnou přestal mluvit, byla to žárlivost. A nejvíc jsem to tím pádem odnesla já.

Dnes už vím, že jsem měla být pouze pozorovatelem. Že vlastně problém měl ten starší a silnější, (rodinný problém) . Neposloužila jsem ani slabšímu, protože tím, že jsem za něj řešila problém, on později nebude schopný sám se rozhodovat, když nebude mít někoho za zády.Teď už to vím.

Od artrozy jsme se dostali až sem, ale všechno se vším souvisí . A končí tak většina diskuzí, že odbočí od tématu.Jinak se mi líbí příspěvek, který Roso napsal. Hezké přirovnání, CD + přehrávač. Pro mě srozumitelný.
Dík Evík



Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zip
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2004
Příspěvky: 120

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 7:49 pm    Předmět: Citovat

Nějak si neumím představit být pozorovatel např. při týrání dítěte,zřejmě nebudu nikdy dost duchovně na výši ... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 9:32 pm    Předmět: Citovat

Zip napsal:
Nějak si neumím představit být pozorovatel např. při týrání dítěte,zřejmě nebudu nikdy dost duchovně na výši ... Crying or Very sad


Zipe, jsem na tom podobně. Ale taky si můžu říct, že dítě si to vybralo, že ten, kdo týrá si vybral, že já ho praštím po kebuli a já si vybrala, že to udělám a pak třeba budu muset nést trest......třeba se všechno děje právě proto, že já si kdysi dávno vybrala být potrestána....
Pořád mi to "vybírání si" nějak nejde narozum. Asi je to teď moje téma, které si potřebuji vyřešit Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 9:47 pm    Předmět: Citovat

Zip napsal:
Nějak si neumím představit být pozorovatel např. při týrání dítěte,zřejmě nebudu nikdy dost duchovně na výši ... Crying or Very sad


No to si taky neumím představit. A vůbec, jak bych se měla zachovat, kdybych byla svědkem nějakého trestného činu. Jakéhokoliv.Být nezúčastněný pozorovatel, mrtvý brouk, nebo jak si to mám sama pro sebe vysvětlit. Přece nemůžu být lhostejná k trestnému činu? Jak mám milovat vraha, tyrana, zloděje ? Rozumím, že nikoho nemám soudit, od toho jsou jiní. Ale zlo musí být potrestáno, ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 10:02 pm    Předmět: Citovat

Nikdo neříká, že má být člověk lhostejný k neštěstí druhého. Vždy je potřeba nabídnout pomoc. Je ale na tom člověku, zda ji přijme nebo ne. Pokud ji nepřijme tak je to jeho volba a jeho cesta pokud si zvolil utrpení ale mně to nezraňuje. Uvedu příklad: Můj otec kouří, má mnoho zdravotních problémů a já mu pochopitelně chci pomoct. Mám na to prostředky a dřív mně hrozně štvalo, že mou pomoc nepřijímá a nic se sebou nedělá. Teď už vím, že je to jeho volba a já s tím nic nenadělám. Svou pomoc mu pochopitelně stále nabízím ale už si to neberu osobně, už mně to nezraňuje. Každý potřebuje svůj čas a já věřím, že jednou ji přijme.
Co se týče týrání dětí a podobných krutostí, kterých je na světě mraky. To asi nikomu není lhostejné. Pokud vidím, že se děje nějaká nepravost přímo přede mnou, tak určitě každý bude chtít nějak zasáhnout, pomoci, podle dané situace. Minimálně alespoň tím, že mu pošlu lásku. Čím víc každný z nás bude ze sebe vyzařovat lásku, tím víc bude kolem sebe mít harmonické okolí. Pokud se někdo setkává s nějakýma negativníma situacema tak se musí podívat sám do sebe proč takové situace přitahuje.
Vřele doporučuji přečíst si ty zákony a taky se podívat na film Tajemství. Už se tady o tom někde diskutovalo.

Přeji krásný den
Roso
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 10:07 pm    Předmět: Citovat

Eviku, já se už dopracovala dokonce až k pochopení vraha nebo násilníka.
Chápu, proč. Možná bych dokázala i odpustit. Jenže si nedokážu představit, že bych pochopila a odpustila, kdyby se to týkalo mých blízkých. Myslím, že tam bych neváhala sama použít násilí. V tom případě, spíš než pochopení pro násilníka,bych chápala "oko za oko". Takže můj vývoj tímhle směrem vůbec neočekávám.

Źe jsme se ale dostali daleko od původního tématu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 10:18 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Pokud vidím, že se děje nějaká nepravost přímo přede mnou, tak určitě každý bude chtít nějak zasáhnout, pomoci, podle dané situace. Minimálně alespoň tím, že mu pošlu lásku


Roso, víš s tímhle postojem se nějak nedokážu smířit. Dovedeš si představit, že si tě vyhlídnou dva floutkové, kteří z tebe vymlátí peněženku, Kolemjdoucí se budou dívat, jak ti třeba lámou žebra, ty budeš volat o pomoc a oni ti pošlou lásku, případně ti vysvětlí, že sis to vlastně přál, a půjdou po svých?
Ano, přitáhl sis je proto, že nepůsobíš zrovna silným dojmem, nebudeš schopný se ubránit. Možná je to lekce, pro tvé přílišné lpění na obsahu peněženky. Ale díky takovým postojům vzniká živná půda pro násilí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 10:54 pm    Předmět: Citovat

mamka napsal:
Eviku, já se už dopracovala dokonce až k pochopení vraha nebo násilníka.
Chápu, proč. Možná bych dokázala i odpustit. Jenže si nedokážu představit, že bych pochopila a odpustila, kdyby se to týkalo mých blízkých. Myslím, že tam bych neváhala sama použít násilí. V tom případě, spíš než pochopení pro násilníka,bych chápala "oko za oko". Takže můj vývoj tímhle směrem vůbec neočekávám.

Źe jsme se ale dostali daleko od původního tématu...


To je to.Ono se to dobře kecá, když se to netýká nás, ale někoho jiného. Něco jinýho je teorie a něco jinýho praxe.Myslím, že můžeš mít teorii zmáknutou do posledního detailu, ale pak přijde ta situace, která se bude týkat tebe( nebo mě), a na veškeré duchovní zákony možná v tu chvíli zapomeneš .

Možná by stálo za to založit nové téma. Ale já už to nebudu, jdu spát.
Dobrou noc všem co ještě ponocují. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 11:20 pm    Předmět: Citovat

Zip napsal:
Nějak si neumím představit být pozorovatel např. při týrání dítěte,zřejmě nebudu nikdy dost duchovně na výši ... Crying or Very sad

Cítím, že tato Tvoje reakce je jaksi přehnaná. Jedna věc je zůstat pozorovatelem, když spolu lidé hrají ovládací schemata, druhá, když někdo páchá zlo.Ovládací schema je vždycky dobrovolné rozhodnutí obou zúčastněných - a když se do toho někdo plete, odnese si to, což se také stalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
brahman
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 27.8. 2007
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2008 6:58 am    Předmět: Citovat

Snažím se řídit heslem: "Pomáhej druhým, když si o pomoc řeknou (nebo přijmou nabídku), nebo když jsou v nebezpečí." Ne vždy se mi to daří Smile . Nicméně na výše popsaném příkladu týrání dítěte se to myslím dá použít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2008 7:42 am    Předmět: Citovat

mamka napsal:
....třeba se všechno děje právě proto, že já si kdysi dávno vybrala být potrestána....
Pořád mi to "vybírání si" nějak nejde narozum. Asi je to teď moje téma, které si potřebuji vyřešit Wink


Mamko, mam nekdy trochu pocit, ze se k te teorii, (zjednodusene, ze si duse pred vstupem do tela vsechno vybere) snazis nejak nasilne prilnout. Nejak ji na sebe naroubovat.

A co kdyz je to jinak?

Ja si myslim, ze clovek dostane pri zrozeni jen jakesi "prvotni postaveni na startovaci care" - vlastnosti, hmotne podminky a pod. ktere sice silne ovlivnuji ten jeho zivot, ale zustava mu svobodna vule a zivot muze v urcitych mezich smerovat podle sebe. A ty meze, ta mira svobody je tim vyssi, cim je ten clovek "duchovne vyspelejsi".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2008 7:47 am    Předmět: Citovat

mamka napsal:
Eviku, já se už dopracovala dokonce až k pochopení vraha nebo násilníka.
Chápu, proč. Možná bych dokázala i odpustit. Jenže si nedokážu představit, že bych pochopila a odpustila, kdyby se to týkalo mých blízkých. Myslím, že tam bych neváhala sama použít násilí. V tom případě, spíš než pochopení pro násilníka,bych chápala "oko za oko". Takže můj vývoj tímhle směrem vůbec neočekávám.

Źe jsme se ale dostali daleko od původního tématu...


No kdybys uz treba mela nuz v ruce a pred tebou klecel vrah tveho pribuzneho a prosil a skemral o zivot ... nejspise bys ho nakonec stejne nepodrizla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund