Fórum - Zobrazit téma - Artroza kyčelního kloubu - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Artroza kyčelního kloubu
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Artroza kyčelního kloubu
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: pá únor 29, 2008 7:26 pm    Předmět: Artroza kyčelního kloubu Citovat

Zdravím vás a prosím o radu.

Ano, já jsem ten Evík, který se vydal putovat se Zbultranem a Hrochem po vlasti České. Bohužel jsem doputovala asi po 17 km, vzdala jsem to pro velkou bolest kyčelního kloubu.
Asi před 4 lety lékař konstatoval podle rtg. snímku počínající artro'zu. Ale nic mi nedoporučil, možná, abych se s tím smířila. ( Vzpomínám si, že úplně první bolesti kyčlí jsem měla v těhotenství a to ne při chůzi, ale v klidu.)

Dočetla jsem se, že je třeba si přiznat vlastní nepohyblivost, dát si navenek klid a začít dělat velké kroky do svého vnitra,vydat se na vnitřní cesty.
Tak to bych vás prosila někoho, jestli mi to víc přiblížíte.

A co dál? Je fakt, že před túrou jsem neměla žádnou přípravu. Určitě i to hrálo svou roli. Je nějaká šance nad artrozou vyzrát? Mám možnost ,,užívat " čistou želatinu...případně můžete doporučit bylinky nebo něco jiného ?
Rozhodně bych chtěla v putování pokračovat.

Tak dík Evík

Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zip
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2004
Příspěvky: 120

PříspěvekZaslal: pá únor 29, 2008 10:12 pm    Předmět: Citovat

Eviku a jak si na tom s pitným režimem?Mě se vždycky ozvou klouby když se zapomenu s pitím,pak to doháním dva dny.Mám vyzkoušeno že litr a půl lahev neperlivé denně je mě málo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: pá únor 29, 2008 11:25 pm    Předmět: Artroza kyčelního kloubu Citovat

Ahoj,

můj subjektivní pocit je, že mám dost tekutin, tj. asi 2 - 2,5 litru denně. Ale víc ne. Různé neslazené čaje, neperlivá, jemně perlivá a nebo obyčejná voda.Navrch pár kafí, ale ty nepočítám.
V ten den putování jsem skoro nepila. Asi 1/4 l čaje a 1 pivo po obědě od rána do odpoledne.

Já to přičítám té netrénovanosti. Spíš mi jde o to, jestli se to trénováním zlepší, nebo aby se to nezhoršovalo. Abych neodpadla příště ještě dřív.
Ještě ti napíšu, že zlepšení kloubů se prý projeví i při pravidelném hlubokém vědomém dýchání. Posoudit to nemůžu, ale dýchání praktikuju asi 2 měsíce.
To jsem dnes taky vyčetla.

Evík
Rolling Eyes .

Jo, Zipe, máš hezký avatar, asi nejhezčí. Dívám se do monitoru a usmívám se. Tak doufám, že mi ten úsměv vydrží. Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
muliska
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.2. 2008
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: so březen 01, 2008 9:24 pm    Předmět: Citovat

O dýchání jsem taky četla,ale nemám s tím praxi. Zkus si koupit Melasu-BETA EXTRAKT. Je přímo stvořená pro nás, kdo máme problémy s klouby atd...obnovuje kostní dřeň, taky podporuje hojení ran, zvšuje imunitu......A není až tak drahá. U nás stojí 248 Kč - 680g - užívájí se 2-4 čajové lžičky.Klidný větrný večer.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po březen 03, 2008 8:05 am    Předmět: Citovat

Cokoliv z venčí může léčit, jestliže léčení zároveň otevřeme svoje nitro.
Kyčle souvisí s 1. čakrou, s kvalitou základu, z nějž do života vstupujeme. V kyčlích a jejich stavu je zachycena vibrace našeho vztahu k matce a otci (levá kyčel = matka; pravá = otec). Vztahu, jaký byl, když se vytvářela naše 1. čakra, to znamená od našeho vtělení do okamžiku někdy těsně po porodu (většinou tato etapa je dovršena, když si matka poprvé přiloží dítě k prsu a začne ho kojit.
Je důležité si připomínat, že vztah k rodičům je již v prenatálu ovlivněn tím, co si neseme do života - našim naladěním, které dědíme geneticky od předků. Je dotvářen povity, které vnímáme od matky v době těhotenství.
Jakmile začneme kráčet po cestě duchovního sebepoznání, v okamžiku, kdy se aktivizuje téma kořenové čakry, ozvou se i kyčle. Je to výzva k retrospektivě, k návratu k Řádu rodiny, který nám říká (například křesťanským přikázáním): Cti otce svého a matku svou, abys měl dlouhá léta.
Jakmile se snažíme tento stupínek "přeskočit" - například proto, že si s ním nevíme rady, nebo si vytvoříme vlastní program, že zabývat se vztahem k rodičům znamená přivodit si bolest - dostaneme další zrcadlo, svého partnera či partnerku, se kterými si to,k co je podstatné, zopakujeme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Connie
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.12. 2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: po březen 03, 2008 1:40 pm    Předmět: Citovat

Současně s pátráním po duchovních příčinách se mi na artrózu osvědčil Colafit (99% colagen výborný i na pleť - volně dostupný v lékárnách) a určitě bych také doporučila užívat melasu, o které píše muliska. Podrobnější info najdeš tady:
http://www.melasa.cz/main.php?center=zdravi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: po březen 03, 2008 1:43 pm    Předmět: Citovat

hezky napsané, Damao.
Možná by nebylo od věci zkusit Colafit, je to čistý kolagen, vzít si dávku na 2 měsíce, dá se sehnat v lékárnách. Mrkni na netu, co tam o něm píší, mám s ním dost dobré zkušenosti - manžel ho bral na koleno a pochvaloval si to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po březen 03, 2008 2:53 pm    Předmět: Citovat

Hmm velice zajímavé.Mě bolívala pravá kyčel a od té doby co pracuju s reiki bolesti zmizeli.Ale s rodičema asi ještě nic vyřešenýho nemam...nebo o tom nevím.
Damao mohl bys jsi mi prosím přiblížit,jak to chodí pak v tom partnerství,pokud odmítneme danou věc řešit v rámci rodiny?
Možná by mi nejvíc pomohl nějaký příklad.
Džarmi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zip
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2004
Příspěvky: 120

PříspěvekZaslal: po březen 03, 2008 4:26 pm    Předmět: Citovat

Colafit je fajn,mám vyzkoušeno.Taky není špatný,pokud nechceš okusovat prasečí nožičky, Geladrink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: po březen 03, 2008 4:50 pm    Předmět: bolest kyčelního kllubu Citovat

Ahoj lidi,

moc děkuju za vaše rady. Vyzkouším a dám vědět výsledek.

Vztah s rodiči. Jako dítě jsem je milovala a oni mě. S přibývajícím věkem přišly i přibývající problémy. Občas jsem byla na zabití . Potom několikaletý problém soužití dvou generací...
Táta zemřel už dávno, maminka je velice vitální ve svých 75 letech, ( teď jsem jí musela vyhnat od počítače, je to surfařka
Very Happy ).
Ale problém vidím v sobě. Já nějak neumím dát najevo city. Pořád myslím na to, že jsem nedokázala říct tátovi, babičce, komukoliv, že jsem je měla moc ráda.Dělala jsem ze sebe drsňačku, i když jsem jí vůbec nebyla. Styděla jsem se za projevy nějakých citů. A už nemám možnost jim to říct. Mrzí mě to moc.
Připadám si taková chladná. Jsem šťastná, že mám ještě mámu. Ona to ví, ale já nejsem schopná jí obejmout, dát jí pusu a říct jí to. A když to nedokážu, budu si to zase vyčítat.

Damao, nevím, jestli jsem tvá slova správně pochopila.Budu ráda, když se k tomu ještě vyjádříš.

Dík Evík Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 7:49 am    Předmět: Citovat

Eviku: kdyz to maminka vi, ze ji mas rada, nemusis se tak moc bat, ze ji porad nepusinkujes. Ona Te asi bude dobre znat, vzdyt je to tvoje maminka, a ty muzes vyjadrovat tu svou lasku jinak (treba tim, zes ji nasla v internetu zabavu). Laughing

A jeste k tem bolavejm noham. Poradim ti takovou neduchovni pomucku. Mne obcas zase berou kolena a tak jsem si poridil turisticke hole. Kdyz se jde s nima, tak to ma dve vyhody:

1. odlehcis kloubum (tedy jak kolenum, tak i kyclim) a to je nejvic znat v clenitejsim terenu Kdyz neni clovek trenovany, tak hlavne cestou z kopce, nepouziva svaly ale dopada na paty plnou silou a tim si ty klouby nici.

2. zapojis i horni polovinu tela, ktera normalne pri chuzi moc nemaka. Poznas to, ze te po takove prochazce pak boli ruce Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 8:42 am    Předmět: Citovat

Dzarmi napsal:
Hmm velice zajímavé.Mě bolívala pravá kyčel a od té doby co pracuju s reiki bolesti zmizeli.Ale s rodičema asi ještě nic vyřešenýho nemam...nebo o tom nevím.
Damao mohl bys jsi mi prosím přiblížit,jak to chodí pak v tom partnerství,pokud odmítneme danou věc řešit v rámci rodiny?
Možná by mi nejvíc pomohl nějaký příklad.
Džarmi

Například partnerství s mužem, který se nedokáže oddělit od matky. Jeho partnerkou se stane pravděpodobně dominantní žena. Poměrně rychle se původní milenecký vztah změní na vztah syn - matka. Není to pěkné, protože velmi často se pak muž na manželce dopouští náslí, včetně násilného vynucování sexu - způsob jak pokořit dominantní matku.
Další? Nepřijatý otec vyvolá potřebu najít si partnera, který buď je věrnou kopií vlastností nepřijatého otce (včetně závislostí, pokud např. byl otec alkoholik), nebo naopak partnera, který je jeho úplným opakem - namísto autority a dominance je to submisivní nedospělý chlapec....
Prostě něco nás stále přitahuje k našemu základnímu problému: přijmout bez posuzování a s úctou své rodiče.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 8:49 am    Předmět: Re: bolest kyčelního kllubu Citovat

Evik napsal:
Ahoj lidi,

moc děkuju za vaše rady. Vyzkouším a dám vědět výsledek.

Vztah s rodiči. Jako dítě jsem je milovala a oni mě. S přibývajícím věkem přišly i přibývající problémy. Občas jsem byla na zabití . Potom několikaletý problém soužití dvou generací...
Táta zemřel už dávno, maminka je velice vitální ve svých 75 letech, ( teď jsem jí musela vyhnat od počítače, je to surfařka
Very Happy ).
Ale problém vidím v sobě. Já nějak neumím dát najevo city. Pořád myslím na to, že jsem nedokázala říct tátovi, babičce, komukoliv, že jsem je měla moc ráda.Dělala jsem ze sebe drsňačku, i když jsem jí vůbec nebyla. Styděla jsem se za projevy nějakých citů. A už nemám možnost jim to říct. Mrzí mě to moc.
Připadám si taková chladná. Jsem šťastná, že mám ještě mámu. Ona to ví, ale já nejsem schopná jí obejmout, dát jí pusu a říct jí to. A když to nedokážu, budu si to zase vyčítat.

Damao, nevím, jestli jsem tvá slova správně pochopila.Budu ráda, když se k tomu ještě vyjádříš.

Dík Evík Rolling Eyes


Rád, protože právě ta neschopnost vyjádřit své city svědčí o tom, že není všechno v pořádku. Máme kdykoliv možnost změnit se. Nejde o to něco říci navenek, i když - tam, kde to jde, je to nejlepší a nejrychleji působící lék - jde hlavně o změnu našeho životního postoje. Přiznání, že jsme si sami odpírali to, po čem jsme toužili. Často z jakési falešné pýchy našeho ega. Možná, že ten kyčel po zasvěcení do Reiki Ti říká, je načase to změnit, dokud tady máš maminku.
Nezapomeňme také, že často bolest kyčlí souvisí se záněty sedacího nervu. Doporučuji působit Reiki nejen na kyčel, ale od křížové kosti (jednu dlaň tam nechej položenou stále) po průběhu sedacího nervu postupně na obě strany. Vždy se vyplatí pak ještě působit na trapezy a ramena až k místu, kde jsou kousek pod ramenem z vnější strany upnuty svaly paží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 2:56 pm    Předmět: Citovat

Damao a pokud se tedy rozpozná taková forma vztahu,jak se s tím dá pracovat,aby to byl vztah milenecký,vztah muže a ženy a odvrátit vztah matky a syna?Může cesta vésti, pokud si uvědomím,že hraju roli matky ve vztahu,roli odmítnout?Nerozpadne se vztah potom,protože už strácí tu funkci,která byla přitáhnuta?Může tento vztah setrvat a dostat novou formu?
Jak třeba může reiki pomoci vztah uzdravit a dát lidem ve vztahu správné role?Mělo by to začít s urovnáním vztahu vůči rodičům?Může to urovnat jeden nebo si to musí uvědomit a zpracovat oba partneři tvořící vztah?Pokud jeden nemá blízko k těmto věcem,může to být celkem složité.Vidím to trochu jako věc zapeklitou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: st březen 05, 2008 2:16 pm    Předmět: Citovat

Ahoj lidičky
Mám osobní zkušenost s artrózou a tak si dovolím napsat svůj příběh. Před třemi lety mi doktoři řekli, že mám artrózů kyčelních kloubů 3. stupně, v 38 letech. Jinými slovy, že mám kyčle jako 70-letý dědek. Do té doby jsem žádné problémy neměl. Začal jsem brát různé dostupné přípravky typu GELA….. Po dvou letech byl můj stav takový, že jsem si do vany musel zvedat nohy rukou, protože jsem tam jinak nevlezl. Nebyl jsem schopný doběhnout mou osmiletou dceru, když jsme se honili. Mám rád tanec a to jsem mohl jen s největším sebezapřením. O bolestech kloubů při usínání ani nemluvím. Před víc jak rokem a půl jsem se začal dělat reiki, silvovku a různé věci kolem. Taky jsem se rozhodl, že artrózu mít nebudu. A v té době jsem se dostal k produktům firmy Herbalife. Dělají 3 základní věci. Detoxikaci organizmu,.vyživení organizmu na úrovni buňky a regeneraci organizmu na úrovni buňky. Jejich produkty beru pravidelně víc jak rok a v současné době to co jsem dřív nemohl dělat, tak už zase dělám. Bolesti už taky nemám. Není to ještě ideální ale stále na tom pracuji. Samozřejmě si do kloubů posílám i reiki ale bez produktů Herbalife bych dnes nebyl tak kde jsem.

Roso
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund