Fórum - Zobrazit téma - Poradíte, jak na to? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Poradíte, jak na to?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Poradíte, jak na to?
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Petule
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2008
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: čt únor 28, 2008 1:21 pm    Předmět: Poradíte, jak na to? Citovat

Zdravím všechny,
V sobotu 23. února jsem byla na zasvěcení reiki 1. stupně. Bylo mi řečeno, že je možně, že se začnou "dít věci", nebo taky nemusí nic. Každopádně reiki bude fungovat.
Mno chci se vrátit k těm slovům, že se budou dít věci. Mě se právě děje, nevím jak to nazvat, připadám si jako v očistci. Dostala jsem hodně pomyslných facek. Přijde mi, že mě nikdo nevnímá a neposlouchá.
Nejhorší na tom je, že se cítím fakt sama. A to mám muže a dvě děti.
Je mi jasné, že tohle vše musím překonat, ale já nevím jak. Najednou se z přátel staly vlastně nepřátelé. A naopak, našla jsem nové známé. Ale strašně mě ty facky, teď již nepřáte,l zabolely.
Je fakt, že jsem nedávno "zasela" a teď sklízím. Já to vím. Všem jsem se omluvila. Od srdce i ikdyž ti lidé používali celkem silné slova, zvládla jsem to a "odešla se vztyčenou hlavou".
Já nevím jak to jinak napsat. To co cítím je bolest v srdci, přišla jsem o hodně přátel a připadám si sama.
Přejde to někdy? Popřípadě, jak toto vyřešit, aby se to už nevracelo?
Děkuji
S láskou Petra
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: čt únor 28, 2008 1:52 pm    Předmět: Citovat

Petule, lidi cítí, že se s tebou něco děje - cítí z tebe podvědomě světlo. Nevědí, jak na to reagovat - jsou z toho podráždění. Neznaj tě takovou. Pokud se z přátel stali nepřátelé, tak už je pro svou cestu nepotřebuješ, neboj se najdeš si jiné, se kterými si budeš mít, co říct. Hlavně se k těmhle lidem nevracej s omluvným postojem ve smyslu, že jsi ty pochybila, že jsi ty ta špatná.

Citace:
Přijde mi, že mě nikdo nevnímá a neposlouchá.
Nejhorší na tom je, že se cítím fakt sama. A to mám muže a dvě děti.


Možná tomu tak bylo i před tím, jenomže si to nevnímala. Reiki rozšiřuje vnímání, zvyšuje sensibulitu. Je to pozitivní cesta, ale to oceníš až později.

Citace:
To co cítím je bolest v srdci, přišla jsem o hodně přátel a připadám si sama.
Přejde to někdy? Popřípadě, jak toto vyřešit, aby se to už nevracelo?


Věci se nám budou vracet, dokuď je opravdu nezpracujeme.

Alespoň já to takhle prožívám - nezpracovaný psychoštrot vylézá na povrch a připomíná se mi mnohem intenzivněji, než před zasvěcením do reiki.

Jak to řešit? Nechat to být, smířit se s tím. Přijmout to. A hlavně odpustit si ( s tímhle i já neustále bojuji). Ono to reiki poněkud ty nepříjemné pocity rozmělňuje. Pomalu rozpouští.


Naposledy upravil Wendys dne čt únor 28, 2008 2:10 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Petule
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2008
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: čt únor 28, 2008 2:06 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,
moc ti děkuji za odpověď . NO problém je v tom, že ti přátelé byly pouze virtuální. Chodím na jedny e stránky mezi maminky co mají stejně staré děti.
Nedávno jsem prostě vyjádřila svůj názor k jedné věci a rozbouříla tím tak moře.
Vypadlo to, že se to uklidnilo, ale po tom co jsem byla zasvěcená do reiki, se to včera v té "komunitě" maminek vytáhlo znovu na povrch a to od člověka, kterého bych to nečekala.
Byla jsem dokonce nazvána psychicky narušeným člověkem. Což si myslím tedy nejsem.Smile
Poslední pl rok jsem si pravdu sáhla na samotné dno v sobě samé a šířila tak negativní energii, že se mi děti osypaly ekzemem. dostala jsem se z toho za pomocí pár lidí.
No ukončím to, jsem za tím a odrazila jsem se od toho dna. Děvčatům jsem se od srdce omluvila a odešla tak se vztyčenou hlavou. I když mnou cloumal vztek, že mi takhle prostě nadávaly. Přitom mě vlastně neznají.
Některé si i potom ještě hodily ten pomyslný kamínek, ale našla se i takový dušička která se mě zastala.
Mno dneska jsem jim tam napsala, že jsem se opravdu změnila, že to nebylo ze dne na den a že jim tedy deníček napíšuj, jestli tedy mají zájem abych mezi ně chodila.
NO já o tvých slovíčkach, že tam chodit nemám pouvažuji. Víš ono je to těžké opsutit někoho s kým sdílíš starosti a radosti rok a půl a to denodenně. Jestli mi rozumíš.
Moc ti ale děkuji, že sis našla čas, na to abys mi sem napsala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
BATHORY
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.8. 2007
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: čt únor 28, 2008 3:45 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Petule,
Jsi zasvěcená teprve krátkou dobu, ale i během tak krátké doby se můžou dít opravdu velké věci. Pokud se tomuhle budeš věnovat, zjistíš, že se ti docela zmnění život, ale neměj z toho strach, určitě k lepšímu. Taková ta velká zmněna ze začátku potká skoro každého, někdo to pocítí víc, někdo zase míň.

Já se třeba na začátku zmněnila taky během prvního týdne, moje sestra mi řekla, že sem úplně jiný člověk, ale daloby se říct lepší. Hlavně vyrovnanější. Ještě před časem mně dokázalo rozhodit a vyvést z míry úplně cokoliv, ze všeho sem byla na nervy a pořád mi bylo do brečení.
Někteří lidí, kteří dokážou člověku hodně ublížit jen pouhými slovy, mě dřív opravdu dostali, ale teď? Wink Dívám se na to už jinak. Hlavně člověk který kolem sebe kope, tak jen proto, že on sám je většinou nešťastný. Takových lidí je mi teď moc líto a vůbec si neberu jejich útoky osobně. Prostě si řeknu, že je to nešťastný člověk a chybí mu v srdci asi hodně lásky..

Ale to určitě časem poznáš sama. Uvidíš že po čase se na všechno budeš dívat trochu jinak, ono se to všechno srovná. Chce to jenom čas, je to teď pro tebe velká zmněna a proto taky všechny tyhle obavy. Neboj, to bude zase dobrý, mě bylo ze začátku taky někdy hodně zvlástně a měla sem pocit že ničemu nerozumím a nechápu co se se mnou děje. A když se na to dívám s odstupem času Question Very Happy

PS: Nevím jak se k tomu staví tvůj manžel, ale možná by bylo dobrý o tom s ním mluvit. Mě to hrozně pomohlo a dokonce sem se i divila, jak mi s takovými problémi může manžel pomoci, když těmhle věcem nikdy nevěřil... Teď už tomu věří. Na vlastní oči zažil pár událostí, který se kolem mě dějí, že už v jeho případě ani nejde nevěřit Very Happy

Hodně štěstí B.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt únor 28, 2008 4:10 pm    Předmět: x Citovat

Možná není špatné si o tom s někým popovídat. S kamarádkou nebo
bych ti třeba doporučila na maminkovských webech jednu osůbku, bývá tam pod nickem Naja. Je to taková trochu čarodějka, s pochopením a menšími dětmi, takže tvoje parketa. Asi se to mele dost i na těchto stránkách, ale tohle je fajn děvče.
Já chápu a znám - lehce se řekne, ono to přejde, čekej, jenže někdy si říct o pomoc nebo se moct alespoň vypovídat není vůbec špatné....

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: čt únor 28, 2008 6:57 pm    Předmět: Citovat

No, Petule, podle toho co píšeš jsi hodně hodně citlivý člověk, to, že tě rozhodí, že ti nadávali na nějákem fóru a takhle tě to ovlivnilo, je toho zdárným příkladem. Měla jsi je vyfuckovat a neřešit to, nechat je plavat a až by přišel ten "správný čas" tak se vrátit, nebýt bojovná, alespoň zezačátku. Jednoduše nastoupila jsi do bitvy ( tím žes jim řekla upřímně svůj názor), neunesla jsi následky a rozdrtilo tě to. Když jsi takhle citlivá, možná by jsi mohla začít chodit na kurzy bojového umění jako je karate, nebo tak něco. Nebo zační dělat čchi-kung, jógu, falun gong, tchaj-či. Cest máš mnoho. Ale každopádně Tě výtám na Reikiwebíku, vítám Tě mezi skupinu bojovníků, hledajících sami sebe, někteří se již našli a oni nalezení čekají na nenalezené.
Vítej!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
muliska
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.2. 2008
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: čt únor 28, 2008 8:31 pm    Předmět: Citovat

Určitě to chce ještě čas a hlavně trpělivost, než se věci trochu ustálý. Obdobně na tom byla většina z nás.Mně hodně pomohli schůzky v Reiky klubu. Také jsem některé přátele ztratila,některé získala a někteří se po čase vrátili. Nejhorší zážitek byl s kamarádkou, která, když jsme tam přišli, začala zapalovat svíčky - pálila zlo,které jsme s sebou donesli. Teď už to jako problém nevnímá.....Takže i čas je dobrý lékař. Můj muž byl a naštěstí je velmi tolerantní. A sám se nakonec taky rozhodl a má také Reiky I.Taky to nebylo hned, ale naši známí reikysti mě ujišťovali- "Nech ho, on uzraje ..."
Časem budeš lidi,kteří Tě nebudou brát,potkávat méně a méně,až jednou zjistíš,že kolem už žádní nejsou.....Hezký večer.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: čt únor 28, 2008 8:54 pm    Předmět: Citovat

Kurna, na pravopisný chyby moc drak nejsem, ale vysloveně mě štve, když píšete REIKY, je to REIKI kurnik....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
muliska
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.2. 2008
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: čt únor 28, 2008 8:57 pm    Předmět: Citovat

Budu si to pamatovat!!!!!!! Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: čt únor 28, 2008 9:56 pm    Předmět: Citovat

Hele, kapku zmírni to napětí, nikdo z nás nad tebou není ve stavu nadřízeném. Nebuď tak "vyjukaná", nedělá to dobře..... Ale chápu tvojí radost. Klid, čistou hlavu a hned je tu krásnějc. Wink Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Petule
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2008
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: čt únor 28, 2008 10:33 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,
všem vám děkuji. S manželem jsem o tom mluvila. taky jsem se mu včera vyplakala. Dneska jsem ho zase půl dne nesnášela, bilo se všechno ve mě. Chtělo se mi utéct od něj i děti. Ale samo, že to neudělám. Někdo mi říkal, že to bylo tím, že jsem potřebovala být se svými pocity sama, ale protože mám rodinu, tak to nešlo a vyrovnávala jsem se s tím prostě hůř.
Opoledne jsem dělala reiki jedné své kamarádce, která to hodně ocenila a uvěřila a bylo jí prostě dobře a mě to dostalo do stavu, kdy bylo i mě dobře.
A nyní se na celou situaci s oněma maminkama dívám tak trochu jinak. Znám je sice rok a půl, ale dneska jsem si uvědomila, že jsou to všechny prostě jenom falešnice falešné. Že mě vlastně nikdy mezi sebe nevzaly, když neuznávají mé názory.
No je to asi zamotané, omlouvám se za to, ale potřebovala jsem se vypsat. Děkuiji vám všem za čas, který jste věnovali na to, aby jste mi sem něco napsaly a děkuji za pěkné přivítání
Petra
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: pá únor 29, 2008 8:12 am    Předmět: Citovat

Ahoj Petro,
napíšu ti jen něco málo o virtuálních přátelích. Internet je na jednu stranu sice velice fajn, ale na druhou stranu zase může člověka odvádět od skutečného života. Zkusím vysvětlit, jak to vnímám a co tím myslím.

Když jsem byla zasvěcená do R1, tak jsem se stala téměř závislou na stránkách Reikiwebu. Opravdu jsem tu našla pomoc, rady a hodně se naučila. I výborné přátele do reálného života našla. Nedokázala jsem si představit, že bych sem nešla třeba celý týden. Byla jsem přesvědčena, že si ve svém okolí nemám s kým promluvit, bývalí přátelé měli na svět najednou úplně "nemožné" názory.

Pak zasáhl nějaký uličník, který napadl tyhle stránky a Reikiweb nefungoval několik dlouhých měsíců. Nejdřív jsem měla pocit "ztracení se", najednou jsem neměla s kým probírat své problémy, ptát se, říkat své názory..... jenže jak se říká "vše zlé, pro něco dobré", tak to platilo i v tomto případě. Uvědomila jsem si, jak hodně jsem byla závislá a vlastně jsem utíkala od řešení svých problémů k počítači. Tady byly vyřešeny podle mých představ. Najednou jsem musela řešit to, že mezi lidmi nemůžu jen fyzicky existovat, ale i normálně žít. Přestože mám jiný pohled na svět, než oni. Zjistila jsem, že (ačkoli to občas dost bolelo) mě tohle vrácení mezi ostatní lidi - nereikisty naučilo hodně moc. A taky hodně rychle. V životě nemáš spoustu času na odpověď, na reakci, jako někde na fóru. Život nemůžeš vypnout nebo se z něj odhlásit a počkat na příznivější konstalaci.
Takže když Broněk zase stránky rozchodil a vrátil nám Reikiwebík, měla jsem opravdu velikou radost. Jen už pro mne znamená něco úplně jiného, než tehdy a jinak také vnímám lidi, kteří sem chodí.

mamka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Petule
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2008
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: pá únor 29, 2008 11:25 am    Předmět: Citovat

Ahoj,
MAMKA: no já si toho všimla, že po R1 se mezi lidma necítím dobře. Přijde mi, že jsou jiní. Rozčiluje mne, že když jedu v autě a zastavím lidem na přechodu, tak ostatní řidiči mě skoro kamenují, že jsem si dovolila zastavit. A různé takové maličkosti, které se mi běžně stávaly, ale nebrala jsem na ně ohled až teď.

Přijde mi, že nyní procházím nějakým "očistcem" či co a někdo nebo něco zkouší, co vydržím. A když se doma vzteknu, třeba na manžela, protože na něho se vztekám po zasvěcení do R1 fakt často, tak se pak cítím provinile, že jsem neobstála nějakou pomyslnou zkoušku.
O tomhle všem bych si potřebovala povykládat s někým v reálu, ale vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, tak se ven moc nedostanu natož na reikischůzku.[/b]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
BATHORY
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.8. 2007
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: pá únor 29, 2008 11:38 am    Předmět: Citovat

Ahoj Petule,
Můžu se tě zeptat odkud jsi?
Díky B. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
BATHORY
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.8. 2007
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: pá únor 29, 2008 11:43 am    Předmět: Citovat

Ještě sem chtěla ještě říct, možná by ti pomohla jedna kniha, jmenuje se: "žádná setkání nejsou náhodná" a napsal ji: Kay Pollak. Mě pomohla docela dost, je hodně krátká, přečteš jí za chvilku, ale hlavně pochopíš právě vztahy mezi lidmi a taky to, jak se na ně dívat!! Opravdu myslím, že by ti pomohla. Určitě ji na internetu seženeš k objednání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund