Fórum - Zobrazit téma - Předávání Reiki - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Předávání Reiki
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Předávání Reiki
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 11:28 pm    Předmět: Citovat

Mirku, Reiki není voda.
Reiki, jak jí rozumím, je zvláštní, harmonický stav energie. Tento stav je duchovní podstatou veškeré hmoty a každé její části. Adonai Melech mu říkají hebrejští mystici a východ tento stav zpodobňuje jako monádu. Při působení Reiki se na tento stav, který je dokonale harmonický, byť polarizovaný, ladíme. Své naladění předáváme těm, kdo se ještě takto ladit nedovedou. Jako když ten, kdo dokáže nalézt pramen vody, položí dlaň na někoho, kdo ještě tuto schopnost nemá - tím dotekem ji ale získá. Nic nikam neproudí. Pocity, které při působení Reiki vnímáme jsou projevy pohybu prány. Proto může výrazně vnímat i ten, kdo donedávna ani netušil, že je něčeho takového schopen. Myslím, že více z nás učinilo tu zkušenost, že jakmile pronikáme hlouběji do systému, např. po iniciaci na Reiki 2, se silné pocity tepla a mravenčení, které jsme měli po zasvěcení do Reiki 1 jakoby ztrácí. Naše vnímání se prohloubilo a zapojily se další smysly. Vnímáme změny v pránické energii (od dechu až po myšlenku) jiným způsobem.
Jedinými "hybateli" ve Vesmíru jsou Boží a naše vědomí. Naše mysl tehdy, kdy se Mu odevzdáváme. Někdo se Mu odevzdává rituály a jiný meditací či uvnitřněním. Žádná z cest není lepší než ta druhá. Jen jsou různě složité.
Představovat si, že jsme pouze něco jako dispečeři či špedice energie ve vesmíru odporuje všemu, co jsem se za léta praxe s Reiki naučil. Tato představa je mi cizí. Kdysi - pravda - se líbila mému duchovnímu egu. Mám pocit, že jsem se od té doby už přece jen přiučil pokoře.
Máš-li svoji představu jinou, ponech si ji, když se Ti líbí. Můžeme oba zkoumat a poznávat, jak to je a možná se časem sejdeme a řekneme si, že jsme jen lezli na stejnou horu, ale každý z jiné strany. Nebo také budeme mít každý "svoji" horu, nebo dokonce Vesmír.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: út únor 26, 2008 2:11 pm    Předmět: Citovat

Proč se v tom takhle patlat?? Myslím, že stačí když vím, že mi to funguje. Je to jako s vypínačem na zdi, tačí mi když vím, že po stisknutí se rozsvítí světlo, drtivá většina lidí neví co přesně se stane po stisknutí.
Ale musím souhlasit s Mirkem, reiki má zdroj. Iniciací se na ten zdroj naladíme, možná oba myslíte to samé, jen jste použili jiná slova. Myslím, že reiki není všude. Teče od někud někam, a my jsme cestou pro reiki.
Jsou dvě teorie, jedna je to co tvrdí Damao, a druhá je ta, kterou popisuje Mirek, žádná není špatná a žádná není lepší než druhá. Možná by sis měl Damao přečíst knihu Symboly reiki a hned pochopíš jakto Mirek myslí. Kdyby bylo reiki všude, tak by nebylo nás reikisty zapotřebí.

Filio
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út únor 26, 2008 4:19 pm    Předmět: x Citovat

Damao: jak víš jsem spíš zastáncem pojmů kolem proudění a taky to tak svým způsobem vnímám, ale to co pravděpodobně myslíš ty - není to spíš "stav reiki" pro pokročilé? Napadá mě, že jdou vnímat nakonec obě verze.
Co si o tom myslíš?

šamanka

PS: sunyi: nemáš náhodou příští týden přednášku v Lužánkách? Jsi to ty?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: út únor 26, 2008 8:34 pm    Předmět: Citovat

Filio, já vnímám reiki tak, že zapomenu-li, kdo jsem - je zde reiki.
Připomene mi, co je mi dáno od narození. Jsem reikista, páč na to
zapomínám. M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: út únor 26, 2008 9:54 pm    Předmět: Citovat

Filio napsal:
Kdyby bylo reiki všude, tak by nebylo nás reikisty zapotřebí.


Filio, já si myslím, že Reiki JE všude a my, reikisti, jsme tu pro sebe a pro druhé lidi. Ne pro Reiki. Reiki bude, i když tu nebudu já nebo ty.

Jinak mi to připadá čistě jako akademická debata, protože jak je to doopravdy, to nejspíš neví nikdo. Můžeme se jen dohadovat, jak kdo z nás Reiki vnímá, když s ní splyne. A protože jsme každý jiný, tak vnímáme také každý jinak. Pro mne je podstatné především to, že jsem měla to štěstí Reiki potkat. A jestli ji vnímám jako proud, jako stav harmonie nebo jak hezky napsala okénko, to pro mne není až tak důležité.
Důležité je, že jsem dřív ani netušila, co všechno život může přinést, když se s reiki setkám. Jak moc může život změnit a jaké zázraky v něm způsobit.
Přiznávám, že "techničtější" typy potřebují určitou definici, ale i ta nejlepší definice nemůže reiki a její projevy ovlivnit Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: st únor 27, 2008 9:39 am    Předmět: Citovat

mamko, moc hezky napsané. Reiki je opravdu všude. Je to životodárná a harmonizující energie. A "reikisti" jsou jen lidi, kterým se znovuobnovila schopnost napojení se na tuto energii a schopnost s ní pracovat jak k svému užitku, tak pro dobro všech, Celku. Ne s vědomím, že se to sluší a patří a že musí, že se to očekává, ale že zevnitř sebe opravdu chtějí. Pak bude všude dostatek Lásky a Světla a negativní energie nebudou mít takové šance jako teď. Začít musíme každý sám u sebe, protože to co je uvnitř nás, je také vně. Takový je zákon. Jelikož všechno souvisí se vším, využíváme reiki k zahrmonizivání celé své podstaty. To, jak se nám to daří, se odráží v okolí nás.Proto, domnívám se, se říká, že Reiki= Láska.
Taky si myslím, že člověk, aby s touto energií pracoval, nemusí být zasvěcen do jakéhokoli druhu Reiki (což je chápáno jako naladění na jakýkoli systém, který pracuje na principu harmonizující energie a Lásky), je to jen cesta, nebo spíše jedna z cest. Stačí když chápe práci s Láskou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: st únor 27, 2008 11:33 am    Předmět: Citovat

Díky za příspěvky. Asi opravdu není třeba vést diskuse o tom, jak to je. Myslím, že Renata tomu dala velice hezkou, výstižnou tečku. Kdybych měl pocit, že má smysl k tomu ještě sdělit nějaký můj další pohled, tak bych tak třeba učinil později. Teď musím běžet.

Šamanko, ano, budu mít v úterý 4. března v SVČ v Lužánkách přednášku. Kdybys měla čas, tak Tě rád uvidím.

Mějte se hezky. Nějak to blbne, jsem vedený online i jako anonym, takže se vlastně nemohu odhlásit. "Budu" tady tedy, i když tady nebudu.

Mirek Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: st únor 27, 2008 2:54 pm    Předmět: Citovat

Taky si myslím, je to další věc, kteráá nelze posoudit objektivně, každý máme svou pravdu, tím bych to taky uzavřel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt únor 28, 2008 10:58 am    Předmět: x Citovat

sunnyi:
ano chystám se zajít podívat, těším se.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: čt únor 28, 2008 3:36 pm    Předmět: Citovat

Ahoj šamanko,

Díky. Taky se těším na viděnou.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
t-alva
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 21.11. 2006
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: čt únor 28, 2008 4:19 pm    Předmět: Citovat

Filio napsal:
T-alvo, ty máš asi reiki 1, že? Padá tu bahno na Tvého mistra, to, co tu píšeš, jde na účet Tvého mistra, všechny Tvé nedostatky a chyby jsou přičítány TVÉMU mistrovi, tak si dej pozor co píšeš. Když máš reiki 1 tak se léčí jen rukama, reikuj se pouze tam kam si dosáhneš, a jen v takové poloze která ti bude přiijemná, když si reikuješ břicho, neuzdravuje se ti jjen břicho, systém si to přebere a pošle to tam kde je to potřeba, sice to není tak rychlé jako přímo, ale je to. Jsou i speciální pozice ro léčení celého těle, npař.:že si překřížíš ruce a dáš si je na ramena.nebo 4 cm nad pupek a na srdeční čakru. Tohle bys měla po první kurzu vědět, nevím co jsi tam dělala, ale propříště se vyzbroj větší pozorností a naslouchej. Very Happy Laughing Mě se stalo něco podobného, po reiki 2 jsme dělali meditaci s čakrama, dávali jsme do kupy práva atd...... Ale při zasvěcení mě kontaktovali reeiki průvodci, mluvili na mě, ale já to moc nevnímal, nemohl jsem se jich zbavit Very Happy , ne že bych je chtěl vyhnat, ale uvědomoval jsem si, že mám dělat něco jiného - byla to docela zajímavá zkušenost, jako by to bylo ted říkal jsem mu "Prosím ted mi dej klid na meditaci, přijď ke mě v 8:00 večer a sděl mi své poselství, takhle ke mě chodili asi 5 měsíců, jednoho dne to skončilo, asi je znova kontaktuju Laughing


Ahoj. Jo, mám Reiki I. Díky za pěkné vysvětlení. Na kurzu jsem DÁVAL (jsem pohlaví mužského) a vím, že se léčí rukama, že nejde posílat na dálku, do budoucnosti/minulosti... Jen sem chtěl vědět, jestli si ho můžu dávat sám sobě i jinak, než jen přikládáním rukou.
Samého mě překvapilo, jak někteří zde reagovali. To, že sem asi blbě definoval otázku přece neznamená, že můj mistr je "lempl" (když to tak napíšu). Mě samého mrzí, že nemám pro sebe tolik času kolik bych chtěl a že se nemůžu Reiki věnovat tolik, kolik bych chtěl.
Když tu čtu, jak přiložíte ruce a cítíte teplo, mravenčení apod., a já po přiložení necítím takřka nic, tak bych se chtěl polepšit... Snad i mě bude brzo Reiki "proudit"....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt únor 28, 2008 6:38 pm    Předmět: x Citovat

t-alva: upřesnila bych to, co jsi řekl - s jedničkou je hlavním "učebním předmětem" naučit se vnímat energii a pracovat sám na sobě. Na posílání
v čase a na dálku je času dost.
Měla bych pro tebe takovou inspiraci: můžeš si zkusit pohrát třeba s mojí oblíbenou technikou jak dávat sám sobě bez jakékoliv námahy: otevři si reiki představ si, jak na dlani leží celé tvoje tělo (může klidně ležet na břiše a ve velikosti jak potřebuješ) a druhá ruka mu dává reiki, tak jak dlouho potřebuje. Můžeš druhou ruku posouvat, užít si to. Není až tak důležité co přesně cítíš nebo jakou formou vnímáš (brnění, teplo, nic,...), ono si to jde svou cestou a něco se děje. Nejde o sílu energií, spíš co se děje. Chce to trochu představivosti (vizualizace) a neklást si podmínky co se musí dít. Spíš jen se uvolnit a pozorovat. Taky jsem se k větší citlivosti musela dopracovat časem. Podstatné je být trpělivý a nenechat se odradit zdánlivým neúspěchem.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: čt únor 28, 2008 7:04 pm    Předmět: Citovat

no to by mě vážně zajímalo, proč by nešlo s reiki jedničkou posílat reiki v čase a na dálku.........Kdo na tohle příšel........Mě to chodilo suprově, jiným s jedničkou taky. AKorát že jsme nepoužívali symboly ale záměr, tedy co chceme dělat. Nejde o to že se člověk hned vrhá na takovou celkem náročnou práci, ale když chtěl, tak to šlo. Posílala jsem takhle babičkce pro uzdravení a neřešila jsem jestli to jde nebo ne. Věřila jsem že to jde. A ono to šlo.Nejsem sama, kdo má tyhle zkušensoti. Je pravda v tom, začít sám u sebe, přikládat ruce, trénovat jejich citlivost a soustřeďovat se na harmonizaci čaker. ALe když mě bolely záda, dávala jsem si normálně reiki na dálku a bylo...Kdybych si měla vykroutit ruce tam, kam jsem je chtěla dát, tak bych musela být Saxana. Ale opakuji, smyslem není hned se vrhnout na složité, nejdřív je třeba zvládnout základy, proto se vyučuje(zřejmě), že s R1 na dálku a v čase nelze. Troufám si nahlas tvrdit že to je blbost a omezení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: čt únor 28, 2008 7:05 pm    Předmět: Citovat

Hele t-alvo, sorry, že jsem tě označil za ženu Laughing , já jsem taky skoro nic necítil, a někdy i ted nic necítím, je to z toho, že blbnu z hlubinnou psychologií a pak "zapomenu" jak se to reiki vůbec používá, myslím to smrtelně vážně, možná máte někdo podobné problémy. Vše záleží na stavu mysli, jak jsi rozhozenej, tak nic nejde. Třeba když příjdeš domů z práce - ze školy a chceš se reikovat tak ti toho tolik "nepoteče", jako kdyby jsis před tím dal do kupy čakry, uklidnil mysl, a jen jsi z celého srdce pronesl: "Prosím o reiki." žádej a bude ti dáno, je důležité mít čistou hlavu, nic neočekávat, a být pozorovatelem než samotným aktérem.
To že máš malou citlivost nic neznamená, třeba nemusíš být jasnocitný, můžeš být jasnovidec nebo, i když to zní divně jasnoslyšec Very Happy . To vše je možné.
Jo Renato jasně, ale taky vem v úvahu to, že jsou tu absolutní začátečníci, já jsem měl na R1 taky zkušenosti s NLP takže jsem byl mnohem dál...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
t-alva
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 21.11. 2006
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: čt únor 28, 2008 7:25 pm    Předmět: Citovat

Renata napsal:
no to by mě vážně zajímalo, proč by nešlo s reiki jedničkou posílat reiki v čase a na dálku.........Kdo na tohle příšel........


Netvrdím, že to nejde. Ale bylo mi řečeno, že tato technika se spíš používá až od R2. Proč přesně už si nepamatuju, takže tu nebudu šířit bludy, ale prostě nějak tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.23 sekund