Fórum - Zobrazit téma - Čtyři zasvěcení na R1 - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Čtyři zasvěcení na R1
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Čtyři zasvěcení na R1

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
brahman
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 27.8. 2007
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: čt únor 14, 2008 8:10 am    Předmět: Čtyři zasvěcení na R1 Citovat

Narazil jsem stránky Reiki mistra p. Čapka, který je prý jeden z prvních v ČR a tam píše, že pokud nejsou čtyři zasvěcení do R1 tak to prý po cca dvou měsících přestává fungovat a člověk prý posílá pouze svou bioenergii. Údajně je to prý potvrzeno nějakým měřením.
Setkal jste se někdo s tímto názorem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt únor 14, 2008 8:47 am    Předmět: Citovat

To je už hodně fousatá pověra - podobné tvrzení najdete i v knihách pana Lübecka. Praxe mnoha let to nepotvrzuje.
Shodou okolností jsem měl možnost setkat se s jistou ženou, která strávila určitý čas pobytem v klášteře universalistické církve v Texasu a znala Hawayo Takatovou i další osoby z počátku rozvoje Reiki v USA. Hawayo Takata hledala tehdy vhodný způsob zasvěcování a upoutalo ji vyprávění jeptišky z Kapského města o tom, jak byla zasvěcována na konci noviciátu. Zasvěcení trvalo 4 dny a pokaždé seděly obrácené do jedné světové strany - k oltáři, ke vchodu, k bočním kaplím. Z toho bylo odvozeno čtvero zasvěcení i pro Reiki. Hawayo Takata údajně určitý čas tento způsob používala.
Vzal jsem si z toho poučení, že je lépe, když zasvěcení není jen jedno. Osobně se mi líbí inciace skupinová, kdy žáci sedí v kruhu - v místnost je tak silně navibrována na potřebnou úroveň, že toho těžko lze dosáhnout při individuálním zasvěcování. Na mých kurzech, které jsou dvoudenní (víkendové) iniciuji žáky každý den jednou. To rozhodující je koneckonců stejně vždycky to první zasvěcení. Někteří mají ale příjemnější zážitky až z následujícího dne, kdy se dokážou více otevřít a víc si to užít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt únor 14, 2008 11:42 am    Předmět: x Citovat

Protože pan Čapek a pan Zapletal jsou jediní dva v ČR, kteří mají pravé reiki, můžeš mu věřit. Hlavně se musíš nechat přezasvětit a přezaplatit kurz u nich, abys neléčil vlastní bioenergií.
Tohle pochopitelně myslím ironicky. Protože tihle dva pánové šíří spoustu zvláštních teorií.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: čt únor 14, 2008 12:22 pm    Předmět: Citovat

Ahaaaa.Proto nekteri zasvecuji ctyrykrat.Ja jsem si myslela,ze ty ctyry zasveceni jsou neco jako jedno zasveceni,ale rozkouskovany,proste jen jinej postup.Takze se jedna a ctyry zasveceni,kde probiha stejny ritual jako u jednoho?Ahaaa
Ja byla na seminari,kde jsem dostala jedno zasveceni do prvniho stupne a myslim,ze pouzivam Reiki,normalne to fachci.Ostatne mam za sebou dvojku a to by asi nebylo mozne dostat zasveceni do druheho stupne,aniz by tomu nepredchazelo prvni ,,funkcni'' zasveceni.Nebo jak? Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beata
Nováček
Nováček


Registrace: 14.1. 2005
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt únor 14, 2008 1:14 pm    Předmět: Citovat

U pana Čapka jsem byla zasvěcena. A už bych k němu víckrát nešla.
Na otázky žáků odpovídá v tom smyslu, že o všem zbytečně moc přemýšlíme, a že to nemá smysl. Já od něho mám vlastně jenom to zasvěcení. Informace získávám z knížek a tady na Reikiwebíku.
Všichni reikimistři, kteří nejsou mistry tradičního reiki, jsou podle jeho slov "Instantními mistry reiki".

Tomu, co říká, že pokud nemáte na první stupeň čtyři zasvěcení, nebude to fungovat a po dvou měsících to vyhasne, a vy si oslabujete svoje dráhy, protože to dáváte ze sebe, tomu tedy nevěřím, protože jsem potkala už dost lidí, kteří nemají zasvěcení od tradičního mistra, a přesto jim to normálně funguje.

Hodně jsem se dozvěděla od Damaa, Samanky, Toory, Mamky a jiných.
Děkuju jim, že tady jsou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: čt únor 14, 2008 3:49 pm    Předmět: Citovat

Nic, omlouvám se nechtěl jsem tu nic psát. Tak trochu úlet Laughing Laughing Laughing

Nashledanou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
t-alva
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 21.11. 2006
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: čt únor 14, 2008 6:37 pm    Předmět: Citovat

To já mám jedno zasvěcení, ale asi jak se moc nereikuju, tak sem asi vyhasl.... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
muliska
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.2. 2008
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: čt únor 14, 2008 8:31 pm    Předmět: Citovat

Já mám taky "obyčejné"zasvěcení Reiky I a II a žádný problém nemám. Je to spíše o vlastní práci a rozvoji.Zasvěcení od mistra je samozřejmě nezbytné, i když jsem četla, že je možné zasvěcení se dopracovat vlastní pílí. Mistr Reiky by nás měl vést - navigovat, ale vlastní práci už musí udělat každý sám.Neznám z okolí nikoho,kdo by musel být opakovaně iniciován.Hezký večer. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: čt únor 14, 2008 8:50 pm    Předmět: Citovat

Jen bych se přidal k tomu, že tvrzení pana Čapka je naprostý nesmysl. A přesně zapadá do obrázku, jenž jsem získal od lidí, kteří jím byli zasvěceni.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
brahman
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 27.8. 2007
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2008 7:09 am    Předmět: Citovat

Díky za názory, zase jsem si o trochu rozšířil obzory. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Pandik
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 13.7. 2003
Příspěvky: 94

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2008 7:20 pm    Předmět: Zasvěcení. Citovat


Ahojky!
Dlouho jsem se tu neukázal.
K tomuto dotazu / tématu bych rád něco poznamenal z osobní zkušenosti.
Nějaké teorie zde nejsou na místě...

V roce 1994 jsem byl zasvěcen do 1.st. REIKI p. Hodekem.
Zasvěcení bylo jedno individuální a fungovalo.
Každý den jsem si dával REIKI a pořád to fungovalo.
Potom jsem prošel zasvěcením do 2. a 3. stupně, bylo myslím po 3 lidech, taky bylo jen jedno a musím přiznat, že to znovu fungovalo.
Nic jiného - formu, způsob jsem předtím neznal.

Později jsem praktikoval Živou cestu REIKI, kde se provádí
individuálně-kolektivní zasvěcování do 1., 2. i 3.stupně.
Tím jsem taktéž prošel. Bylo to silnější, intenzivnější, víc jsem si to "užil".
Když jsem pak prošel výcvikem na učitele REIKI, dělal jsem to stejně.

Nyní jsem se vrátil ke kořenům REIKI. K tradičnímu japonskému REIKI.
Praktikuju KOMYO REIKI, které vychází z praxe Dr.Hayashiho.
Spolu s "kolegou" jsme letos otevřeli školu KOMYO REIKI v ČR.
Zde se dle tradice provádí na začátku 1.stupně 4 zasvěcení.
Jelikož je japonská škola především o praxi, po domácím praktikování se 1. stupeň dále rozvíjí setkáním s mistrem a tzv. iniciačními setkáními, známými jako REIJU-KAI. Při nich se znovu provádí zasvěcování.
Na 2. stupni se na začátku také dělají 4 zasvěcení.

K čemu je více iniciací dobré?

Praxe REIKI je tak kvalitní, jak často dotyčný praktikuje.
Jak cvičí, jak rozvíjí tuto svoji schopnost.
Další iniciace slouží k hlubšímu energetickému pročištění, posílení kontaktu se zdrojem REIKI a "pošoupnutí" na jeho cestě REIKI.

Na základě svých zkušeností si dovoluji prohlásit toto:

Jedno zasvěcení do REIKI postačí pro základní terapii.

Každé další zasvěcení zesiluje schopnost stát se "prostředníkem" REIKI
a pokud člověk REIKI praktikuje, tak jej podporuje v práci na sobě cestou REIKI.

Pandik

Arrow Moje www nejsou aktuální...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund