Fórum - Zobrazit téma - Epilepsie - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Epilepsie
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Epilepsie
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2008 6:38 am    Předmět: Epilepsie Citovat

Přítel mé kolegyně(37) trpí od 14 let epilepsií. Prý v důsledku rychlého vývinu a růstu v pubertě. Frekvence záchvatů je přibližně 2x za půl roku. Zajímala by mě příčina a původ této nemoci a zda je možnost léčby pomocí Reiki nebo EFT.

Díky za odpovědi, na starém RW jsem nic nenašla, možná jsem přehléd
la.
Evík Rolling Eyes .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po únor 11, 2008 11:31 am    Předmět: Citovat

Evíku, můj syn má také epilepsii a na kurzech Reiki jsem měl i žáky s epilepsií.
Nejprve něco k psychosomatice onemocnění. Někde v psychice se vytvořil postoj člověka, který si na sebe vztahuje vinu na domnělé neúspěchy svého života. Tento postoj je v podstatě jen překryvnou pózou - původní je psychický stav citového vydírání (zní to tvrdě, ale ono to svým způsobem vydírání je). Je to takový jiný "litujte mě" a hlavně "pečujte o mě" - z toho vyplývá, že se často projeví takový stav v období, kdy se člověk odděluje od svých rodičů - nejčastěji tam, kde se rodiče v době po 12 letech věku dítěte rozvedli.
Je dobré vést klienta k tomu, aby si zpracoval téma vlastní odpovědnosti za svůj život, ne tedy pocity viny za to, co se domněle nepovedlo - protože tím se jen nechuť vzít si odpovědnost za to, co žije, maskuje.
V některých případech je již iniciace Reiki významným podnětem ke zpracování blokád. Mám žačku, která se po zasvěcení do Reiki, později do Reiki 2, zcela uzdravila. Předcházelo ovšem období trpělivého budování odpovědnějšího postoje k životu.
Pomáhá vše, co podporuje imunitu, posilování energie 2. a 3. čakry - řešení témat těchto uzlů. Nedoporučuji působit přímo na hlavu. Lidé trpící epilepsií by měli méně meditovat a o to více se hrabat v hlíně, chodit do přírody a prostě se uzemňovat. Důležité je čistit hlavové dutiny - buď prostřiky hlavových dutin (skrze nos injekční stříkačkou) odvarem z přesličky a anýzu, nebo čistícím anýzovým čajem.
Další byliny jsou bohužel často kontraindikací k lékům vyvinutým na léčení epilepsie (antiepileptika).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: po únor 11, 2008 6:46 pm    Předmět: Citovat

Přispěl bych touto zkušeností:

Jeden můj známý míval silný epileptický záchvat dvakrát do roka. Byl to cizinec, učil tady angličtinu. Jednou ho odvezli do nemocnice přímo z hodiny. V té době jsem měl čerstvě po kurzu SRT, požádal jsem tedy svého učitele, zda by se mu nepokusil touto metodou pomoci. Učinil tak na dálku.

Ten člověk mi pak několik týdnů po čištění říkal, že se přestal bát, dříve žil ve strachu z dalšího záchvatu. Potom odjel, a když se zhruba po roce na čas vrátil, tak mi oznámil, že od té doby již záchvat neměl. Nevím, jestli byl účinek této léčby trvalý, protože již nejsme v kontaktu.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: po únor 11, 2008 8:36 pm    Předmět: epilepsie Citovat

Dobrý večer,

nejdříve moc děkuji za odpovědi, také Daniele, která mi poskytla informace na soukr. zprávy.

Nemoc toho kluka propukla před více než 20ti lety. Chceme zapátrat u jeho maminky, zda si nevzpomíná na nějakou událost, emoci, příp. vztah s otcem.S mojí kolegyní žije 2 roky. Jeho stav se zlepšil. Toto je první vztah, kdy žije s někým ve společné domácnosti. Nikdy se nemusel nikomu podřizovat a tomu také odpovídala životospráva a životní styl.
V pubertě se musel vyrovnat ze ztrátou milovaného hokeje a tím i kamarádů, v dospělosti ze ztrátou zaměstnání v důsledku své nemoci.

Vím,že záleží především na něm, jak se k tomu postaví. Musí chtít on sám.Budování odpovědnějšího postoje k životu...ono je těžké vybočit ze zajetých kolejí, zapracovat na sobě. V tom bych mu chtěla pomoci. Není to jednoduché a svou roli v tom hraje i pohodlnost.,,Já jsem nemocný a vy se o mě starejte, pečujte o mě".

Já mám pouze krátce R1, sbírám zkušenosti, ale věřím, že odpovědi na toto téma budou přínosem i pro ostatní.

Děkuji Evík
Rolling Eyes

Ještě bych chtěla vědět dědičné dispozice.Tuto nemoc měl i jeho bratranec
a vlastně i úplně malé děti.
Dále čištění hlavových dutin-jak často ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st únor 13, 2008 12:40 am    Předmět: Citovat

Pokud se tato nemoc v rodině opakuje, nejde o "dědičnou nemoc", ale o zděděný vzor obsahující psychosomatickou příčinu takového onemocnění. Pokud váš partner onemocněl v dětství, je třeba probrat s jeho matkou, co ona v tuto dobu prožívala. Tam někde je spouštěč. Dítě od matky přebíráý tyto "vlivy" až do 12 let zcela bezprostředně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
lilaa
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.9. 2007
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: st únor 13, 2008 8:56 am    Předmět: Citovat

Damao, prosím, mohla bych se zeptat - když dítě přebírá vlivy od matky do 12 let věku, jak to je, pokud má nějakou "dědičnou" nemoc otec? Jak to je v tomto případě?
Děkuji za odpověďSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: st únor 13, 2008 10:51 pm    Předmět: Citovat

Snad by i tohle mohlo nějak pomoci...

www.hudcova.cz

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt únor 14, 2008 8:50 am    Předmět: Citovat

lilaa napsal:
Damao, prosím, mohla bych se zeptat - když dítě přebírá vlivy od matky do 12 let věku, jak to je, pokud má nějakou "dědičnou" nemoc otec? Jak to je v tomto případě?
Děkuji za odpověďSmile

Znovu opakuji, že "dědičný" je mentální vzor - psychosomatika nemoci. Dítě přejímá některé vzory geneticky od svých rodičů. Tedy i od otce. Bylo by dobré sledovat energetické vazby v rodině: otec - matka - dítě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt únor 14, 2008 8:54 am    Předmět: Citovat

Ten odkaz na paní Hudcovou, co přidal sunnyi, mohu také jen doporučit. Znám ji a věřím jí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: ne únor 17, 2008 6:48 pm    Předmět: Citovat

Jake jsou dalsi cesty se odpoutat od zdedeneho mentalniho vzorce?
Posledni dobou vidim na mem priteli,jak moc je jeho otcem a nejak mi to vadi vic a vic.Momentalne trpi v jeho mladem veku nemoci,kterou trpi jeho otec v padesati a vim,ze to s tim souvisi,jen nevim,jak mu to mam vysvetlit.Vlastne to neprijima od nikoho,jako kdyby takovy byt chtel,na strane jedne a pak i nechtel,na strane druhe.
Jak mohu takove veci vypozorovat na sobe,prijde mi to jako kdybych si chtela podivat na vlastni zada,ale nejde to.Hmmm leda pomoci dvou zrcadel,takze pres ostatni lidi.Ale stejne mi to unika.Je lepsi pozadat nekoho o pomoc,nekoho,kdo na ty moje zada vidi?
Dzarmi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
lilaa
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.9. 2007
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: po únor 18, 2008 8:38 am    Předmět: Citovat

Jak se odpoutat o vzorce?
Třeba tím, že člověk přestane toho druheho odsuzovat a přijme ho s úctou a ne s odsudkem, ten vytváří právě takovou situaci i pro nás, abychom poznali, proč ten člověk tak a tak jednal a přestali ho odsuzovat.
Někdy se stačí podívat na rodiče a jejich situaci a ZKUSIT TO JINAK. Oni nám v podstatě ukazují, kudy cesta nevede a my máme tu volbu, vybrat si a zkusit cestu jinou. Přijetí, úcta k rodičům, že i když mají chyby, tak je neodsoudíme. Možná bychom se zachovali stejně, možná ještě hůř, oni každopádně udělali to nejlepší, co v té chvíli mohli, i když třeba nám je jasné, že tahle volba nebyla optimální.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po únor 18, 2008 10:11 am    Předmět: Citovat

Mentální vzorce jsou součástí naší jedinečnosti. Odpoutat se od nich by znamenalo současně odpoutat se od své jedinečnosti.
Na jedné straně tu mentální vzorce budou vždy existovat v té podobě, v jaké jsme si je do zrození přinesli, neznamená to však, že nemůžeme dělat nic. Můžeme a měli bychom její projev v našem životě transformovat.
V první řadě je dobré přestat je v jejich projevu vnímat jako kauztalitu: taková příčina má takový a takový následek. Naučit se vnímat mentální vzorce a jejich projev jako synchronicitu. Abych to lépe vysvětlil, synchonicita znamená vyhledávat linii, kde se projevuje podobnost. Příkladem jsou logické řady.
Například 2 - 1 - 5 - 4 - 3 - 2 - co bude následovat?
Nebo: jahoda - rajče - jablko - paprika - hruška - .... co bude následovat?
Mentální vzor je základní idea takové řady. Ta zůstane zachována. S jejím využitím se například můžeme v té druhé řadě dostat postupně ke kýženému banánu, nebo chřestu.....
Transformací projevu tedy rozumím nalezení způsobu, jak mentální vzor vědomě využít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po únor 18, 2008 2:45 pm    Předmět: Citovat

Takze jestli tomu rozumim,zachovava se mentalni vzorec po nekom z rodiny a ty se muzes na zaklade toho projevovat uplne stejne a nebo si to uvedomit a vyuzit ho jinak.Hmmm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po únor 18, 2008 9:36 pm    Předmět: Citovat

Mentální vzor skutečně vytváří jen určitou posloupnost navzájem si podobných jevů - synchronicitu. Jako když se šíří vlny na hladině, kterou zozvlnil kámen hozený do vody. Nakonec vlna "narazí" do písku u břehu. Náraz nebude jenom důsledkem toho, jaký kámen byl do vody hozen, ale také, jak se postupně vodou šířil. No, stále ještě to není úplně ono. Těžko se pro to hledají slova, ale snad mi porozumíš. Vzor převzatý z rodu je neměnný, ale výsledný efekt můžeme pozměnit, jakmile tomu vzoru porozumíme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po únor 18, 2008 9:50 pm    Předmět: Citovat

Porozumet?Takze rozpoznat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund