Fórum - Zobrazit téma - Nevěra - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Nevěra
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Nevěra
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: st březen 05, 2008 9:41 am    Předmět: Citovat

toora napsal:

Pokud utíkáme, nebo naopak ignorujeme nutnost "vykročit z kruhu", v obou případech stagnujeme.
Stagnace nutně vede k utrpení a tímto, dříve, či později, způsobujeme také trápení všem v naší blízkosti.

Smile


Cely ten tvuj prizpevek je na dlouhe premysleni, jenze ten rozum tam pak nejak uz prestava fungovat ....

.. pak se derou do hlavy takove ty myslenky "od nikud", co se jakoby samy vylouply, zrodily. To muze byt vyplod mysli a mozna treba i hlas Boha ve forme nadduse v srdci.

A ten hlas mi naseptava, ze vztah, ktery prejde v manzelstvi je uz neco vic a ze to nejspis tak bylo souzeno, aby se to stalo zrovna tem dvema. A oni si pomahaji a snazi se vybudovat harmonii a treba se jim to i muze podarit, i kdyz ta cesta treba obcas je utrpenim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st březen 05, 2008 11:06 am    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
Cely ten tvuj prizpevek je na dlouhe premysleni, jenze ten rozum tam pak nejak uz prestava fungovat .....


A to je taky fajn, protože pak si třeba začneme všichni vzájemně víc naslouchat. Smile


Zbultran napsal:
A ten hlas mi naseptava, ze vztah, ktery prejde v manzelstvi je uz neco vic a ze to nejspis tak bylo souzeno, aby se to stalo zrovna tem dvema. A oni si pomahaji a snazi se vybudovat harmonii a treba se jim to i muze podarit, i kdyz ta cesta treba obcas je utrpenim.


Zbule, taky nejsem pro to zdrhnout při nějakých přeháňkách a bouřkách, trablech, ať už krátko- , nebo dlouhodobějších.
Jsem za nezdrhání, ale ne za udržení něčeho, co je zdrojem trápení všech zúčastněných, prostě nejsem pro to, zůstávat spolu za každou cenu.

Faktem je, že ne každý se v manželství vyvíjíme stejným tempem a někdy je ten rozchod (nikterak nezatracující toho druhého) vlastně jediným poctivým řešením, tedy možností abych tomu druhému dala možnost najít si někoho, kdo mu poskytne to, co mu já třeba poskytnout ani nemohu. Cool


Zbultran napsal:
.. pak se derou do hlavy takove ty myslenky "od nikud", co se jakoby samy vylouply, zrodily. To muze byt vyplod mysli a mozna treba i hlas Boha ve forme nadduse v srdci..


Proto je tak důležité a nezbytné poznávat sám sebe, porozumět si.
Jiným způsobem totiž ty „hlasy“ od sebe nelze rozpoznat.

Pokud si opravdu porozumíme, nebudeme svým chováním ubližovat ani sobě, ani nikomu jinému, ale nebudeme ani vězněm rozpadajícího se vězení (obětí svých starých zaběhlých způsobů myšení).

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 7:49 am    Předmět: Vernost Citovat

Tak mi zena uvarila moje oblibene papanicko a vubec byla na mne moc hodna a ze to je odmena za vernost Laughing .

Ono to bylo na zaklade te reklamy na jednoho mobilniho operatora, vim, ale stejne to bylo moc hezke a prijemne.

Co to nekdy taky vyzkouset se svymi partnery Razz Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 11:28 am    Předmět: x Citovat

Hmmm když si připomenu načaté téma, tak nevím, kolik jedinců by mohlo upadnout do rozpaků. Někteří ani neumí pořádně lhát....
Ironie.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: čt březen 13, 2008 7:40 am    Předmět: Citovat

Kdyz upadnou do rozpaku Embarassed , treba se i zamysli Sad a i kdyz to s tou vernosti nebylo uplne košer Confused , treba se polepsi a stejne to nakonec splni ucel. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út březen 18, 2008 12:28 am    Předmět: Citovat

To je to, co tahle debata ještě potřebuje Smile
polepšený hříšník! Rolling Eyes
Vážně - hodně mě to inspirovalo, určitě si na tohle téma uděláme debatní kroužek na dalším setkání Reiki 3. Koneckonců - budeme v druhé čakře. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: út březen 18, 2008 7:26 am    Předmět: Citovat

Damao, vim, ze to myslis vazne, ale vzpomnel jsem si pri tom na Švejka Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: út březen 18, 2008 12:41 pm    Předmět: Citovat

A jeste jedna mala citace z knizky J. Haska: Politicke a socialni dejiny Strany mirneho pokroku v mezich zakona. Tentokrate se hodi k tomuto tematu:

Citace:
Jsou na světě šlechetné povahy, které vykonávají však při tom trpný úkol lidí klamaných, lidí, kteří dožijí se konečně všelijakého nevděku. Zejména pokud se týče styků těchto šlechetníků s druhým pohlavím, přichází se přečasto k tomu názoru, že právě ty nejšlechetnější mužové mívají v lásce velká neštěstí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st březen 19, 2008 9:24 am    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
Damao, vim, ze to myslis vazne, ale vzpomnel jsem si pri tom na Švejka Laughing


Jj. jak si můžu nepřipomenout kázání feldkuráta Katze!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st březen 19, 2008 12:05 pm    Předmět: Citovat

Mě se zase vybaví památná slova Miloslava Plzáka :

Zatloukat, zatloukat, zatloukat !!!

Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zip
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2004
Příspěvky: 120

PříspěvekZaslal: st březen 19, 2008 6:28 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
To je to, co tahle debata ještě potřebuje Smile
polepšený hříšník! Rolling Eyes
Vážně - hodně mě to inspirovalo, určitě si na tohle téma uděláme debatní kroužek na dalším setkání Reiki 3. Koneckonců - budeme v druhé čakře. Embarassed


No,tak to se máme na co těšit!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: st únor 18, 2009 12:54 am    Předmět: Tak nevěra po roce.......... Citovat

Ahoj všichni,
vím, že tahle vaše debata už skončila před rokem, nicméně mi to nedá, abych se k tomu nevyjádřila taky!!!

Nejsem sice tak stará, abych musela být bezpodmínečně konzervativní (39 skoro není zas tak moc Laughing ), ale Mamko, Šamanko, Damao a ostatní "konzervy" souhlasím s vámi. Nevěra v tom smyslu, jak jí chápu já, ta opravdu ubližuje. Jsem 2x !!! rozvedená, momentálně mám přítele.

První rozvod - moje první a zatím poslední nevěra v mém životě, která vyústila v rozvod s otcem mých dvou dětí......... UBLÍŽILA JSEM
Druhý rozvod - opakovaná nevěra ze strany mého druhého manžela, kvůli kterému jsem se rozvedla s tím prvním... Embarassed BYLO MI UBLÍŽENO


No dostala se mi lekce vrchovatě a hustě. Hezky jsem si okusila, jaké to je....... BLEEEEE

Jde o to, ujasnit si, co očekávám od partnera. Jestli jsem schopna v partnerství dělat kompromisy. Můžu mít chlapa, který má peníze a zajistí rodinu, ale v podstatě jinak si nerozumíme, nebo můžu mít chlapa, který peníze nemá, ale jsme schopni rozumět si v mnoha ohledech - duchovní záležitosti, společné jiné zájmy, úžasné sexuální zážitky (myslím si, že i ten sex probíhá jinak, když dva souzní i na jiných úrovních), ale bez těch penízků......... Ale procházka v lese není finančně nákladná, když se chce oběma do lesa..... Jasně - nejlepší by bylo něco mezi (nemyslím tím nerozumět si bez peněz chichichichi, ale rozumět si a mít ty peníze.)

Člověk si musí ujasnit, že nikdo není dokonalý, bez chyb a vad na kráse, ani já. Takže ty kompromisy musí dělat i ten druhý.

Teď mám partnera, který se stejně jako já zajímá o Reiki a jiné duchovní věci. Potkali jsme se v čekárně u doktora a určitě to nebyla "náhoda". Hezky si nastavujeme zrcadlo a občas to mezi námi pěkně křeše, ale v tomhle máme jasno oba: nevěra je pro nás zbytečná věc. Zbytečná, protože ubližuje, boří, rozbíjí. A my chceme budovat, ne bořit.


Damao napsal:
Citace:
Být nevěrný je už dnes opravdu "normální" - takže, kdo je věrný a dodržuje své závazky, začíná mít pocit, že je "mimo mísu".
Být věrný nemusí výrazem strachu.
Může to být znak pevného charakteru a upřímného srdce.

Pod to se můžu podepsat. Protože mít partnera znamená, mít k němu závazky. Pokud nechci mít závazky, nemusím mít k tomu partnera a můžu mít několik dobrých kamarádů, kterým stačí jednou za čas se vidět a atd...... Nezávazně. Jen tak. Abychom si udělali "dobře" Otázka je, jestli je to "dobře" - takhle dobře.

Vím, že jsme každý svým způsobem svobodní lidé, kteří jsou tu sami za sebe, ale i takto svobodní lidé spolu mohou tvořit harmonický pár. Možná právě pro tu svobodu a nechtít toho druhého spoutat a připoutat jen k sobě. Ale i ta svoboda má svá pravidla.

Džarmi, i přes ty tvoje loňské názory tě mám ráda a vážím si tě pro tvoje jiné hodnoty.

A ještě něco, pro toho muže z vysočiny (promiň nezapamatovala jsem si tvoji přezdívku): Jestli to máš takhle nastavené vůči tvojí manželce, které dovoluješ, že nemusí být jenom tvoje - opravdu a z hloubky duše a jsi přesvědčen o tom, že to uneseš a neublíží ti to, jsi u mě frajer. A to myslím vážně...................

No nic, reagovat na to nemusíte, jen jsem se potřebovala uvolnit do éteru............ Laughing Počítač to unese.


Vaše
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: st únor 18, 2009 1:08 am    Předmět: Re: Tak nevěra po roce.......... Citovat

Lendulka napsal:

Džarmi, i přes ty tvoje loňské názory tě mám ráda a vážím si tě pro tvoje jiné hodnoty.


Hihih,ani nevíš,kam až mě tato debata dovedla.Byla jsem zmatenec,který netušil,o čem je vztah.Hodně jsem bloudila.Dovedla mě k tomu,že vycházím z hlubokého tmavého lesa.....
Nu,snad jsem dobloudila. Smile Spousty jsem toho přehodnotila a si uvědomila.
Dnes by ta debata vypadala trochu jinak.Tato debata mi pomohla se vyprostit z nefungujícího vztahu na který jsem hledala odpovědi.
Zajímavé si to připomenout musím říci.

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: st únor 18, 2009 8:44 am    Předmět: Citovat

Je je, tomu se říká odvaha, takhle se na sebe podívat:) Skvělé Džarmi.

Jinak téma potkávám hodně často teď v poradně. Lépe řečeno to není o nevěře, jako o opuštěných lidech, děti se jmenují jinak než maminky, maminky si postesknou, že šel za jinou. Vážně je to pomalu standart, už začínám rutinně si dycky než jdu pro maminku (a super, že občas i taťku nebo oba), zjištuju, jestli se jmenují stejně jako dítě.
Zrovna teď aktuálně jeden případ řeším, mama s 3 malýma slečnama a její manžel se prostě zakoukal do jiné a momentálně u ní bydlí, ale veškerý servis by rád od své ženy, která z pochopitelných důvodů ani trochu nechce, protože se zlobí. Jenže jak se má te zlobit na někoho s kým jste za těch 14 let zažili kupu dobrých věcí a máte ho v podstatě ještě docela rádi.
Tak mě na tohle téma napadají další velké otázky.
Když se někde zakoukám a doma to třeba vážně nefunguje tak jak bych chtěl, ale neumim s tim něco dělat, je v pohodě partnera nechat a radši být spokojený jinde, nebo to začít řešit s partnerem a hledat ty věci, které fungují, spojují nás, činí spokojenými? Kde už je ta hranice kdy je lepší jít od sebe a hledat jinde? Kde naopak je to spíš výzva přehodnotit něco v sobě a svém přístupu?

Přijde mi, že rozejít se, užít si jinde jde hrozně snadno. Na druhou stranu si říkám, kde je co špatně, proč nás to tak zasahuje, vždyť i dříve existovaly profesionální kurtizány,společnice, odbornice v nejstarším řemesle, dokonce k v chrámech. A teď je to špatně, bolí nás to a hodně (přitom mi přijde, že dost vztahů fakt skončí na takhle jednoduché věci, chlap nebo ženská si chce užít a hledá to jinde,nic víc).

Je to jen důsledek 2000 let křesťanské víry, hlubokého vztahu rodič-dítě, který si přenášíme dál a pořád chceme jeho výlučnost, nebo něčeho duchovního (vytvořit si intenzivní vztah s 1 člověkem je ohromná a silná věc), nebo jde jen o potřebu dát dalším lidským bytostem základní důvěru a jistotu (k tomu jsou potřeba 2), nebo je to i evoluční strach, že mi jiná potvora přebere kvalitního samečka (kterou žene touha najít si taky kvalitního a je jí jedno, jestli je momentálně zadaný), nebo jde jen o mé sny a představy o tom ideálním a dokonalém, nebo o zatvrzelé prosazování mé verze reality bez ochoty učit se od druhého a ten druhý se buď do toho vejde, nebo du hledat někoho, kdo se vejde líp.

Za mnou chodí lidi co se chtějí poradit a já uvažuju takhle:) Myslím si, že je to ale pořád upřímnější než žít s jedním názorem, že takhle je to nejlépe a když to tak aspoň trochu není, má to ten druhý špatně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
sanaya
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: st únor 18, 2009 12:51 pm    Předmět: Citovat

ahojte...

no nasla som tu vela podnetnych veci...k nestalosti len podotknem, ze to mam taktiez v sebe...tuzim po dokonalosti - svojej aj inych - a som na druhych narocna...co niekedy velmi boli...dlho som zila v tom, ze moj partner je idealny, dokonaly...a ked urobil nieco, co mi tu predstavu dokonalosti naburalo, rozhodla sm si zakryt oci...

potom prislo vytriezvenie - po vztahu na dialku, ktory trval 2 roky, som sa prestahovala do mesta, v ktorom byval on...dokonca na to iste sidlisko...takze sme mali moznost viac sa spoznavat...rok mi trvalo, kym som sa stabilizovala...dalsi rok sme si uzivali vzajomne spoznavanie a potom sa rozhodol, ze pojde do zahranicia...to bola pre mna tragedia...ale...dostavam sa k pointe... Wink

pocas jeho pobytu v zahranici som stretla uzasnu slecnu a jej spoluziaka, s ktorymi som chodila von - tancovat - no a nebolo toho vela, ale vsetky zazitky su intenzivne...zistila som, ze som uzasne pritazliva osobka, ze moja energia pritahuje...tolko muzov sa do mna zamilovalo, nuz aky krasny pocit... Wink
ale ako som sa s nimi tak bavila, zistila som, ze oni "riesia" take veci, ktore ja uz "nemusim" - proste je to za mnou...moja nestalost a tuzba po dokonalosti sa zvrtla...zrazu som si uvedomila, ze to co "mam" - tam veeeeela kilometrov odo mna...je to DOKONALE a PRAVE...waw...bolo to ako nahle vytriezvenie...

nadherne to ocistilo nas vztah a som mu za to vdacna - za to, ze odisiel...nasla som samu seba a objavila LASKU, ktora medzi nami je...zrazu viem, ze to ten pravy (no teraz si to myslim Smile ) a nemam potrebu uz "riesit" nieco s niekym inym...ohladom sexu - vzdy to bolo medzi nami krasne, ale myslim si, ze parove spoluzitie presytene vzajomnou laskou a uctou a ochotou vidiet v tom druhom to krajsie, nez to horsie, prinasa uzasne obohatenie...ono sa da stale nachadzat aj v tom jednom partnerovi stale nove a nove aspekty, dimenzie a tym aj v sebe...pretoze nikdy toho druheho nespoznete dokonale...takze to rusko tajomstva tam stale je a stale tam je to dobrodruzstvo a vyzvy...ale musi to byt u oboch - ta snaha...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 8 z 9

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund