Fórum - Zobrazit téma - Nevěra - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Nevěra
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Nevěra
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st únor 13, 2008 12:47 am    Předmět: Citovat

Každá nevěra vytváří nový vzor, setrvačnost, kterou pak musíme přemáhat - že nemusíme dodržovat své závazky. Je jedno jaké alibi si kdo najde - jestli to bylo vědomé, či jen úlet.... Nevěra je prostě nevěra a je pravděpodobné, že když dokážeme být nevěrní jednou, bude se to do budoucna opakovat. Jsou lidé, kteří se tím, jak volně nakládají se svými závazky vůči jiným, vychloubají. Jsou mnozí, kteří takové jednání pokládají za projev síly a sebevědomí (být nad věcí). Myslím, že opak je pravdou.
Stalo se módou nechávat si ve vztahu zadní vrátka. Z módy se postupně stává zvyk. Být nevěrný je už dnes opravdu "normální" - takže, kdo je věrný a dodržuje své závazky, začíná mít pocit, že je "mimo mísu".
Být věrný nemusí výrazem strachu.
Může to být znak pevného charakteru a upřímného srdce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Frantishek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 4.12. 2007
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: st únor 13, 2008 10:14 am    Předmět: Citovat

Anos napsal:
Františkovi:
Františku držím palečky Smile Smile Smile



Děkuju.. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: st únor 13, 2008 1:17 pm    Předmět: Citovat

Myslim,ze nevera by nemusela byt nazyvana neverou.Nemyslim,ze je to nejake zlo.V teto dobe je pro nas sexualita stale neco velice intimniho a jen pro pary [i kdyz ne pro kazdeho].Spousta lidi vnima sexualni zivot jako spise nezivot,spousta se jich toho boji a spousta se za takove veci stydi.Nekteri dokonce za ukojenim sve touhy sex vymahaji nasilim.Ale proc????Neni to neco hezkeho,co by mohlo byt normalne prijato a ukazano jako jakakoli jina cast lidske bytosti?Nejakym uvolnenym zpusobem,nemyslim nejakym silenym pobihanim po ulici a vybijenim sexualni energie s kazdym,koho potkam.
Intimita je krasna vec,to urcite,ale pokud je sexualita uvolnena a prijata verejne jako neco normalniho a ne jen mezi pary,nemohla by stale zustat intimni,ale jen by ta intimita dostala i jine formy vyjadreni?Jsou tu hold lide,kteri tyto veci zacinaji vnimat trochu jinak a myslim,ze to neznamena,ze by ztraceli na charakteru a nebo ze by delali neco nevhodneho.Take bych nerekla,ze by se tim chteli chlubit,nebo se posilovat a zvedat si sebevedomi.Myslim,ze kazdy hleda sam sebe a kazdy je uhneten z jineho testa.Dnes se mozna o nevere mluvi vice,ale rekla bych,ze lide delaji takove veci odjakziva.Jen se to ruzne mnohem vice skandalizovalo nez dnes.Je to jen opet dalsi a asi velice uvolneny pohled na sexualitu a vztahy a zatim tomu tady nikdo z nas zas tak moc nerozumi a nevi jak s tim zachazet.[Ja to sama zatim taky nevim].Protoze jsme ani nic takoveho zkouset a zkoumat nezacali,protoze to stale povazujem za neco velice velice spatneho.
Hmmmm jen mi neni jasny,jak by mohla fungovat rodina.Asi by musela dostat taky trosku jinou formu.
Nemyslim,ze by takovou vec musel delat kazdy.Lide hlubsiho citeni,stalejsi a uvedomelejsi si klidne muzou vytvaret vztahy zalozene na vernosti,zavazcich z duvodu,ze jim to tak vyhovuje.Jen by mohli s porozumenim nechat ty nestale,povrchne milujici vytvorit si svoje a prijmout to jako neco lidskeho a nazyvat to treba jinak nez nevera. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: st únor 13, 2008 11:16 pm    Předmět: Citovat

Díky Karle za hezký příspěvek. Plně s Tebou souhlasím.

Dzarmi, bezpodmínečná láska nemá nic společného s pudy a hormony. Taková láska je o Pravdě a integritě, o soucítění, zodpovědnosti, ohleduplnosti...

Jestliže se lidé předem domluví, že si ponechají sexuální volnost, tak to může být v pořádku. (Nebereme-li v potaz riziko nákazy Aidsem a možný dopad na rodinu). Znal jsem i pár, kde žena svému partnerovi dovolila jednu ženskou ročně, ačkoli ona sama mu byla věrná. Jakmile ale nastoupí lži a klamání, tak už to v pořádku není.

Moje osobní poznání mi potvrzuje, že ve vesmíru existuje řád, který je definován vesmírnými zákony. Tím ústředním zákonem, z něhož všechny ty ostatní jsou odvozeny, je Zákon Lásky. A duchovní vývoj člověka je o tom, naučit se žít v souladu s tímto zákonem.

"Každý život, který se odchýlí od zákona Lásky, je stíhán bolestí."

Otokar Březina.

S důsledky nečestného jednání, kam samozřejmě patří i nevěra, se běžně setkáváme i v našich terapiích. Lidé ani netuší, co si takovým jednáním spouštějí.

Nechci moralizovat. Život není jednoduchý. Zákon však nelze obejít a důsledky se dříve či později dostaví. Dokud se té opravdové lásce nenaučíme.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: čt únor 14, 2008 12:37 am    Předmět: Citovat

Hmmmm,me jen vrta hlavou,jestli se da zachovat zakon lasky aj jinak,nez jen v paru.
Je sexualita jen o pudech a hormonech? Rolling Eyes Ja hlavne nemluvim jen o sexualite.
Urcite je vse zalozeno na zdrave domluve mezi dvemi.Urcite by neslo dohromady vytvorit vztah mezi nekym,kdo nesouhlasi s necim,co by ten druhy delal zase rad.
Je to vec prevelice slozita.
Hmmm je hezke se drzet pravidla;,,nechovej se k druhemu tak,jak bys nechtel aby se druhy choval k tobe''
Vzdy zalezi na uhlu pohledu.Co je dobre pro mne,nemusi byt dobre pro jine a obracene.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt únor 14, 2008 9:08 am    Předmět: Citovat

Dzarmi napsal:
Myslim,ze nevera by nemusela byt nazyvana neverou.Nemyslim,ze je to nejake zlo.V teto dobe je pro nas sexualita stale neco velice intimniho a jen pro pary [i kdyz ne pro kazdeho].Spousta lidi vnima sexualni zivot jako spise nezivot,spousta se jich toho boji a spousta se za takove veci stydi.Nekteri dokonce za ukojenim sve touhy sex vymahaji nasilim.Ale proc????Neni to neco hezkeho,co by mohlo byt normalne prijato a ukazano jako jakakoli jina cast lidske bytosti?Nejakym uvolnenym zpusobem,nemyslim nejakym silenym pobihanim po ulici a vybijenim sexualni energie s kazdym,koho potkam.
Intimita je krasna vec,to urcite,ale pokud je sexualita uvolnena a prijata verejne jako neco normalniho a ne jen mezi pary,nemohla by stale zustat intimni,ale jen by ta intimita dostala i jine formy vyjadreni?Jsou tu hold lide,kteri tyto veci zacinaji vnimat trochu jinak a myslim,ze to neznamena,ze by ztraceli na charakteru a nebo ze by delali neco nevhodneho.

Nemyslim,ze by takovou vec musel delat kazdy.Lide hlubsiho citeni,stalejsi a uvedomelejsi si klidne muzou vytvaret vztahy zalozene na vernosti,zavazcich z duvodu,ze jim to tak vyhovuje.Jen by mohli s porozumenim nechat ty nestale,povrchne milujici vytvorit si svoje a prijmout to jako neco lidskeho a nazyvat to treba jinak nez nevera. Rolling Eyes


Jistě je to jen a jen věc každého. Pokud jde o častěji slýchaný argument, že promiskuitní vztahy (vícečetné, nevázané na pár) jsou také velmi intimní, zdá se, že se tu dostává do velkého rozporu náš atavismus z dob, kdy lidé byli více zvířátky - "člověk v kůži" s tím, co se duchovně učíme posledních pár století. Na jedné straně to jistě může rozpouštět křečovité postoje k sexualitě, na druhé straně jsem se ještě nesetkal s citlivým, vnímavým a empatickým člověkem, který by doikázal z více intimních vztahů současně získávat (energeticky, emočně...). Proto asi se přidávám dnes spíše na stranu konzervativní, aniž bych se cítil být oprávněn kritizovat to, co se občas může přihodit každému. Nechci použít slovo "úlet",to mi tady nesedí Smile O nové pojetí sexuality se pokouší mnohé skupiny tántrické cesty. Sám za sebe jsem ji nepřijal - ovlivnili mě v tom asi hodně manželé Tomášovi a jejich postoje, pravda.
Nemohu říci, že bych si další aspekty shora zmiňované ve svém bouřlivém životě nevyzkoušel. Za sebe říkám, že se to může stát, ale že to není nic, co bych dál doporučoval.
Ostatní své názory jsem už prezentoval, jen bych se opakoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt únor 14, 2008 12:12 pm    Předmět: x Citovat

Dzarmi: trochu nechápu o co ti vlastně jde. Pokud je člověk sólo, klidně si prožívá spoustu volných vztahů, je to jeho riziko, jeho život a není o žádné nevěře řeč - pak je to to co pořád hledáš. Spíš se mi zdá, jako bys chtěla všechno - soužití párové a při tom si lítat v dalších paralelních vztazích a při tom nebýt odsuzována a necítit výčitky svědomí, protože ti to tu někdo schválí jako v pořádku.
Když ti to někdo odkývá, zmizí ten tvůj vnitřní pocit, že tady něco nehraje?
Tak proč se do toho nepustíš? Co ti v tom brání? Máš strach, že ti to nepřinese ty krásné pocity, které očekáváš? Máš strach z následků (všeho druhu)? Proč se nevrhneš do dobrodružného života bez omezení na jakéhokoliv partnera? K čemu ho tedy potřebuješ, když se ti to zdá svazující a omezující?

Vím, je to hodně otázek, ale ty se tu pořád vracíš s očekáváním souhlasu s tím po čem toužíš, ale do čeho nemáš odvahu, protože tušíš spoustu úskalí.
Můžu i z vlastní zkušenosti říct, že druhů vztahů existují stovky. Člověk může mít i zajímavý sex s někým, koho zná jen "z postele" (pak tam ovšem nemůžeš čekat "něco víc než jen sex", můžeš mít báječné milenecké nezávazné vztahy, kdy si pěstujete přátelství, rádi se vidíte, ale pak jdete každý domů, můžeš mít spoustu variant vztahů. Ovšem řekla bych, že ve vztahu kdy se máte rádi je něco navíc, takový bonus, který dává všemu co spolu prožíváte jiné dimenze. Pak další zúčastnění jedinci můžou přinést problémy. Co s city? Zvládnete více zájmu jednoho z vás k jinému objektu? Co žárlivost, zamilování,...
Otázka je co ti vlastně chybí, co hledáš. Píšeš, že ne jen sexuální zážitky, ale něco víc. On tenhle hlad může taky způsobit pořádnou závislost na vztazích - mánii po dalších a dalších a dalších vztazích, já tomu říkám "syndrom hladového psa": běžíš a běžíš, konzumuješ vztahy rychle a jen se nasytíš běžíš pro další porci, protože ta příští může být lepší a víc uspokojivější, ale co když za rohem číhá něco ještě lepšího....

šamanka
PS I.:
Všichni známe různá společenství, která volnou lásku, dokonce něco ve stylu volných rodin pěstovala, ale nevím ani o jednom pokusu, který by se osvědčil na dlouho. Aspoň v našich kulturách.
PS II.:
Chce to ovšem pečlivý výběr partnera, který má stejné potřeby. Otázka je, jak může takový vztah vypadat...?
PS III.: možná se ti naše názory zdají příliš puritánské, ale to je jen rozdílem ve zkušenostech. Mnozí (jak tu psal Damao nebo mamka) jsme si mnoho i z toho o čem se tu píše už vyzkoušeli na vlastní kůži a dospěli postupně k jakémusi většímu jasnu co chceme a co ne, poučili se z mnoha vlastních chyb a dospěli k jakémusi návratu k větší "jednoduchosti a pokoře". Často na základě mnoha natlučení čumáčku. Ty jsi na začátku a láká tě dobrodružství všeho druhu včetně "zakázaného ovoce". Chápu to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt únor 14, 2008 1:36 pm    Předmět: x Citovat

Ještě k tématu: můžeš taky zvolit kompromis a lecos si vyzkoušet pod hlavičkou tantrických kurzů, doporučila bych třeba Johna Hawkena.
Tantra se prezentuje jako práce se sexuální energií, nikoliv sex, se smyslem dosažení až jakéhosi osvícení jinou než meditační cestou (volně přeloženo).


šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: čt únor 14, 2008 1:58 pm    Předmět: Citovat

To je prave ono.Ja mam tedka prave obdobi,kdy mi neni uplne zas tak jasny,jak to vsechno chci.To,ze tady s Vami diskutuji timto zbusobem vypovida,ze k temto vecem jsem mene ci vice naklonena.V tuto chvili si hledam me stanovisko k partnerskemu vztahu.Nebojim se zkusenosti,nebojim se ji z toho duvodu,protoze neni predem jasne,jestli vec bude mit spatny,ci dobry dopad.Teda ja jeste nejsem v te fazi,kdy bych vedela,jaky asi dopad to mit bude.Zkusenosti mam ruzne.Jsem jeste mladoch a ke vsemu rozlitanej a vlastne se hledam.Mam to trochu zamotany a ted se to snazim vsechno rozmotat.To o cem tady celou dobu pisu mi je svym zpusobem sympaticke,ale svym zpusobem,jak tu vsichni sami uvadite,netusim,jak by to mohlo vypadat a fungovat.
Pouze sexualni vztahy za vybitim sexualni energie mi neprijdou vubec naplnujici a uspokojive.Vim,co nevera dokaze zpusobit.
Uznavam,ze jsem momentalne zmatenec,kterej nevi co chce.Proto zkoumam i tuto druhou stranu,ktera nema v nasi kulture a nabozenstvi vubec zadne koreny.Je mi jasny,ze tu nenajdu pet muzu,ktery by si se mnou postavili dum a zili tam se mnou.Mozna by me za to i nekdo zazaloval. Laughing
Vypada to,ze se asi opravdu budu muset naucit nejake stalosti a citove hloubce a spouuussstaaaa dalsim vecem a svym zpusobem se smirit,ze pet manzelu mit nemuzu.Poradne na sobe pracovat,aby se mi vyplnil muj sen harmonicke rodiny v drevenem baracku. Cool
Tim,ze tady pisu takove veci se mi dostava odpovedi a dobrych otazek na mou osobu a moc mi to pomaha se nekam nasmerovat.Doufam,ze jsem vas tady moc nevyburcovala a moc dekuju za vase ohlasy.
Tesim se na dalsi!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2008 2:00 am    Předmět: Citovat

Tak k tomu Ti rád přidám své požehnání. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2008 7:07 am    Předmět: Citovat

Milá Dzarmi,
k tomu ti také jen mohu popřát, abys potkala toho pravého, se kterým si společně splníte své sny. Věř, že potom ti bude jasno i v otázkách nevěry.

mamka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Frantishek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 4.12. 2007
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2008 10:18 am    Předmět: Citovat

Ahoj Všichni...nechcete toho už nechat? Smile))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2008 11:55 am    Předmět: Citovat

Dekujuu mooc.Jo,to by slo..najdu toho praveho,trochu zestarnu,dostanu rozum a bude klid>> Laughing Laughing Laughing

Samanko ty tantricke kurzy vypadaji velice zajimave,az ted priletim v breznu do Cech,tak se pravdepodobne na jeden vydam.Dekujuuu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2008 7:33 pm    Předmět: Citovat

Dzarmi - mam pocit, ze to co ty si predstavujes neni nevera, ale spise jiny zpusob partnerstvi. Jiny zpusob nez je v dnesni dobe obvykly ....

Ale tezko bys asi nasla 5 muzu, kteri by se snesli a delili se o tebe. Snad nejaka komunita ... ale taky by to asi nedopadlo dobre Crying or Very sad . Mam pocit, ze to vzdycky nejak ztrozkota.

Je otazka jak musi clovek hodne zestarnout, aby dostal rozum Laughing .

Ony totiz touhy jsou spjate s timto hmotnym telem a nemizi s jeho seslosti ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2008 8:02 pm    Předmět: Citovat

Hmmm,mluvim o jinych formach partnerstvi.
Vlastne to vse zacalo na tom,ze nejsem schopna vydrzet ve vztahu,brzy se tim nasytim a pak mi prijde,ze tam jsem jenom tak.Zmizi mi z toho uplne vse,za co by stalo v v partnerstvi setrvat.Ne zas tak docela,ale me to tak prijde.No a pak jsou tam ty sklony k nevere.Mam potiz s moji obrovskou nestalosti,povrchnosti,dobrodruznou povahou,zvedavosti a jeste s tim,ze jakmile neceho dosahnu,stratim o to zajem.A ted jsem zmatena z toho,jestli se mam prijmout takova,jaka jsem,a nebo jestli je prave toto ukazatel toho,ze bych mela pracovat na tom,abych se sklidnila.To uz chvili zkousim,ale nejak mi prijde,ze jdu sama proti sobe.Nejednou se mi to vsechno rozviri a ja jsem ochotna vse vymenit.Jsem sama se sebou na jednu stranu spokojena,mam rada svoji povahu,jen to asi trapi muze okolo me a me pak v tom,ze nevim,jestli vubec budu moci nekdy zalozit rodinu.Nu kazdopadne nemuzu hledat reseni v nekolika muzich,ale sama v sobe.Nebo proste nevim...Nekdo nejakej recept na nestalost?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 6 z 9

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund