Fórum - Zobrazit téma - Nevěra - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Nevěra
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Nevěra
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hexa
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 24.12. 2006
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2008 8:11 pm    Předmět: Citovat

Wink myslím, že nevera je lepšia téma na teoretizovanie - čo by som keby..../ ale zažiť ju vo vzťahu a vylízať sa z toho, je už o niečom úplne inom.....
Zásada nerob druhým to, čo nechceš aby robili oni tebe sa mi zdá na túto tému najlepšia Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2008 8:44 pm    Předmět: Citovat

Castb:

Citace:
život není přece o sexu, to že nejsem nejlepší chlap dávno vím

něvera je podle mně zase jen vyjádření sobeckosti - někoho ukořistit (skalp), někoho vlastnit, posílit svou důležitost a dosáhnout ocenění.


- mě to nepřijde jakože jsi udělat velkorysé gesto své nesobeckosti .. Přijde mi, že máš problém s vlastním sebevědomím a z hlediska svého nega jsi dal najevo své ženě, že pro ni nejsi dost dobrý chlap .. Takže pokud si najde jiného, nebude to proto, že jsi jí to dovolil, ale protože ses před ní ponížil .. a my ženské potřebujeme chlapa obdivovat a mít k němu úctu Wink Ponižování úctu nevzbuzuje ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2008 9:44 pm    Předmět: nevěra Citovat

Teorie lásky je božská, praxe ďábelská.



W. Shakespeare
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2008 7:22 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Zbulte a co takhle "vícemužství"? Na všem byste se s chlapama domluvili, tíha živitele by byla rozdělená, no určitě by to muselo některým z vás vyhovovat, ne? Sice je to vzácné, ale ojediněle to u jakýchsi kmenů existuje....


Mozna by to mohlo fungovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2008 7:36 am    Předmět: Citovat

To Alwen: teda Alwen, mne naopak pripada Castb jako rozumny. Jen malokdo z nas o sobe muze prohlasit "JSEM TEN NEJLEPSI CHLAP". A kdyz to o sobe Casth vi, je realista. Take to o sobe vim, ze nejsem ten nejlepsi ... nemusi to ale nutne znamenat nizke sebevedomi. Ostatne ten nejlepsi ani ta nejlepsi tady na RW urcite neni, nebot uz by nemusel resit takove prizemni veci jako je treba prace na sobe, vzdyt by nemel co zlepsovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Anos
Nováček
Nováček


Registrace: 6.2. 2008
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2008 2:42 pm    Předmět: Re: x Citovat

[Své ženě jsem dal svobodu, a dokonce byl bych rád kdyby se nechala uspokojit někým jiným i třeba lepším. Je to projev lásky?

Mám známého a ten byl také zastáncem tohoto názoru. Možná se trochu jednalo i o zpestření sexuálního života, nechával se často unášet touto představou. A tak se s manželkou a známými rozhodli navzájem se prohodit. Všichni čtyři, co tam byli, byli přesvědčeni, že jejich vztah je silný a tohle ho jen posílí. No a dopadlo to tak, že oba chlapi, hodně dlouho překousávali pohled na manželku užívající si s někým jiným, i když s dobrým známým a hodně dlouho i při zavřených očích viděli právě tenhle obrázek. I jejich časté vzájemné návštěvy vymizely, trvalo asi tři roky, než se tomu byli schopni společně zasmát, zasáhlo je to mnohem víc, než předpokládali. To, jak to zvládly manželky, bohužel nevím.

Myslím, že ve fantazii je hodně věcí lákavějších a líbivějších, než je pak realita. Někdy se to stává i se vzpomínkami.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2008 3:41 pm    Předmět: Citovat

Žiju se svým poznáním, že na podvědomé úrovni všichni vše víme. Tudíž nejenom zjištěná či oficiální nevěra, ale i nevyřčená je mezi partnery na podvědomé úrovni zcela zřejmá. Asi bych se musela Vás zeptat, kdo je pro Vás manžel nebo partner? Je možné, že pro každého z nás má toto SLOVO jiný význam. O čem přemýšlím - to žiju, jdu se dívat na sluníčko a radovat z nastalého víkendu, přeji nám všem klid na duši. M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
castb
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2008 9:49 pm    Předmět: Citovat

Mít někoho rád, nebo s ním sexovat je v podstatě to samé jelikož utváříme dlohodobou (vztah), ktárkodobou (sex) více čí měně podařenou jednotu s někým druhým, třetím, čtvrtým nebo se všemi najednou, ale to je stějně málo...
Málo je to proto, že nás omezuje naše tělo a sobeckost něco vlastnit

človek by měl se snažit o spojení se všemi bytostmi.
při milování proudí stejná energie jako při meditaci.
Každý má nějaký ideál, a život je o tom se k němu přibližovat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2008 10:51 pm    Předmět: Citovat

Zbultran:
pokud se někdo staví do role "nejlepší" nebo "nejhorší", znamená to, že má potřebu se poměřovat Wink Pokud každý věříme, že jsme každý originál a vzory jsou nám tím pádem k ničemu, jsou zbytečné, tak to je pak otázka spíše nevyrovnaného ega Wink
Mimochodem - dal své ženě svobodu .. co to je za blbost? Aby jí mohl něco takového dát, musel by jí to první vzít. A to už je těžší kalibr .. možná tím chtěl sdělit, že ji nechce omezovat? Fajn .. tak ať to nedělá. Ve vztahu by tak jako tak měli být dva svobodní lidé.
Tak jako tak - i když tobě to možná přijde obdivuhodné - mě na tom stále něco smrdí Wink Nemyslím, že je to tak čistě duchovní jak se to tváří.
Ovšem u nás u obou to jsou stejně jen spekulace, nejlíp to ví Catsb.

Můj názor ženy - kdyby mi můj muž "udělil svobodu" -> cítila bych, že dobrovolně uvolnil své místo partnera jiným mužům. Nelíbilo by se mi to. Brala bych to tak, že už nestojí o mě a o společný vztah. Já radši muže, který by o mě bojoval Wink Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: so únor 09, 2008 12:01 am    Předmět: Citovat

Tak to tu pročítám a nějak se mi z toho vytratila láska. Samozřejmě chápu, že na nevěru se jinak dívají muži a jinak ženy. Můžeme si tu říkat cokoli, ale v praxi to nakonec stejně vyjde vždycky nastejno.
Nevěra bolí. A bolí proto, že představuje určitou trhlinu ve vztahu.
Dva lidé, kteří se opravdu milují, vnímají, že teprve spolu tvoří celek, ti nemají zapotřebí nějaké "bokovky". Nevěra je vždycky určitý druh selhání.
Nějak se mi nechce věřit, že by někdo vstupoval do vztahu s tím, že bude očekávat nevěru. No, ono je to asi možné, pokud pouze vstupujeme do vztahu. Ale pokud dvě milující osoby spojí svůj život, pak určitě s jinými představami. Nechce se mi věřit, že by nevěra (byť předem schválená) nahradila lásku, když se vytrácí.
Snad každý touží po té pravé a opravdové lásce. Takové, kdy existuji pro toho druhého jen já a on či ona pro mne. Schvalování nevěry je jen maskováním zklamání nad tím, že má touha se neslučuje s realitou.
Není každý vztah tou pravou a životní láskou,která nepotřebuje nevěru. Pak je otázkou, proč se lidi neustále vrhají do partnerství, která pravidelně končí nevěrou a dříve či později rozchodem.

Nejsem úplně naivní a vím, že takový je život. Jen mě tak napadá, proč všichni touží po stejném a nakonec si zvolí partnera, se kterým netvoří, nebudují, ale naopak bortí a ubližují sobě navzájem a třeba i svým dětem. Dětem, které nepřišly na svět z opravdové lásky a oboustraného přání, ale jen ze "vztahu" a nebo dokonce jen kvůli chvilkovému sexu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Daniela
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 16.1. 2008
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: so únor 09, 2008 10:13 am    Předmět: Citovat

mamka napsal:

Nejsem úplně naivní a vím, že takový je život. Jen mě tak napadá, proč všichni touží po stejném a nakonec si zvolí partnera, se kterým netvoří, nebudují, ale naopak bortí a ubližují sobě navzájem a třeba i svým dětem. Dětem, které nepřišly na svět z opravdové lásky a oboustraného přání, ale jen ze "vztahu" a nebo dokonce jen kvůli chvilkovému sexu.



Protože ty děti si přeci vybraly pro své záměry ty nejlepší rodiče, kteří jim dají přesně takové podmínky, jaké oni potřebují. A i ti partneři možná boří a netvoří, ale je to cesta, možná ne optimální, ale vede k poznání - že třeba tudy to nejde...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: so únor 09, 2008 12:18 pm    Předmět: Citovat

Jasně, Danielo.
Tímhle argumentem můžeš okomentovat absolutně všechno. Pak jsou všechny diskuze zbytečné, protože vše je tak, jak jsme si někdy dávno zvolili a vybrali.Tudíž v naprostém pořádku. Ať se nám to líbí nebo ne. Jenže tohle přesvědčení já tak úplně nezastávám a tak jsem napsala jen , jak to vnímám já a jak nevěra dokáže poznamenat každého, s kým jsem se v životě setkala Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po únor 11, 2008 1:21 am    Předmět: Citovat

Hodne podobne se o tom bavi Neal Donald Walsh s Bohem v jejich knizce.
Nekdo s tim souhlasi,nekdo ne.Opravdu zalezi,jak takovym vecem rozumime a hlavne kdo jsme.Taky jsem si drive myslela,ze je divny,kdyz se dva lidi domluvej na tom,ze mohou mit i jine sexualni partnery.A ted?Ted bych brala muze,kterej mi to dovoli. Laughing
Je mi jasny,ze nevera vytvari ve vztahu trhliny,ale nerozumim,proc by mela byt vytvorena trhlina ve vztahu,kde ti lide opravdu temto vecem davaji volny pruchod.Myslim,ze ne kazdy to musi vnimat bolestive.Jsme ruzni.Nekdo ma hluboke citeni a partnersky vztah bere jinak,nez clovek,ktery ma rad zmenu a jeho city jsou spise napovrchu.Nezalezi opravdu na tom,kdo jsme a co nam vyhovuje??Nad tim prece neni treba se rozhorcovat.JSME KAZDY UHNETEN Z JINEHO TESTA.Nekdy lidi neco boli jen proto,ze si mysli,ze je to ma bolet.Byli tak vychovani.A kdyz je tak vychovavano 99 % lidi,neni divu.Nevera je proste neco hrozneho a atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po únor 11, 2008 7:37 am    Předmět: Citovat

[quote="Dzarmi"]Hodne podobne se o tom bavi Neal Donald Walsh s Bohem v jejich knizce.
Nekdo s tim souhlasi,nekdo ne.Opravdu zalezi,jak takovym vecem rozumime a hlavne kdo jsme.Taky jsem si drive myslela,ze je divny,kdyz se dva lidi domluvej na tom,ze mohou mit i jine sexualni partnery.A ted?Ted bych brala muze,kterej mi to dovoli. Laughing

A dovolila bys muži, kterého bys milovala, aby dělal totéž? Dokázala bys být nad věcí, radovala by ses s ním? Na co potřebuješ "muže, který by ti to dovolil"? Proč nezůstaneš sama a nenajdeš si pár paraleltních vztahů, nevyzkoušíš si co to obnáší?

Jsou to všechno teorie.
Je pravda, že můžou fungovat i paralelní vztahy na různých úrovních, dokonce můžu mít rád/a více partnerů a při tom s jedním z nich žít, jde to taky. Záleží na tom, kdo je co schopný ustát. Skutečně jsou varianty různé, lecos znám ze zkušeností vlastní nebo svých známých. Ale vždycky je něco za něco. Asi neznám nikoho, kdo by se na takových věcech vzájemně domluvil a klapalo jim to. Jeden to neustojí, zamiluje se víc než bylo domluveno, druhý žárlí, další odejde ke svému novému objevu,... A pak taky jde o vlastní pocit, jaký z té "sexuální svobody" má člověk uvnitř - o co vlastně ve skutečnosti jde? Potvrzení, jak jsem dobrý, kolik partnerů by mě chtělo kdyby, co si potřebuju dokázat, nespokojenost ve stávajícím vztahu,... Ono takové svědomí nebo když to někomu ubližuje ať už v našem vztahu nebo na druhé straně, kde to může být jinak, dokáže být dost protivné. A jak je známo, lecos se pak vrací v podobě která se nám už tak líbit nemusí.
Další z možností je, že za tím vším množstvím dobrodružství a pozlátka najdete zase jen prázdno a když odezní nadšení a příval hormonů, budete zase na stejné křižovatce jako předtím a očekávané přívaly lásky (skutečné, neplést s přívaly hormonů, vzrušení a sexuální energie)
nikde.

šamanka
PS: k tomu mě napadá otázka: proč ve všech příspěvcích nakonec figuruje nějaký stálý partner, který to má ustát? Aby bylo nakonec se kam vrátit, když nás naše úlety zklamou? Aby čekal v záloze někdo, kdo nás bude mít bezpodmínečně rád ať děláme cokoliv? Hmmmm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: po únor 11, 2008 8:19 am    Předmět: Citovat

Jedno se ale musi nechat, tohle tema tedy NEVERA je velmi silne tema a dotyka se snad asi uplne kazdeho. Uz dlouho se tady na reikiwebiku nerozjela nejaka diskuse jako tato.

Nejspise proto, ze se toto tema tyka prakticky kazdeho. Nekdo se s ni uz setkal a pamatujt si ten pocit, ktery prozival. Jiny se s ni nesetkal, ale ma z ni obavy a nekdo dalsi treba o nejakem tom "zahnuti" premysli ...

Rozhodne ale obdivuju Dzarmi nebo castb, kteri dokazali uplne otevrene vyjadrit sve nazory, i kdyz to nekoho asi sokovalo. Ja se priznam to nedokazu, byly to priliz silne emoce a nevim, tim se asi nikdo rad nechlubi Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 4 z 9

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund