Fórum - Zobrazit téma - Nevěra - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Nevěra
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Nevěra
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 7:36 am    Předmět: x Citovat

Frantishku: nelekej se, to byl jen takový řečnický obrat.
Ale přiznávám, že se mi to cos napsal ani trochu nelíbilo. Jak praví klasici vztahového poradenství - věrnost nelze dokázat. A jakmile začneš zkoumat a druhého testovat jestli náhodou - to je cesta do pekla. Vlastního. Nedůvěry a podezíravosti, žárlivosti a tak. Připadá mi ten nápad jako zneužívání pěkné energie, která nám byla daná k něčemu jinému než špehování a uspokojování vlastní zvědavosti. Tohle jsou praktiky černé magie, může to vést dál k manipulaci a snaze o ovlivňování (ať se ke mě vrátí, ať se polepší, ať mě má rád). Už to tu taky bylo.

Dzarmi: zamilovanost a jeho odeznění jsou bohužel naprosto normální a taky bohužel přirozená stádia každého vztahu. Kdo si myslí, že bude žít v té počáteční euforii roky, je idealista a blázen. Ve filmech to vypadá jinak než v realitě. Stačí si přečíst kteroukoliv knihu z oblasti populárně naučné věnované vztahům mezi mužskou a ženskou polovinou, v každé se o tom píše. Ale je fakt, že jak se zvyšuje netrpělivost lidí, málo času a hektický styl života, čím dál víc lidí je buď samo, pěstuje si jakési virtuální vztahy přes net nebo milují tzv. tříměsíční vztahy. Je to děsně moderní: člověk se zamiluje,prožívá adrenalin s tím spojení, celé to nádherné období, kdy se všechno daří, na druhém vidíme samá pozitiva (i ten druhý se nám snaží ukázat v tom nejlepším světle), těšíme se na sebe a i sex má grády, doteky jiskří....No však to znáte.
Jenže pak po nějaké době (odborníci tvrdí, že v ideálním případě do roka) najednou se začnou ukazovat horší vlastnosti partnera, erotika přestává být sváteční a výbušná, hlava se vrací do normálnějšího stavu - no a tím končí ten "tříměsíční" vztah, člověk se nechce zabývat tou obyčejnou realitou, nedejbože hroznou námahou s budováním a hledáním vzájemného dlouhodobějšího vztahu a prchá do dalšího adrenalinu, jupííí hormony vřou, vše se daří....

Podle mě nevěra dokáže vždycky ublížit, pokud se o ní partner dozví.
Pochopitelně pokud není vztah už v troskách nebo oboustranně hodně volný. Asi neznám ženu, která by řekla: jooo má milenku, to je fajn, mám radost že je spokojený. Jen ať si užije, mě už to s ním tolik nebaví.
A chlapi ješitní???!!! Možná takoví tady jsou?
Co pánové jak vy to máte?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 8:31 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Podle mě nevěra dokáže vždycky ublížit, pokud se o ní partner dozví.
Pochopitelně pokud není vztah už v troskách nebo oboustranně hodně volný. Asi neznám ženu, která by řekla: jooo má milenku, to je fajn, mám radost že je spokojený. Jen ať si užije, mě už to s ním tolik nebaví.
A chlapi ješitní???!!! Možná takoví tady jsou?
Co pánové jak vy to máte?

šamanka


No neznam takove chlapy, co by byli radi, ze ma jejich zena milence.

A jestlize nekdo zije v tom hodne volnem vztahu a obema to vyhovuje, pak uz se asi nejedna o neveru.

No ted mne napada, jsou takovi muzi, kterym se to libi, kdyz si jejich partnerka uziva s jinym. Rika se tomu kaundalismus. Ale chapu to tezko.
(http://www.amateri.cz/b962-kandaulista)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Frantishek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 4.12. 2007
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 10:50 am    Předmět: Citovat

Jo, je to škola..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 10:55 am    Předmět: x Citovat

Zdůraznila bych to slovíčko: OBĚMA.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
lilaa
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.9. 2007
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 1:28 pm    Předmět: Citovat

A co třeba polygamie? Je to nevěra? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 2:24 pm    Předmět: x Citovat

Sice je mnohoženství v některých kulturách zavedeno jako běžná praxe a taky to tak všichni berou, ale zase je tam obvyklé, že žena je jen trochu hodnotnější zboží než velbloud (tedy možná podle momentální tržní hodnoty velblouda). Takže vlastně ani nemá právo přemýšlet, jestli se jí nový přírůstek do rodiny líbí nebo ne. Pokud ženy samy berou jako zavedenou praxi vlastní mrzačení a jiné praktiky, pokud by, na rozdíl od muže, na nevěru jen pomyslely, mohlo by je taky čekat ukamenování, pak tam žádné místo na filozofování o různých typech vztahů nezbývá...
Nebo v jiných kulturách když je žena bez muže nebo vdova diskriminovaná a postavená mimo společnost, co jí zbývá než se podřídit?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
castb
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: st únor 06, 2008 6:58 am    Předmět: Re: x Citovat

Co je láska, je láska snažit se o slast toho druhého_!?
Dokonce človička uspokojuje když může poskytnou něco to mu druhému.

Poskytnout třeba svobodu i třeba ve výběru sexuálního partnera je podle mě projev lásky, přání tomu drahému možnost volby je projev lásky.

Své ženě jsem dal svobodu, a dokonce byl bych rád kdyby se nechala uspokojit někým jiným i třeba lepším. Je to projev lásky?

PS: když je láska oboustraná, tak výše uvedení svoboda jen posílí vztah
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st únor 06, 2008 7:03 am    Předmět: x Citovat

castb: ona je spíš otázka, jak bys zvládal kdyby to vážně udělala, ještě ke všemu s někým lepším než ty...


šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: st únor 06, 2008 7:23 am    Předmět: Citovat

lilaa napsal:
A co třeba polygamie? Je to nevěra? Laughing


Podle mne neni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
castb
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: st únor 06, 2008 7:25 am    Předmět: Citovat

život není přece o sexu, to že nejsem nejlepší chlap dávno vím

něvera je podle mně zase jen vyjádření sobeckosti - někoho ukořistit (skalp), někoho vlastnit, posílit svou důležitost a dosáhnout ocenění.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: st únor 06, 2008 7:31 am    Předmět: Citovat

A jeste neco pro Samanku k tomu mnohozenstvi.

Ono to mozna nemusi byt tak spatne. Prvni, nejstarsi, hlavni manzelka ma totiz narok mluvit do vyberu dalsi(ch) zen(y) a pak ridi domacnost, tedy prideluje praci a tak. Reknete, ktere z vas by se tahle cast nelibila Laughing .

A jeste, kdyz nekdo vyrusta v jine kulture, ma na to jiny nazor. Takze neni to zase az tak jednoduche .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: st únor 06, 2008 7:38 am    Předmět: Citovat

Pro Castb - tak jestli tohle dokazes a kdyz by si to pak manzelka uzila s nekym jinym a tobe to doopravdy nevadilo (presneji tebe by to nebolelo), tak to klobouk dolu.

Nicmene mne napada jedna drive pomerne ocenovana vlastnost a to CTNOST. Je to uz prezitek nebo byl ....?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st únor 06, 2008 7:39 am    Předmět: Citovat

Řekl bych, že to vidíš příliš schematicky.
Když říkáš, že by Ti nevadilo, kdyby Ti žena byla nevěrná, nezní mi to věrohodně. Znám dost lidí, co něco podobného proklamovali a pak, když si to touhle proklamací do života doslova přitáhli, byli zlomení. Nepřeju Ti něco takového.
Každá nevěra je silným narušením partnerského vztahu. Může se stát, že kdokoliv z jakéhokoliv důvodu někdy podlehne síle okamžiku. Nejsme proti tomu imunní a člověk jako tvor není monogamní ze své přirozenosti, naopak.
Když však někdo je nevěrný vědomě a z rozmyslem, jde o to, že přijímá velké riziko, že počne dítě s jiným partnerem. Nezáleží na tom, jestli si myslíme, že se (například díky antikoncepci) nemůže nic stát. To riziko tu je. Jakmile totiž je počato dítě, končí neodvratně energeticky předchozí vztahy. Tohle je fatální a málokdo si to uvědomuje.
Zdůrazňuji, že stačí, aby bylo počato dítě, nemusí být donošeno.
Každý v té či oné míře tohle ví. Někdy v úrovni vědomí, někdy podvědomě. Původní partnerský vztah tím může tedy zaniknout. Ve své terapeutické praxi jsem se setkal s mnohými, kteří žijí v již vyhaslém partnerském vztahu - a ztrácí tím energii svoji i svého partnera.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
lilaa
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.9. 2007
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: st únor 06, 2008 9:34 am    Předmět: Citovat

[quote="Damao"]Řekl bych, že to vidíš příliš schematicky.
Když říkáš, že by Ti nevadilo, kdyby Ti žena byla nevěrná, nezní mi to věrohodně. Znám dost lidí, co něco podobného proklamovali a pak, když si to touhle proklamací do života doslova přitáhli, byli zlomení.


Souhlasím s Damaem. Myslíme si, že něco zvládneme, ustojíme - když o tom přemýšlíme. A on nám život tu situaci může přinést /pozor na naše přání/ a pak se nestačíme divit. V podstatě je to zas o tom, že je třeba něco zpracovat.

K polygamii - asi se na situaci nedokážu dívat očima lidí, kteří v státech povolující polygamii žijí, ale tam je zřejmě jedno, jestli se to ženě líbí nebo ne. Měla jsem kamaráda z Turecka, byl nevěřící, žije v Západní Evropě už 10 let, ale přesto je vidět, že ta výchova s ním udělala hodně. Na jedné straně ženu akceptuje, na druhé straně vůbec. Taky jsem od něj ze začátku slyšela "ty jsi jen ženská", ale pak zjistil, že TOHLE předemnou říkat nemůžeSmile))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st únor 06, 2008 11:20 am    Předmět: x Citovat

Zbultran: mě ne. Ženy dokážou být k sobě velmi citlivé, jsou schopny se podporovat, vyslechnout, poradit. Ale taky být na sebe pořádně hnusné, zvlášť když je v tom boj o chlapa, tak dokážou nevídané. Právě nedávno jsem to zažila v kolektivu, kde do té doby byla příjemná, přátelská atmosféra a jedna zamilovaná ženská tam udělala peklo.

Koukám, že Damao přesně chápe moje myšlenky. Ona teorie a praxe je pořádný rozdíl. Potkala jsem kdysi jednoho takového velkého propagátora této teorie v době, kdy vysvětlil minulé přítelkyni, jak má být šťastná z jeho nového vztahu. Když se ovšem situace obrátila, najednou byly všechny teorie pryč a on se hroutil a foukal svoji mužskou ješitnost,....
Castb, raději bych nedráždila tygra bosou nohou...
Může to dost bolet, zvlášť kdyby ti bylo vysvětleno, že fakt je lepší
nejen v sexu (což si myslím je obzvlášť háklivé mužské místečko, i když život skutečně není jen o sexu) a ty jí jistě popřeješ vše nej v novém vztahu.
Náš pohled na vztahy je přece jen trochu jiný, emotivnější než ten váš.

šamanka

PS: Zbulte a co takhle "vícemužství"? Na všem byste se s chlapama domluvili, tíha živitele by byla rozdělená, no určitě by to muselo některým z vás vyhovovat, ne? Sice je to vzácné, ale ojediněle to u jakýchsi kmenů existuje....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 3 z 9

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund