Fórum - Zobrazit téma - Výrůstky na kloubech - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Výrůstky na kloubech
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Výrůstky na kloubech
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
brahman
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 27.8. 2007
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: pá leden 18, 2008 12:45 pm    Předmět: Výrůstky na kloubech Citovat

Ahojte,
chtěl bych nějak pomoci tátovi (1940), kterému se už delší dobu dělají otoky a výrůstky na kloubech obou rukou (klouby prstů). Uvědomuju si, že asi jenom pomocí Reiki to nepůjde. Mohli byste mi prosím poradit, co by mohlo být příčinou? Tuším, že by to mohlo být stravou, nebo nějakým negativním vzorcem v podvědomí, ale nevím jak s tím začít něco dělat. Jestli je ještě vůbec něco možné dělat. Díky všem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá leden 18, 2008 5:07 pm    Předmět: Citovat

Brahme,
jaká je diagnoza?
Záleží na tom z čeho se ony výrůstky tvoří, jaké jsou povahy.
Jsou bolestivé, nebo to tátu nebolí?

Zřejmě artroza, dost často s věkem postupující degenerativní kloubní změny. Confused

Jak je tomu u tvého otce?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
brahman
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 27.8. 2007
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: po leden 21, 2008 7:32 am    Předmět: Citovat

Otec se s tím přímo neléčí, ale myslím, že mu doktor řekl, že je to artróza. Samotné výrůstky ho prý zas tak nebolí, spíš ty otoky kloubů. Má ty ruce takové "nafouknuté", když sevře pěst.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: po leden 21, 2008 10:57 am    Předmět: Citovat

Nejlíp bych viděla byliny, zkuste Pavla Váňu: kontakt: 495 493857 každou s tředu od 19 do 20 h. Co jsem slyšela na jeho přednáškách, tak toho zvládne dát do pořádku hodně. A myslím, že by nemusel být problém se s ním domluvit i po telefonu nebo alespoiň pro začátek mrknout na nějaký jeho bylinář. Souvislost vidím v dysfunkci meridiánu tlustého střeva, srdce, močového měchýře a ledvin, tak by stálo to porovnávat pomocí Reiki, při terapii pomocí Reiki 1 bych pozice rukou směřovala na spánky, břicho po obou stranách a střed, pak Téčko - kdy jedna ruka jde příčně přes štítnou žlázu a druhá v pravém úhlu pod ní a pak na zádech - lopatky a vždy o jednu dlaň posouvat dolů k ledvinám, pa Téčko na křížové kosti a druhá kolmo k ní jaka když přikryje rýhu mezi "půlkama ", vzadu pod koleny a kotníky. A do toho pít (vodu), omezit solení a koření - což se pánům nechce a ty bylinky. Pokud R2, tak pak pracovat na tématech nebo systémech přesvědčení které spadají pod téma: Nezasloužím si aby mne milovali, když......,Jsem na všechno sám a musím to všechno zvládnout sám, jinak stojím za starou belu......neumím být sám se sebou,......Nemůžu si v tohle věřit.....jsem nedůležitý.......
Možná tvj tatínek patří mezi tu početnou skupinu lidí, kteří makají dokud nepadnou, když cítí oslabení, uchýlí se k osvědčeným prostředkům o kterých vědí že je z toho vždy dostanou a odpočinek odloží na svatého Dyndy. Občas je to skolí, pak se cítí nemohoucí a nemožní, berou to jako velké omezení, protože kdyby něco neudělali, nestihli, tak by si nemohli sami sebe vážit a taky mají pocit že by si jich nevážilo okolí, nemělo by je rádo, přehlíželo by je. Je to jak bludný kruh.
Co se týče Bachových esencí, tipla bych to na řepík s tímhle prohlášením:
"Život je neustálý boj - já prohraju- ty vyhraješ a většinou, aniž by se mi to líbil, mám pocit že prohrávám já. Ale aby to nikdo nepoznal, tak se schovám za úsměv, zlehčuju situaci, prostě si dám masku "no problem", to zvládnu, o to se postarám, ale uvnitř se be se hodně času trápím, občas podlehnu panice a je to děsná dřina to ustát a nedat to na sobě znát. Stojí mě to strašně moc sil." a pak na Mirabelku: "Můj život je šedivý a nudný, je strašně těžké žít s vědomím, že jsem zbytečný a cítím se úplně rozložený.Cítím se na pokraji nevového zhroucení nebo výbuchu jako sopka,kdy bych tom výbuchu mohl ublížit někomu jinému nebo sobě, všechno mě tak děsně bolestivě skličuje a jsem úplně bezmocný, ale budu to v sobě držet co to půjde."

Víc mě nenapadá. Jak jsem psala na začátku, nejdřív bych se mrkla na byliny, nebo gemmoterapii (léčba výtažky z pupenů) - tuším to dělá paní J. Podhorná, na netu najdeš odkazy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 1:42 pm    Předmět: Citovat

Jo a taky mne napadlo to, že pokud tatínek nebude mít zájem do takové léčby jít nebo neude mít zájem s tím něco dělat, tak i pro celou rodinu, potažmo tbe jako syna to bude velká lekce nechat svobodnou volbu, což je pro nejbližší nejtěžší přijmout. Confused Takže je to propojené skrz naskrz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 7:10 pm    Předmět: Citovat

Pěkná, vyčerpávající odpověď Renato. Smile

Brahme, prostě, pokud k tomu bolení táta přistoupí aktivně, tak způsoby přírodní medicíny jak tento proces alespoň zpomalit existují.

Staré recepisy (a Zentrich) říkají, že je dobré si při artróze do ponožek nasypat síru z lékárny (ne zahrádkářskou Cool ) každý večer pak nohy omýt a nakrémovat (síra vysušuje). To prý dostatečně postačuje ke zvýšení tvorby kloubního mazu.

Vyřadit z jídelníčku všechny potraviny, které překyselují organismus.
Tedy převážně rostlinná strava jeví se mi býti nejvhodnější. Smile

Z bylin k užití jsou to především:
březový list, kořen jehlice trnité, lipový květ, kořen lékořice, květ černého bezu, kořen čertova spáru, semeno pupalky, pupalkový olej, semeno vojtěšky, nejlépe naklíčené.

Raní tzv. "mlgání" oleje, nejlépe olivového zbavuje tělo všech škodlivin.

Razantnější pročištění organismu, avšak účinnější (také dražší) tzv. Zlatá Yacca (distributorská síť).

Moje favoritka, která pracuje v těle na mnoha úrovních, je pravidelné pití čistého gelu Aloe Vera BM (pouze firma LR, nebo FLP).


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
brahman
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 27.8. 2007
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: pá leden 25, 2008 6:43 am    Předmět: Citovat

Díky všem za pomoc. Byl jsem tento týden mimo internet, tak jsem nemohl reagovat obratem.
Renato na téma: "Nezasloužím si aby mne milovali, když " jsi kápla docela přesně. Táta po smrti mámy často podobně mluví, "ona byla lepší než on ....". Mám pocit jakoby měl nějaké výčitky a že ona mu to něco neodpustila a jeho to žere. Budu se muset pokusit s tím něco dělat. Mám krátce R2 ale nevím jak pracovat na tématech jak si to psala. Vím, že mám oproti R1 navíc symbol posílení, mentální a dálkový ale konkrétně práci s mentálním symbolem jsme neprobírali. Bylo nám pouze řečeno, že když budu chtít léčit mentální záležitosti, tak abych použil mentální symbol. Jinak zkusíme P. Váňu, nevěděl jsem, že pomáhá i veřejně. Výtažky p. Podhorné znám, zkusím něco vhodného najít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: pá leden 25, 2008 4:36 pm    Předmět: Citovat

ad mentální symbol- velice jednoduše - všude, kde si myslíš že jsou negativní emoce které jsou spojené s negativnímy myšlenkamy (to jsou ty červi co hlodaj a pochybnosti, apod, zkrátka negativní-nepříjemné-spojené s jakýmkoli stresem),tak jej použij. Ve spojení se silovým. A jelikož čistíš i stré záležitosi, tak holt i ten dálkový, ten je na práci na dálku a v čase. Pokud reikuješ napřímo přikládáním rukou, tka k tomu použiješ ještě silový symbol spolu s mentálním, všechny bloky na těle a boalvá místa jsou spojená se stresem a negativnímy emocemi. Dokonce povolí i bolest.
Taky si mslím, že muset něco zkusit , to je dost silný výraz...To je jedině na tátovi a doporučila bych velice jemnou taktiku. Vím že normálně jsem se s našima o těchto věcech mezi nebem a zemí nebavila dopodrobna, vě+děli, že se tím zabývám, ale nebyla potřeba to rozebírat a diskutovat. Pak umřel táta a na mamku totaky dost dolehlo. Když jsme byly samy, tak jsem jí řekla, bylo to krátce po jeho smrti, že teĎ je mu konečně líp, nic ho nebolí a že jestli chce,má pocit mu něco říct, že to může udělat třeba když bdue sama, my u toho nebudem(známe to-v takové momenty se sjíždí rodina a hlavně aby nebyl člověk sám, nemusel na to myslet atd.Vlastně se popírá něco, co by chtělo ven a naše psotoje to zamlčí a popřou)a ať si v duchu s tátou popovídá, řekne mu co chce a cítí a hlavně ať mu popřeje hezkej pobyt tam nahoře....Zapálí svíčku a ať todělá tak dlouho, až bude mít pocit že mu řekla všechno a ať se rozloučí, protže jeho by to pak bolelo taky a nemohl by tam kam patří. Asi to udělala, protže pak po pohřbu konstatovala, že to měl táta hezký, akorát že ten farář co se vnutil (táta byl katolík), že teda mluvil jak soudruh na schůzi. Bavili jsem se všichni o pocitech, občas šly slzy ale šlo to ven. Ženský tohle asi řešel snáz jak chlapi, protže u nich se slzy očekáváají a mluvení o pocitech taky. Takže něco z tohohle tátovi nabídnout, aby si to uděla sám, ve svým čase a podle svého, myšlenak je energie a tan na druhý břeh dolétne. Stjeně mají partneří dost čsato sny o svýh zemřelých druzích...myslím, že nebude dobré natlačit tátu do nutnosti něco dělat, ale jn tak bokem , nezávazně utrousit takovou poznámku....Konečně, jestlitáta čte, tak mu dát přečíst knížku od Moodyho zrovna o jeho metodě kdypomocí zrcadel navodí setkání se zemřelým, kdy se s ním pozůstalý může rozloučit a říct mu co nestihl....Prý je to dost využívané a velmi to pomáhá...Za zkoušku to stojí....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
brahman
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 27.8. 2007
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2008 7:11 am    Předmět: Citovat

Dík Renato za pomoc. S tátou se o tomhle občas bavíme. On totiž odjakživa velký materialista po smrti mámy začal věřit v boha. Konkrétně se stýká s Adventisty. Takže se takovým hovorům nebrání a proto by to mohlo jít snáz. Musím na něj ale pomalu, protože cítím že to u něj zatím ještě není to správné pochopení života - boha. Řekl bych, že se mu hlavně líbí jejich myšlenky o tom, že proběhne "Vzkříšení" a že se s mámou znova setká, což je pro něj velká motivace. Řekl bych že ho to ale bohužel trochu zaslepuje. Každopádně na tom zkusím pracovat.
Ještě se vrátím k mentálnímu léčení. Jestli jsem to správně pochopil, tak když začnu léčení (použiju všechny tři symboly) bude proudit Reiki a já mentálně (v duchu) budu směrovat myšlenky k situacím, kdy si uvědomuju, že vznikla nějaká negativní energetická situace ... třeba nějaký rozpor mezi otcem a matkou. Mohlo by to být takhle? Asi jsou moje dotazy banální, ale rád bych nějak pokročil. Doporučil byste mi někdo prosím nějakou dobrou literaturu ohledně těchto technik. Knih je v obchodech celkem dost, ale když jimi listuju, tak se mi zdá že se tématu věnují dost povrchně. Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2008 12:35 pm    Předmět: spasení otce svého? Citovat

brahman napsal:
Musím na něj ale pomalu, protože cítím že to u něj zatím ještě není to správné pochopení života - boha.


Ahoj Brahme,
mám na tebe jednu otázku, tj. jakéže je to správné pochopení života-Boha Question Question

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2008 5:16 pm    Předmět: Citovat

Brahmane, každý si jdeme tím pro nás vyhovujícím tempem a kudy nás to vede. To jak vnímáme cokoli kolem nás a stejně tak Boha, nebo jakkoli to nazveš, protože spousta lidí je věřících a při slově Bůh se jim ježí chlupy, se odvíjí podle nás, našeho individuálního nastavení a nic není ani špatně ani dobře, jen to nějaké je. Jestli má táta alespoň nějakou motivaci, tak je dobré ji využít, soustředit se na to co jde a na to co dokáže přijmout. S tím pak pracovat. A nechat mu volnou ruku, aby neměl pocit že je kontorlován že jestli to dělá dobře nebo špatně. Jeho prožitky a sny a cokoli mu budou dávat odpovědi a budou ho vést.

Ad práce se symboly: asi tak nějak, ale tehle postup bych doporučila při čištění třeba tvých negativních prožitků s kýmkoli. V případě druhé osoby si nejdřív raději vyžádej souhlas, jestli můžeš pomocí Reiki zkusit vyčistit negativní energie z aury. Když to takhle podáš, tak je to srozumitelné i pro laika a může mít volbu do toho jít nebo ne. A pak dej vždy do záměru, ať se čistí to co má, negativní emoce, myšlenky, strachy,....takhle pracuj tak často jak budeš cítit . Neláímej nic přes Ego, ono jde vždycky všechno tak jak má, svým tempem úměrným našim vibracím a vnímání. Nic se neuspěchá a jakákoli kontrola je spíš omezením. Prtože Reiki - zjednodušeně řečeno-moc dobře ví, kam se má nasměrovat anby to bylo v rámci Celku nejelpší(což se může diametrálně lišit od našeho řpesvědčení)A v případě tatínka, pokud on se do toho bude chtít aktivně zapojit, tj. že si s tebou rozebere třeba ty nevyřešené situace tak pak jestli bude ochoten do toho jít, tak mu při takovém jednom sezení dej ruce na hlavu aby byly spojené obě hemisféry nebo jednu ruku na čelo a druhou do týla a ať si vzpomene na jakoukoli negativní situaci třeba právě s tvojí maminkou. Ať si to zastaví jako fotku nebo obraz, určitě si uvědomí i ty emoce s tím spjaté a to je chvíle kdy dáš ty 3 symboly , zatím co tatínek bude vizualizovat, můžeš ho navést na to co jej mrzí a ať si zkusí představit jiné konstruktivnější řešení, kdy bude s řešením spokojen. Byť to bude jen to že si s maminkou v té vizualizaci promluví. A ať tu pozitivní představu hluboko prodýchává. Bude li cítit že je třeba říct si mamince o odpuštění, ať to udělá(může pracovat v duchu) , ať také odpustí jí, že se chovala tak že mu takové jednání vůči ní dovolila a a nakonec ať odpustí sám sobě v té dané situaci, protože ji tehdy řešil tak jak uměl nejlíp a jak se to naučil od svých rodičů. Jestli do toho tvůj tatínek půjde, smekám před ním.A ty situaci zpracovávat jednu po druhé, ne všechny najednou. Bylo by dobré taky tatínkovi vysvětlit, že tím, že maminku k sobě poutá, že jí spíš ubližuje, že tím, když jí popřeje aby se "tam nahoře" měla fajn a že jí děkuje za ty společné roky, že tím ji neztratí. Kdykoli se k ní může ve vzpomínkách vrátit, napojit se na ni, popovídat si s ní a ona může mít svou svobodu. No, Brahmane, držím vám palce, to bude dost obtížná práce. Ale kde je dobrá vůle....jen chci dodat a to se opakuju- netlač tatínka nikam...I on má právo takovou pomoc odmítnout a řešit si to po svém. Pak jen posílej Reiki jemu, žádej o Světlo a vyšší vibrace, ať dokáže tu svou situaci zvládnout jak nejlíp umí.
Co se týče knížek, asi nejlepší by co se týče technik byly knihy od Lübrecka, ale doporučuji pracuj podle svého citu, možná přijdeš na spoustu zjednodušení, protože i když je Lübeck celkem fajn a má hodně rozepsané návody, je v něčem dost složitý, přirovnala bych to k německým návodům, mnohdy jsou taky zbytečně složité. Ale to jak budeš cítit, zpočátku bych se jich držela, když nemáš v tomto ohledu žádné zkušenosti. Je škoda, že vás tohle nenaučil tvůj Reiki Mistr. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
brahman
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 27.8. 2007
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2008 6:50 am    Předmět: Citovat

Ahoj Renato, dík za vyčerpávající odpověď. Myslím že je mi to už mnohem jasnější. Budu muset na tom ještě hodně pracovat. Jak jsem už psal minule, tak na otce budu muset asi pomalu a postupně. Zatím si podle mě ještě moc neuvědomuje význam odpuštění, karmy, osudu ... Docela často se o tom bavíme a vidím, že o tom přemýšlí tak doufám, že časem bude přístupnější chtít na tom začít pracovat.
Ohledně mých mezer ve vzdělání, tak bude chyba asi u mě. Mistra mám trochu z ruky a místo abych to řešil s ním, tak se vyptávám na internetu. Jsem už tak nějak zvyklý vše se učit "samo domo" Smile .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
brahman
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 27.8. 2007
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2008 7:16 am    Předmět: Citovat

Ahoj Tooro, vůbec se nedivím že jsi pochopila můj přízpěvek, tak jak jsi ho pochopila. Už když jsem psal tu větu, tak jsem cítil že to není to pravé ořechové. No, asi jsem měl už slabej záměr, k tomu ještě trochu lenosti se rozepisovat a je to na světě.
Tou nešťastnou frází "správné pochopení života - boha" jsem chtěl popsat stupeň poznání mého otce. Já osobně před x lety, když jsem se začal zajímat o duchovno jsem také hned od začátku správně nechápal určité zákonitosti (duchovní zákony) až postupně jsem je vnitřně přijímal za své. Toto ale nejde hned ze dne na den přečtením nějaké literatury nebo nějakou nalejvárnou na seminářích. To musí člověk pochopit vstřebat a přijmout za své, jinak to nemá valnej smysl. Alespoň takhle to funguje u mě. Pro můj duchovní rozvoj mělo asi největší smysl pochopení duchovních zákonitostí jako karma, osud, význam odpuštění atd., vnitřně si tomu můžu říkat třeba "správné pochopení života - boha". Myslím, že otec je na své cestě ještě pár krůčků před poznáním tohoto. Tímto ho ale nijak neodsuzuju jenom popisuju, že ho teprve čeká jeden z mílníků. A proto na něj musím pomalu a postupně, protože dokud to sám nepochopí a nevezme za své, tak nemá velkej smysl na tom stavět nějaké léčení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
DuhovyMystik
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 27.4. 2007
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2008 10:12 am    Předmět: Držím tátovi moc palce! Citovat

Nějaké bylinné obklady, masti, určitě se něco najde na netu...
Na klouby, pokud vím, je dobrá Ráma a Kryia, popř. přes špičatý vybroušený křišťál + čokurei a s afirmací na rozbítí výrůstků - hrot křišťálů použít a vizualizovat si jako laser...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
brahman
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 27.8. 2007
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2008 11:24 am    Předmět: Citovat

Copak je "Ráma a Kryia", to neznám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund