Fórum - Zobrazit téma - Raiki a nacismus - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Raiki a nacismus
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Raiki a nacismus
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brid
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 6.4. 2005
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: út listopad 28, 2006 12:31 pm    Předmět: Raiki a nacismus Citovat

Ahoj vsem, nedavno jsem se setkala s nazorem, ze lide provozujici reiki jsou potomci nacistu nebo tak neco. Sama mam reiki 2 stupne a tak tomu neverim, jen by me zajimalo jestli jste se s tim nekdo uz setkal. Dik za odpovedi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: út listopad 28, 2006 12:46 pm    Předmět: Citovat

Milá Brid,
taky jsem slyšela podobné hlášky, viz třeba tady ve fóru, že to je energie mrtvých duší, že reikisti jsou sektáři atd.
Docela mě to vytáčelo, ale už se snažím nevkládat do toho tolik emocí Wink .

Jde o to, že světu vládne heslo "perte se a žerte se", takže každé učení, filosofie, které hlásají pravý opak tzn. "milujte se a množte se", musí být zákonitě pošpiněno.
Jde jen o to, abychom je nešpinili my. Občas se o to snaží sami někteří reikisté a to ze všech sil. Bohužel Crying or Very sad .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: út listopad 28, 2006 1:32 pm    Předmět: Citovat

nijak bych se tím netrápil Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Brid
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 6.4. 2005
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: út listopad 28, 2006 2:05 pm    Předmět: Citovat

To: Krabas

Nic moc si z toho nedelam. Uz jsem se setkala i s tim, ze bych mela navstivit exorcistu apod... Nacisti me fakt dost prekvapili. Navic mi to rekl clovek, od ktereho bych to zrovna moc necekala a moc se s nim dohadovat nema cenu.

To: Mamka

dik za odpoved to s tim pranim a poziranim je fakt trefne
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: út listopad 28, 2006 4:13 pm    Předmět: Citovat

Milá Brit Smile
hih, tak takovouhle fámu jsem ještě neslyšela Very Happy
Reaguju, protože s Reiki pracuju už pár let a jsem potomek starého židovského rodu - takže naopak. Nacista v našem rodě není opravdu ani jeden Wink

Každopádně když se tak zamyslím na základě svých zkušeností z rodinných konstelací, může to mít souvislost (pozor, ale ne pravidlo). Jak potomci Židů, tak nacistů, v nitru trpí tím, co se událo za války. A shodou okolností je zvláštní, že oba trpí vinou - židovští potomci protože přežili narozdíl od jejich méně šťastných příbuzných a předků. Potomci nacistů vinou z toho, co provedli jejich předci. No a takovéto vnitřní nutkání může vést právě k touze po osvobození (jelikož se nejedná o vinu v pravém slova smyslu, ale o pseudovinu) - no a jednou z možností jak se osvobodit "sám od sebe" je třeba Reiki Smile Krom vlastní očisty taky Reiki nabízí skvělou formu pomoci druhým, což tito lidé hledají a potřebují k životu. Takže ano, může se stát, že si to nevědomý člověk dá do souvislosti a pak může vypustit z pusy větu, že Reikisti jsou potomci nacistů. Nejen nacistů. Dá se k tomu dojít touhle dedukcí, ovšem je to tak hrozně zkreslené, že to je vlastně blbost Laughing rozhodně ne pravidlo..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Silenec
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 22.9. 2003
Příspěvky: 101

PříspěvekZaslal: út listopad 28, 2006 5:29 pm    Předmět: Citovat

Ale jistě reikisti jsou nacisti. Exclamation
Stejně tak jako židé nebo třeba japonci. Nevím proč by nacisti měli být vyjímkou a nemohli být reikisty. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: út listopad 28, 2006 10:14 pm    Předmět: Citovat

Brid napsal:
To: Krabas

Nic moc si z toho nedelam. Uz jsem se setkala i s tim, ze bych mela navstivit exorcistu apod... Nacisti me fakt dost prekvapili. Navic mi to rekl clovek, od ktereho bych to zrovna moc necekala a moc se s nim dohadovat nema cenu.


Možná je to jen nějaká osobní averze, třeba jen tomu člověku na tobě něco vadí a proto ti to řekl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: út listopad 28, 2006 10:20 pm    Předmět: Citovat

Alwen napsal:

Potomci nacistů vinou z toho, co provedli jejich předci.


Tím bych si tak jistej nebyl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ankur
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.7. 2002
Příspěvky: 130

PříspěvekZaslal: st listopad 29, 2006 12:00 pm    Předmět: Best of reiki blabol Citovat

Decka pojme uz udelat Best of reiki blabol!!!
Pro chvile trudomyslnosti k obveseleni.
Nejak poradne.
Treba s rubrikami:
1) Best of,
2) kdo nejvic lze a pomlouva( jogini, farari, lecitele reiki mistri,...)
3) Miss a Mr. Blabol....
No proste nejak to poradne zpracovat... Smile
Ten nacistickej je fakt dobrej...
Ja mam treba to, ze ucastnici meho kurzu reiki tvrdil lecitel, ze ji a jejimu diteti ZMODRA belmo v ocich, protoze dela reiki. Smile No neni to rozkosne ? Smile))))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Yahoo Messenger
Lev
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.6. 2002
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: čt listopad 30, 2006 11:05 am    Předmět: Citovat

Alwen napsal:

Každopádně když se tak zamyslím na základě svých zkušeností z rodinných konstelací, může to mít souvislost (pozor, ale ne pravidlo).

Takže ano, může se stát, že si to nevědomý člověk dá do souvislosti a pak může vypustit z pusy větu, že Reikisti jsou potomci nacistů. Nejen nacistů. Dá se k tomu dojít touhle dedukcí, ovšem je to tak hrozně zkreslené, že to je vlastně blbost Laughing rozhodně ne pravidlo..


Plně souhlasím. Plnohodnotná odpověď by ovšem zabrala minimálně několik hodin ústního vysvětlování. Pracuji s regresemi, proto vím že to v naší minulosti bylo i takto zařízeno abychom pochopili všechny nuance našeho žití. Takže - někdo mohl v minulém životě být "nacista", ale z každého života si bereme ponaučení (většinou Smile ) a potom už stejné "chyby" neopakujeme ( Smile většinou Very Happy ).

To: Ankur
Dobrý nápad, i když mám dojem že něco takového-podobného? tu už bylo.
Jinak v našem centru měl přednášku jeden známý léčitel a při tom se pokoušel pronášet zasvěcené informace o Reiki. Měl tu smůlu, že posluchači už měli dostatečnou praxi, takže mu rychle vysvětlili že oni už vědí (z vlastní praxe) a nenechají si svůj vlastní názor změnit jen kvůli tomu že jej pronese "autorita".

Různých blábolů o Reiki je skutečně nepřeberné množství a stále se vyrábějí další.

Drobná rada: vždy se takového člověka zeptejte, zda byl na kurzu Reiki když to tak dobře "ovládá". Já osobně bych neměl odvahu "kecat" např. zedníkovi do jeho práce když jsem si tuto práci sám nevyzkoušel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Anonymní






PříspěvekZaslal: pá prosinec 01, 2006 10:49 pm    Předmět: Citovat

Ahoj vsici,
me to prijde hrozne moc srandovni Laughing
Ja mam taky jednu srandovni historku,ale opravdu myslenou jako dobry for a ne neznalost,ci neco takoveho

V dubnu jsem byla na reiki 1 a ted v zari jsem sla na reiki 2 a tak to zdeluju memu kamaradovi,ze se teda chystam o vikendu na reiki dve a on se me zeptal."To uz natocili druhej dil?"
Návrat nahoru
adelnik
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 2.3. 2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: st březen 07, 2007 3:26 pm    Předmět: Citovat

a není to jedno? Pár potomků se mezi reikisty jistě najde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
TomasKl
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.4. 2005
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2007 2:31 pm    Předmět: Citovat

ZMODRÁ BĚLMO!!! to je super!!!

mně jedna věřící známá říkala, že REIKI není od Boha a tudíž je špatné. Ptal jsem se jestli jsou její děti očkované, řekla jo a já jsem se jí zeptal, jak ví, že to očkování od Boha je (první očkování - proti pravým neštovicím) tehdy církev taky označila za Ďáblovo dílo...

Vlasta Marek v 94. tvrdil, že tibetské mísy už dnes nikdo neumí udělat, že on sem dováží ty staré z Tibetu a Nepálu a až dojdou, tak už si nikdo další nikdy tib mísu nekoupí

Calábek tvrdil, že jakákoli fobie se vyléčí tak, že si ji představíš na filmovém pásu, ten pustíš v duchu pozadu, pak popředu a pak spálíš a je to - do 15 minut jakákoli fobie pryč!

Mojí sestřenici řekla léčitelka (sorry, zapomněl jsem jméno), že jí pošle energii, aby jí zharmonizovala mandle. Tím jí dost "nadzvedla mandle", protože je (sestřenka) má od dětství vyoperované.

Já jsem v r 93, pár týdnů po absolvování Silvovy metody ovládání vědomí veřejně tvrdil, že bych se pouhou vizualizací zachránil, kdyby mne například uštknul had! Laughing Very Happy Laughing (ach naivita mládí!)

Když můžou různí úžasní, známí a slavní lidé plácat nesmysly, proč by Brid nemohl něco plácnout i ten Tvůj kamarád?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
TomasKl
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.4. 2005
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2007 2:38 pm    Předmět: Citovat

někdy lepší než snaha vysvětlit nebo polemizovat je vtipná drsná odpověď. Třeba na jedné přednášce u paní Foučkové se s ní nějaká stará paní neshodla - neustále opakovala, že člověk se může inkarnovat zas už jen do člověka a nutila paní Foučkovou, aby to uznala. Foučková nakonec přestala argumentovat a jen řekla příběh
Média se napojila do minulosti na smrt jednoho nesmírně krutého diktátora a slyšela ho jak křičí "aspoň lišejník!" Laughing

zkusíte někdo vtipnou odpověď na potomky nacistů?

co třeba "víš, můj děda v koncentráku zahynul" a po chvíli rozpačitého ticha dodat "spadnul ze strážní věže"

...omlouvám se pokud jsem se někoho dotknul.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
ilumauir
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.3. 2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: ne březen 18, 2007 9:56 pm    Předmět: Citovat

Reiki a nacismus? To jde samozřejmě dohromady Very Happy Není rozdíl mezi reiki a nacismem, ale taky není rozdíl mezi reiki a harmonií, soucitem, radostí a láskou. Všichni jsme jeden. Je to jediná energie bez hranic, která protéká životem. Nacismus byl ovšem založen na naprosté oddělenosti, na separaci, na odcizení lidí jak mezi sebou, tak od sebe sama. Reiki, aby mohlo fungovat, je prolnuto vědomím jednoty, celistvosti, neoddělitelnosti. Ale drazí reikisti, jak chcete udržet tu energii v pohybu a jednotě, když se oddělujete od nacistů? Takhle začíná separace, my jsme dobří, oni zlí... vyšší pohled nám ale ukazuje, že vše proběhlo tak, jak mělo, jediný život nebyl zmařen nadarmo, jediná bolest nebyla zapomenuta a každý milosrdný čin zachránil svět. Přijímám nacismus jako svou součást, miluju nacismus a volím si život v míru na planetě s nejlepšími podmínkami pro život. Chci prožívat lásku a radost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund