Fórum - Zobrazit téma - je reiki sugescia??? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - je reiki sugescia???
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

je reiki sugescia???
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
eternet
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 4.1. 2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2008 7:21 am    Předmět: je reiki sugescia??? Citovat

po 4 rokoch prace s reiki zacinam zneistievat a dospievam k nazoru, ze reiki je sugescia Sad . Balancuje vomne myslienka, ze uz pri samotnom zasvateny som si silne vsugeroval pocity ktore mam prezivat pocas zasvatenia a pri samotnej prace s energiou. Vsade sa hovory kto co citi pri praci s reiki a myslim, ze to moze byt uz jedna s prvych sugescii. Osobne viem, ze je mozne si vypestovat vdaka sugescii napr. problemy s travenim a to dlhodobo.
Velmi som zacal premyslat po precitani knih od Dr.Jozepha Murpyho > sila podvedomia, moc nasho podvedomia a podobne. Ako sam vysvetluje, ze neexistuje ziaden liecitel okrem boha. Vsetko zavysi na viere ktoru vzbudzuje "liecitel" v chorom. Syn mal choreho otca a velmi mu tuzil pomoct na tydzen vycestoval a celi cas premyslal ako pomoct otcovi nakoniec vzal drievko co nasiel na ceste a dal ho ocovi so slovamy { ocko toto drievko mi dal jeden saman a povedal, ze to je neuveritelne liecive drevo s africkeho pralesa kazdy den si ho mas prilozit na chore miesto a vyzdravies sa} otec tak velmi veril synovy, ze po prikladani dreva sa po kratkom case uplne uzdravil. Prosim co si o tom vsetkom myslite? Nechcem nikoho zneistit len ma zaujima nazor vas ktori uz dlho pracujete s reiki dakujem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2008 7:46 am    Předmět: Citovat

To je velmi zajimava otazka Cool .

Ja osobne pri zasveceni, zadne velke veci necitil, takze na mne zadna sugesce asi nefungovala. A pritom mam pocit, ze jsem par lidem pak opravdu pomohl (no ja, spis jsem mel to stesti stat se zprostredkovatelem pomoci od Nej).

Je otazka, zda vubec se snazit dobrat pravdy o pusobeni reiki? Ono se to asi nikdy neda udelat jinak nez virou, meditaci ... proste zalezitostma, ktere nejsou exaktne meritelne, to by uz pak reiki nebylo povazovano za alternativni cestu, ale zacalo by se pouzivat treba v nemocnicich a platila by to treba zdravotni pojistovna Wink .

V tvem prispevku je zajimava myslenka "neexistuje ziaden liecitel okrem Boha", ja to znam jako "Ver a Panbuh Te uzdravi" nebo "Lekar leci, priroda uzdravuje". Dulezite tedy je, zda mame pocit my nebo ten leceny, ze mu to pomaha ... pak tedy ma cenu v tom pokracovat a myslim si, ze neni dulezite, zda to funguje jako nejake energeticke proudeni ci navrat do puvodniho stavu nebo jako sugesce. Tot pouhy muj nazor a doufam, ze jsem se tim nikoho nedotkl Embarassed .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2008 7:54 am    Předmět: x Citovat

Neboj, určitě nás neznejistíš. Není to sugesce.

Spíš si myslím, že máš pravdu v tom co cítíš. Pokud si programuješ co a jak máš cítit, jsi sevřený (jako v krunýři), nenecháš ničemu volný průběh - musíš mít všechno pod kontrolou, všechno přesně změřeno, zváženo, přesně vysvětleno... atd. potom zablokuješ jakékoliv vnímání mimo tyto hranice a nenecháš prostor intuici. Znám víc takových lidí, kterým ani po několika zasvěceních reiki nic neříká, stěžují si, že nic necítí nebo to není podle jejich představ co by se tak asi mělo dít.
A v tom je ten problém: co a jak by se mělo dít a když se neděje
nebo je něco jinak - bere se to jako důkaz nefunkčnosti metody.
Mám dojem, že pro tyto lidi, prostě reiki není to pravé ořechové. Však je spousta jiných možností co dělat. Práce s energií (týká se i dalších metod a cvičení - třeba tai-chi, tao a dalších cvičení, která můžou být u někoho jako sbírka předpisů a tělesných pohybů, pro někoho báječná práce s energií), není samozřejmost a vyžaduje čas a trpělivost. Citlivost se nezíská u každého ze dne na den. Ale jak jsem už napsala, není pro každého. Ne ve smyslu, že by nebyla dostupná každému, ale ne každému vyhovuje něco, co je trochu neuchopitelné.

šamanka

PS: Zbultran: nejlepší důkaz proč reiki a jiné neuchopitelné metody nejsou sugesce jsou zvířata, rostliny. Těm nic "nenakecáš" a přijď se podívat, co dělá při mém reikování banánovník!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2008 8:45 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:

PS: Zbultran: nejlepší důkaz proč reiki a jiné neuchopitelné metody nejsou sugesce jsou zvířata, rostliny. Těm nic "nenakecáš" a přijď se podívat, co dělá při mém reikování banánovník!


šamanko, já jsem přesvědčena, že "nakecáš" i zvířátkům, i rostlinám Wink . Nakecáš všemu živému. Nejen zvířata, ale i rostliny velice dobře vnímají, s čím k nim přistupuješ, jakou energii nese tvá myšlenka. Dokázáno už i vědecky Very Happy

mamka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2008 8:50 am    Předmět: Citovat

PS: Zbultran: nejlepší důkaz proč reiki a jiné neuchopitelné metody nejsou sugesce jsou zvířata, rostliny. Těm nic "nenakecáš" a přijď se podívat, co dělá při mém reikování banánovník!

Spolubydlící měla hrozně protivného, nedůtklivého kocoura. Když si ho chtěl někdo pohladit, tak riskoval, že po něm sekne drápky. Seděl jsem v křesle, kocour vypadal dost napruženě a tu a tam se nervózně proběhl po místnosti. Začal jsem k němu vysílat reiki. Netrvalo dlouho, přišel blíž. Nebyl ještě úplně klidný, ale jak jsem s reiki pokračoval, tak mi nakonec skončil na klíně a stalo se z něj malé, vrnivé koťátko. Spolubydlící z toho byla u vytržení. Říkala, že takového ho snad ještě nezažila.

Na mou duši, na kočičí uši, nic jsem tomu kocourovi nevsugeroval. Smile

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2008 9:39 am    Předmět: Re: x Citovat

mamka napsal:

šamanko, já jsem přesvědčena, že "nakecáš" i zvířátkům, i rostlinám Wink . Nakecáš všemu živému. Nejen zvířata, ale i rostliny velice dobře vnímají, s čím k nim přistupuješ, jakou energii nese tvá myšlenka. Dokázáno už i vědecky Very Happy


Taky jsem videl zviratka, co jim reiki pomohlo ... ale co kdyz ma mamka pravdu. A co kdyz jim dokazeme vnutit svou mysl, jsou to nizsi tvorove ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
eternet
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 4.1. 2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2008 9:45 am    Předmět: Citovat

lebo pokial mam psychicky problem ktori sa odzrkadluje na mojom zdravy tak si ho musim vyriesit sam tym, ze ho prijimem alebo zmenim pohlad nanho ale kto to spravy zamna? spravy to energia ktora ho bude rozpustat? potom ani nemam moznost pochopit preco problem vznikol? velmi sa mi nepaci ako ludia roznym technikam pripisuju vlastnosti ktore ani nemaju. Napr. som sa popalil a nechal som na danu oblast posobit reiki a bolest cca za 5 min ustupila a ani som nemal pluzgier. Premyslam ci to nebolo nahodou tak, ze som vedel ze reiki ma zbavy bolesti a skoro sa to vyhoji takze vopred som si to ako keby naprogramoval. Napr. mam bolest tak viem, ze ked dam reiki ulavy sa. Ci to nieje len impulz pre podvedomie. Samy si natolko neverime, ze nedokazeme uverit, ze len samotne nase rozhodnutie dokaze ulavit od bolesti a potrebujeme rozne techniky co v nas vzbudzuju vieru. Celi zivot nam opakuju aky sme slaby a zrazu pride reiki a uz dokazeme liecit? Co ked je to len impulz pre podvedomie? Sugescia? Nemusim niekomu vsugerovat priamo alebo verbalne ale uz len tym, ze ja viem ako a co ma fungovat tak ho tym mozem ovplivnit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2008 9:57 am    Předmět: Citovat

Kamarádka mi volala, že její tříletá dcerka jde na operaci s kýlou, jestli bych jí prosím neposílal reiki. Potom mi volala, že moc děkuje, že lékaři byli překvapení, říkali, že se probrala z narkózy a chtěla vstát o více než polovinu dříve než je v podobných případech běžné.

Byla více než 100 km daleko, a pokud vím, tak o mém působení nic nevěděla.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
eternet
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 4.1. 2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2008 10:14 am    Předmět: Citovat

ale ty si vedel a mohol si vysielat k nej myslienku ( sugesciu )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2008 11:01 am    Předmět: Citovat

Věřím tomu, že nikdy nepoznáme co je pravda, jediné čemu můžu věřit je, že se cítím lépe či hůře. Možná jendou jestli budu někdy bez toho "balastu" kolem, tam v sobě a stále, tak možná budu "vědět" co je "skutečná pravda".

Takže ať jde o to zda reiki funguje či nikoliv, zda je to jen sugesce či realita, nejde jen o to, že mi to dělá dobře?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2008 11:25 am    Předmět: x Citovat

Zbultran: nevím jak ty, ale já ctím zásadu nic nevnucovat. Ostatně bych ti přála vidět ty zuby sestřina Maxipsa Fíka, když jenom pomyslíš na něco co se týká jeho těla, např. stříhání, mazání a jiných drzostí. A na Silvouše si přišel pro reiki naprosto sám, ještě si reguloval kam to chce. Ten by mi dal sugesci s šitím na pohotovosti, je na manipulace přímo alergický.
Stejné zkušenosti mám i s jinými zvířaty, třeba letos s kozami v ZOO.
Samy si přišly a to jsem rozhodně neměla v hlavě nějakou záchranu
místní zvířeny, protože jsem měla plné ruce práce s malou divoškou
od kamarádky, která se je rozhodla hladit do vyhlazení.
I květiny si řeknou ...
Když jen tak přikládáš ruce, bez záměru a ono se něco děje na jiných částech těla, v psychice, kde to nečekáš, to tu sugesci přesunuješ podle potřeby?
Mimochodem přece víš, že se často spouští reiki samo, jen když se třeba dotýkáš člověka nebo zvířete, bez tvého záměru, natož sugesce.

šamanka
PS:
Lidi osobně moc nevnímám jako něco vyššího nadřazeného, co může vnucovat přírodě svoji vůli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Mirek
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 5.8. 2002
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2008 11:39 am    Předmět: Citovat

Stejné zvířátko (morče) někdy Reiki rádo bralo a jindy zas hbitě mizelo z dosahu. Můj záměr byl vždy (skoro) stejný - nabídnout energii. Jednou bylo v kleci, nemohlo zmizet a tak mi to dalo pocítit jinak, bylo jasné že energii odmítá.
(poznámka: Reiki nevnucuju, jen nabízím - aby diskuze nesklouzla jiným směrem Smile ).
M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2008 11:51 am    Předmět: Citovat

Eternet:
BuĎ máš svoje přesvědčení o něčem a dokud si nedovolíš je změnit, tak tě může přesvědčovat třeba celý zástup odborníků a ty vždy najdeš nějakou "veš" , nějaké "kdyby".
Jen se tě zeptám: co je pro tebe důležitější: výsledek a nebo průběh něčeho? Jestli ten průběh, tak se holt připrav, že dokud něco celou svou bytostí nepochopíš, tak si na nějaké úrovni nedovolíš zlepšení. O to se postará podvědomá mysl svýmy systémy přesvědčení.
Pokud se ted spálíš, něco ti řekně "zkus použít Reiki", ono se to zahojí, tak je snad jedno jak to Reiki udělala, důležité je, že ti pomohla.

Reiki, pokud ji používáš cíleně, tak jakoby nafukuje to, čeho si máš v životě všimnout. Jo, můžeš tomu říkat i náhody nebo nějak jinak, ale zviditelní se tvoje problémy, např.setkáváš se s lidmi, kteří tě třeba nějakým způsobem štvou, sypou se ti nefunkční vztahy, kterých ses držel jako jistoty a to čím dál tím víc, to aby se ti ukázalo co nejvíc to, co bys měl rozkódovat a zpracovat. když budeš chtít. Do toho tě nikdo nemůže a ani nebude nutit. To víš, větší proud energie, větší proud změn , vše se zvětšuje.....Zjednodušeně řečeno.
Jestli si myslíš, že ten, kdo získá naladění na Reiki se automaticky stává někým, kdo nemusí nic dělat a všechno za něj reiki zařídí, tak to se hochu šeredně mýlýš. Vůbec nic za tebe nevyřeší. jen ti pomůže a leccos ulehčí, zrychlí, když ty budeš mít zájem něco řešit a měnit ve svém životě.
Pokud jsi přesvědčen, že se jedná o sugesci, ale u tebe nějakým způsobem funkční, tak co řešíš? Když potřebuješ, tak to sugesce zařídí a výsledek se koná? Nebo když se ti díky takovému zásahu zahojí spálenina, tak ti to vadí?Byl bys raději, kdyby se to nezahojilo abys měl důkaz o tom, že Reiki je sugesce? Laughing Laughing Laughing Laughing

MOžná patříš k lidem, kteří mají sklon všechno do mrtě rozpitvávat a rozebírat, pochopit systém jak to něco funguje. A pak narazí na něco, co funguje a oni nechápou jak.Ono totiž nemusí všechno fungovat jen když tomu rozumíme a když to chápeme. Je toho na světě ještě hodně moc, co čeká nato abychom to pochopili, u čeho se jen domníváme že asi tušíme jak byto mohlo fungovat ale na 100% to nikdo neví. A ono to přesto funguje a fungovat bude. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy A největší sranda na tom je, že ono to, co funguje aniž bychom tušili jak, se vůbec nepodělá z toho, když my to nebudeme chtít přijmout a chápat nebo to budeme odmítat. Ono si to bude kliĎánko fungovat i bez nás Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Pokud z toho budeme chtít mít užitek, budeme ho mít. Pokud ne, tak nebudem.Nic víc, nic míň.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
eternet
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 4.1. 2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2008 1:19 pm    Předmět: Citovat

ano zial som ten typ co potrebuje presne vediet co a ako funguje. Pokial je to o sugescii a ja sam so iniciatorom toho vsetkeho tak preco by som mal verit niecomu co vlastne robim ja sam? pokial nebudeme poznat skutocnu podstatu veci tak nikdy nebudeme mat dostatok viery v samy seba lebo vzdy budeme verit niecomu a pripisovat rozne veci niecomu nie sebe. Tak isto osud berieme ako sucast zivota pritom si malo kto uvedomi, ze osud si tvori kazdy sam. Pokial je reiki o sugescii tak potom koho energiu davam nedavam svoju?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Marteen
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 12.5. 2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2008 1:47 pm    Předmět: reiki Citovat

Náš králík reiki úspěšně ignoruje, nedělá mu nic, je svým pánem, ať reikuju jak chci. Ale na mrkev slyší hned. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 1 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.20 sekund