Fórum - Zobrazit téma - je reiki sugescia??? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - je reiki sugescia???
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

je reiki sugescia???
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
brahman
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 27.8. 2007
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: st leden 09, 2008 9:38 am    Předmět: Citovat

Samozřejmě se nedá bez opakovaného vyzkoušení s určitostí zjistit pravý důvod. Nicméně se mi zdá, že 20 minut odpočinutí vyjmuté baterie je docela dost krátká doba na to, aby mi přibyla jedna čárka na indikátoru. Nikdy se mi totiž v minulosti telefon již nepodařilo opakovaně zapnout. Bral bych to, kdyby se zapnul a nějakou dobu ještě držel, ale já jsem ještě odpoledne telefonoval a i po skončení hovoru indikátor držel jednu čárku. Takto se vybitá baterie většinou nechová. Nechystám se s tímto experimentovat, není to důležité. Jenom mě to docela příjemě překvapilo. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Tazz
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.3. 2007
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: čt leden 10, 2008 2:26 pm    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Zbultrane,
výborně, takže mluvíš z vlastní zkušenosti. Před zasvěcením jsi pouze přikládal ruce a neposílal? Bývals před zasvěcením po ´´reikování´´ unavený či jinak nanicovatý? Tím by se potvrdilo (jen tedy v Tvém případě), že jinak motáme do posílání svoji energii. Před svým zasvěcením jsem přikládáním pacinek neléčila, tudíž nemám srovnání. Napadlo mě, že můj kamarád má veliké ego, když on může bez zasvěcení, následně jsem si řekla, možná,
že jen nepotřebuje na své cestě informace, které jsem obdržela na kursu.
Jo jo, díky a hezký den, Míša.


Energetická práce není vázána určitě jen na zasvěcence Reiki. To by byla strašlivá namyšlenost. Vědomé užívání nergií učí už staré jógínské techniky, šamanismus, taoismus, budhismus, ale i novodobé směry magie. Informace o správném užívání energie jsou všude velice kusé. Ale v zásadě je to tak, že můžeš léčit svojí bioenergií bez zasvěcení, protože jsi získala tyto schopnosti již v předchozích životech, ovšem se všemi důsledky a nebezpečímijavascript:emoticon('Twisted Evil'), kterým se ale na druhou stranu dá čelit. Pak se dá léčit boží (tzv. vesmírnou) energií, ale aby se s ní dalo pracovat, také nemusí být člověk zasvěcen. A to včetně přenášení energie na jakoukoliv vzdálenost. Jen je třeba se k této metodě dopracovat dlouhodobým vědomým úsilím. Nic není zadarmo. Zasvěcenci reiki mají výhodu, že se nikam dopracovávat nemusejí. Nebezpečí, že na sebe zasvěcenec přenese negativní energie nebo vibrace nemoci, či jen její symptomy, však existuje i tady. A proto by měl každý dále i po zasvěcení zdokonalovat v energetické práci, protože i ochrana před těmito jevy sem patří.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: čt leden 10, 2008 2:55 pm    Předmět: Pohledy a vhledy. Citovat

Tazz napsal:
Nebezpečí, že na sebe zasvěcenec přenese negativní energie nebo vibrace nemoci, či jen její symptomy, však existuje i tady. A proto by měl každý dále i po zasvěcení zdokonalovat v energetické práci, protože i ochrana před těmito jevy sem patří.


Ahoj Tazzi,

zdokonalovat se dá v ledasčems.
Ale ani ta nejdokonalejší znalost nás neochrání před sebou samým a vlastními sklony. Confused

Zdokonalování technik a kde čeho všeho tzv. „vnějšího“ umění musí jít ruku v ruce s prohlubováním duchovním, a protože tomu tak v současné lidské společnosti není, jsme tam, kde právě jsme. A to vidíme jen vrchol ledovce (ať už se jedná o např. o politiku, mezilidské vztahy, nebo třeba životní prostředí).

Tedy ani zde není hlavní deficit v zdokonalování se v práci s energiemi, ale v samotném procesu sebe-poznávání.

Jestliže si budu neustále, v každém okamžiku vědoma svých pohnutek, myšlenek a emotivních hnutí, potom neučiním nic, co by bylo v rozporu s řádem tzv. Vyšším. Teda ani nic, co by mohlo komukoli ublížit, sebe nevyjímaje.

To je ta nejdokonalejší ochrana před - jak píšeš - "temito jevy". Wink

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Tazz
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.3. 2007
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: čt leden 10, 2008 3:28 pm    Předmět: Re: Pohledy a vhledy. Citovat

toora napsal:
Tazz napsal:
Nebezpečí, že na sebe zasvěcenec přenese negativní energie nebo vibrace nemoci, či jen její symptomy, však existuje i tady. A proto by měl každý dále i po zasvěcení zdokonalovat v energetické práci, protože i ochrana před těmito jevy sem patří.


Ahoj Tazzi,

zdokonalovat se dá v ledasčems.
Ale ani ta nejdokonalejší znalost nás neochrání před sebou samým a vlastními sklony. Confused

Zdokonalování technik a kde čeho všeho tzv. „vnějšího“ umění musí jít ruku v ruce s prohlubováním duchovním, a protože tomu tak v současné lidské společnosti není, jsme tam, kde právě jsme. A to vidíme jen vrchol ledovce (ať už se jedná o např. o politiku, mezilidské vztahy, nebo třeba životní prostředí).

Tedy ani zde není hlavní deficit v zdokonalování se v práci s energiemi, ale v samotném procesu sebe-poznávání.

Jestliže si budu neustále, v každém okamžiku vědoma svých pohnutek, myšlenek a emotivních hnutí, potom neučiním nic, co by bylo v rozporu s řádem tzv. Vyšším. Teda ani nic, co by mohlo komukoli ublížit, sebe nevyjímaje.

To je ta nejdokonalejší ochrana před - jak píšeš - "temito jevy". Wink

Smile


Duchovní růst jsem myslel samo sebou. Každá negativní energie, kterou v sobě máme má tendenci se přenést na léčeného. Nebo snad někomu při tom přát něco špatného si koleduje o pěkný karmický výprask. Stejně tak negativity našeho okolí jsou nebezpečné. Třeba dívat se na zprávy v televizi (plné negativních zpráv a tím i energií) a posílat zároveň reiki je víc než neuvážlivé a může to hodně uškodit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: čt leden 10, 2008 4:52 pm    Předmět: Re: Pohledy a vhledy. Citovat

Tazz napsal:
Duchovní růst jsem myslel samo sebou. Každá negativní energie, kterou v sobě máme má tendenci se přenést na léčeného. Nebo snad někomu při tom přát něco špatného si koleduje o pěkný karmický výprask. Stejně tak negativity našeho okolí jsou nebezpečné. Třeba dívat se na zprávy v televizi (plné negativních zpráv a tím i energií) a posílat zároveň reiki je víc než neuvážlivé a může to hodně uškodit.


Tazzi,
nemluvím zde o nějakém zlém úmyslu, to bychom se pohybovali spíš na území magie. Tohle bych si s Reiki rozhodně nespojovala.

To, o čem mluvím není přiliš zjevné, není to tzv. prvoplánovité. Jsou to ty nejspodnější proudy uvnitř nás. A to je ta nejdůležitější práce, kterou mám na mysli, z té také vychází náš tzv. duchovní růst. S jistou úrovní se automaticky pojí schponost být pomocí.

Podmínkou totiž je, že nejdřív si musím být všech svých pohnutek a hnutí mysli vědom, prostě o nich vědět. Tohle totiž běžně neděláme, jenom si myslíme, nebo dokonce jsme pevně přesvědčeni, že naše motivace jsou čisté jako křišťálová studánka. Ale ty jsou vskutku různé, jako u všeho, co v životě činíme.

Je to celé mnohem jemnější, než nějaký vysloveně nekalý úmysl.

Zkoumání sebe sama je soustavná a nekončící práce. Pricipelně trochu něco jako průzkum jednotlivých vrstev země z odebraného vrtu. Na vrchu, na oko, se to jeví třeba jako úrodná zem, co je hloubš, to je teprve předmětem toho dlouhodobého poznávání. Jen ten sebe-průzkum je jaksi nafurt. Confused

Jde vlastně o postupné pronikání obrazem, který jsme si o sobě doposud vytvořili, boření představ, tedy nejen těch o sobě samých.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Tazz
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.3. 2007
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: čt leden 10, 2008 5:25 pm    Předmět: Re: Pohledy a vhledy. Citovat

toora napsal:

Jde vlastně o postupné pronikání obrazem, který jsme si o sobě doposud vytvořili, boření představ, tedy nejen těch o sobě samých.

Smile


To ano Tooro, spatně jsem to pochopil. Sebezkoumání je nutnou podmínkou růstu. Hlavní je nepropadnout sebeuspokojení. Vždy se znovu zeptat co za kterým pocitem, kterou vlastností stojí. Člověk si strašně rád lže. Někdy i více či méně nevědomě. Aby se člověk zbavil sebeklamu, může pomoci i meditace na jednotlivé osobní vlastnosti. A když bude dost vytrvalý dojde třeba i k osvíceníjavascript:emoticon('Very Happy')
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: čt leden 10, 2008 5:30 pm    Předmět: TAZZOVI. Citovat

Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá leden 11, 2008 7:57 am    Předmět: Re: Pohledy a vhledy. Citovat

Tazz napsal:
toora napsal:

Jde vlastně o postupné pronikání obrazem, který jsme si o sobě doposud vytvořili, boření představ, tedy nejen těch o sobě samých.

Smile


To ano Tooro, spatně jsem to pochopil. Sebezkoumání je nutnou podmínkou růstu. Hlavní je nepropadnout sebeuspokojení. Vždy se znovu zeptat co za kterým pocitem, kterou vlastností stojí. Člověk si strašně rád lže. Někdy i více či méně nevědomě. Aby se člověk zbavil sebeklamu, může pomoci i meditace na jednotlivé osobní vlastnosti. A když bude dost vytrvalý dojde třeba i k osvíceníjavascript:emoticon('Very Happy')

Připodotýkám, že sebepoznání je jen nezbytným začátkem. který umožní skutečné vykročení ke svobodnému životu, jehož se stáváme spolutvůrci. To je ostatně vnitřní smysl onoho "spasení", o kterém nám přinesl poselství Ježíš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá leden 11, 2008 8:38 am    Předmět: x Citovat

Tazz: práce s energií je sice možná, ale pro dnešního člověka už je docela velký skok vůbec připustit, že to jde. Natož mít tu trpělivost se k tomu dopracovat. Prostě tenhle přirozený talent, umět, je vlastní skutečně jen pramálo jedincům. My ostatní jsme vděční za pomoc - zasvěcení.
Ale souhlasím s toorou, že to je vlastně jen začátek. Spousta zasvěcených stejně s tím po počátečním nadšení přestane cokoliv dělat.

Kdysi jsem měla takovou iluzi, že slovo mistr by mělo obnášet dokonalého člověka, vzor, kvalitu a že léčitel by měl být sám vyléčen, psycholog by neměl mít sám psychické problémy atd. Dneska už jsem pochopila, že to je omyl. I když mám dodnes trochu problém tuto iluzi rozchodit.
Nevím, jestli jsi myslel: "negativní pocity se přenáší na pacienta" ve smyslu pocitů při léčení nebo negativních naladění léčitele jako takového.
Pokud se týká člověka, tak asi moc osvícených a skutečně stále pozitivních lidí (tím myslím nejen masku navenek pro ostatní) po světě nechodí.
Takže s nějakými negativy je nutno počítat. Je ovšem fakt, ověřený nejednou vlastní zkušeností, že jsou typy od kterých bych si už nikdy nenechala nic dělat, včetně jakéhokoliv fyzického či mentálního působení.

Nojo je to cesta nesnadná, ale krásná...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá leden 11, 2008 12:44 pm    Předmět: Re: Pohledy a vhledy. Citovat

Damao napsal:
Připodotýkám, že sebepoznání je jen nezbytným začátkem. který umožní skutečné vykročení ke svobodnému životu, jehož se stáváme spolutvůrci. To je ostatně vnitřní smysl onoho "spasení", o kterém nám přinesl poselství Ježíš.


Damao, nepovažuji to jen za pouhý začátek, proto také hovořím o Procesu, ale ve smyslu duchovním za jediné možné poznávání, tedy jakožto nezbytnou podmínku růstu, to jo.
Cokoli potom tzv. činíme, nebo nečiníme, je přímo úměrné stupni tohoto poznání.
Jinými slovy – čím víc rozumím sobě, tím také víc chápu vše, co se do času jeví jako „to ostatní“.
Ono konečné „spasení“ potom za…..no…. dejme tomu, vyvrcholení tohoto Procesu.

A ano, jak říkáš, Damao - pokud počátek vědomého sebe-poznávání, tak tedy nastoupení Cesty, ten "cíl" bych asi raději zatím nechala být. Smile

Ale myslím, že si v tomto smyslu rozumíme a píšeme o tomtéž, ať už třeba každý trochu jinak.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
castb
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: so leden 12, 2008 11:35 am    Předmět: Citovat

enternet:
Naše těla nekončí s naší kůží, přece záříme do většího okoli než je naše hmotné tělo(mimálně teplotu), nemluvě o naších myšlenkách které jsou bez omezení. všichni si navzájem něco v sugerujeme, to prece vůbec nevadí, nebo když pozoruji naši společnost spíše vadí.
Sugesce je určitě,že jsme páni tvorstva? a ,že vše je tu pro mne?

Proto doporučuji bojovat stejnými prostředky: sugescí reiki proti sugesci - že jsi nemocen.

Každá hmota,děj, věc je v podstatě sugesce protože ji vnímá každý jinak, zdá se nám že ten dům vnímáme všichni jako dům ale to je přece sugesce celé společnosti, ten poslední indián,který dům nikde neviděl ho bude vnímat jako něco jiného.nikdy tam nebude dobrovolně spát jelikož se ho sugescí bude bát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
castb
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: so leden 12, 2008 11:54 am    Předmět: Citovat

Nejlepší segesce je ta, které se blíží pravdě:
měj pevnou víru - sugesci, že můžeš cokoli.

Všem:
Není trohcu sobecké reikovat jen nad jedné bytosti?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: so leden 12, 2008 12:10 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Není trohcu sobecké reikovat jen nad jedné bytosti?


Wink a kde máš jistotu, že o to ty druhé bytosti stojí? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
castb
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: so leden 12, 2008 12:47 pm    Předmět: Citovat

Renato:
Výše jsem četl jak někdo zkouší reiki na růži, morčeti a dalších bytostech.
co takhle zkoušet posílat všem, a nečekat na výsledky.
Vždy když zkouším posílat bez vědomí toho druhého energii a vím ,že ji rád přijme stejně mi naskočí myšlenky o sobeckosti, jelikož skoro vždy člověk posílá pro někoho kdo mu to nějakým způsobem může vrátit.

když sám od sebe set,tak nesklízet. Zřejmě stejně sklidíš,ale o tom rozhodne někdo jiný než ty.


Naposledy upravil castb dne so leden 12, 2008 4:26 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: so leden 12, 2008 1:15 pm    Předmět: Citovat

castb napsal:
Renato:
Výše jsem četl jak někdo zkouší reiki na růži, morčeti a dalších bytostech.
co takhle zkoušet posílat všem, a nečekat na výsledky.
Vždy když zkouším posílat bez vědomí někomu energii a vím ,že ji rád přijme stejně mi naskočí myšlenky o sobeckosti, jelikož skoro vždy člověk posílá pro někoho kdo mu to nějakým způsobem může vrátit.

když sám od sebe set,tak nesklízet. Zřejmě stejně sklidíš,ale o tom rozhodne někdo jiný než ty.

To je asi nepochopení. Vždycky sklízíme, co jsme zaseli. Jde asi spíše o motiv, proč sejeme. Aby setba byla smysluplná, vztaženo k působení Reiki, musí být pole - ten, na koho Reiki působíme, připravený.
Působit Reiki je tak snadné...! Působit Reiki tak, aby to bylo vždy pro dobro věci, to už je oříšek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 3 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund