Fórum - Zobrazit téma - je reiki sugescia??? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - je reiki sugescia???
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

je reiki sugescia???
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2008 3:58 pm    Předmět: Citovat

Ahojenky, s tou sugescí mi jdete zrovna do noty. Včera jsem v sauně diskutovala o tom, že bez zasvěcení se domnívám nemohu praktikovat reiki. Protějšek ale říkal, proč ne? já praktikuji bez zasvěcení.... hm hm, zajímavé. Co vy na to ? Reiki bez zasvěcení? M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2008 5:54 pm    Předmět: Citovat

eternet napsal:
ano zial som ten typ co potrebuje presne vediet co a ako funguje.


okenko napsal:
Protějšek ale říkal, proč ne? já praktikuji bez zasvěcení.... hm hm, zajímavé. Co vy na to ? Reiki bez zasvěcení? M.


Ono záleží na tom co vlastně chci - jestli něco chci mermomocí zařadit, pojmenovat atd., prozkoumat, do šroubku rozebrat a pochopit něco, co vlastně nelze. Je tedy dobré nejdřív si sám ujasnit, cože, a proč, tohle vlastně chci.
Jakousi "technickou dokumentaci", důkaz? Něco co bude pasovat na to moje „kopyto“, abych to byl schopen přijmout?
Nebo prostě z principu věřím, že je tady „něco“, co, pokud chci, mám k dispozici a prostě to funguje.

Pokud nemám ono tzv. zasvěcení Mistrem Reiki, neznám dané symboly a pozice, mohu prostě jen na někoho, nebo něco, s láskou pomyslet?
Mohu tuto láskyplnou pozornost udržet jakkoli dlouho budu chtít? Má tohle vůbec nějaký smysl?
Jistěže ano, řekla bych, že ten nejvyšší.

Tedy existuje zde „cosi“, co bez potřeby pojmenování tvoří, léčí, proměňuje a doslova koná divy.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Hant
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 25.12. 2007
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2008 6:14 pm    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Ahojenky, s tou sugescí mi jdete zrovna do noty. Včera jsem v sauně diskutovala o tom, že bez zasvěcení se domnívám nemohu praktikovat reiki. Protějšek ale říkal, proč ne? já praktikuji bez zasvěcení.... hm hm, zajímavé. Co vy na to ? Reiki bez zasvěcení? M.


narazil jsem na vic lidi, kteri tvrdili, ze zasveceni vubec nepotrebovali.

zaujalo me, ze mluvili take o jinych (a take prakticky nevycerpatelnych) zdrojich energie, ktere se vsak od reiki lisi svou povahou a kvalitou.

rozhodne to nerikali proto, ze by razili nejaky svuj druh reiki, kterych se v poslednich dvou desetiletich objevily stovky, nebo jiny system prace s energii.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
eternet
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 4.1. 2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2008 7:55 pm    Předmět: Citovat

Toora napisal : Jakousi "technickou dokumentaci", důkaz? Něco co bude pasovat na to moje „kopyto“, abych to byl schopen přijmout?

myslim, ze toto si fantasticky vystihla. Zrejme mam nejaku predstavu o tom ako by to asi malo fungovat a co by to malo byt a silou mocou sa to snazim napasovat do mojho ramceka. Asi by som mal viac zacat pracovat ako skumat. Asi som to potreboval dostat takto nalopate Very Happy ale pomohlo Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2008 9:13 pm    Předmět: Citovat

Pokud nemám ono tzv. zasvěcení Mistrem Reiki, neznám dané symboly a pozice, mohu prostě jen na někoho, nebo něco, s láskou pomyslet?
Mohu tuto láskyplnou pozornost udržet jakkoli dlouho budu chtít? Má tohle vůbec nějaký smysl?
Jistěže ano, řekla bych, že ten nejvyšší.

Tedy existuje zde „cosi“, co bez potřeby pojmenování tvoří, léčí, proměňuje a doslova koná divy.

Moc pěkně jsi to napsala Katko.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2008 10:46 pm    Předmět: Citovat

Díky Ete, díky Sunnyi.

Smile

Dobrou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: po leden 07, 2008 9:02 am    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Ahojenky, s tou sugescí mi jdete zrovna do noty. Včera jsem v sauně diskutovala o tom, že bez zasvěcení se domnívám nemohu praktikovat reiki. Protějšek ale říkal, proč ne? já praktikuji bez zasvěcení.... hm hm, zajímavé. Co vy na to ? Reiki bez zasvěcení? M.


No tok to je taky moc zajimava otazka a asi na ni taky nedostaneme odpoved Crying or Very sad .

Ja zacinal s reiki tak, ze jsem poznal jednu divku, ktera reiki praktikovala a opravdu to pomahalo. Tak jsem ji obcas take prikladal ruce (bez zasveceni) a pry neco citila. Pry silnou energii Wink . Takze mne naucila kam davat ruce ....

Pak jednou nastala situace, ze jsem na nejake sve blizke zacal prikladat ruce a ono to zabiralo. Jenze pak jsem se bavil s jednim kamaradem, o kterem jsem se dozvedel, ze taky dela reiki a on mne dost vystrasil, ze bez zasveceni davam svou zivotni energii a beru na sebe ty nemoci tech lidi a tak jsem sel na zasveceni do reiki 1. Podle teorie jsem ted napojen na Zdroj a nedavam "svoji" energii, ale tu "jinou". Taky pri "davani" recituji mantry a prosim Pana ...

Tak nevim, zda jsem na to zasveceni mel jit nebo ne ... ale kdyz uz jsem tam byl, vzal jsem ssebou i manzelku a tak to k necemu asi bylo Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: po leden 07, 2008 12:49 pm    Předmět: Citovat

Zbultrane,
výborně, takže mluvíš z vlastní zkušenosti. Před zasvěcením jsi pouze přikládal ruce a neposílal? Bývals před zasvěcením po ´´reikování´´ unavený či jinak nanicovatý? Tím by se potvrdilo (jen tedy v Tvém případě), že jinak motáme do posílání svoji energii. Před svým zasvěcením jsem přikládáním pacinek neléčila, tudíž nemám srovnání. Napadlo mě, že můj kamarád má veliké ego, když on může bez zasvěcení, následně jsem si řekla, možná,
že jen nepotřebuje na své cestě informace, které jsem obdržela na kursu.
Jo jo, díky a hezký den, Míša.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: po leden 07, 2008 1:56 pm    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Před zasvěcením jsi pouze přikládal ruce a neposílal?


Asi jsem taky posilal, lepe receno snazil jsem se posilat. Stejne tak jako nyni po zasveceni. Take nevim, zda opravdu neco posilam Cool

okenko napsal:
Bývals před zasvěcením po ´´reikování´´ unavený či jinak nanicovatý?


Moc si to uz nepamatuju. Mozna jsem byl trochu unaveny, ale to jsem i po reikovani. Ono drzet cca hodinu ruce nad clovekem i kdyby nic neproudilo taky unavi. Rozhodne pred ani po zasveceni nedochazelo k nejake extremni unave.

okenko napsal:
Tím by se potvrdilo (jen tedy v Tvém případě), že jinak motáme do posílání svoji energii.


Ano, to je asi fakt. Nedokazu byt tzv. neutralni. Kdyz se pustim do nekoho leceni, snazim se mu pomoci.

okenko napsal:
Napadlo mě, že můj kamarád má veliké ego, když on může bez zasvěcení, následně jsem si řekla, možná,
že jen nepotřebuje na své cestě informace, které jsem obdržela na kursu.
Jo jo, díky a hezký den, Míša.


Ja se vzdy domnival, ze to nejdulezitejsi je vlastni zasveceni. Ostatni bych myslim sehnal jinde (knihy, internet, ..).

Ja si myslim, ze schopnost leceni reiki ma svym zpusobem kazdy ... nejspise s ruznou intenzitou a to zasveceni, ze mu to jako tak nejak "profoukne ty drahy". Takze po zasveceni mu to muze jit lepe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: po leden 07, 2008 4:36 pm    Předmět: Citovat

Pokud "eternet" věří tomu, že je reiki jen sugesce, pak se ztrácí ve svých slepých uličkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po leden 07, 2008 4:47 pm    Předmět: Citovat

Jisté je, ža každá sugesce je velmi silným katalyzátorem změn, které jsme schopni ve svém životě vykonat. Vidíme a žijeme to, čemu uvěříme.
Tím chci říci, že i v Reiki je jistý náboj sugesce, zejména na počátku. Klid a mír vědomí, naladění na harmonii Universa, předávaný mimoslovně - to je Reiki. Je to, co nebylo vysloveno a pojmenováno sugescí? Může to tak být.
Zajisté je Reiki spojena také se silnou vírou.
Jestliže díky Reiki a tomu, co mi do života přináší, dokážu ve svém životě udělat potřebné změny, pak mi ani tak nezáleží, jestli více sugesce nebo méně sugesce. Jsem vděčný za to, že Reiki vstoupila do mého života.
Rád přirovnávám schopnost působit Reiki s tím, jak jsme se naučili číst. Zasvěcení jako vstup do morfického pole jímž získáváme schopnost působit Reiki. Připomínám to proto, že i přitom, když jsme učili číst působila do značné míry sugesce - víra, že to dokážeme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2008 12:10 am    Předmět: Citovat

okenko,

já mám zkušenost s léčením ještě před tím než jsem byl poprvé zasvěcen do reiki. Na meditačních kurzech jsme dělávali léčení a já jsem přitom obvykle pociťoval, jak mi žhnou ruce. Často se to spustilo i v nějakém jiném silném okamžiku na kurzu. Vzpomínám si, jak mi po jednom takovém léčení jedna žena děkovala a říkala mi: "Nevím, co jsi dělal, ale bylo to nádherné."

Když je člověk v tom, snad mohu říci čistém, meditativním stavu, tak ta energie prostě proudí a proudí přes srdce. Potom člověk není vyčerpaný. Naopak, cítil jsem se báječně.

Jediný problém byl v tom, že ta energie se snadno spouštěla v takovém tom chráněném prostředí, když jsem si to ale zkoušel mimo, tak už to tak snadné nebylo. Zasvěcení do reiki mi umožnilo pracovat s ní prakticky kdykoliv.

Tak to je moje zkušenost.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Connie
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.12. 2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2008 12:22 pm    Předmět: Citovat

Ahoj lidi! Moc vás tu všechny zdravím. Vy mě (asi) neznáte, já vás už tak trochu jo. Chodím sem „šmírovat“ už 3 roky. Nedávno jsem se konečně zaregistrovala, abych reagovala na jiné téma, ale nakonec jsem to nestíhala. Počítač mám jen v práci a tam je hlavně ta práce...
Sama se považuju za člověka zkoumavého, ne všemu uvěřitelného, ráda, pokud to jde, si věci ověřuji. Asi čtvrt roku po zasvěcení do 1 st. R jsem řešila stejné otázky jako eternet. Přestávala jsem věřit, že práce s touto energií vůbec existuje. Už samotný iniciační proces mě nepřesvědčil o své pravdivosti. Ani následně jsem necítila, že by mi z rukou šlo něco jiného, než před zasvěcením. V té době jsem ani nenarazila na žádného chorého, na kterém bych si „funkčnost“ ověřila. Vesmír mi ale i na tuto otázku poskytl odpověď.
V květnu to budou už 3 roky, co jsem přesadila na zahradě odnož ušlechtilé růže, s již řádně narostlými lístky. Podařilo se mi totálně amputovat hlavní kořen, vedlejší v podstatě také nebyly, takže růžička byla odsouzená k zániku. Kdo je trochu zahradník, ví, jak jsou růže choulostivé. Denně, po dobu 14 dní jsem ji chodila zalévat a současně jí dávala cca 20 minut reiki. Rozhodně z mé strany nemohlo jít o jakoukoliv sugesci, či autosugesci, tehdy jsem se k reiki stavěla dost skepticky. Nedávala jsem tedy do toho žádnou myšlenku, jen aktivovala reiki a držela ruce. Růže se bez problémů ujala, což už samo o sobě byl menší zázrak, ale můj zásah měl i vedlejší efekt. Zjistila jsem, že za růží narostl trávník i s plevelem o dvě třetiny vyšší, než jinde a to v úhlu, jaký zabíraly moje ruce při reikování. Při působení na růži jsem současně, bez nějakého velkého chtění, jen abych zabila čas (v té době jsem se opravdu na reikování nijak zvlášť nesoustředila), vizuálně hledala čtyřlístky v bíle kvetoucím jeteli, který na ploše necelých 50 cm2 vyrůstal poblíž růže. Nenašla jsem ani jeden, což mě nepřekvapilo, do té doby jsem nikdy čtyřlístek neobjevila. Cca 14 dnů po posekání trávy jsem šla růži zkontrolovat a při reikování mi opět padl zrak na jetel, který tam znovu vyrašil. Téměř okamžitě jsem uviděla pětilístek - do té doby jsem netušila, že vůbec existují. Při podrobnějším ohledání jsem zjistila, že pětilístky tam jsou dva a k tomu 29 čtyřlístků. Známý biolog mi potvrdil, že v podstatě jde o mutaci. Ovšem, pokud by to tak bylo, musely by prý čtyřlístky na rostlinkách narůst i po dalším sekání trávy. To se už nestalo. Podle odborníka však není reálné, že by naráz odumřely všechny zmutované rostliny a místo nich narostly rostliny zdravé. Takže další vysvětlení pro to neměl. Pro mě tato zkušenost znamenala potvrzení fungování energie reiki a současně takový malý zázrak.
Ještě před zasvěcením do reiki jsem tak trochu fušovala do řemesla léčitelům - působila vlastní bioenergií. Sice to fungovalo, ale pro mě to bylo vyčerpávající, musela jsem se dobíjet. Což při práci s reiki nejenže nemusím, ale opravdu se cítím víc aktivovaná i já sama. Myslím, že ani toto zjištění není sugesce, přišla jsem na to ještě v době, kdy jsem si teprve nějaký názor na reiki tvořila. Přesněji řečeno, v její existenci a vlastní schopnost ji po iniciaci používat jsem uvěřila až právě po těchto ověřeních. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
brahman
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 27.8. 2007
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2008 12:40 pm    Předmět: Citovat

Včera jsem si zapoměl dobít mobil a tak dnes ráno mi po prvním hovoru umřel. Asi po hodině jsem ho znovu zapnul a doufal, že se baterie trochu vzpamatovala. Bohužel naběhl a ihned začal brečet, že má slabou baterii a umřel znovu. Vzpoměl jsem si, že tady na fóru kdosi psal že pomocí reiki můžu dobíjet i baterie, tak jsem to zkusil. No a po 20-ti minutách dobíjení jsem baterii zasunul do mobilu a s malou důvěrou jsem ho zapnul. Potěšilo mě, že nejenže opětovně neumřel, ale zobrazila se i jedna čárka na indikátoru stavu baterie a stále ještě teď je zapnutý. Že by sugesce???
PS: volat jsem nezkoušel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2008 2:21 pm    Předmět: Citovat

Brahmane - on ten mobil i kdyz je vypnuty z te baterie trochu odebira. Po druhe jsi zrejme baterii vyndal a tedy si opravdu odpocinula a vzpamatovala se.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 2 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund