Fórum - Zobrazit téma - Proč se učit reiky? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Proč se učit reiky?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Proč se učit reiky?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2008 7:36 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Všímavost od okamžiku k okamžiku. Bdělost, nikoliv přežvykování nebo snivost.


Sunnyi : BINGO!!!!!! Jenže problém bude asi v tom umění setrvat a naplno prožít přítomný okamžik, nebýt myšlenkami ani co bylo ani co bude. Jenže , ruku na srdce - kdo si takto představuje meditaci? Většinou to je právě to co jsem označila tvým citátem Laughing Laughing Laughing Když se mrkneš takovým lidem na čakry, tak je mají ve většině bloklé tak, že ulítavají jen někam nahoru ale nejsou schopni vnímat a chápat teDˇa tady, vztahy, svoji roli vůči okolí a taky sebe sama. Dokáží se napojovat na různé jemnohmotné bytosti ale Teď a Tady to jaksi pokulhává. mají zmáknutou teorii, dokáží vnímat energie, třeba vidět i auru....Zatím jsou ale závislí v krajním případě (to nemyslím Castb)na tom, že je někdo živí, dává jim střechu nad hlavou, umožňuje jim ten prostor pro sebe, vaří, pere, platí nájem a inkaso,.....zkrátka jen "materiálně" chodí do práce, žije jako ti všichni jak ovce, nepřemýšlí nad vznešenými myšlenkami....Jakmile je požádán, aby se spolupodílel na společné domácnosti, vypomohl s prací, tak je to pro něho velice nízké a povrchní, když je vyzván aby se podílel třeba na spolufinancování, tak to se okolí dozví, že žije jen materiálnem. Zkrátka, Sunnyi, tyhle týpky jsem měla na mysli, když jsem zmínila o únik z reality. Napsala jsem to proto, že učitelé duchovních praktik a práce s energiemi třeba jako Reiki, kteří se tomu věnují profesionálně a naplno, by měli mít v povědomí, že bez těch obyčejných materiálních nudných všedních věcí a hlavně lidí, kteří je vezmou na sebe, aby se oni mohli o to víc věnovat tomu co chápou jako svou cestu a poslání, by nebyli tam kde jsou. Je to všechno o dohodě a komunikaci. Ale pokud se někdo svobodně rozhodně žít v parterském životě a pořídit si děti, tak z toho vyplývají i určité povinnosti, které se zdánlivě jeví jako omezení. Zdánlivě. Vždy máme volbu. Tak když mám sklony k asketickému životu a chci se naplno věnovat různým duchovním praktikám, a to tak, abych nemusel brát na nic kromě sebe ohled, tak nemůžu jít do kompromisu, mít partnerku, děti a pak se vymlouvat že mě omezují. Jedním zadkem holt na dvou svatbách být nemůžem. I když bychom mnohdy chtěli. To nepopírám. Vždycky něco svým rozhodnutím získáš a něco ztratíš. Tohle by si měl každý před svým rozhodnutím plně uvědomit a probrat si to v hlavince, aby se pak nemusel vymlouvat...(proto jsemtaky zmiňovala ten tvar hlavy pro ty, kteří k takovému jednání mají více či méně sklon) WinkO takových lidech jsme to Šamanka , Dagmary i já napsaly.
Jde právě o pochopení toho výrazu "Meditace". O to, co opravdu znamená.
Ve většině případů je to ale spojeno s tím, že si jeden lehne či sedne a"uletí" někam kdoví kam do nebeských výšin, nechá se okouzlovat vizemi, barvami, energiemi, prožitky - je to jako když máš za sebou den v práci a zapneš telku, abys koukal na nějaký nic neříkající film, seriál, něco, co tě nenutí přemýšlet a myslet na to s čím máš problémy,ale co ti vyvolá jakési uvolnění, přesměrování pozornosti jinam. Ale to, jak správně píšeš ty i Toora, není meditace. To je únik. To jsem měla na mysli. Kdyby se Castb zabýval meditací v pravém slova smyslu ,tak tohle co napsal asi těžko bude psát. Si myslím. Tím netvrdím že to tak je.

Vůbec nechci Castba nějak pranýřovat, myslím, že tohle všechno tak nějak ví, akrát možná má právě ten aerodynamický tvar hlavy a momentálně pocit, že přešlapuje na místě a nemůže se pohnout, nebo neví kam. Aby to nebyla z jeho pohledu ztráta času a aby to mělo maximální efekt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dagmary
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 25.9. 2004
Příspěvky: 72

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2008 9:55 pm    Předmět: Citovat

Marteen -
Citace:
neodejdeš,dokud nezaplatíš do posledního haléře

chápu tak,že jsme a budeme konfrontováni se všemi našimi činy,skutky,postoji atd.,tak dlouho,dokud je nevyřešíme.Když bude nutné,tak i v dalších životech,tak jako nyní si řešíme svoje problémy,které mají kořeny naopak v minulých životech.(Spousta lidí,co sem chodí,by to uměla napsat a rozvést líp). Very Happy
Ale fakt je,že i když to zní tvrdě,musím s tím počítat a holt si leccos užít,s lecčím se poprat.Taky z toho nejsem nadšená Very Happy
Na druhou stranu - někdo mi odpustil,někdo mi pomohl a někdo mě měl rád,leccos se zlepšilo - tak to zas tak hrozný není!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2008 10:37 pm    Předmět: Citovat

Na téma "být co nejvíce duchovní" mám taky dobrou zkušenost a poznání (líbí se mi moc příspěvek Toory a Renaty, cítím to stejně). Jen díky svým vztahům s nejbližšími lidmi můžu poznávat sama sebe (např. z mých reakcí na podněty z okolí), nebýt jich, tak si celé duchovno vyčtené z knih můžu leda tak strčit za klobouk Wink Na co by mi navíc bylo? Když bych neměla nikoho, s kým bych sdílela čas, život?
Navíc co je vlastně cílem každého (nebo většiny z nás)? Aby nám bylo dobře. Abychom byli šťastní nejen když se nám splní přání, ale i v daném konkrétním okamžiku, tady a teď. Abychom byli spokojení v situaci, v jaké žijeme. To je celé duchovno a upřímně - kdo si myslí něco jiného, klame jen sám sebe. Honění se za x zasvěcením navodí leda tak umělý pocit "jsem strašně duchovní", takže mé ego se může cítit zase o něco líp Laughing Již nejsem takový chudáček, já jim (většinou rodičům a sám sobě) ukážu co ve mě je!!
Ale když se každý zamyslí, proč to a to dělá, tak to dělá pro ten dobrý pocit sám ze sebe, být sám sebou. Je důvod, proč se obklopujeme lidmi, kterými se obklopujeme. Pokud to už nepotřebujeme, je dobré mít odvahu a moudrost provést změnu.

Určitě taky ráda čas od času vyrazím na víkendový kurz - bez svého manžela, přátel, rodičů bych ale rozhodně nebyla tam, kde jsem teď. A mám dobrý pocit z toho, kde jsem teď Wink Ještě to není ono úplně, ale pracuju na tom Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2008 11:51 pm    Předmět: Citovat

Díky tooro,

těmi slovy "vědět, kým chceme být, až tento náš život jednou skončí" jsem měl na mysli mít jasno, pokud jde o naše celkové směřování v životě.

Renato, dík za vysvětlení. Samozřejmě, souhlasím s Tebou. Tak jsem Ti jen nerozuměl, jak to myslíš...

Confused

Mějte se krásně.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2008 10:26 am    Předmět: Tak to je. Citovat

sunnyi napsal:
těmi slovy "vědět, kým chceme být, až tento náš život jednou skončí" jsem měl na mysli mít jasno, pokud jde o naše celkové směřování v životě.


Ano Mirku,
to je zásadní kam směřuje naše pozornost, tedy i určující.

Měj se fajn. Smile
Katka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
castb
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: so leden 05, 2008 9:25 am    Předmět: Citovat

Děkuji všem,

Snad teď mohu usuzovat co si myslí o mě lidé "z druhé strany".

Popsal jsem dvě stránky z reakcemi na vaše názory.
rád bych reagoval na všechny ale nejde to.

Jsem rád,že Vaše názory přečetlo tolik lidí, "jsem teď slavný", jsem rád ,že odpovědi dokázeli pomoc nejen mě. a kvůli takovým jako je Damao, Marten, Brahman děkuji za toto forum.

Moc děkuji Renatě za svuj obdobný příběh ze života.
Šamance, Sunnymu, Dagmar.

Moje rodina je plně hmotně zabezpečena.

Nehledám útěk z tohoto světa, cítím ,že jsem rád přišel na tento svět, pomáhat.
Ale jak?
Pomoc sám sobět,naučit se reiki a tím ..., nebo jen mamce u krbu,hudby masáže a milování? (pokaždé není TV). Myslím, že mamka má hodně a kdo má chce ještě.
Každy je strháván okolím, někdy ale okolí nevidí, nepříjemnou přítomnost jako užitek pro budoucnost.

hledám kooperaci

zatím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Mirek
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 5.8. 2002
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: so leden 05, 2008 12:00 pm    Předmět: Citovat

Alwen napsala:
Citace:
Abychom byli šťastní nejen když se nám splní přání, ale i v daném konkrétním okamžiku, tady a teď. Abychom byli spokojení v situaci, v jaké žijeme.


Alwenko, moc hezké. Žít tak, abychom byli spokojení my a mohlo spokojeně žít i naše okolí.

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: ne leden 06, 2008 10:22 am    Předmět: x Citovat

castb napsal:
Děkuji všem,

Snad teď mohu usuzovat co si myslí o mě lidé "z druhé strany".

Popsal jsem dvě stránky z reakcemi na vaše názory.
rád bych reagoval na všechny ale nejde to.

Jsem rád,že Vaše názory přečetlo tolik lidí, "jsem teď slavný", jsem rád ,že odpovědi dokázeli pomoc nejen mě. a kvůli takovým jako je Damao, Marten, Brahman děkuji za toto forum.

Moc děkuji Renatě za svuj obdobný příběh ze života.
Šamance, Sunnymu, Dagmar.

Moje rodina je plně hmotně zabezpečena.

Arrow
Moje reakce nebyla myšlena jen na hmotné zabezpečení i když je důležité jíst a bydlet. Stejně důležitá je ta druhá stránka věci jako je podpora, věnování pozornosti, naslouchání, společný program s rodinou (často formou kompromisů) atd.

Nehledám útěk z tohoto světa, cítím ,že jsem rád přišel na tento svět, pomáhat.
Ale jak?
Pomoc sám sobět,naučit se reiki a tím ..., nebo jen mamce u krbu,hudby masáže a milování? (pokaždé není TV). Myslím, že mamka má hodně a kdo má chce ještě.

Arrow
Velký pozor na spasitelský komplex, už o něm byla řeč mockrát. Je to smutné pro naše ego, ale někdy ta pomoc může být jen sám sobě nebo si pro ni přijde někdo naprosto nečekaně. Prostě jsou lidi, kteří léčí od rána do večera, mají ten správný dar a lidi se k nim hrnou a druzí, kteří se to nejdříve dlouho učí, snaží se nabízet a třeba zájem je malý (zvlášt ve vlastní rodině) a najednou se jim do života připlete jeden, kterému se podaří zachránit život. Je to málo? Nebo jen zkouška našeho ega, které by chtělo být "slavné" a léčit kudy chodí? Dost nad tím přemýšlím.

Každy je strháván okolím, někdy ale okolí nevidí, nepříjemnou přítomnost jako užitek pro budoucnost.

Arrow
Okolí nevymažeš, ale velmi záleží na tom nakolik se tím okolím necháš ztrhávat, na kolik dáš na to, co si o tobě myslí a jak podle jejich názoru upravuješ svoje chování, abys byl vždycky ten přijatelný, hodný. Teď ovšem nemluvím o tom, že by se člověk měl chovat bez ohledu na ostatní a ubližovat jim. Jen být sám sebou. Trošku to možná nesedí s tím co tu bylo řečeno o rodině, ale tam je situace složitější, na delší debatu.

hledám kooperaci

zatím



Wink šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
castb
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: ne leden 06, 2008 6:04 pm    Předmět: Citovat

ahoj,
zpět k reiki.
Z nitra se ozývá, ž e nic nepotřebuji jen přeprat svoje ego.
Mysl by si rádo vzala na pomoc nějaký prostředky ...motivace

Řekl bych , že během osamocené meditace jsem dostal v podobě citlivosti na jemnohmotných energie a jiné duchovní zážitky, odpovědi na správnost cesty. Jenže jestli přemítám jak dál? co stou energií budu dělat mám se na ní vykašlat?
Je to doopravdy potvrzení správných meditací, potom by všichni,kteří meditují si mají probudí nějaké energie, stavy které jsou známkou správné cesty, pak by je měli udajně odhodit a kráčet dál.
Nebo je to můj spící dar který vyplul na povrch v tichu, potom bych ten dar měl využít rozvinout třeba v reiki??

malá část boha
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: ne leden 06, 2008 6:59 pm    Předmět: Citovat

castb napsal:
ahoj,
zpět k reiki.
Z nitra se ozývá, ž e nic nepotřebuji jen přeprat svoje ego.
Mysl by si rádo vzala na pomoc nějaký prostředky ...motivace

Řekl bych , že během osamocené meditace jsem dostal v podobě citlivosti na jemnohmotných energie a jiné duchovní zážitky, odpovědi na správnost cesty. Jenže jestli přemítám jak dál? co stou energií budu dělat mám se na ní vykašlat?
Nebo je to můj spící dar který vyplul na povrch v tichu, potom bych ten dar měl využít rozvinout třeba v reiki?? malá část boha


Ahoj Castbe.

Záleží na tom, jestli chceš o něco usilovat, nebo tě to "jemné" láká k prohloubení....jemností. Wink
V podstatě nemůžeš udělat chybu, lze si jen trochu zajít.
Co je konkrétně pro tebe onou objížďkou, toť otázka....

Jemnější naslouchá nepatrnějším znamením. Smile

castb napsal:
...pak by je měli udajně odhodit a kráčet dál.


Jde jen o neulpění, neulpívání, na ničem. A to platí o všem, nejen o tom, co přichází např. v "zásedu".
S potvrzeními "správnosti" je to relativní. Vždyť takové demostrované strachy jsou zrovna potřeba.
Řiď se vlastním cítěním, nebo si o tom průběžně povídej s někým zkušenějším.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: ne leden 06, 2008 8:19 pm    Předmět: Citovat

"Chci být s rodinou, ale zároveň systémově pracovat na sobě."

Ahoj castbe,

snad bych Tě mohl trochu povzbudit. Strávil jsem několik let s vynikajícím duchovním učitelem, v té době již s téměř 30 letou praxí, a on na kurzu meditace lidem vždy říkal, že nedoporučuje nikomu, kdo má závazky, meditovat déle než 2x20 až 25 minut denně, včetně pránajámy. Že má zkušenost, že lidé mají potom tendenci ztrácet zájem o běžné povinnosti, rodinu, práci... On byl v tomto naprosto kategorický. Říkával s velkým důrazem: "Chcete-li meditovat déle, jděte do kláštera!"

Já tak kategorický nejsem. Vnímám to jako individuální záležitost. Ale i já považuji za svoji povinnost na toto nebezpečí své žáky upozorňovat.

V Johannesburgu mi jeden známý vyprávěl o tatínkovi svého kamaráda, který se dal k buddhistům a nakonec se odstěhoval od rodiny do garáže, aby měl klid na meditaci. (Tam je docela teplo...). I můj učitel se obecně zmínil o lidech, kteří se chtějí rozvádět, aby mohli meditovat.

Co z toho ale vyplývá pro Tebe? Přece to, že rodinu, práci a meditaci můžeš vcelku bez problémů skloubit. I kdyby to byla hodina denně, je to tak mnoho? I jedenkrát denně je fajn, rozhodně je ale lepší méně, ale pravidelně. Věřím, že každý z nás má právo na nějaký čas i sám pro sebe.

Buddha údajně vyslechl rozhovor dvou učitelů hudby, kterak se baví o správném napětí strun na hudebním nástroji. Když je struna napnutá málo, nebude tak zvučná. Bude-li napnuta příliš, může prasknout.

Jiný příměr: Je-li tětiva luku napnuta málo, šíp nedoletí tak daleko, jak by mohl. Napneme-li tětivu přespříliš, může prasknout.

Podobně je tomu i s meditací. Ani příliš mnoho, ani příliš málo. Napínání luku symbolizuje stažení se do ticha meditace. Uvolnění tětivy je symbolem opětovného vrhnutí se do víru života s meditativním vědomím, jež jsme načerpali v tom Tichu. Zlatá střední cesta.

"Řekl bych , že během osamocené meditace jsem dostal v podobě citlivosti na jemnohmotných energie a jiné duchovní zážitky, odpovědi na správnost cesty. Jenže jestli přemítám jak dál? co stou energií budu dělat mám se na ní vykašlat?
Nebo je to můj spící dar který vyplul na povrch v tichu, potom bych ten dar měl využít rozvinout třeba v reiki??"

To, že sis v meditaci rozvinul schopnost přijímat vnitřní vedení, je přece úžasný dar. Věřím, že by sis ho měl vážit a dále tuto schopnost rozvíjet.

Snad Ti tato slova budou povzbuzením.

Mirek









Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: ne leden 06, 2008 9:01 pm    Předmět: Pěkný to je - vyváženost. Citovat

A už je tady - zkušenější meditující.

To je fajn, Mirku. Smile

Hezký večer.
K.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
castb
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: ne leden 06, 2008 9:42 pm    Předmět: Citovat

děkuji sunnyi,

měl jsem období kdy jsem sedával hodinu ráno, po práci půl a večer (abych neusnul) se učil sviky z tai -či . jenže pak jsem se potřeboval ještě být před meditací čistý, hodit se do ticha před jídlem aj. dál se natahovalo, že jsem se radči(kvůli okolí) zkoušel nemeditovat, jelikož jsem zistil,že jako abstineční příznak nemeditace naskočí změna vědomí během dne sama.
Podle mě je může meditace nahradít i spánek

hluboký klid přeji Pavel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po leden 07, 2008 1:21 am    Předmět: Citovat

Meditace může nahradit spánek - dokonce může být přínosnější- To mám vyzkoušeno osobně. Stačilo spát hodinku, dvě, někdy vůbec....
Můžeš ovšem rovněž meditovat při jakékoliv činnosti - část vědomí zůstává neustále v klidu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
brahman
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 27.8. 2007
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: po leden 07, 2008 7:43 am    Předmět: Citovat

Myslím, že jsme zde v tomto hmotném světě abysme prošli školou života a přitom si uvědomovali a opravili svoji karmu. To je podle mě to nejdůležitější, naučit se správně žít. Meditace, Reiki, .... jsou pouze podle mě nástroje, které nám v tom mohou pomoci. Co bysme si asi pomysleli o zedníkovi, který se bude pětkrát denně "mazlit" se zednickou lžící a jaksi pozapomene, že ji má vlastně ke stavění domů. Tu zednickou lžíci by podle měl umět dobře používat a pečovat o ni aby mu byla dobrým pomocníkem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund