Fórum - Zobrazit téma - Štítná žláza - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Štítná žláza
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Štítná žláza
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cernoocka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 17.11. 2007
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: po prosinec 31, 2007 9:58 am    Předmět: Citovat

Ahojky Rendyy,

já mám také " zážitky " se štítkou. Dlouho mi bylo špatně, než vůbec někoho napadlo mi udělat testy na štítku.
Dopadly dost blbě a při sonu se zjistilo, že skoro žádnou štítku nemám,protože mi jí před léty spálili při ozařování.
Takže do mně taky cpali hormony, ale aby toho nebylo málo, tak se mi po porodu stala z hypofunkce hyperfunkce, prý se to stává jednomu z 10000, no, abych já neměla nějákou vychytávku Smile
Takže do mně opět cpali hormony, ale opačného ražení.
Mám skvělého endokrinologa, 2 roky mu trvalo, než ty hladiny srovnal.
Teď už je to v poho, ale ty stavy s rozhašenou štítkou, jak na jednu stanu, tak na druhou nikomu nepřeju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: út leden 01, 2008 9:41 pm    Předmět: Citovat

Opět vlíš černoočko Laughing . Vím, že to pro tebe muselo být těžko, ale jako vyprávění to působí velmi legračně Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
cernoocka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 17.11. 2007
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2008 12:00 pm    Předmět: Citovat

Filio, nevím, co se Ti na tom zdá legračního?? To, že je někomu blbě??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2008 4:49 pm    Předmět: Citovat

Cernoocko díky za povzbuzení. Víš, pokud se z "neléčitelné" hypofunkce může stát hyperfunkce, je to super. Je to naděje, že se štítná žláza opravdu může dát do kupy a rozběhnout se. Super! Jen ty zkušenosti Ti nezávidím, je dobře, že už jsi v pohodě...

Zbultrane pochopila jsem to správně. Jen jsem tím chtěla říct, že u mě ta šance na srovnání hormonů díky těhotenství není. V tomhle případě jsem proti lékům já sama, takže se neboj, že v tom máš prsty. Very Happy Jen jsem člověk snad moudrý, že se to otěhotnění pokusím odložit až na dobu lepšího zdraví, takže tak jsem to myslela.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mrjohn888
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.7. 2005
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: po leden 07, 2008 3:06 pm    Předmět: Citovat

Rendyy, štíná žláza opravdu naskočit může. Mně "rozběhla" po asi 10 letech braní hormonů. Na začátku jsem byl šťastný, že jsem hormony dostával - snížená funkce přináší cosi jako otupělost, ospalost apod. Po půl roce jsem začal pomalu startovat, ale po cca roce-dvou jsem začal mít "dost". Omezili jsme tedy po dohodě s lékařem dávky. Po dalších cca 3 letech jsem s dávku snížil sám a doktorovi jsem to pouze oznámil. Po dalších cca 3 letech totéž. Vždy cca 1-2 měsíce po snížení nastal cosi jako návrat původních příznaků - vracela se ta ospalost, tak jsem si znovu třeba na týden dal původní dávku, pak zase snížil a už to bylo ok.

Nyní mám 40% původní hodnoty, chystám se na další snížení. Po 10 letech mi naskočily hodnoty hormonů, které byly dlouhá léta nulové. Tj. všechny hodnoty mám v normále, ale pořád se cpu hormonama.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: čt leden 17, 2008 10:59 pm    Předmět: Citovat

Ahoj rendyy,

už dvakrát jsem Ti zkoušel poslat soukromou zprávu, ale vždy to zůstalo v nedoručených. Nevím proč. A to jsem držitelem certifikátu ECDL. Confused Tak se mi prosím ozvi telefonicky nebo na můj soukromý e-mail. Dík.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: pá leden 18, 2008 10:39 am    Předmět: Citovat

Sunnyi: Ahojky. Jestli to nebude tím, že zde nebyl nikdo, kdo by si ty zprávičky mohl vyzvednouti dříve, než dnes. Smile Tak jsem Ti poslala odpověď, doufám... Děkuji a přeji krásný den Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
lilaa
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.9. 2007
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: út leden 22, 2008 9:40 am    Předmět: Citovat

Pěkný den všem:-)
Chtěla bych se zeptat - moje máma měla problémy se štítnou žlázou, nyní už asi 3 měsíce je vše vpořádku, ale přesto ji doktorka řekla, že musí dál brát léky, aby se potíže znovu neobjevily. Máma moc nechce - jsou to prášky navíc.
Ona měla ten stav, kdy hubla - nevím,jestli je to hyperfunkce?
Poradíte?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Sari
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út leden 22, 2008 1:35 pm    Předmět: "Zpomalená" štítná žláza Citovat

Rendyy, možná s tou syrovou stravou a půsty to není v tvém případě ten nejlepší nápad.

Zkus si přečíst tohle : http://www.patentnimedicina.cz/stitna_zlaza.php .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: ne duben 13, 2008 1:13 pm    Předmět: Tianshi a štítná žláza Citovat

Tak to zkusím ještě na této diskuzi. Také se to týká Tianshi, ale především mě.
Mám zdravotní problémy, delší dobu, ale až teprve teď, podle příznaků, si uvědomuji, že jde zřejmě o nedostatečnou fci štítné žlázy.Chtěla jsem na své doktorce, jestli by mi neudělala rozbor krve. Že ano, ale až za 3 měsíce, až doberu léky na železo.(Mám brát 1 denně, tj na 3 měsíce. Tak jsem jí ukecala, jestli je nemůžu brát 2x denně a jenom 1.5 měsíce.) Přitom na železo mi krev brala, mohla to vzít při jednom. To nechápu.
Já si nemůžu dovolit čekat takovou dobu. Na co nečinně čekat ? Proto se ptám na Tianshi.

Pročítám to tady, možná jestli Lightworker by mi poradil. Rozhodně do sebe nehodlám cpát hormony. Tím jsem si jistá.

Ještě info : Tian Shi jsou přírodní Tibetské preparáty, mimo jiné také na léčbu štítné žlázy. Ale vidím, že zkušenosti s nimi asi nikdo nemá. Crying or Very sad

Evik Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 8:03 am    Předmět: Citovat

Eviku, ty zalezitosti kolem stitne zlazy jsou dost dlouhodoba zalezitost. takze jestli pujdes na krev za tri mesice nebo za jeden a pul zase neni az tak dulezite. Bud trochu trpeliva.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
gzam
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 16.5. 2007
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: út duben 15, 2008 2:39 pm    Předmět: Citovat

Jaké jsou vlastně příznaky nemoci štítné žlázy,moc o tom nevím.Můžete vy co jste tím prošli napsat, jak to u vás bylo...Vím,že je buď hyperfunkčí,nebo hypofunkční,ale zajímá mě jak se to u vás projevovalo.Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: út duben 15, 2008 4:27 pm    Předmět: Citovat

gzam napsal:
Jaké jsou vlastně příznaky nemoci štítné žlázy,moc o tom nevím.Můžete vy co jste tím prošli napsat, jak to u vás bylo...Vím,že je buď hyperfunkčí,nebo hypofunkční,ale zajímá mě jak se to u vás projevovalo.Díky.


Štítná žláza produkuje hormony nezbytné pro správnou funkci všech buněk.Uvolňuje-li jich mnoho, jedná se o HYPERTYREOZU - organismus funguje příliš rychle, jako přehřátý stroj.

Uvolňuje-li jich málo, jedná se o HYPOTYREOZU - organismus pracuje příliš pomalu.

Příznaky se mohou projevit velmi rychle, nebo postupně, často mají podobu mírné deprese. U mě se jedná o HYPOTYREÓZU, proto se zmíním o ní.Ty příznaky jsou takové, že si je možná někdo nedokáže dát do jednoho celku.

Únava, deprese, problémy s pamětí : Takže únava může souviset se změnou na letní čas, nebo s jarem....deprese - kdo dneska občes nemá depku ? ...no a paměť...ani nemluvím Crying or Very sad .

další příznaky :
váhový přírustek....jo,půl roku nekouřím, to bude tím, i když se hlídám...
neschopnost zhubnout
gynekologické problémy ....asi ten věk, nejsme nejmladší...
pocit chladu...to je nejhorší. Pocit, že umrzneš do 5 ti minut. V marketu se nesmíš přiblížit k mrazícímu boxu...
Další příznaky jsou suchá kůže, otoky kolem očí, i kolem kotníků...

Takže když to shrnu, každý příznak se dá nějak zdůvodnit, ale jako celek
se jedná o hypotyreózu. Pro mě nejhorší je neschopnost zhubnout a zima.

Doporučuje se jíst potraviny bohaté na jód( mořské ryby ), jodovanou sůl.
Nedoporučuje se : brokolice, růžičková kapusta, kapusta, zelí a květák. Tato zelenina obsahuje přírodní blokátor štítné žlázy.

Zajímavé jsou odpovědi Damaa a Renaty ve starších příspěvcích.

Zdraví Evík

Když to teď po sobě čtu, tak se ani nemůžu divit, když mi posledně Filio přál hezký zbytek života:-).





Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
gzam
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 16.5. 2007
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: st duben 16, 2008 6:23 am    Předmět: Citovat

Díky Eviku.Příspěvky Damaa a Renaty jsem četl.Máte někdo zkušenost s opakem tedy hypertyreozou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
brahman
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 27.8. 2007
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: st duben 16, 2008 7:05 am    Předmět: štítná žláza Citovat

V jednom pořadu na ČT jsem zhlédl diskuzi ohledně alternativní léčby. Byl tam A. Baudiš st. a nějaký pan Vladimír Tureček na jedné straně a na druhé p. Heřt (Sysifos) a nějací zástupci klasické medicíny. Docela mě mrzelo jakým způsobem se vedla diskuze, jestli se tomu tak dalo říct. A tak mi to nedalo a našel jsem si na netu stránky pana Turečka, který mimo jiné dělá také reiki. Mě osobně jsou jeho názory na léčbu hodně blízké a sympatické. Zkus si Eviku najít jeho stránky, našel jsem tam v jeho poradně i odpovědi pro pocienty se stejným problémem co máš ty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 2 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund