Fórum - Zobrazit téma - V dětství - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - V dětství
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

V dětství

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: po prosinec 17, 2007 11:41 pm    Předmět: V dětství Citovat

V dětství jsme byli šťastnější mimo jiné proto, že jsme věřili že čas hraje pro nás, kdežto nyní v dospělosti věříme v to, že čas hraje proti nám, že je to náš nepřítel a že ho máme málo na všechno.
Toto přesvědčení vyvolává vnitřní tlak, napětí v psychice.

Když se ohlédnu zpět tak vidím, že všechny rozhodnutí která jsem učinil já nebo moji známí pod tlakem ("kupte to teď hned, zítra to tu už nebude") tak to většinou nemělo nejlepší výsledky.

Dělat něco pod časovým tlakem (ale i pod tlakem dalších okolností), ať už jsou to rozhodnutí nebo nějaká činnost je věc které je třeba se v životě vyhýbat, protože výsledky pak většinou nestojí za nic.

Času máme totiž dost. Čas v nefyzické rovině není přímkou, ale kruhem (možná přesněji spirálou).

VŠECHNO MÁ SVŮJ ČAS.

A jak se také říká, neexistujou NEEXISTUJÍ ŠPATNÁ ROZHODNUTÍ. Jen si musíme dávat bacha na to, abychom naší činností dosáhli vždy toho, co chceme.

Nebo má někdo jiné zkušenosti? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: út prosinec 18, 2007 12:07 am    Předmět: Citovat

PMN čas neexistuje, je to jen naše představa, výmysl v našem virtuálním světě. Jenom je zvláštní že když toto tvrdím, zároven si uvědomuji že mi napsání tohoto příspěvku zabralo nějakých 20 - 30 sekund.

Tak a ted více k Tobě Krabásku..........nějak mi uniká smysl toho na co septáš, mohl bys to pro mne lépe specifikovat? Něco mi tu stále chybí....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: út prosinec 18, 2007 6:59 pm    Předmět: Citovat

Krabasi, ty asi zrovna čteš Neala Walsche?
Zdraví všechny Míša.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: čt prosinec 20, 2007 3:17 pm    Předmět: Citovat

Okénko toho autora neznám, doporučíš mi od něj něco?

Zeto, něco tam chybí ale co?
Jak jsem k tomu přišel. Tahám lístečky z kloubouku.
Ty lístečky jsou myšlenky, postoje, názory které spoluvytvářejí můj život a ten klobouk je podvědomí.

Ty myšlenky jsou nevědomé, přesto aktivně působí na můj život. A neboť způsobují tlak na psychiku, tak se je snažím rozšifrovat, poznat kdo za tím tlakem stojí. Když je přenesu z nevědomé roviny na vědomou, tak už přestávají plnit svoji negativní rušivou úlohu.
A tak hraju se sebou takovou hru a poznávám zákoutí mého podvědomí. Vždycky něco vyndám a chvilku se na to dívám a tak mě napadají takové různé věci.

Říkám tomu restrukturalizace mozku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá prosinec 21, 2007 8:02 am    Předmět: Citovat

Taky platí, že se vždy rozhodujeme, jak v tu chvíli nejlépe umíme. Smysl toho rozhodování a následného porovnání důsledků s původním záměrem, je součást procesu učení se životu.
Když přitom zjistíme, že bychom se nyní dokázali rozhodnout lépe, je to příležitost k pochvale sama sebe - opět jsme moudřejší!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: pá prosinec 21, 2007 6:43 pm    Předmět: Citovat

super Damao, to je právě to, když si občas pro sebe říkám, že se znovu učím žít Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund