Fórum - Zobrazit téma - je Reiki nebezpečná ? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - je Reiki nebezpečná ?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

je Reiki nebezpečná ?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TomasKl
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.4. 2005
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2007 12:03 pm    Předmět: Citovat

Citace:
banány rostou na stromech které se nemusí prořezávat


i když to je mimo téma, Zeto mám jednu otázku a jednu připomínku:

Zeto odkud to víš? Já o banánovníkách nevím nic, odkud Ty víš, že se nemusí? Pošli odkaz nebo tip na knížku, kde to najdu!

A připomínka: pokud bych pěstoval banány tady a chtěl bych opravdu jedlé plody, musel bych mít skleník s vytápěním. Ekologicky by to bylo mnohem náročnější, než ty cca 2 kWh, které strávila má motorová pila.
Pokud si koupíš banány v zelenině, věz, že nejprve byly hojně stříkány, pak ještě zelené otrhány, vloženy do kontejnérů s předem vytvořenou atmosférou, transportovány, vyloženy, sondou se otestovala ta atmosféra, tam, kde to nebylo OK, tak se banány použili na výrobu třeba ochucených mlíček nebo se musely vyhodit, kde bylo, tak se kamionama rozváželo do skladů marketů a odtud velkýma dodávkama nebo skříňovýma náklaďákama na prodejnu (kamarád pracoval v jednom takovém terminálu, kde se zrovna i banány překládaly a dál distribuovaly).
Jseš si jistý, že prořezávat jabloně je horší, než kupovat v TESCO banány?
Nicméně na banány jsou všichni zvyklí a navíc ten jejich přepravní řetězec dává práci spoustě lidí. Ale musíme mít i např. jahody v lednu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2007 12:51 pm    Předmět: Citovat

Tomáši: Celej svět je divnej:)

Sám ho často nechápu, takové vykořistování přírody. Ani já nejsem o moc lepší ale už alespon přemýšlím o tom jak ušetřit přírodu a krajinu.

S tou přepravou máš pravdu, je to jedna velká továrna na odpad a chemii, leč ani ty jablka nejsou často od nás. Dnes se vše dováží odevšad, i ty jablka, a kolik musí stát je udržet aby byla krásná a chutná i v březnu nebo červnu.

Banány u nás zatím nepěstovat:) To sem ani nemyslel ani nechtěl. On by byl problém tu v zimě pěstovat třeba i ty jahody.

Svět je podivnej, moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
grasshopper
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 22.1. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: ne březen 11, 2007 8:37 pm    Předmět: Citovat

zeto napsal:
grasshopper: mléko je nepoužitelné, naprosto, přečetl jsem na toto téma mnoho literatury(té nevěděcké, lobisty neuplacené).


S tím nesouhlasím. Jak už jsem tu psal, po vynechání mléčných výrobků na doporučení jedné paní doktorky, co si přečetla pár knih od J.Jonáše a myslela si jak je chytrá, mi začaly padat vlasy. Po jejich znovuzařazní do stravy to přestalo.
Ta tvoje vegetariánská dieta založená na ovoci a zelenině taky není použitelná pro každého. Pro člověka co sedí celý den v kanceláři a nejtěžší fyzickou práci dělá s tužkou nebo myší a klávesnicí v ruce - budiž. Ale kdo těžce fyzicky pracuje (zedník - 10 hodin na stavbě) nebo sportuje (atletika, kulturistika), potřebuje min. 1-2 g bílkovin na kilogram tělesné hmotnosti. www.drsears.com

Mléko ano, ale potraviny obsahující převážně laktalbumin a v nichž je laktóza fermentovaná (např. bílé jogurty). Kasein a laktóza (nefermentovaná) mohou působit problémy. Toť můj názor.

Jinak prořezávání jabloní bych neřešil. Nevím co je na tom špatného. To by pak bylo špatných věcí, které bychom museli řešit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Jose
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 26.11. 2006
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: ne březen 11, 2007 8:50 pm    Předmět: jabloně Citovat

Osobně taky jabloně musím prořezávat, ale potřeboval bych poradit, jestli mám vlky krátit opravdu na tři očka ? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: ne březen 11, 2007 11:08 pm    Předmět: Citovat

Grasshopper: Důvodů k padání vlasů může být moc, v tvém případě bych se nedivil že to bude z toho věčného přemýšleníSmile

Bílkoviny se vyrábějí z aminokyselin, tudíž si je člověk vyrábí sám. Živočišné bílkoviny jsou pro člověka nanejvýš nevhodné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
grasshopper
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 22.1. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: po březen 12, 2007 11:52 am    Předmět: Citovat

zeto napsal:
Grasshopper: Důvodů k padání vlasů může být moc, v tvém případě bych se nedivil že to bude z toho věčného přemýšleníSmile

Bílkoviny se vyrábějí z aminokyselin, tudíž si je člověk vyrábí sám. Živočišné bílkoviny jsou pro člověka nanejvýš nevhodné.


Tak když člověk maturuje a pak dělá přijímačky na vysokou, tak ono to bez toho přemýšlení jaksi nejde, že... Jak už jsem ale psal, stačilo zařadit kvalitní mléčné výrobky do stravy a bylo po problémech. Přečti si třeba knihu Výživa a krevní skupiny nebo Vstupte do zóny od pana Searse.

Ano bílkoviny se vytváří z aminokyselin, ale ty se nejprve v těle vytváří rozkladem bílkovin, které přijmeš v potravě. Samozřejmě přijímáme i volné aminokyseliny (v ovoci, zelenině), ale to je asi tak 0,00...36 Smile z celkového podílu. Pan Diamond co napsal Fit pro život to se svými 23 g bílkovin denně docela podcenil.

Já už teď taky nemám tolik pohybu a fyzické námahy co dříve, ale když jsem opravdu makal fyzicky, jíst celý den sušené ovoce a semínka by mi určitě nestačilo:-) Možná s tím nemáš zkušenosti, já mám několik kamarádů co dělají kulturistiku a kdybys věděl co toho spořádají... a nedělá jim to problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: po březen 12, 2007 12:53 pm    Předmět: Citovat

Fit pro život jsou výborné knihy.

Citace:
Jak už jsem ale psal, stačilo zařadit kvalitní mléčné výrobky do stravy a bylo po problémech. Přečti si třeba knihu Výživa a krevní skupiny nebo Vstupte do zóny od pana Searse.


By mě zajímalo jaké kavelitní mléčné výrobky máš na mysli. Jestli je to kravské pasterizované mléko, tak netuším proč bych se jím měl otravovat.

Citace:

Ano bílkoviny se vytváří z aminokyselin, ale ty se nejprve v těle vytváří rozkladem bílkovin, které přijmeš v potravě.


Tak to by mě zajímalo z čeho vyroste bíložravá opice, kůň nebo třebas taková kráva. Co vím tak maso nežerou a z něčeho narůst musejí. Aminokyseliny jsou v ovoci a zelenině v dostatečném množství. Jde také o to kolik ovoce a zeleniny člověk konzumuje.

Citace:

Já už teď taky nemám tolik pohybu a fyzické námahy co dříve, ale když jsem opravdu makal fyzicky, jíst celý den sušené ovoce a semínka by mi určitě nestačilo:-) Možná s tím nemáš zkušenosti, já mám několik kamarádů co dělají kulturistiku a kdybys věděl co toho spořádají... a nedělá jim to problém.


Pohyb je důležitej ale nevím proč bych měl vypadat jak nafouklej balón. Kulturistika o který se zminuješ ty mi přijde stejně nepřirozená jako třeba konzumace masa.

Btw.......... zkuz si zaběhnout dolesa ulovit nějakýho králíka, rozcupovat ho namístě a spolknout ho i s vnitřtnostma. Existují poznávací znaky masožravců a býložravců. Dle všeho je člověk dokonce plodožravec. (nevím jak pro tebe, ale pro mě je daleko lákavější kousnout si do červeného jablka než do malé myšky)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Jiri_Z
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 28.3. 2007
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: čt březen 29, 2007 12:52 pm    Předmět: Citovat

adelnik napsal:
Nešlyšela jsem od nikoho, že by reiki bylo špatné... záleží na myšlence, kterou té energii dáš. Pokud ji budeš využívat sobecky a účelově (jako ti černí mágové), tak se máš na co těšit. Ale jen ty sám jako původce, ve smyslu akce vs reakce.


Můj mistr mě učil že vlastním Reiki se nedá ublížit (protože je to láska). Pokud máš čisté myšlenky a záměr - který musí být v souladu s zájmy a cíly Universa/Boha - dáváš Reiki. A pak se můžeš setkat se zázraky.

Pokud je to Tvé přání/tužba/záměr bez ohledu na Universum/Boha nemá to s Reiki nic společného a je to fakticky magie. A platí zákon že cokoli děláme 3x se nám vrátí. Nedoporučuju (zřejmě mám zkušenosti z minulých životů Razz ) ale je to každého volba. Viz rozpálená kamna a malé dítě.

Jiří
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Bootlog
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 5.9. 2003
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: čt březen 29, 2007 3:57 pm    Předmět: Citovat

Jiri_Z napsal:
Pokud je to Tvé přání/tužba/záměr bez ohledu na Universum/Boha nemá to s Reiki nic společného a je to fakticky magie. A platí zákon že cokoli děláme 3x se nám vrátí. Nedoporučuju (zřejmě mám zkušenosti z minulých životů Razz ) ale je to každého volba. Viz rozpálená kamna a malé dítě.
Jiří


Asi něco nechápu. Když se snažím působit, mám záměr někomu nebo sobě pomoct. To znamená ulevit od bolesti, nepříjemného stavu apod. Copak já tuším, jestli je to ve shodě se záměrem Univerza? A co se může stát, pokud není? Na základě čeho nedoporučuješ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: čt březen 29, 2007 6:06 pm    Předmět: Citovat

nojoooo, jenže jsou lidi, kteří si raději podvědomě bolest pěstují, přímo si v ní libují.Protože to je třeba jediný způsob, jakým na sebe strhnou pozornost okolí, které by je jinak nebaralo v úvahu tak, jak by si ta dotyčná osoba předsavovala. Jiní si zase ponechávaj bolest jako jakousi formu pokání, trestu, rozuměj Božího trestu. A to že si to pěstují, vytvářejí si pocit že mají jakousi svatozář. A td. Bolest nám označuje, že někde něco dělám blbě. A jedině my si to můžeme opravit. BuĎ sami, nebo s pomocí někoho druhého, ale tím, že vědomě o pomoc požádáme, tím se taky vědomě rozhodujeme pro své vlastní zlepšení.
Musíme jaksi pro to něco udělat. Jenže hodně lidí se bojí takové zodpovědnosti-rozhodnout se ve prospěch svého uzdravení. Taky jsem si kdysi myslela, že nemůže existovat člověk, který by si chtěl libovat v nemoci a omezeních. Chachacha, to byla ale omyl Laughing
Proto je potřeba ten alibizmus, když už tě svědí ruce a tvoje Já, že ten nebo onen by mohl potřebovat pomoct, tak se těmi formulkami o tom, že to necháváš na vyšší moci vzdáváš vlivu svého Ega. A t o při reikování pěkně naroste. Takže tím, že někdo při práci s Reiki nepracuje taky na sobě a omezování toho svého Ega, které je velice rádo chytré jako rádio a kafralo by do všeho, tak se tím proudem energie ta jeho nezpracovaná nabubřelost nebo cokoli jiného pěkně nafoukne. On sám si to , bohužel , mnohdy neuvědomí, buší se do hrudi a vykřikuje, že on jediný a možná ještě pár vyvolených má patent na rozum. A dojde to tak daleko, že to Ego naroste jak řepa v té pohádce a zablokuje růst jeho majitele.
Mnohdy i mistr tesař se utne, jsme jen lidi -a neuvědomí si ,nebo možná zkouší něco obejít, když má problém v rodině mezi nejbližšími. tam je to ta nejtěžší zkouška, nechat věcem volný průběh a možnost volby "nemocné" osoby, nechat si nebo nenechat pomoci. To je ale taky dost široké téma. Takže pozor na spasitelský syndrom, je to pěkná mrška, maskuje se dokonale. Čím lepší praktikant Reiki jsi, tím jsou zkoušky těžší a to maskování dokonalejší. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
panacek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 15.9. 2005
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: čt březen 29, 2007 6:42 pm    Předmět: Citovat

Nebezpečí z Reiki ...spasitelský syndrom-s tím se asi setkal každý z nás, prostě toto období si každý musí prožít a nabít hubu. Pak mu ego spadne a může pokračovat v cestě..
A předstíraných žádostí o léčení-těch je ...ať už vědomých či podvědomých-tady je nebezpečí ve snížení důvěry v Reiki hlavně u nováčků-že to nefunguje atd..
panáček Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
grasshopper
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 22.1. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: pá březen 30, 2007 7:39 am    Předmět: Citovat

zeto napsal:
Fit pro život jsou výborné knihy.

Pohyb je důležitej ale nevím proč bych měl vypadat jak nafouklej balón. Kulturistika o který se zminuješ ty mi přijde stejně nepřirozená jako třeba konzumace masa.

Btw.......... zkuz si zaběhnout dolesa ulovit nějakýho králíka, rozcupovat ho namístě a spolknout ho i s vnitřtnostma. Existují poznávací znaky masožravců a býložravců. Dle všeho je člověk dokonce plodožravec. (nevím jak pro tebe, ale pro mě je daleko lákavější kousnout si do červeného jablka než do malé myšky)


Zeto, je to už hodně od původního tématu a to já nemám rád, když se řeč odvede jinam. Jenže mi nevím proč nefungují soukromé zprávy, tak to napíšu sem. Já věřím tomu, že ti dieta co doporučuješ vyhovuje a že vyhovuje i jiným lidem. Věřím tomu, že podle knihy Fit pro život se dá dobře stravovat třeba v letním období (jak se lidově říká v tomto období mi dodá vitamíny slunce:-)). Ale jsou na světě lidé a není jich málo, kterým tato dieta prostě nevyhovuje (jsem jeden z nich, mám to osobně vyzkoušené).
Nechi vypadat jako nafouklý balon a ani tak nevypadám, ale věř tomu, že není moc příjemné když máš 186 cm a 60 kilo a máš třeba celý den pomáhat zedníkům na stavbě rodinného domku - to jsi pak stržený jak starý budík... A z této situace mi pomohla se dostat právě kulturistika + výživa podle výše zmiňované knihy.
Pan D'Adamo píše, že krevní skupina 0 je nejstarší na Zemi. Lidé s touto skupinou byli masožravci, lovili mamuty a tak. Víš čím se živí dnešní Eskymáci? Víš jakou má 90% z nich krevní skupinu? Maso a 0 je správněSmile. A přitom se u nich nevyskytují nemoci srdce, cév, infarkty tak jako třeba u nás. V ČR má krevní skupinu 0 jen něco přes 30% lidí. Určitě na tom něco bude.
Pojem plodožravec slyším prvně. Jen si pamatuju že dle makrobiotiky je člověk všežravec, jelikož má i špičáky zuby. A měl by konzumovat stravu živočišnou a rostlinou v poměru 1:7 jelikož stejným poměrem má i zuby (1 špičák na 7 ostatních).
Dalo by se psát ještě dlouho, ale jak říkám, ještě jednou se omlouvám, za odbíhání od tématu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Jiri_Z
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 28.3. 2007
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: pá březen 30, 2007 9:35 am    Předmět: Citovat

Bootlog napsal:
Jiri_Z napsal:
Pokud je to Tvé přání/tužba/záměr bez ohledu na Universum/Boha nemá to s Reiki nic společného a je to fakticky magie. A platí zákon že cokoli děláme 3x se nám vrátí. Nedoporučuju (zřejmě mám zkušenosti z minulých životů Razz ) ale je to každého volba. Viz rozpálená kamna a malé dítě.
Jiří


Asi něco nechápu. Když se snažím působit, mám záměr někomu nebo sobě pomoct. To znamená ulevit od bolesti, nepříjemného stavu apod. Copak já tuším, jestli je to ve shodě se záměrem Univerza? A co se může stát, pokud není? Na základě čeho nedoporučuješ?


Právě o to jde - nevkládat do léčení vlastní záměr, být jen kanálem, vodičem či prostředníkem Reiki. Když chceš někomu pomoct to je v pořádku ale jak to dopadne nech to na Reiki. Reiki samo udělá co je potřeba. Je potřeba mít pokoru - ne já, ale Reiki léčí. To jsou základní informace z 1. stupně klasického Usui Reiki. Přečti si něco od W. Lubecka či na internetu, např. http://www.reikicz.info/page2.htm či "bombarduj dotazy svého mistra".

Pokud to není v souladu s Universem/Bohem tak to není Reiki.
Když porušíš fyzikální zákony tak si rozbiješ ústa, když porušíš zákony Universa trest tě také nemine. Neznalost zákonů neomlouvá. Jsme na světě proto (mimo jiné) aby jsme se zákony Universa naučili.


P.S. Zajímala by mě linie tvých mistrů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: pá březen 30, 2007 10:08 am    Předmět: Citovat

grasshopper: Nebudu ti oponovat. Znám lidi co pracují tvrdě a maso nepotřebují, ani mléko nepotřebují, ani obiloviny nepotřebují.

Neříkám že má cesta je jediná, eskymáci jsou trošku jiná sorta lidí, jsou na čerstvém vzduch spjati s přírodou a zvyky, jedí ne vždy vařené maso a mají spoustu pohybu. To vše jim dává plus a jako národ který žije v těžkých podmínkách kde není jiná strava (pochybuju že tam maji supermarkety) tak je to jediná alternativa se kterou se vypořádali skvěle. Navíc to jejich maso není plné hormonů, antibiotik a těžkých kovů, žádných přídavných látek, obarvovadel, ochucovadel a odsmraďovadel. Pocybují že jí uzeniny a párky.

Btw. znám lidi co jsou 0ky a maso nepotřebují.......... takže v tom to nebude...... nebo že by žili spokojeně a štastně jen tak naoko?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
grasshopper
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 22.1. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: so březen 31, 2007 1:56 pm    Předmět: Citovat

zeto napsal:
grasshopper: Nebudu ti oponovat. Znám lidi co pracují tvrdě a maso nepotřebují, ani mléko nepotřebují, ani obiloviny nepotřebují.

Btw. znám lidi co jsou 0ky a maso nepotřebují.......... takže v tom to nebude...... nebo že by žili spokojeně a štastně jen tak naoko?


Já také nebudu oponovat. Ono taky záleží kdo má jaký v životě cíl, pak je možné hovořit o potřebách k jeho naplnění. Lidem co pracují tvrdě a maso nepotřebují to ze srdce přeji - aspoň ušetří když už nic. Já tedy žádného takového člověka neznám. Moje zkušenosti jsou zcela jiné. Ale každý člověk má jiný metabolismus. Jeden můj spolužák z gymplu třeba nejedl nic a byl v pohodě.

Bruce Lee kdysi prohlásil, že člověk tu na světě není kvůli vytvořeným věcem, ale věci jsou tu pro něho. Proto si myslím, že by si každý měl najít svoji cestu (nejen v oblasti výživy) a přizpůsobit si ji sobě a ne sám sebe přizpůsobovat např. skutečnosti, že když udělá to či ono, tak potom nebude potřebovat maso a mléko...

Zajímavé je, že jsi psal, že sám nevíš jakou máš krevní skupinu, ale u ostatních lidí to máš zmapované dobře Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund