Fórum - Zobrazit téma - je Reiki nebezpečná ? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - je Reiki nebezpečná ?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

je Reiki nebezpečná ?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bootlog
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 5.9. 2003
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: st březen 07, 2007 9:55 pm    Předmět: To Jose Citovat

Jose,

to je tezky. Mel jsem podobny pochybnosti a dost jsem se s tim pral. Taky jsem se ptal kamarada jogina, ten mi rekl, ze je to bezpecny a neni se ceho bat. Tak jsem si to dal dohromady s ostatnimi informacemi a sel jsem do toho. Sam za sebe muzu potvrdit, ze minimalne mi to neublizilo.

I kdyz si uvedomuju, ze vsechny tyhle odpovedi se ti muzou zdat podezrely - je to jako hledat na strankach nejake sekty odpoved na otazku, zda ta sekta neni nebezpecna. No, co se tam asi tak muzes dozvedet.

Abych predesel nedorozumeni, zduraznuju, ze tohle neni sekta. Radeji jeste jednou. Reiki neni sekta. Mozna nejlepsi obrazek si udelas z osobniho setkani s nekym, kdo si tim uz prosel. Verim, ze pretvarku bys poznal na sto honu. Takze s chuti do toho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
TomasKl
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.4. 2005
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2007 3:32 pm    Předmět: Citovat

Myslim, ze kdo opravdu pracuje na sobe a propracuje se k nějaké míře jistoty a sebepoznání, ztratí důvod se negativně vymezovat vůči jiným.

Je tuze zajímavé si přečíst tohle vlákno - jak se z tématu, že jogín říká, že R není bezpečné, stane pro některé z vás téma dogmatičtí křesťani. Všichni, kdo jste tu v tomto duchu napsali byste se spíš měli zamyslet nad sebou, kde se ve vás vzala ta potřeba takto se vymezit.

Jose - zrovna o víkendu jsem prořezával na zahradě ovocné stromy a na jeden co potřeboval hodně zmladit vzal jsem si motorovou pilu. je nebezpečná? Ano a je dobré to vědět - vede to k tomu, že ji udržuju v pořádku. Než ji zapnu, uvažuju jak řezat, aby nemohla sjet a zranit mne. Nepůjdu s ní pracovat pokud jsem ospalý nebo jsem si vypil. Ale není to důvod, abych ji přestal používat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2007 3:43 pm    Předmět: Citovat

TomasKl napsal:
Myslim, ze kdo opravdu pracuje na sobe a propracuje se k nějaké míře jistoty a sebepoznání, ztratí důvod se negativně vymezovat vůči jiným.

Je tuze zajímavé si přečíst tohle vlákno - jak se z tématu, že jogín říká, že R není bezpečné, stane pro některé z vás téma dogmatičtí křesťani. Všichni, kdo jste tu v tomto duchu napsali byste se spíš měli zamyslet nad sebou, kde se ve vás vzala ta potřeba takto se vymezit.

Jose - zrovna o víkendu jsem prořezával na zahradě ovocné stromy a na jeden co potřeboval hodně zmladit vzal jsem si motorovou pilu. je nebezpečná? Ano a je dobré to vědět - vede to k tomu, že ji udržuju v pořádku. Než ji zapnu, uvažuju jak řezat, aby nemohla sjet a zranit mne. Nepůjdu s ní pracovat pokud jsem ospalý nebo jsem si vypil. Ale není to důvod, abych ji přestal používat.


Myslím že to může být všechno velmi subjektivní. Já osobně jsem ve fázi života kdy (pokud použiju tvůj příklad) nevím zda bych použil jakýkoliv nástroj k ublížení stromku.

Dle mého pohledu můžeš rád ubližovat ostatním, rostliny jsou také živé a stromy jsou to jedinečné na naší planetě. Navíc benzín nebo nafta, která pohání tvou motorovku ničí životní prostředí.

Mě napadají jiné otázky než tvé: Je vůbec nutné používat motorovou pilu? Proč nepoužiji pilku? Je nutné prořezávat stromky?

Kde se bere tvá jistota že to co děláš je skutečně správné? Zvláštně na mě zní tvá slova:
Citace:
Všichni, kdo jste tu v tomto duchu napsali byste se spíš měli zamyslet nad sebou, kde se ve vás vzala ta potřeba takto se vymezit.


Co se zamyslet nad tím proč ubližuješ přírodě?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
TomasKl
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.4. 2005
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2007 4:08 pm    Předmět: Citovat

Zeto máš v péči nějaké ovocné stromy? Máš v péči nějakou zahradu s nimi nebo sad?

Jistě, že mohu mít zahradu a vůbec do ní nezasahovat. Ovocné stromy zahustí korunu, vyženou vlky a ovoce během let postupně zplaní.
A pokud nebudu zasahovat vůbec, ani do ničeho jiného, za pár let z té zahrady bude džungle zarostlá plevelem, ze které se plevel šíří i do zahrad okolních.

Víš my třeba vůbec na ty stromy nepoužíváme chemii, nestříkáme. Přesto bych si netroufl někoho kritizovat, že to dělá - skoro nic o tom nevím.

Jo a pokud nesouhlasíš s tím, že se ovocné stromy prořezávají, neměl bys jíst ovoce, protože ono to bez toho nejde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
grasshopper
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 22.1. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2007 6:20 pm    Předmět: Citovat

TomasKl napsal:
Myslim, ze kdo opravdu pracuje na sobe a propracuje se k nějaké míře jistoty a sebepoznání, ztratí důvod se negativně vymezovat vůči jiným.

Je tuze zajímavé si přečíst tohle vlákno - jak se z tématu, že jogín říká, že R není bezpečné, stane pro některé z vás téma dogmatičtí křesťani. Všichni, kdo jste tu v tomto duchu napsali byste se spíš měli zamyslet nad sebou, kde se ve vás vzala ta potřeba takto se vymezit.


S těmi křesťany jsem to načal já, tak bych jen chtěl dodat, že já se vůči nikonu nevymezuju. To dělají oni a já zpočátku nechápal proč. Teď už to vím. Zvláště film Goyovy přízraky mi podal další obrázek o církvi. To jen na okraj.

Šlo o výrok: "Nesmíš věřit věemu co zaslechneš."
Mohl jsem si vybrat jiný příklad. Třeba využití vápníku z mléčných výrobků. Makrobiotici tvrdí, že vápník z mléka je nevyužitelný a doporučují luštěniny, ořechy apod. A jiní doktoři zase, že vápník z mléka je velmi dobře stravitelný narozdíl od luštěnin. Tak v tomto případě sám nevím kdo má pravdu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Jose
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 26.11. 2006
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2007 9:26 pm    Předmět: je reiki nebezpečná ? Citovat

Ahoj všem a díky za velikou odezvu Cool

Mluvil jsem shodou okolností s dalším Sahadža jogistou o jeho duchovní cestě a když už jsme debatovali, zeptal jsem se ho na reiki. Představte si, měl stejný názor jako můj kamarád Sahadža jogín o kterém jsem vám tu už psal. Reiki prostě není dobrá, nemá tu pravou duchovní cestu a rozhodně nedokáže vyléčit ani rekista sám sebe, hm to je co...

Začal mi velmi přesvědčivě povídat o duchovnu Sahadži. Připadal jsem si jako u scientologů, kdy je člověk velmi pečlivě psychologicky veden ke zblbnutí. Teď s odstupem několika hodin rozhovor hodnotím a rozebírám. Mám ze Sahadža jógy dojem, že je to sekta fanatiků, která se dělá všeznalou. Lidi v této skupině nejsou šťastní a neuznávají žádnou jinou cestu. Tohle se mi teď honí hlavou a říkám si, že by potřebovali zasvěcení do reiki Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2007 10:59 pm    Předmět: Citovat

TomasKl napsal:
Zeto máš v péči nějaké ovocné stromy? Máš v péči nějakou zahradu s nimi nebo sad?

Jistě, že mohu mít zahradu a vůbec do ní nezasahovat. Ovocné stromy zahustí korunu, vyženou vlky a ovoce během let postupně zplaní.
A pokud nebudu zasahovat vůbec, ani do ničeho jiného, za pár let z té zahrady bude džungle zarostlá plevelem, ze které se plevel šíří i do zahrad okolních.

Víš my třeba vůbec na ty stromy nepoužíváme chemii, nestříkáme. Přesto bych si netroufl někoho kritizovat, že to dělá - skoro nic o tom nevím.

Jo a pokud nesouhlasíš s tím, že se ovocné stromy prořezávají, neměl bys jíst ovoce, protože ono to bez toho nejde.


Uznávám že je to možná důležité, ale banány rostou na stromech které se nemusí prořezávat a kokosy, datle také, spousta jiného ovoce roste jen tak a i planá jablka jsou zdravější.

Chápu že z ekonomického hlediska a z hlediska našich kultur to tak děláme, já jen že to ted cítím jinak než naše kultura, prostě soucítím s přírodou.

Nemluvil jsem o chemickém postřiku ale to je stejně fuk. Nebylo to myšleno jako útok proti tobě, jen jsem chtěl sdělit světu že to vnímám jinak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2007 11:00 pm    Předmět: Citovat

Jose, Sahadža jógu jsem několik let praktikoval a s vděčností se k ní vracím a obracím, kdykoliv jde o něco, co se týká Kundaliní. Naučil jsem se tam mnoho také o čakrách, jejich pravo a levostranhých aspektech. V té době ještě v Sahadža józe nebyl postoj k Reiki vyjasněn, jen nás žádali, abychom používali postupy, které se učí v Sahadžajóze. Osobně jsem to odmítl respektovat. Myslím, že jsem se nechtě dost "zasloužil" o dnešní odmítavý postoj k Reiki - byl jsem o hodně mladší, ego bublalo při sebemenším zvýšení teploty....
Ve skutečnosti mají svojí podstatou Reiki a Hadí síla k sobě neuvěřitelně blízko. Zajímavé svědectví můžete o tom najít třeba v mystických povídkách Míly Tomášové.
Využívám toho, co jsem se v Sahadža józe naučil a část těchto znalostí předávám svým žákům v kurzu Reiki 3. To, že určití lidé v Sahadža józe mají reiki za nebezpečnou, nic neznamená. Je to jejich osobní postoj, o zkušenosti se v jejich případě těžko dá mluvit. Znám také praktikující Sahadža jogíny, kteří jsou zasvěceni do Reiki - a také ji praktikují.


Naposledy upravil Damao dne čt březen 08, 2007 11:03 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2007 11:01 pm    Předmět: Citovat

grasshopper: mléko je nepoužitelné, naprosto, přečetl jsem na toto téma mnoho literatury(té nevěděcké, lobisty neuplacené).

Naposledy upravil zeto dne čt březen 08, 2007 11:45 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Bootlog
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 5.9. 2003
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2007 11:24 pm    Předmět: Citovat

Sahadža jógu neznám, ale moje zkušenost je taková, že když si nějaký myšlenkový systém osobuje právo na Jediný Správný Výklad Světa, je to přinejmenším červený varovný praporek.

Tím nemířím na jednotlivé stoupence toho či onoho směru ale do na ten směr samotný. Ať je to Sahadža jóga, katolická církev, darwinismus nebo komunismus. Reiki (teda, přesněji: jeho vyznavači) ve mně nikdy nevyvolávalo pocit, že by aspirovalo na patent na pravdu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2007 12:23 am    Předmět: Citovat

Bootlog napsal:
Sahadža jógu neznám, ale moje zkušenost je taková, že když si nějaký myšlenkový systém osobuje právo na Jediný Správný Výklad Světa, je to přinejmenším červený varovný praporek.

Tím nemířím na jednotlivé stoupence toho či onoho směru ale do na ten směr samotný. Ať je to Sahadža jóga, katolická církev, darwinismus nebo komunismus. Reiki (teda, přesněji: jeho vyznavači) ve mně nikdy nevyvolávalo pocit, že by aspirovalo na patent na pravdu.


Zkušenost mě naučila naopak vidět za těmi myšlenkovými systémy spíše určité lidi s jejich mocenskými nebo manipulativními ambicemi. Nejsou to ty systémy samy o sobě, ale lidé, kteří se k nim hlásí a jimi ohání, kteří chtějí "mít patent na rozum", protože prostě ten, kdo je v pozici sudího, má pocit, že nemůže sám být souzen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Jose
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 26.11. 2006
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2007 6:36 am    Předmět: Citovat

Ano, souhlasím s tím, že v každé oblasti jsou lidé slabší a silnější. Pokročilejší a začátečníci. Ti dva jogíni o kterých jsem tu postupně psal jsou přátelé, takže tím se vysvětluje jejich stejný názor. Horší je, že oni vůbec nechtějí slyšet kladné věci o reiki. Jejich duchovno je zkrátka lepší- bylo mi řečeno a přenos energie z vesmíru je k zasmání a hotovka Smile, no není to podivné?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2007 7:44 am    Předmět: x Citovat

José: mám pocit, že nejsou nebezpečné ideologie nebo náboženství, spíš lidi, kteří z nich dokážou udělat cokoliv.
Kdysi jsem viděla výbornou reportáž v TV. Vzali jednoho člověka a udělali z něho v jedné reportáži prakticky svatého muže, v druhé největšího darebáka ve městě, ve třetí...A pořád to byl jeden a ten samý člověk jen se s informacemi manipulovalo podle potřeby režiséra.
Islám je v jádru taky neškodný myšlenkový směr...

Nejlíp asi je, nenechat se ovlivňovat a dělat to, čemu věřím a co cítím jako pro mě nejlepší a nejpřijatelnější.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2007 8:34 am    Předmět: Citovat

Jose napsal:
Ano, souhlasím s tím, že v každé oblasti jsou lidé slabší a silnější. Pokročilejší a začátečníci. Ti dva jogíni o kterých jsem tu postupně psal jsou přátelé, takže tím se vysvětluje jejich stejný názor. Horší je, že oni vůbec nechtějí slyšet kladné věci o reiki. Jejich duchovno je zkrátka lepší- bylo mi řečeno a přenos energie z vesmíru je k zasmání a hotovka Smile, no není to podivné?

Řekl bych, že je to výraz strachu, aby něco nenarušilo uměle nastolený pocit ochrany, který si lidé, začlenění v podobných duchovních společenstvích, jako je Sahadžajóga, zažívají. Je to přesně ta páka, kterou je možno potom všechny pohodlně ovládat. Tento systém manipulace najdeš i v jiných "duchovních" společenstvích, včetně křesťanských. Nezáleží na tom, jaká víra nebo ideologie, ale na lidech. Sahadžajógu rád doporučuji všem, kdo se zajímají o hlubší poznání Kundaliní, čaker atd., ovšem s tím, že by si každý měl udržet svůj úsudek a svoji moc nad svým životem. Nenechat se ovlivnit řečma o "špatných vibracích" a rákšasech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
TomasKl
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.4. 2005
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2007 11:51 am    Předmět: Citovat

Citace:
Řekl bych, že je to výraz strachu, aby něco nenarušilo uměle nastolený pocit ochrany, který si lidé, začlenění v podobných duchovních společenstvích, jako je Sahadžajóga, zažívají.

Vnímám to podobně Myslím, že to je docela ve shodě s
Citace:
kdo opravdu pracuje na sobe a propracuje se k nějaké míře jistoty a sebepoznání, ztratí důvod se negativně vymezovat vůči jiným.

jak jsem napsal před tím.

Člověk, který si není alespoň do určité míry jist sám sebou, neumí nebo nechce nést odpovědnost za svá rozhodnutí, vždycky bude hledat nějaký systém s jasnýma pravidlama a autoritou
Pokud to srovnám, tak skupina lidí okolo mistra Sahadžajógy (nebo spolčo v rámci křesťanského kostela, když už sem to téma křesťani přišlo) se mi jeví konstruktivnější a pro člověka přínosnější, než třeba komunistický svaz mládeže nebo parta, která se večer co večer ožere v hospodě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund