Fórum - Zobrazit téma - je Reiki nebezpečná ? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - je Reiki nebezpečná ?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

je Reiki nebezpečná ?
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jose
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 26.11. 2006
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: po listopad 27, 2006 9:49 pm    Předmět: je Reiki nebezpečná ? Citovat

Dobrý večer. Uvažuji o zasvěcení do Reiki.Mám kamaráda, který provozuje Sahadža jógu. Je v tom velmi dobrý a o čakrách ,auře a duchovnu toho ví hodně. Povídali jsme si o Reiki a on je celý vyděšený. Reiki prý využívá k přenosu energie energii z mrtvých duší. Není to podle něho bezpečné a je to návykové. Člověk prý přijde o své vlastní já. Chtěl bych vědět co si o tom myslíte ?

A za další.. je možný přenos Reiki z webu přímo na člověka ? Našel jsem stránku, kde se dá enerige Reiki objednat.Zkoušel jsem to, ale myslím že se nic nestalo.Zkoušel jsem to vícekrát, ale pocity o kterých tam píšou jiní lidé prostě nic nevím.Vlastně bych chtěl nějaký důkaz před samotným kursem.

Díky za reakce.

J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: po listopad 27, 2006 10:06 pm    Předmět: Citovat

Nesmíš věřit všemu co kde kdo slyšel.

Mám opravdu dojem že jogíni často kritizují skoro všechno ostatní.......... fakt netušim proč a nevim kde tyhlecty informace vznikly.

Dle mého, kdyby to byla pravda, pochybuji že by miliony lidí na celém světě to šířili a praktikovali.

Těžko říci jak tento blébol vznikl, mno zeptej se odkud to ten kámoš má, jaký má s reiki on zkušenosti.

Reiki je určitá cesta, já osobně díky reiki našel další cesty a můj život se zásadně změnil. Reiki je dle mého láska a pomoc. Hlavně ta láska:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: po listopad 27, 2006 10:46 pm    Předmět: Re: je Reiki nebezpečná ? Citovat

José, člověče, ten tvůj kamarád je sice v lecčems dobrý, ale tady šáhl hodně vedle. Tohle může říct jen člověk, který o reiki nemá ani páru Twisted Evil .

Pokud chceš o Reiki vědět víc, není to vůbec problém. Stačí když se tady podíváš do starého fóra, tam je informací tolik, že si z nich názor udělat není zas tak těžké.
Tak se například dozvíš, že přenos z webu ne, ale od konkrétních lidí lze reiki na dálku posílat. Taky se dozvíš, že ne každý energii cítí, přesto může cítit např.úlevu od bolesti.
A že je Reiki návyková? A jóga není? Každý, kdo zjistí, že mu něco pomáhá na cestě životem, rád si zvykne Wink . Reiki je jako přítel, na kterého se můžeš spolehnout. Pomůže vždy, když ani ty nezapomeneš, že jsi přítelem.
Nikdo nepřijde o své vlastní já. Jen svému já umožní poznat jiné hodnoty (což dělá i jóga). A na člověku pak záleží, jestli je přijme za vlastní. Je to růst a ujišťuji tě, že zasvěcením na kurzu to nekončí, ale začíná.

Samozřejmě, že i mezi reikisty jsou lidé, kteří Reiki páchají medvědí službu a možná zavdávají příčinu podobným řečem a názorům. Za to ovšem nemůže Reiki.

Pokud chceš důkaz, není nic snazšího, než zajít za nějakým "reikistou" a ochutnat energii Reiki na vlastním těle a duši. Neboj, určitě ti to neublíží a žádná mrtvá duše na tebe nepřeskočí . To tě může potkat spíš někde na ulici nebo na návštěvě Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 886

PříspěvekZaslal: po listopad 27, 2006 11:17 pm    Předmět: Citovat

Jose to mě připomnělo, jak jsme byli minulý léto v Chajovně v Brně se Šamankou a Naryou. A jak jsme tam diskutovali a tak. A když bylo po všem, tak jsme odcházeli a seděl tam nějaký kluk jogín a tak jsme se ho ptali, zda jsme ho tou naší diskuzí nerušili. No a světe div se, on začal, že to bylo pro něj úžasný poznání, že si myslel to, co si myslí i ten tvůj kámoš o reiki. Ale že jsme mu to tou naší diskuzí hodně osvětlili a že teď už má na reiki jiný názor. Není to úžasný? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Jose
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 26.11. 2006
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: út listopad 28, 2006 6:21 am    Předmět: Citovat

Děkuju všem za názory Smile . Kámošovi tohle fórum ukážu ať si tu počte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út listopad 28, 2006 7:52 am    Předmět: x Citovat

mamka: José asi myslí stránky lidí, kteří vážně nabízí objednávku reiki na přání, posílání řekněme každé úterý v 15 hod nebo si u nich objednáš kdy a jak...a podobné aktivity.

José: podle mě je dobrý si přečíst knihu Waltera Lubecka, který v ní má nejjednodušší, nejsrozumitelnější vysvětlení o co jde, bez motání do jiných teorií. A pak si můžeš vybrat jestli do toho chceš nebo nechceš jít. Pak je ještě potřeba si vybrat dobrého mistra, který ti dokáže dobře vysvětlit jak s reiki pracovat.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
gogojogo
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 72

PříspěvekZaslal: st listopad 29, 2006 9:19 pm    Předmět: Re: je Reiki nebezpečná ? Citovat

Jose napsal:
Není to podle něho bezpečné a je to návykové. J.


Ano, Reiki je nebezpecne a ano, je navykove.
Nebezpecne je pre temnotu, rovnako ako svetlo, ktore ju eliminuje. Netreba sa divit, ze sa stalo tercom utokov roznych zaujmovych skupin, pre ktore je nebezpecne. Od cirkevnych institucii po lekarov.

Reiki moze byt aj navykove - pre prijemcu. Je to predsalen zdroj externej energie, aj ked dajme tomu na informacnej urovni. Ako kazdy vonkajsi zdroj setri energeticke vydaje prijemcu, co moze po dlhsej dobe viest k urcitej pasivite, zleniveniu jeho vlastnych jemnohmotnych, pripadne aj hrubsich tiel. Toto nie je moj nazor, dostal som tuto informaciu od mojho ucitela, ktory hovoril, ze osetrenie (aj na dialku) by sa malo z tohto dovodu po 21 dnoch na rovnaky cas prerusit. Aby nedoslo k zavislosti. Ma to logiku, aj ked tento postoj isto najde na tomto webe mnohych oponentov. Ja sam by som to tak striktne casovo nelimitoval, ale iste prestavky su vhodne. To iste plati napr. aj o liecbe drahymi kamenmi, spomina to aj Walter Luebeck.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: čt listopad 30, 2006 10:39 am    Předmět: Citovat

Wink tělo je mrška, zvykne si hned na všechno. Jak na vitamíny, tak na sport, odpočinek,...Takže Reiki by do toho teoreticky taky mohla spadat. No jo,ale:
Pokud je někdo pouze pasivním příjemcem, tedy se nechává léčit, příjem Reiki je řízen podvědomě. Jde-li o tak dlouhou dobu působení, myslím si (protože z vlastní praxe to neznám)že se u zdravého jedince může stát, že ruce jednouho dne nereagují, tělo prostě nepotřebuje. A u dlouhodobě nemocných jako onkologických pacientů nebo těch s těžšími formami onemocnění to jen prospěje. Doba působení se mění. A v těchto případech, pokud si o to klient řekne, je určitě dobré pracovat soustavně. K tomu by mohl napsat něco ten, kdo má takovou práci jako svou zkušenost. Ne vyčtenou nebo zprostředkovanou. Ruce vždycky "řeknou", jestli a kolik je potřeba. Přijde mi divné říct někomu, "hele, máš dost, dej si pauzu", když příjem Reiki si řídí ten, kdo ji chce. Moje zkušenost je ta, že u dlouhodobějšího působení (ale na 21 dní jsem se tedy nedostala)se jeho délka měnila. Někdy hodně, někdy míň, někdy skoro vůbec...Neřešila jsem to. Jsem jen zprostředkovatel.
Pokud se jedná o to, že si lidi z okolí "zvyknou", že je Reiki k dispozici, jen tak, pro zpříjemnění, pokud jsem v pohodě a zdravá, mám čas, tak proč ne. Ale to se nikdy nestává jako dlouhodobá záležitost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: čt listopad 30, 2006 10:52 am    Předmět: Citovat

tak mě napadlo ještě k těm kamenům. Nepoužívám je nějak cíleně k léčení, ale dá se říct, že dost často si nějaký vezmu do kapsy. A když jej mám v ruce, jeho působení je také velice různé. Někdy začne reagovat že je za chvilenku žhavý, někdy jen tak zahřeje aby se neřeklo a někdy ani ťuk.
Jedině cílenou práci s kameny, že se jimi vědomě obložím a ještě přiložím na tělo, nechám působit, tak určitě bude potřeba nechat nějaký ten čas rozestup od dalšího působení, protože se začne čistit jak psychika tak tělo. Aby se to dobře zpracovalao, asi nebude dobré do toho zasahovat. Prostě nechat člověku čas. Po měsíci dát pokračování podle toho, jak je potřeba. Tohle se praktikuje jak u terapie s bachovkami, Aurasomou, kinezky,bylinkami, homeopatií, ... asi u veškerého takového působení. U Reiki terapie bych to viděla jen v případě celkového působení, ale tady je to dost individuální, jak jsem uvedla v tom prvním příspěvku.
Myslím, že by bylo dobré kyvadlem po takové terapii ověřit, za jak dlouho (dny, týdny, měsíce) bude potřeba pokračovat. Já to dělám pokaždé a odpovědi se velice liší. Každý jsme individualita.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
grasshopper
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 22.1. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2007 11:17 am    Předmět: Citovat

zeto napsal:
Nesmíš věřit všemu co kde kdo slyšel.

Mám opravdu dojem že jogíni často kritizují skoro všechno ostatní.......... fakt netušim proč a nevim kde tyhlecty informace vznikly.


S tím, že člověk nesmí věřit všemu, co kde slyší nebo přečte je dost obligátní výrok. Ale pokud se proti sobě postaví dva lidé a jeden bude tvrdit, že něco je dobré a nevěř reikistům a člověk praktikující reiki bude tvrdit, že jeho cesta a metoda je dobrá a nevěř té druhé metodě, tak kdo má teď pravdu? Takových případů by se dalo najít spousty.
Já se třeba jednou zeptal svého známého (křesťan, z apoštolské církve) co si myslí o tom, že křesťanský kněz Miako Usui objevil reiki, tak mi na to odpověděl:
- že mu připadám jako člověk na kterého se jen lepí problémy, těžkosti a smůla (je fakt, že asi čvrt roku předtím mě hlavně české úřady a podobné instituce docela "buzerovaly" a byl jsem trestaný za věci, které jsem nezpůsobil)
- mě Bůh trestá za to, že se pořád hrabu ve špíně a bahně a proto dobře mi tak
- že znal pár lidí, co učili reiki a že to všechno byl jen hinduismus a chaos a nemělo to cíl
- žádná vesmírná energie prý neexistuje.
- prý hodně lidí, co o sobě tvrdili, že jsou křesťané jim akorát dělali ostudu. Tím myslel pana Usuiho.
- stále prý mám možnost svobodné volby a mohu se rozhodnout pro jejich víru (v živého osobního Boha).

A kdo má pak pravdu? Proč křesťané tak nenávidí všechno orientální od jógy až po čínské lékařství?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2007 11:36 am    Předmět: Citovat

Neházel bych všechny křestánky do jednoho pytle. Stejně jako všude se najdou lidé co jsou opravdu mistři ve svým oboru tak lidi co jsou naprosto mimo.

Citace:
S tím, že člověk nesmí věřit všemu, co kde slyší nebo přečte je dost obligátní výrok. Ale pokud se proti sobě postaví dva lidé a jeden bude tvrdit, že něco je dobré a nevěř reikistům a člověk praktikující reiki bude tvrdit, že jeho cesta a metoda je dobrá a nevěř té druhé metodě, tak kdo má teď pravdu?


Myslím že moc lpíme na poznání skutečné pravdy. Přitom samotná podstata pravdy může být úplně někde jinde a nacházet se na úplně jiném místě než jí sami přisuzujeme. Jde o to že každý můžeme jednu situaci vnímat úplně jinak. Takže kdo má pravdu? No přeci já!!!! Smile)))

Citace:

A kdo má pak pravdu? Proč křesťané tak nenávidí všechno orientální od jógy až po čínské lékařství?


Protože mají strach, celá jejich víra je prodchnutá strachem ze všeho....... z pekla, z nečistého, ze sexu, celé učení je prodchnuto tak silným strachem že kdykoliv vidí někoho který "hřeší" jdou ho okamžitě "zachránit", i kdyby ho mělo upálení spasit.

Strach, to je má odpověd....... strach je to co je žene dál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2007 3:12 pm    Předmět: x Citovat

Prostě se jim nehodí jiné teorie do krámu. Nabourávají jim letitý systém toho, co je napsáno (a často církví překrouceno) jak má život i vesmír fungovat, co smí a nesmí existovat a co si mají lidi myslet. Bůh je jakýsi přísný a trestající pán oddělený od lidí a číhající na jejich chyby.
A teď si představ jak by si mohli poradit s nějakým pohledem buddhismu nebo jiného tolerantního směru, co s názorem, že za chyby se nechodí do pekla a Bůh je všude (tedy i v lidech) a co s reinkarnací??? Takoví ti konzervativní křesťané ani nemají jinou možnost než jiné směry odsoudit, vždyť by museli třeba začít o některých dogmatech uvažovat...
Ale zeto má pravdu. Křesťané jsou různí i tolerantní. Třeba známý pan Halík, jehož knížky jsou ohromně zajímavé a který se účastní mezináboženských konferencí a diskuzí, bez problémů. A mnoho jiných.
Ale taky jejich názory jsou krapet jiné a mnohem tolerantnější.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2007 10:11 pm    Předmět: Citovat

grasshopper napsal:

Já se třeba jednou zeptal svého známého (křesťan, z apoštolské církve) co si myslí o tom, že křesťanský kněz Miako Usui objevil reiki

Musím tě opravit, Mikao Usui byl budhista, který též používal mnoho praktik se Šintó. Křesťana z něj udělala až pohádka Hawayo Takaty. Ne všechny informace z knih a od učitelů jsou přesné. Divím se, že se ještě najdu učitelé co toto tvrdí. Možná je to detail, ale dostatek informac dělá divy.

José, u toho tvého kamaráda je to to samé. Nedostatek informací. možn by k tomu více mohl napsat Damao, ten se sahadža jogou intenzivně zabýval. To, že Reiki je špatné jsem slyšela víckrát právě z tohoto směru.
Co k tomu dodat, je prostě málo kvalitních ucelených informací o tom co kdo kdy, fámy pak vznikají rychle.

Církve jsou případ sám pro sebe. Co kdybych Reiki popsala někomu jako snaha o soulad s boží milostí, kdy se snažím do tohoto souladu dostat nejen sebe, ale i druhého. Není to o posílání energie, je to o harmonizujícím sdílení, energie přichází až jako následek. Reiki není o pumpování energie. Často jsem také měla představu, že Reiki je duch svatý, působení Boha v tomto světě. I křesťané pracují s "Reiki", jenže to mají svázané tunou striktních pravidel a musí přísného Boha otce pomalu na kolenou prosim a on jim možná vyhoví.


Ps: Lidé s Reiki a dávající Reiki mohou být nebezpeční, a to velmi. Mýtus, že Reiki vše zařídí a není potřeba cokoliv jiného žřešit je vemi nebezpečný. Práce s druhými lidmi vyžaduje zodpovědnost a znalosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: st březen 07, 2007 12:47 pm    Předmět: Citovat

Naryo, prosím Tě, mohla bys mi v krátkosti popsat sahadžu jogu?
Vůbec neznám. Díky Ti, M:
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
adelnik
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 2.3. 2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: st březen 07, 2007 3:22 pm    Předmět: Citovat

Nešlyšela jsem od nikoho, že by reiki bylo špatné... záleží na myšlence, kterou té energii dáš. Pokud ji budeš využívat sobecky a účelově (jako ti černí mágové), tak se máš na co těšit. Ale jen ty sám jako původce, ve smyslu akce vs reakce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund