Fórum - Zobrazit téma - Reiki dětem - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reiki dětem
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reiki dětem
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cernoocka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 17.11. 2007
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: st prosinec 05, 2007 2:00 pm    Předmět: Reiki dětem Citovat

Ahojky,
jak nelépe dávat reiki dětem??
Myslím malým, které chvíli neposedí a nebo miminka..tam se asi celkové "otlapkávání" nedělá.

Díky za názory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: st prosinec 05, 2007 2:19 pm    Předmět: Citovat

Ja mam pocit, ze miminka staci chovat a ono to jde tak nejak samo Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lylka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 31.3. 2005
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: st prosinec 05, 2007 9:43 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, mam jedno 3-mesicni zlaticko doma... Jak napsal Zbultran, nejlip je pochovat, pritom si pozadam o energii s tim, ze pokud mimi energii potrebuje, tak si ji prevezme... zadne pozice rukou. Kdyz napr. bolelo brisko a ja si uz nevedela rady, pozadala jsem si o energii a masirovala brisko. Spis jsem pouzila symbol CKR pro harmonizaci. Ale vetsinou posilam energii na dalku, nekdy driv jsem se na starem reiki webu docetla, ze je to lepsi. A porad posilam s tim, ze pokud potrebuje energii, at si vezme tolik, kolik potrebuje. Mozna jsem opatrna, nevim, ale tak to citim Smile

Lylka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
cernoocka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 17.11. 2007
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: st prosinec 05, 2007 10:24 pm    Předmět: Citovat

Ahojky,
děkuju za odpovědi..já mám dvě dvou a půlletý čertiska a když jsem jednoho chtěla reikovat, protože měl ošklivou rýmu, tak to prostě nešlo, nenechal na sobě ruce ani minutu Sad
Takže posílat na dálku je dobré řešení, díky Smile
Ať ti prcek hezky roste
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st prosinec 05, 2007 11:07 pm    Předmět: Re: Reiki dětem Citovat

cernoocka napsal:
Ahojky,
jak nelépe dávat reiki dětem??
Myslím malým, které chvíli neposedí a nebo miminka..tam se asi celkové "otlapkávání" nedělá.

Díky za názory

Když jsou děti takhle malé, tak především je třeba, aby Reiki na sebe působila maminka. Uvědomme si, že dítě je spjato energeticky s matkou až do 10 - 12 let. Jeho neposednost je výrazem neklidu, který pociťuje orávě od své matky.
Až se zklidní matka, většinou se dítě přijde přitulit a uklidněně spočine v matčině náruči, nebo se prostě jen zklidní a zabere do svých her.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
cernoocka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 17.11. 2007
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: čt prosinec 06, 2007 8:29 am    Předmět: Citovat

Damao,

já to myslela všeobecně, ne jen na moje děti..když mě kamarádka poprosí, abych pomohla jejímu dítku a ona sama reiki nemá..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt prosinec 06, 2007 8:49 am    Předmět: Citovat

Černoočko, i tady platí, že zdroj neklidu u dětí je třeba hledat v psychice matky. Určitě lze použít i dalších technik působení - bez kontaktu. Nejlepším způsobem se ukázalo bezkontaktní působení když dítě spí.
Pokud lze vzít dítě do náruče nebo na klín, úplně to postačí, pokud jde o dítě. Pak otlapkej jejich maminku. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
cernoocka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 17.11. 2007
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: čt prosinec 06, 2007 9:04 am    Předmět: Citovat

Díky Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: čt prosinec 06, 2007 1:53 pm    Předmět: Citovat

..a pokud maminka má schopnost vizualizace, může si v představě povídat se svým mrňouskem může i sama se sebou , s tím, čeho se bojí, může malému dodávat barvy do energetického obalu ...a není nutně třeba aby měla naladění na Reiki. U něklidného dítěte stačí dát ruku na čelo a chvilku podržet,je dobré tu druhou dát na týl(propojí se energie předího a zadního mozku) během minutky dvou se zklidní. Vyzkoušejte sami na sobě: když jste rozrušení, rozhození, dejte si na chvilku ruku na čelo a druhou do týla, dýchejte zhluboka. Na čelním hrbolku jsou pozitivní body. Pro ty kteří chtějí vědět ještě víc: Zavřít oči, uvolnit se, myslet na zážitek se kterým nejsme vyrovnaní, masírujeme tyto hrboky na čele nebo je jen tak držíme, podobný efekt dosáhneme když položíme bříško pravého palce na nehet prsteníku. Toto cvičení - 1 minutu- odbourá stres a napětí, aktivizuje zapamatování, uvolní blokády zapamatování, pomůže správně posuzovat, a je proti únavě.
Když jste rozhození víc , tak si zacvičte tak, že pravou rukou se dotákáte levého zvednutého kolena a pak to uděláte naopak, jako když pochodujete na místě a rukama se křížem dotýkáte na střídačku s tím zvednutým kolenem. To aspoň 60xa pak zavřít oči, proplést před sebou prsty - uzavře se obvod. Očima kroužit nahoru, dolů, vlevo, vpravo. Toto jednoduché cvičení stimuluje obě části mozku, člově se dostane do svého středu, zlepší se plastické vidění, koordinace mezi mozkem a svaly.
U dětí pomáhá tohle držení hlavy pokud se jedná o pláč , strach, neklid a není to extrém jako autisté nebo děti které se musejí vztekat tak že se válejí po zemi a kopou. Ale i tady udělá hodně práce si hrát s předstvou že ten vztekající se netvor je nešťastník, který to zrovna momentálně řeší takhle a poslat mu v představě ze srdíčka nějaké světlo. Vizualizace a záměr dělá strašně moc i bez Reiki. Jen to vyzkoušet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: čt prosinec 06, 2007 11:16 pm    Předmět: Citovat

Ahoj maminky.Nemusíte mít reiki,stačí láska.Když přijde domů dítě z negativního prostředí školy,tak mu s láskou v srdci uhladit auru.Prostě ho jen hladit a ono to pomáhá.Komu nepomáhají dotyky,že.Jinak dítě je stejné jako my.Veme si jen tolik kolik potřebuje.Taky už jsem to tady psal.Od dvou až tří let už neumíme ve střevech zpracovávat mléko.Studie na západě prokázali,že po vyřazení mléčných výrobku u kontrolní skupiny 4letých dětí trpících hyperaktivitou vedlo k snížení až vymizení hyperaktivity u dětí.To je ale taky otázka zdravé stravy,Nejsem proti jogurtům,ale tak dva tři za týden.Mléko,které je upravené aby se nekazilo odvápňuje a přesto nám ho doporučují.Že je mléko na předním místě jako potenciální zdroj rakoviny,že nás zahleňuje a tak dále a tak dále..Šaman
Vyplatí se zaměřit na to jak naučíme dítě se stravovat.Rychlé občerstvení a nebo domácí strava.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lylka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 31.3. 2005
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07, 2007 8:16 am    Předmět: Citovat

[quote="saman"]Od dvou až tří let už neumíme ve střevech zpracovávat mléko.Studie na západě prokázali,že po vyřazení mléčných výrobku u kontrolní skupiny 4letých dětí trpících hyperaktivitou vedlo k snížení až vymizení hyperaktivity u dětí.To je ale taky otázka zdravé stravy,Nejsem proti jogurtům,ale tak dva tři za týden.Mléko,které je upravené aby se nekazilo odvápňuje a přesto nám ho doporučují.Že je mléko na předním místě jako potenciální zdroj rakoviny,že nás zahleňuje a tak dále a tak dále..quote]

Ahoj Samane, tohle jsem tedy nevedela.. zajimalo by mne, jestli je to i kdyz kojim... ja tedy jogurty "miluji" a snim i 2 za den, mleko taky piji, ale mene.. Muze byt pak dite taky hyperaktivni jiz ve 3,5 mesicich? Energie ma za 2, to jo..

Lylka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07, 2007 10:46 am    Předmět: Citovat

Lylko, klidně jogurty jez, jsou zdravé, tedy pokud člověk nemá podobné zdravotní problémy, jako šaman. Tp je jiná situace.
Dobře trávíme hlavně tučné, smetanové jogurty. Ty netučné jsou nejhůře stravitelné.
Když kojíš, mléčné výrobky potřebuješ. Kdyby to mělo být naopak, Tvé tělo by je odmítalo. Můžeš taky zkusit přidat mléčné výrobky z kozího mléka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07, 2007 11:12 am    Předmět: ´´Zdravá strava ´´ Citovat

Zdravá strava, včera jsem o ní přemýšlela nahlas s kamarádem po kruhu srdce. Zavřu oči a co vidím jako opravdu zdravé jídlo? Kešu oříšky? Papriku z Billy 1. třídy? Bramboru z mražených potravin? Z hlediska informací, které jsou okolo mě, zatím ´´zdravě ´´ vnímám králíky a kozí sýry - tato jídla nemám zanešena negativními informacemi o tom, jak jsou zvířátka krmena a ustájena. Také na kozí sýry nejsou zatím alergie atd. Kam mířím - čemu věřím - to se děje. Bio potraviny, které jsem kupovala v Německu - ano , chutnají jinak - jsou trojnásobně dražší, nedají se produkovat ve velkém, neuživí lidstvo - tudíž - buď budeme jíst méně nebo.... Tento koloběh informací mě utvrzuje v následujícím: alergie u dětí jsou napojeny na matku, alergie u dospělých jsou hlavně v mentální vrstvě. Věřím-li, že zdravá jsem po paprice - jsem zdravá po paprice. Ale zdravá strava - hmmmm, to je jiná otázka... Vyvážená strava... Doplňková strava... Vegetariánská strava.
Takže, budu -li jíst plnotučné jogurty , následně má líčka budou do červena, mohu doporučovat plnotučné jogurty. Dokud klient neobdrží alergii, poněvadž on je na jogurty light, dává přednost sojovému mléku a nízkotučným produktům. A jsme u terapie - protože rozhodně jeden jogurt nezpůsobí nic. Ale dva jogurty?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
lilaa
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.9. 2007
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07, 2007 12:38 pm    Předmět: Citovat

O zdravé stravě jsem taky kdysi přemýšlela. JE to light jogurt nacpaný aspartamem nebo müsli zapečené a obalené v cukru? Reklama je mocná a 100x vyslovenému začneme věřit. Kdysi jsem byla přesvědčená, že když sním rohlík s máslem, přiberu nehorázně moc. I když jsem na něj měla velkou chuť, přesvědčení zvítězilo....postupem času jsem zjistila, že co moje tělo chce, o to si řekne. Pokud má chuť na rohlík, dostane ho, pokud má chuť na banán, dostane ho - a nepřibere. Z nějakého důvodu si myslím, že i z toho rohlíku využije něco, co mu momentálně chybí. Nejsem vegetarián, ale maso moc nemusím i týdny, ale pakpřijde období tak 2-3 dnů, kdy mi bylo jedno, jestli jím sekanou nebo kuře.
Co se mléčné stravy týče, mám tu výhodu, že moje tělo ji tráví dobře, proto pro mě nejsou problém jogurty, ale ani třešně s mlékem Laughing Možná je to tím, že jsem krev.sk. B a ti to dobře tráví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07, 2007 12:54 pm    Předmět: Citovat

Lylko - ja bych se jogurtu taky nebal (lepsi jsou ty opravdove z mleka nez ty nizkotucne zahustene kdovi cim). A hlavne jogurt je uz docela premenene mleko a da se vyrobit jen z kvalitni suroviny!

lilaa - jo ty se mas, o co si tve telo rekne to dostane a nepribere ... to ja to mam naopak, telo pribere vzdy Wink . Rika se, ze od urciteho veku co rok to kilo navic. Tedy nejspis budes mlada zinka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund