Fórum - Zobrazit téma - Reiki a prokletí - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reiki a prokletí
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reiki a prokletí
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá prosinec 14, 2007 3:09 am    Předmět: Citovat

Také nedělám klasické RK ve smyslu hellingerovské metody.
Jinak si myslím, že na tom, co jsi napsala něco je.
Podle mých zkušeností si často v souvislosti s tématem, které bude důležitou součástí našeho životního příběhu, nabíráme nevyrovnanost, která v rodině či rodu zůstala v předchozích generacích. Je jistě jedním ze zákonů Vesmíru, že vše, co je nevyrovnané, musí nakonec dospět k harmonii.
To, čemu zde říkáme prokletí je stav vědomí, který je naplněn - nebo dokonce ochromen - strachem. Pocit úzkosti může a často má svoji příčinu v pocitech viny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: pá prosinec 14, 2007 10:09 pm    Předmět: Citovat

Renato,

Tvoji domněnku můžu potvrdit z praxe, jen bych to ještě upřesnil: píšeš, že pokud má postižená osoba "vůči té naštvané osobě někde, byť malilinkatý, pocit viny nebo program, systém přesvědčení, který dovolí tuto negativní emocionální šlehu přijmout, pak se jí to týká a má holt o problémy postaráno".

Mám důvod se domnívat, že to nemusí být jen vůči té konkrétní osobě, ale obecně. A není to zdaleka jen moje zkušenost.

Ještě bych dodal, že v terapiích jsme se již víckrát setkali s tím, že na člověka bylo nějakým způsobem negativně působeno, a když jsem se zeptal na příčinu, tak přišla odpověď, že tak to prostě chodí. Žijeme v dualitě, a když se někdo začne obracet ke Světlu, tak ta druhá strana se ho někdy prostě snaží podusit. Jistě, všechno má svůj smysl a skrytý řád, ale tolik nám k tomu bylo řečeno.

Absolvoval jsem jeden a půl roční výcvik v konstelacích a také je již vedu. Zkušenosti z našich terapií mi zákonitosti fungující v rodinných i jiných systémech potvrzují. Zároveň jsou nám ale ukazovány i vlivy a souvislosti, které z konstelací člověk "nevyčte". Buď proto, že sahají daleko hlouběji do minulosti nebo i do jiných dimenzí, anebo proto, že jsou příliš abstraktní na to, aby mohly být pochopeny, když se v konstelaci projeví.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: so prosinec 15, 2007 12:49 am    Předmět: Citovat

Damao, Mirku, moc děkuju za vaše odpovědi. Jo, není to tak jednoduché, jak by se zdálo, co Wink ? A hlavně jak by se nám to hodilo "do krámu".....
Mirku, píšeš o té dualitě, že když jeden začne moc "svítit", tak o to víc přitáhne můry a taky se víc zdůrazní stín, obrazně řečeno. Hmmm, je to tak, ten pocit že ten stín a můry nejdřív dost obtěžujou pak později přechází na tu stranu, které věnujeme víc energie a pozornosti. Pokud se soutředíme na tu tmu a můry, tak jich máme fůry. TeĎ trochu poškádlím Damaa - když se někdo soustředí na to, že musí každý den čistit přivtělené duše, no tak nedělá nic jiného než "vedoucího zájezdu do Světla".
Wink Laughing Pokud ty můry vezmeš jako fakt, že k tomu patří a soustředíš se na to světlo a jeho udržení, v lepším případě pak zvýšení intenzity, tak ti to ani nepřijde, že kolem poletujou nějký ty potvůrky a že je kolem tma. Víš že to tam je, že to tam patří, víš co od toho můžeš zhruba očekávat a tím to zvadlo.
Myslím, že k tomu je třeba se propracovat, hned to jednomu nedojde. Je unešený z toho, že najednou "ejlhe, světlo!" a o to víc vnímá ty rozdíly.Pak právě dostává hodně pecky.

N jo, je to třeba jako v autě. Když vlezeš poprvé do auta, tak jsi vykulený, dvacítka je rychlost převeliká, každá křižovatka zapeklitý problém a nedej bože když se objeví překážky na cestě, to jsou plné ruce práce. Když si k tomu pak dáš jedny dvoje zprávy na Nově a černou kroniku v novinách, tak se bojíš tak, že si říkáš, že za volant už nevlezeš. Bojíš se a malér přitáhneš. Když to možné nebezpěčí vezmeš jako realitu, počítáš s tím, ale pozornost věnuješ řízení, cestě a pak ostatnímu, tak můžeš mít i báječný pocit z jízdy, aniž bys musel být mimo realitu. Samozřejmě je pak i druhý extrémSmile))))))))))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
BATHORY
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.8. 2007
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: so prosinec 15, 2007 6:58 am    Předmět: Citovat

Ahoj,
Přesně tak! A souhlasím s tím, jak psal Sunnyi, že když se začneš obracet ke Světlu, tak ta druhá strana tě chce nějakým způsobem zlomit. Sama sem to zažila a vysvětlovala sem si to právě tím, že když mě tenhle (nevím jak ho nazvat, prostě měl rohy...) napadl, tak to bylo právě po mém dalším zasvěcení, jako by mu vadilo že sem zase o krůček blíž k té druhé straně...Už sem o tom jednou psala, ale hlavní je že mi nijak zvlášť neublížil a dokázala sem mu uniknout. Je toho hodně kolem nás a někdy se to děje a mi přesto nevíme proč a ani to nemusíme nijak přitahovat. Prostě se to děje...
Mějte se fajn a přeju hezký den Wink B.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: so prosinec 15, 2007 8:57 am    Předmět: Citovat

BATHORY napsal:
Je toho hodně kolem nás a někdy se to děje a mi přesto nevíme proč a ani to nemusíme nijak přitahovat. Prostě se to děje...


Ono toho je hlavně hodně v nás, je to naší nedílnou součástí, všechno.
A ty projekce, které vytváříme, aniž o tom tušíme, máme za něco zcela mimo nás. Confused
Když se to tzv. „zlo“ zrovna nijak nedemonstruje, máme pocit, že jsme „tomu“ unikli.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Nessy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 27.6. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: so prosinec 15, 2007 3:59 pm    Předmět: Citovat

Damao,
trochu nerozumím,ze které strany mělo být pocit viny?od toho,kdo "proklel",nebo od postiženého?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: so prosinec 15, 2007 7:36 pm    Předmět: Citovat

Nessy napsal:
Damao,
trochu nerozumím,ze které strany mělo být pocit viny?od toho,kdo "proklel",nebo od postiženého?

Tož, pravda, nějak si nedovedu představit, že ten, kdo přeje druhému něco špatného, že by při tom pocítil pocit viny.
Pokud budu mít čisté svědomí, tak věřím, že se mě nějaké proklínání ani nedotkne. Jde ovšem také o možnost, že si pocit viny nesu v nevědomí jako geneticky zděděný mentální model (nezasloužím si, aby.... nebo: k tomu, abychom byli spaseni musíme unést utrpení... nebo obvyklejší - a nepochopené - "koho pánbůh miluje, toho křížem navštěvuje...") a s tímto modelem spojený pocit viny vyvěrající z nevědomí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: so prosinec 15, 2007 11:58 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Renato,

odpovím Ti příští týden. Nemám doma internet, píši od přítelkyně. Měli jsme dnes terapii, a potom pokec u slivovice, takže nejsem moc fit na nějakou smysluplnou odpověď. I vzhledem k tomu, kolik už je hodin.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: ne prosinec 16, 2007 12:33 am    Předmět: Citovat

"Ono toho je hlavně hodně v nás, je to naší nedílnou součástí, všechno.
A ty projekce, které vytváříme, aniž o tom tušíme, máme za něco zcela mimo nás. Confused
Když se to tzv. „zlo“ zrovna nijak nedemonstruje, máme pocit, že jsme „tomu“ unikli".

Tooro, proč nemluvíš sama za sebe? Nemyslím si, že zrovna Bathory by byla tak naivní husička, aby to vnímala tak jak jí to podsouváš. Nebo ji tak dobře znáš, že si to můžeš s čistým svědomím dovolit?

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: ne prosinec 16, 2007 10:32 am    Předmět: podrážděnost Citovat

sunnyi napsal:
Tooro, proč nemluvíš sama za sebe? Nemyslím si, že zrovna Bathory by byla tak naivní husička, aby to vnímala tak jak jí to podsouváš. Nebo ji tak dobře znáš, že si to můžeš s čistým svědomím dovolit? Mirek


Ahoj Mirku,
zkus se na to, co jsem napsala třeba podívat znova, méně zaujatě.
Bathory poznamenala, že je toho hodně kolem nás…., já jsem doplnila, že vše je zároveň také obsaženo v nás.
Tohle by se dalo rozvést, pokud by zmizely falešné projekce, jako např. i ta tvoje – o tom, že když někdo s někým ne-úplně souhlasí, dělá z něj tím hlupáka. Confused

Opravdu Mirku není každý nepřítel, kdo má určitou, tobě zrovna „nevonící“ zkušenost.
A zároveň tím nezpochybňuji to, že Bathory to takhle prožila a vnímá.

O trochu hlubší pohled je např. fakt, že člověk hledá zlo především mimo sebe, nikoli uvnitř, pak proti němu bojuje, a tak se rodí veškeré násilí ve světě. Sad

Máš dvě možnosti, buď to brát osobně, pak tě to jistě rozladí, nebo se nad tím zamyslet v poněkud širším kontextu, to je na tobě.

Přeju ti pěkný den Mirku.
toora

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: ne prosinec 16, 2007 7:23 pm    Předmět: Citovat

cit. Damao:
Citace:
Tož, pravda, nějak si nedovedu představit, že ten, kdo přeje druhému něco špatného, že by při tom pocítil pocit viny.


No, já bych tohle tak moc jistě netvrdila. Mnohdy se necháme unést momentálními negativními emocemi, hlavně pokud tíhneme štosovat v sobě mlčky pocity křivdy a nepochopení, až přijde ta poseldní kapka a BUM, pak to bouchne a v ten moment někteří jedinci vysloví s dost velkým negativním emocionálním nábojem hooodně nehezké věci. Které, když pak vychladnou, začnou setsakramensky mrzet. Jaká je vlastně možnost vzít to zpět se stejně velkou intenzitou energetického náboje Lásky? Možná nastoupí lítost, pocity viny...ALe podle mého - teD´prezentuju svůj pohled na svět - abych negovala tu hrůzu co jsem vypustila, potřebuju minimálně stejný náboj opačný. Ale to už těžko dokážu. Když si vezmeme v potaz to co v hlavách šrotuje po takovém "přání" bližnímu svému, tak pak nastoupí sice pocit viny "Co já to provedl/a!" ale v tu ránu taky začnou červíci podvědomí: "Hele, vždyť on/ona si to zaslouží, vzpomeň jak onehdy on/ona tobě zas to a tamto...." A takhle se to v člověku pere. To je pouze v ten daný moment a bezprostředně po něm. Ale kdo ví, co se ukrývá za programy, otisky v metálním, emocionálním a dalších energetických polích člověka? Pro ty, kteří věří v minulé životy lze podotkout "co si táhnou z minula", pro ty, kteří v ně nevěří, lze poznamenat, že se jedná o negativní emocionální náboje a programy předané dědičně. Takže nikdo není čistý jak lilium.

A taky mne napadla jako příklad pohádka O sedmero krkavcích. Matka tam v návalu vzteku "proklela" svoje syny a v zápěti velmi litovala. Bohužel, vzít zpět se to nedalo, ale snad-možná-díky té lítosti byla dána možnost vysvobození. Neznám pohádku, kde by nebyla ukryta pravda. Je otázkou, co a pro koho bylo to prokletí těžší. Zda pro matku, kdy žsi uvědomila co provedla díky rychlým slovům svým nejbližším osůbkýám, nebo pro syny, když museli poletovat po světě a krákat a nemohli dělat to co by dělali jako lidi, nebo dceera, která je pak složitě vysvobozovala? I to špatné každému přineslo nějaké poznání, tedy pozitivum. Rolling Eyes Very Happy Co je tedy špatně a co dobře? Zachránila to zas a jenom láska. bez nějakého "kdyby".

Nikdo nevíme, co všechno je za tím negativním přáním, co mu předcházelo, víme jen, že to lze rozpustit posíláním Lásky a odpuštění "někam" do momentu, kdy na to bylo zaděláno. A raději víc Lásky a světla než míň. Je úplně jedno, tedy podle mně, jestli to je negativní přání, pocit viny, cokoli, zkrátka to spadá do "stínu". Takže jedině to neutralizovat "světlem" a vysokými vibracemi, aby to šlo tak jak to nejlíp půjde pro dobro všech zúčastněných. Všech. Ne jenom té zdánlivě postižené strany.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: po prosinec 17, 2007 8:15 pm    Předmět: Citovat

Dík tooro,

já to osobně rozhodně neberu. Jen bych chtěl říct, že tak jak jsi to napsala, tak to opravdu vypadalo tak, že máš chuť Bathory poučovat. A teď zas máš potřebu vysvětlovat mně: "Opravdu Mirku není každý nepřítel, kdo má určitou, tobě zrovna „nevonící“ zkušenost". To potom snad ani nemá cenu vysvětlovat, že tak to opravdu neberu. Protože Ty už to předem víš líp, viď?

Jinak s tím, co jsi napsala souhlasím. Taky to tak vidím. Ale není celý náš život projekcí nás samých?

No, nechci to dál rozebírat. Slova jsou někdy málo výstižná i zavádějící. Možná, že si nerozumíme jen proto, že komunikujeme takhle hodně v rychlosti a povrchně. Pak dochází snadno k nepochopení. Já jsem dost netrpělivý psát (taky bys měla vidět můj účet za telefon Shocked ), a třeba se z té netrpělivosti sám nevyjadřuji vždy dost citlivě.

Taky se měj hezky

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: po prosinec 17, 2007 8:37 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Renato,

píši ještě k tomu nedělnímu příspěvku. No, ano, na co se zaměřujeme, to přitahujeme, ale ono by to bylo na hodně dlouhatánské povídání. Snad jen tolik, že člověk ty věci často přitahuje nevědomky a ani o tom neví. A pak je třeba duševně nebo i psychicky v nepohodě nebo i nemocný a vůbec neví proč. A lékaři jen kroutí hlavou.

Nebudu se k tomu víc rozepisovat. Nejspíš s tím máš sama dost zkušeností. Dalo by se na toto téma hodně dlouho a zajímavě vyprávět, ale jak píši výše v odpovědi tooře, jsem líný napsat i SMSku. Však kdyby sis někdy chtěla vyměnit zkušenosti, tak si třeba někdy povyprávíme osobně.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: po prosinec 17, 2007 10:09 pm    Předmět: Citovat

Děkuju Mirku,
za tvoje slova.

K tomu, co píšeš:

sunnyi napsal:
Jinak s tím, co jsi napsala souhlasím. Taky to tak vidím. Ale není celý náš život projekcí nás samých?


To ano.

A pokud ti třeba Mirku připadá, že moje slova někdy znějí příkře…. není to míněno osobně, jen prostě určitý zkušenosti jsou cezený zkrz naskrz tou mojí v určité době „projekcí“ a tak tu taky občas o nějaké napíšu, právě takhle, protože některé ty projekce se časem vykupujou hodně bolestivě a někdy i dost dlouho. Confused

Jak s tím kdo naloží? No to už těžko znát.


Pěkný večer, či dobrou noc ti přeju. Smile
Katka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: po prosinec 17, 2007 10:16 pm    Předmět: Citovat

Taky Ti děkuju Katko. Chci Ti říct, že jsi moc fajn.

Dobrou noc

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.28 sekund