Fórum - Zobrazit téma - Reiki a prokletí - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reiki a prokletí
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reiki a prokletí
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07, 2007 10:10 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Lidi hodně zaměření na duchovno a ezoteriku hledají řešení problémů svého života všude jinde než u sebe, v tom v čem žijí. Za všechno může karma, minulý život, duchové, kde co, ale my nic, my muzikanti.


Přesně tak, šupky dupky, a máme tu pak takovou instantní vinu, stačí jen zalít horkou vodou a zamíchat. Very Happy

Ono je celkem jedno odkud se to všechno vleče, jestli Damao našel svoji parketu v rodových zašmodrchancích, nebo je to tzv. zákon kauzality, který působí podobně, v čase. Tahle otázka mi nepřipadá zásadní, protože jsme tam, kde právě jsme a vše stejně můžeme vnímat, pochopit, či řešit, jen v tomto okamžiku. Pokud se to daří, je tím právě teď proměněna minulost a zároveň také tvořena budoucnost.

Bohužel koncept Karmy je různě zneužíván a tendenčně vykládán, tedy tak, jak se nám to právě hodí do krámu, navíc stejně ho v plné hloubce
pochopit nelze. Lidová umělecká tvořivost potom z toho dělá něco jako v tom vtipu, který končí: „Máš akvárko? Tak jsi buzerant!“ Různé účelové výklady jsou zcela kontraproduktivní. Většinou tedy i debaty na téma "karma" vytváří jen různé nedorozumění a fanatické výklady těch, co si všechno rádi zařazují do nějakých škatulek, jen aby s nimi nemuseli pohnout. Sad

Pokud bych měla nějaký problém, bylo by mi celkem jedno, jaký koncept chová v hlavě Damao a jaký Sunnyi. Zajímaly by mne hlavně jejich konkrétní výsledky.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07, 2007 12:24 pm    Předmět: Citovat

Tak se to nejak obratilo nekam uplne jinam ...

Ja mel pocit, ze Damaovi vadi to, kdyz nejaky "energeticky pracovnik" pracuje tak, ze zjisti, ze mam na aure pricucnuteho nejakeho "upira" a ze jen on ho umi odstranit. Tim si vytvariv "pacientovi" zavisleho clovicka!

"energeticky pracovnik" - chtel jsem napsat lecitel, ale muze to byt i nejaky saman nebo kdokoliv, co to dela. Proto tam jsou ty uvozovky.

"upir na aure" - muze to byt nejaky ten inkarnat, duch, proste zase cokoliv, co ten pacient nevidi, ale ma to zprostredkovane pres toho "energetickeho pracovnika".

"pacient" - je v uvozovkach proto, ze je take mozne, ze mu vlastne nic neni.

Ono se to nakonec zvrhlo na to, zda Damao veri na karmu ... a to jsem z pocatku nechapal nobot se o tom (podle mne) v prispevcich nepsalo, ale vy jste s tim uz meli nejake povidani a tak uz jste to brali automaticky.

(Mozna je to ted trochu jasnejsi.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
buddha
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.11. 2007
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07, 2007 4:47 pm    Předmět: re Citovat

Ahoj všem.
Jak tak koukám,debata se opět stočila někam,kam asi nikdo nechtěl.
Damao ,nikdo tady netvrdil a ani jsem to nenapsal,že zákon Karmy je nějaká odplata.Takže neotáčejme fakta.Ty jsi nejprve celou karmu zamítl a hned na to si zareagoval:ty si vážně myslíš, že karma je ně+jaká odplata? Karma - ta se dá vyjádřit jednoznačně pravdou: Jak zaseješ, tak sklidíš."
"Nic víc, nic míň.Není v tom žádný trest."
Takže podle toho co píšeš,pokud si své příspěvky znovu přečteš,dojdeš k závěru,že si trošku protiřečíš.Karma je to co si napsal:jak zaseju-tak sklidím-příčina-důsledek.Karma není žádný trest.Asi jsi reagoval dost unáhleně a proto si napsal to,co si napsal.Sunnyi,jsi toho všiml okamžitě.
Jestli věříš na reinkarnaci nebo né,myslím je vedlejší,ale pokud o ni píšeš a tedy i ji vnímáš a reaguješ,soudím že se o ni ve svém životě trochu opíráš.Určitě nejsi lhostejný ke svým myšlenkám a ke svým činům.
Co se týče stavu po smrti,je to opravdu na dlouho.V mezistavu mezi fyzickou smrtí a znovuzrozením opravdu z jednotou nesplyneme.Nacházíme se sice ve stavu, kde nejsme odděleny od od univerza a máme přístup ke všem dokonalým informacím,ale to jen a jen z důvodu ,abychom posoudily svůj vývoj a své dosažené pochopení a mohly pokračovat a plánovat na další život to co je třeba ještě zmáknout,tedy pochopit.A věř nebo ne,těch situací jsou stovky.Čas a počet životů není vůbec rozhodující.Důležitý je výsledek a i to,kdybychom pochopily dokonale jednu jedinou věc.Vím ,máš na to jiný názor a já ti ho neberu ani nevyvracím.Je to jen mé pochopení a nic víc.O splynutí z univerzem,nebo chcete-li z Jednotou,se dá hovořit pokud dosáhneme všech pochopení k tomu potřebných,tedy dosáhneme osvícení.Co se týče prožitků z meditace,to je věc o které se dá diskutovat.Pokud nejsi v meditaci a v chápání všech jevů opravdu daleko,nejsi schopen zjistit,jestli jsou tedy ty minulé životy nebo ne.Na to musí být člověk opravdu odpoután od lpění,nenávisti atd,a potom teprve zboří zeď nevědomosti.Nechci a ani nebudu posuzovat kdo a kde se nachází.To my nepřísluší a ani nikdo neví ,kde a jak daleko nebo vysoko kdo je.Šamanka píše,že:
Kouknout co dělám TEĎ a V TOMTO ŽIVOTĚ ŠPATNĚ, kde selhávám, které situace se mi vrací dokola a konečně se na ně podívat bez růžových brýlek, nehledat zodpovědnost a vinu nikde jinde než u sebe."
To je vlastně totéž.A Šamanko věř,že nikdo tu na karmu nic nesvaluje,to by bylo stejné jako když přijdeš k "výtečnému" lékaři z nějakým problémem a on vše svede na páteř.To je jednoduché.
Bohužel naše staré nepochopené ať z dřívejška nebo i teď se nám bude stále a stále vracet,dokud nám to prostě nedocvakne.
Tak tolik jen k tvému příspěvku.Měj se fajn a věř,že všichni máme hodně práce před sebou.
Ať se vám daří.
roman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07, 2007 5:06 pm    Předmět: x Citovat

Navážu: věř buddho, že je spousta lidí, kteří to tak dělají.

A ještě poznámka k tvému radikálnímu tvrzení jak to je po smrti. Je zajímavé, kolik lidí ví tutově co nás čeká, verze se liší, ale všechno je jen víra, nikdo se ještě nevrátil z míst za hranicí...Myšleno, že by si tam odskočil ze života.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
buddha
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.11. 2007
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07, 2007 5:54 pm    Předmět: r Citovat

Ahoj Šamanko.
možná máš pravdu,možná ne.To nebudu soudit.
Nejde z mé strany o radikální tvrzení,to v žádném případě,neboj.Je to moje pochopení a to jen z mé zkušenosti.Nejsem ten típek,co někde něco vyčte a bezmezně tomu věří a z vychytralosti ku prospěchu svému takto dále šíří.
Chtěl bych ti také zdělit ,že toto z mé strany není žádná víra.Věřit člověk může mnoha věcem,ale vlastní zkušenost a z toho následné pochopení nebo chápání,je něco jiného.Těžko někomu něco vysvětluj,pokud nemá stejnou a nebo podobnou zkušenost.každý z nás vidí jednu a tutéž věc jinak.Proč tomu tak je?Je to v pohledu našeho chápání a v našich očekáváních,touhách,předsudcích a v naší jednostrannosti,která pramení z našeho ega.Není lehké,pochopit funkci a princip ega a začít sním spolupracovat.Je to náš největší nepřítel a i největší pomocník a to v tom,že nám vždy ukáže velice tvrdě,co ještě nechápeme.Co se týče odskočení ze života,vem to tak že mysl....Ale to sem tu na rw už psal a myšlenky a vědomí,jsou nejsilnější zbraní.Nejsou omezeny časem ani prostorem atd.
Měj se krásně a zas někdy
roman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: so prosinec 08, 2007 11:30 am    Předmět: x Citovat

Podle mě je jediná zkušenost co bude po tom je umřít.
Zatím jsem neslyšela o někom, kdo překročil ten pomyslný "tunel" a mohl se vrátit. Zkušenosti z regresí a meditací jsou dost relativní. Různé směry také "ví" přesně jak to bude, jenže...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: so prosinec 08, 2007 9:11 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Něco vím a cítím ale nejde to napsat.Vím že bůh nemůže soudit,není soudce,protože chápe,pochopil proč to děláme.Když chápu,tak tam zbyla jen láska a ne odsouzení.Tak se dá pochopit karma a trest.Je to jen pochopení a pak nemůžu hodnotit.Není to víra,já to vím.Není to věřím ale znám pravdu.Já nevěřím v Boha,prostě je.Já nevěřím v posmrtný život,prostě je.Když si na něco sáhnete,tak víte,že to držíte v ruce.Vy nevěříte,že to držíte,vy už to doopravdy držíte.Jestli je ale pravda,že to co držíte je to co si myslíte že je je věc druhá,ale neberte mi moji hračku.Je to moje poznání a já vám ho nenutím jen mi přijde divný pro to co jiný vidí jinak se napadáme a citujeme co řekl.Jsem zmatený nemůžu reagovat jsem nějal prázdný.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: ne prosinec 09, 2007 8:23 pm    Předmět: Citovat

Setkala jsem se s lidmi, kteří se dostali "na druhý břeh". Ale bylo jim řečeno, že jejich čas ještě nenadešel. Jeden z těch lidí měl volbu, zůstat nebo se vrátit. Vždy bylo velkým tahem zpět povědomí :"mám děti a ty mne potřebují, jsou ještě příliš malé aby zůstaly bez mámy".
Zůstal jen velký smuteka stesk po tom krásném klidu a míru. Žádná lítost ohledně rozhodnutí návratu zpět sem a tady mezi živé. Ale také zároveŇ velký stesk, vědomí že tam jsem doma. Tyto zkušenosti osoby vyprávěly - jedna asi po roce, druhá po dvou po tom co se jim to stalo, obě , ač se neznaly, seshodly na tom, že to co viděly a zažily se nedá popsat, že to je v úrovni pocitů a že víc jak půlroku se vyhrabávaly z velkého stesku.
Moje zlušenost to nebyla, nemusím tomu věřit. Ale literární prameny, knihy mrtvých, zkušenosti lidí mluví o tomhle fenoménu. Nemám jediný důvod jej zpochybňovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: ne prosinec 09, 2007 10:03 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Renato taky mne napadlo,že člověk musí mít víru,pro něco žít.Zažil jsem si krizi,kdy jsem začal chápat,že ta cesta nahoru zpět nemusí být tak sandná a krátká,že i tam jsou jen další schůdky a až nahoře jsme doma.V tu chvíli jsem ztratil ...proč má to smysl.Má.Tam nahoře zažiješ pocit blaženosti.To není štěstí,to není radost,je to stav kdy chápeš,vnímáš pocity jiných a raduješ se současně miluješ..Já jen vnímám pocity předků se kterými rozmlouvám.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po prosinec 10, 2007 7:29 am    Předmět: x Citovat

Renato, sorry já nezpochybňovala téma klinické smrti a pocitů s ní spojených. Myslela jsem ještě něco dál.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po prosinec 10, 2007 8:30 am    Předmět: Citovat

Myslím, že nemá cenu se navzájem přesvědčovat o tom, o čem nepochybujeme, i když to nelze dokázat. Že i po smrti prochází naše vědomí dalšími procesy, je myslím těžko zpochybnitelné.
Připomínám, že iskuze se původně týkala terapeutické etiky, ne o tom, co se děje po smrti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: po prosinec 10, 2007 10:19 am    Předmět: Citovat

Vyjádřil bych se k příspěvkům šamanky i dalších, ale Damao požádal o uzavření debaty a já jsem na to přistoupil. Moje vyjádření by tuto dohodu porušilo.

Řeknu tedy jen, že ač oba máme bohaté zkušenosti i prožitky, včetně meditačních, naše vnímání světa se zdá být diametrálně odlišné a prakticky na ničem se neshodneme. Já bych nikdy nešel na terapii k Damaovi, kdybych si mohl vybrat, a Damao by nikdy nešel na terapii ke mně (ani kdyby si vybrat nemohl Very Happy ).

Přesto máme jednu věc společnou:
Mám spoustu vyléčených klientů, kteří ke mně následně posílají své příbuzné, včetně dětí, přátele a známé. A Damao, věřím, je na tom podobně. Život je rozmanitý a každý má možnost si v něm najít, co je v dané chvíli pro něj to nejlepší.

Život je veliký, daleko přesahující hranice našeho rozumu. Někteří vědci tvrdí, že každou vteřinu jsou naše smysly bombardovány 400 miliardami bitů informací. Z toho my jsme schopni vědomě vnímat pouhých 2000 z nich.

Někdo vnímá víc, někdo míň. Na Zemi žili a žijí lidé, kteří pronikli daleko hlouběji do tajů života a smrti než pravděpodobně kdokoli z nás tady. A ani oni se ve všem neshodnou. Jak potom se máme shodnout my?

Podle mne je třeba pokory před velikostí Stvoření a nebýt dogmatický. Umět si navzájem naslouchat, snažit se pochopit stanovisko toho druhého, nesoudit, pokud jsem nepochopil.

Nechci se tu již dále vyjadřovat k věcem a jevům, jejichž existenci a platnost nemohu prokázat. K čemu to vede, jsme tu všichni viděli. Jsou věci, které jsou nepředatelné. Pěkně to napsal Kahlíl Džibrán v Prorokovi, že nikdo nám nemůže předat svoje chápání Boha a svoje chápání vesmíru. Učitel, pokud je opravdu moudrý, nás může jen dovést k prahu našeho vlastního poznání.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Nessy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 27.6. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: út prosinec 11, 2007 7:23 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Lilaa,
koukám,trochu se toto téma zvrtlo Shocked
No k prokletím,jen taková zajímavost kdy reiki možná pomohlo nepřímo,možná hodně velkou oklikou Wink -kamarádka ležela už několik dní střídavě na neurologii a intenzivce s hroznýma horečkama,lítalo to nahoru dolů,hrozné vyčerpávající zimnice kdy nemohla nic ani pít.Všechny testy čisté,doktoři byli v koncích.Byla jsem za ní a tenkrát ještě s R1 jsem tak akorát dokázala držet v klidu ty zimnice,jen po dobu co jsem u ní několik hodin seděla.Během toho jsem vymýšlela,jak bych se doptala kyvadla,ještě jsem neměla obsáhlé tabulky,které jsem si pak rychle pořizovala.
Večer mi kamarádka volá že se přihodilo něco úžasnýho-najednou se ocitla v astrálu,kde se setkala se svýma zesnulýma předkama(dokonce i se zvířaty,která ji během života provázela a pak uhynula) a prabaička ji oslovila a prozradila kde je příčina.Jednalo se o kletbu,která horečkami vyvrcholila,předcházely těžké migreny po celý její život,které neměly žádnou zjistitelnou příčinu.
Zajímavé je,že to vyvrcholilo zrovna v době,kdy jsem já začala s reiki a jí to vyprávěla a nápověda přišla přesně a cíleně na mou otázku pár okamžiků po mém odchodu z nemocnice.Tedy myslím v ten čas,kdy byla naděje,že to někdo zkusí napravit.
Samotnou kletbu jsem už řešila kyvadlem,plus muselo přijít také nějaké to odpoštění z její strany...stav se rychle lepšil,od té doby žádná migrena.

Pro Damao
S prababičkou se nikdy živa nesetkala,o kletbě neměla ani tucha,vylučuji tedy sugesci,ke zlepšení stavu došlo taky bez toho aby se dozvěděla,že jsem pracovala na zrušení kletby,to jsem jí řekla až po tom co mi druhý den řekla,že je jí lépe.
-kletba byla uvalena na linii syna a jeho potomků,kterého v tu chvíli prababička nosila v břiše,ten tedy mohl nosit její informaci v podvědomí,ale vědomě o ní taky netušil a tedy ani neprozradil dál.
Asi by se mohla zabývat kamarádka sebou horem dolem,pokud by jsme nešly po kletbě,zlepšení by nenastalo,jelikož by se to nedotklo příčiny.
No a výsledek je taky reiki Wink aby se celkově dala do kupy,už má R1. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt prosinec 13, 2007 9:38 am    Předmět: Citovat

Ness, bylo to opravdu prokletím? Nebo pocitem viny?
Osvobození se od pocitů viny zděděných v rodových větvích je nejčastějším tématem v terapiích rodinných vztahů.
V tomto smyslu je pocit viny oním prokletím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: čt prosinec 13, 2007 10:53 am    Předmět: Citovat

Damao, mám k tomu domněnku - terapie pomocí RK nedělám, ale když vezmu v potaz fungování duch.zákonů, pokud někdo vysloví prokletí, tj. vytvoří dost silný negativní emocionální náboj vyslaný vůči nějaké osobě a ta má někde vůči té naštvané osobě někde , byť malilinkatý, pocit viny nebo program, systém přesvědčení, který dovolí tuto negativní emocionální šlehu přijmout, pak se jí to týká a má holt o problémy postaráno. Teoreticky vzato, pokud adresát nebude mít žádné šrámy na auře, podvědomé bloky, systémy přesvědčení, no prostě všechno špígl nýgl, pak nemá důvod zásilku přijímat (pokud se na nějaké úrovni nerozhodně že to prubne jako lekci)a taky nemá problémy. Takové lidi tedy neznám, proto píšu - teoreticky vzato. Takže všechno souvisí se vším a dost velkou úlohu taky bude hrát síla takové "negativní zásliky".Takže proč by zde nemohlo prokletí být? Nemyslím, že je nutně nutné všechno kategorizovat - tedy mám na mysli je - není to prokletí, je důležité, že se poznalo odkud vítr vane a řešilo se to jediným možným způsobem. Ze svého pohledu to tedy vnímám že obě strany mají pravdu. ŠKoda, že to neřešíme rozhovorem, protože tyhle příspěvky pak mohou vyvolávat dojem, že se tu zas budeme handrkovat. Zkrátka, jen mě tohle napadlo, když jsem si četla příspěvky od Ness a Damaa. Určitě to nevidím jako podstatné, no, prostě jsem si chtěla k tomu tohle napsat Wink Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 4 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund