Fórum - Zobrazit téma - Reiki a prokletí - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reiki a prokletí
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reiki a prokletí
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BATHORY
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.8. 2007
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: čt prosinec 06, 2007 1:46 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Renato, přemýšlela sem jak sem napsat můj přízpěvek, aby to vyznělo tak jak to myslím a už je to zbytečné Very Happy Jako by si mi brala slova z úst. Moc pěkně si to napsala a plně s tebou souhlasím, i s tím že poslední Damaovi příspěvky mi taky zněli poněkud arogantně a sobecky, jakoby tam nebyla cítit ta láska v srdci a hlavně v myšlenkách, spíš mi to znělo trochu egoisticky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: čt prosinec 06, 2007 3:14 pm    Předmět: Citovat

Dík Renato.

Damao,

snad moji reakci pochopíš, když si vzpomeneš, že na toto téma se spolu nebavíme poprvé a na svoji reakci, když jsem se Ti, s otevřeným srdcem, poprvé pokoušel vysvětlit svoji metodu práce. Vůbec jsi mne nenechal domluvit, ale vzpomínám si, že již po několika málo větách jsi mi skočil do řeči a řekl přesně totéž, co teď nedávno v tomto fóru: "To je trestuhodné." A na další rychlé soudy, které jsi během našeho krátkého setkání pronášel (o brněnském léčiteli, jehož neznáš...).

Mám také spoustu životních zkušeností i nabytých vědomostí, většinu z nich ověřených sám na sobě i dlouhé praxe. Je tedy přirozené, že se ozvu, když to všechno začne někdo napadat, aniž by znal lépe mne nebo způsob, jakým pracuji. A spolu se mnou i mnohé další lidi, kteří pracují podobným způsobem.

Chci Ti říct, že si tě vážím. Vím, že to myslíš dobře. Neškodilo by však více tolerance a naučit se více naslouchat. A porozumět, dříve než začneš soudit.

S Láskou Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: čt prosinec 06, 2007 3:24 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem si znova precetl prispevek od Damaa a nepride mi, ze by neco ci nekoho soudil Exclamation

Ma na to svuj nazor a ten je jiny Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: čt prosinec 06, 2007 4:50 pm    Předmět: Citovat

Míšo, gratuluju, držím palce. Třeba se místo toho, že ti je blbě zaměř, že ti zůstaly ušetřené korunky, za které můžeš pozvat toho svého přítele na kafčo nebo čaj, udělat si radost nějakou prkotinou. Nebo si koupit závoj a vždycky když dostaneš chuť se balit do závoje kouře, tak si ho dáš na hlavu a můžeš tančit kde to půjde nejlíp Wink Blbnout se dá různě, když to člověk vezme z té lepší stránky Wink KOnečně-když se snaží člověk ukecat sám sebe včetně svého těla, že potřebuje alkohol, cigára , čokoládu, kafe, atd, tak proč by nemohl tělo ukecat i k tomu, že to už nepotřebuje. Sice s větší námahou, ale proč by to sakra nešlo?
Very Happy Very Happy Very Happy Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt prosinec 06, 2007 7:26 pm    Předmět: Citovat

Vážení a milí Renato a Sunyi,
nechci to už rozpitvávat. Jen za sebe potřebuji zrekapitulovat, že jsem reagoval na Renatina slova, že pomocí SRT čistí minulé životy a když je dovoleno tak i prokletí. Neposuzoval jsem SRT, jak mi neustále podsouváte, nevím proč. Vyjádřil jsem se k tomu, že v této věci mám jiné skutečnosti, které mi dovolují si myslet, že to, co se tvrdí (co napsala Renata), mi připadá ujeté. Když v metodě někdo tvrdí, že něco z minulého života může způsobit utrpení v tomto životě, je to podle mne ujeté. Ať to tvrdí jakákoliv metoda.
Sami jste přiznali, že to takhle SRT dělá, byť jen okrajově - jak píše Sunyi. Vím to z doslechu. Metodami čistícími minulé životy, zahánějící přivtělené duše a démony se opravdu nezabývám.
Pokud dělám terapie, snažím se provázet klienty k pochopení jejich životního úkolu.
SRT jako ucelenou metodu neposuzuji, protože nemám informace. Určitě je to něco ohromného, když se na můj příspěvek objevilo takové množství reakcí, jako jsou vaše. Měl jsem jednu chvíli pocit, že jsem píchl do vosího hnízda. Řílám si jen, že "dobré zboží se chválí samo".
Prosím za sebe, abychom to uzavřeli, protože mluvíme jinou řečí a o něčem jiném. Těžko se můžeme shodnout. Tak jako vyčítáš Sunyi mě, že neposlouchám, mohl bych namítnout, že nečteš, co píšu, ale reaguješ na něco, co sis asi odnesl z našeho setkání... kdoví. Nechejme to, jsou to už jen reakce na reakce. Takže mi ještě odpovězte, chcete-li, já už to odevzdávám. Měli bychom si někdy společně sednout a popovídat si o tom. Třeba by to dopadlo jinak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: čt prosinec 06, 2007 7:41 pm    Předmět: Citovat

Pokud to jednou bude mět být, tak to bude. Howgh. Pro mne je to ukončeno. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
buddha
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.11. 2007
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: čt prosinec 06, 2007 8:37 pm    Předmět: re Citovat

Ahoj Damao.
!Když v metodě někdo tvrdí, že něco z minulého života může způsobit utrpení v tomto životě, je to podle mne ujeté. Ať to tvrdí jakákoliv metoda.!
Tvoje slova,Damao.
Opravdu si toto,tento tvůj výrok,myslel vážně?
Jestli ano,popíráš přímo existenci Karmy a jejího působení.Popíráš tím i tedy,zákon -příčina a důsledek.To je od tebe velmi odvážné tvrzení.Víš,z o karmě jako takové se toho hodně napovídalo,napsalo a i dnes se sní hodně lidí ohání.Je to ale trošku jinak,Karma je činnost-"momentální stav".Momentální stav,který se okamžik od okamžiku mění,podle našeho smýšlení a jednání.Naše pozitivní činnosti nám dávají štěstí a naše negativní činnosti zase utrpení.Karma se rozděluje na 3 části a to z důvody jejího působení,to jen krátce.To co jsme v dřívějších životech napáchaly ,ať dobrého či zlého,se odráží,nebo odrazilo,a nebo odrazí v našem životě ať chceme ,nebo ne.Karma,je totiž spravedlivá a to ve všech směrech.To,že si nepamatuje nic z minulých životů,má své opodstatnění.Bylo by snadné,vyvarovat se vlastních chyb,bez správného pochopení,proč je neopakovat a netvořit to zlé.Nemělo by to žádný smysl,my bychom se zastavily ve vývoji a dopřávaly si těžkou stagnaci,která by k ničemu nevedla.
Náš život by tedy pozbýval smyslu.Pochopit Karmu jako celek ,je opravdu složité a musíš se k tomu dopracovat sám a to třeba díky jednoduchým příkladům.Pokud se snažíš mít svou mysl a myšlenky pod kontrolou a alespoň trošku se to to daří,tak si všimneš ,že tyto věci jsou docela jednoduché.Vem si příklad,budeme zatloukat obyčejný hřebík.Uchopíme hřebík a on se nám po prvním lehkém úderu trošku ohne a tak v nás vyvstane například vztek.Náš vztek ,tedy naše myšlenka a tím tedy i naše negativní energie,okamžitě začne působit a to v podobě ,že vzteky uhodíme na hřebík,ale trefíme svůj vlastní palec.Myslím,že takový příklad stačí.Myslíš ,že to není příklad působení Karmy?Je to působení Karmy z okamžitým účinkem.Proto ty rozdělení.Proč například se rodí postižení lidé,nemocní,hluší ,slepí,mentálně i jinak?Neříkám a "nikdy bych netvrdil",že všechny tyto případy jsou zaviněné Karmou a jejími účinky.To by byl nesmysl.Chtěl jsem jen poukázat nato,že i takto banální věc,se může přihodit pod vlivem karmy a jejího působení.Hraje v tom určitě velkou roli mnoho faktorů,ale základní je stále naše mysl,myšlenky a naše činy.Jinak,věř Damao,že naše činy nás na 100% dostihnou,buď nyní v tomto nebo v některém v příštích životů.Jinak ,co se týče různých metod,každá metoda,ať ta nebo ta,má něco do sebe.Hádat,která metoda je lepší než jiná,je debata o ničem.Ono totiž,zdá se ,že každá metoda v daný okamžik,je ta pravá,protože prostě tím asi musíme projít."Všichni kdo se zabývají léčením,by měli uznat ,že vlastně neléčí,ale pomáhají různými metodami a prostředky k nastartování samo léčících procesů.Buď se jim to povede a nebo ne.To už z větší části záleží na pacientovy.Ono,není pacient jako pacient.Jinak ještě ke karmě a k názoru,že je možno očistit něčí karmu z nějakou metodou.Zde jen dodám:"Sám se člověk pošpiní a jen sám se může očistit".Vem to tak ,že je to jen a jen můj názor a mé pochopení,kterým jsem takto chtěl přispět do vaší debaty a proto v tom nehledej nic osobního.
Měj se a někdy...
roman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt prosinec 06, 2007 10:30 pm    Předmět: Citovat

Ano, buddho, to jsem myslel zcela vážně. Ty si vážně myslíš, že karma je ně+jaká odpltata? Karma - ta se dá vyjádřit jednoznačně pravdou: Jak zasiješ, tak sklidíš.
Nic víc, nic míň Není v tom žádný trest.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: čt prosinec 06, 2007 10:36 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Já jsem si zažil,že minulý život ovlivňoval můj současný.
Abych byl ale trochu konkrétní.Můj švagr si zlomol kotník,dali mu tam šrouby a on na ně mněl alergii.Prostě se mu noha otevřela a nechtělo se to zahojit.Pomohla mu jedna léčitelka a nohu mu zahojila.Když šel do nemocnice na kontrolu,tak se primář rozčílil,kde má věci do nemocnice.On řekl,že jde jen na kontrolu.On bezeslova obešel stůl,prohlídl zahojenou nohu a bezeslova se vrátil,vzal sešit a ukázal ho švagrovi se slovi,na zítřek máte plánovanou amputaci pod kolenem,mněli jsme strach aby jste o tu nohu nepřišel.Vrátil se domů a hned šel poděkovat té léčitelce,že mu zachránila nohu.Ona mu řekla,že to věděla,že v minulém životě byl loupeživý rytíř a přišel o tu nohu pod kolenem a ona mu to tam vyčistila( v té minulosti) aby se mu teď ta noha uzdravila.Mohl bych pokračovat i se svými zkušenosti z pacientů ale proč.Přirovnal bych to ke zkušenosti z dětství,která může ovlivnit celý můj život.Jestli,že připustím minulý život,musím připustit,že zkušenosti z tohoto života musí ovlivnovat náš současný život.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: čt prosinec 06, 2007 11:28 pm    Předmět: Citovat

Damao,

dík za odpověď. Pro mě je to taky uzavřené. Pokud to tak má být, tak si o tom můžeme někdy promluvit osobně.

(Ještě k tomu, co následovalo: nevšiml jsem si, že by tu někdo hovořil o karmě ve smyslu nějaké odplaty. Do toho už teď ale nechci jít).

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt prosinec 06, 2007 11:52 pm    Předmět: Citovat

saman napsal:
Vrátil se domů a hned šel poděkovat té léčitelce,že mu zachránila nohu.Ona mu řekla,že to věděla,že v minulém životě byl loupeživý rytíř a přišel o tu nohu pod kolenem a ona mu to tam vyčistila( v té minulosti) aby se mu teď ta noha uzdravila.Mohl bych pokračovat i se svými zkušenosti z pacientů ale proč.Přirovnal bych to ke zkušenosti z dětství,která může ovlivnit celý můj život.Jestli,že připustím minulý život,musím připustit,že zkušenosti z tohoto života musí ovlivnovat náš současný život.Šaman

Tohle je právě to, co vidím jinak. Nevěřím na stěhování duší, které podle mého mínění má se zákonem reinkarnace málo co společného.
Věřím, že odpovídáme pouze za svoje činy - a měli bychom se s jejich důsledky pokud možno vyrovnat do konce svého života a pak za svůj rod. Odtud, z rodu, si nabíráme něco z toho, co nebylo sklizeno těmi, kdo žili před námi. Z tohoto hlediska lze pak mluvit o rodinných vzorech, které si při svém zrození z rodu přebíráme. My bychom se měli usilovat o to, aby sklizeno bylo vše, co jsme zaseli.
Samozřejmě, jakmile po smrti splyneme v Jednotě a vše je Jedním, všechny životy, které kdy byly žity jsou naše vlastní minulé životy.
Tolik ve zkratce a stručnosti.
Předpokládám, že ten příbuzný, co málem přišel o nohu, si přinesl do života určitý vzor - životní postoj, který jej málem o tu nohu připravil. Tu verzi z minulým životem a utrpěným zraněním přinesla až ta léčitelka. Je škoda, že on sám nepřišel na to, jaký je to vzor a proč si jej do zrození přinesl. Když mu to ale zachránilo nohu, tak Pánubohu poručeno.
Prostě tyto věci cítím, učím a využívám v terapiích jinak. Mám za to, že docela úspěšně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07, 2007 12:17 am    Předmět: Citovat

"Samozřejmě, jakmile po smrti splyneme v Jednotě a vše je Jedním, všechny životy, které kdy byly žity jsou naše vlastní minulé životy."

Zajímalo by mne Damao, z čeho usuzuješ, že po smrti splyneme v Jednotě. Duše neosvíceného člověka zůstává podle mne v astrálním světě (úroveň třetí čakry), který je stále ještě v doméně nižšího vědomí, ega. Odtud se potom vrací do této pozemské dimenze učit se další lekce. Odpovídá to učení kabaly, hovoří o tom i paramahansa Jógananda a další mistři. Můj učitel to též potvrzuje vlastními meditačními prožitky i zkušenostmi s tzv. materializujícími médii.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07, 2007 7:50 am    Předmět: Citovat

Odkud to vím? Ze své meditační praxe, jak jsi to pojmenoval.
Prostě to vím.
Důležité je to, co žijeme teď a tady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07, 2007 7:55 am    Předmět: x Citovat

Sice mi to připadá trochu jako boj Damao versus ostatní, ale pořád mám pocit, že jedna strana mluví o koze, druhá o voze.
Damao vůbec neodsuzoval metodu, nezatracoval regresi, pouze zdůrazňoval
základní myšlenku se kterou čím dál víc souhlasím.
Lidi hodně zaměření na duchovno a ezoteriku hledají řešení problémů svého života všude jinde než u sebe, v tom v čem žijí. Za všechno může karma, minulý život, duchové, kde co, ale my nic, my muzikanti.

Takže ta základní myšlenka je: zastavit se a udělat si pořádek u sebe.
Kouknout co dělám TEĎ a V TOMTO ŽIVOTĚ ŠPATNĚ, kde selhávám, které situace se mi vrací dokola a konečně se na ně podívat bez růžových brýlek, nehledat zodpovědnost a vinu nikde jinde než u sebe. A naučit se chápat, měnit a odpouštět. On to totiž nikdo jiný za nás neudělá!!!!!!
Ona i ta jednou odléčená situace se může vrátit v jiné formě že se nebudeme stačit divit.

šamanka

PS: schválně Renato s tím zrdcadlem - pročpak tě ten Damao tak štve?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07, 2007 10:06 am    Předmět: Citovat

Já vnímám minulé životy asi jinak. Dřív v počátku mé práce s Reiki jsem se jimi hodně zabývala, ale byl to útěk od mého života - přeci jen řešit si minulý život je takové snažší .. člověk jak kdyby řešil něco, co "není" jeho. Pak jsem si to uvědomila a minulé životy úplně opustila. Poslední dobou se k nim zase navracím, protože potřebuju pochopení některých situací.
Vnímám to asi takto - regrese a ostatní techniky návratu do minulých životů JE i NENÍ důkazem, že reinkarnace existuje. Nevnímám to tak, že tak jako žijeme teď tento život, tak jsme někdy žili i druhé životy. Ale pokud potřebujeme pro pochopení vzorce nějaké situace (která se nepochopená stále opakuje a stává se z ní karma), Universum nám tam může hodit třeba nějaký minulý život, který třeba v regresi člověk cítí tak, jak kdyby ho opravdu prožil. Možná to zní jako protiřečení si. Ale vnímám, že v universu vše existuje v jeden okamžik. Minulost, přítomnost a budoucnost se dějou nyní. To jen my vnímáme časovou osu, rozlišujeme věci, které se staly, které se dějí a které teprv nastanou. Proto defacto všechny minulé a budoucí životy prožíváme teď.
Na tuhle myšlenku mě přivedla zkušenost s několika mými minulými životy, kdy jsem hledala řešení jedné mé stávající situace a zjistila jsem, že asi v 7 životech jsem to řešila pokaždé úplně stejně blbě. V každém takovém životě jsem byla v jiné situaci, měla jiné prostředí, jiné tělo a jinou mysl. Přesto že by stejné výsledky?
Myslím si, že každý máme nějakou pocitovou vnitřní intuitivní představu, jak by měly některé věci/vztahy fungovat, kam každý chceme jít a kam směřujeme. A na cestě se ocitáme v různých situacích a stavech, pro jejich pochopení můžou fungovat třeba minulé životy, kdy co situace, to jeden život. Pro pohled z jiné strany je to určitě moc fajn.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 3 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.24 sekund