Fórum - Zobrazit téma - jaký máte názor na existenci duchů (ochranné kameny) - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - jaký máte názor na existenci duchů (ochranné kameny)
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

jaký máte názor na existenci duchů (ochranné kameny)
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: st prosinec 05, 2007 2:15 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Saturnský princip má svůj význam na všech úrovních, nejen v první čakře. Například v úrovni Višuddhy obsidián pomáhá prosazovat se v komunikaci a neztrácet se ve vztazích. Tak bychom mohli probrat jednu čakru za druhou.

Tak mi prosím tě krátce řekni, jak obsidián působí v jednotlivých čakrách.

Taky měn teď napadlo, že mezi barvy Saturna také patří kromě černé, také hnědá, zelená a modrá barva. Tzn. že saturnský princip udávají i další kameny těchto barev?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
brahman
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 27.8. 2007
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: čt prosinec 06, 2007 7:09 am    Předmět: Knihy o kamenech Citovat

Ahoj, začínám se zajímat o léčivé kameny a rád bych si koupil nějakou užitečnou knihu. Zatím jsem jich pár v knihkupectvích prolistoval, ale byly to spíš jen základní popisy kamenů. Doporučil byste mi někdo něco trochu podrobnějšího, abych nedělal chyby v používání anebo očistě. Všem dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt prosinec 06, 2007 7:42 am    Předmět: Citovat

Wendys napsal:

Tak mi prosím tě krátce řekni, jak obsidián působí v jednotlivých čakrách.

Taky měn teď napadlo, že mezi barvy Saturna také patří kromě černé, také hnědá, zelená a modrá barva. Tzn. že saturnský princip udávají i další kameny těchto barev?

Very Happy Krátce popsat, jak kameny v čakrách působí? Dělám na to víkendový seminář. To, co jsem sem napsal, byly jen příklady.
Nemá smysl vytrhovat ze souvislostí. Je potřebné začít tím, jaká témata se čaker týkají na fyzické, emoční, mentální i kéterické (karmické) úrovni. O kamenech se dá najít hodně informací například na www.jeskynka.net je pro přihlášené docela počtení o tom, jak kameny působí.
Vycházím ze zkušeností i těchto informací a porovnávám vlastnosti ověřené u kamenů s tím, co vím o jednotlivých čakrách.
Na tomto principu jsem si vytvořil vlastní diagnostickou metodu pomocí kamenů. Je to hodně zajímavé.
Pokud jde o saturnský princip - porozuměl jsem tomu tak, že je to princip, který odděluje jedno bytí od druhého a současně vytváří hranice pro tato bytí, aby se neproměňovala z jedné formy do druhé. Je to téma disciplíny života dané už první čakrou, to znamená nikoliv disciplíny vytvářené ovládacím schematem.
S barvami to souvisí asi tak, že každá zůstává tou, kterou je.
Nevnímám to tak, že k určité čakře patří určitá barva - to je zkreslená představa. Ve skutečnosti energie čaker má všechny barvy duhy a jako převládající můžeme vidět tu, která odpovídá našemu momentálnímu naladění. Samozřejmě, že jednotlivě každou čakru i celý energetický systém člověka můžeme ovlivňovat a to tak, že některá z barev působí aktivizujícím účinkem - například v 1. čakře červená, v srdeční zelená; jiné barvy budou stabilizovat jejich energii - u první čakry černá a u srdeční růžová.
Jsou i barvy tlumící příliš otevřenou čakru - aby nestahovala energii sousedních čaker - napříáklad u Svadhištány modrá (oranžová aktivizuje a hnědá stabilizuje). U šesté čakry - když se nedokážeme odpoutat od nějaké utkvělé myšlenky, nebo máme v hlavě kolotoč, zklidníme energii oranžovými nebo člutými kameny. Jenže - ono to není jen podle barev, ale také podle dalších kvalit kamenů. Proto se to nedá stručně popsat.

Pro brahmana: dobré jsou knihy od Pavla Kreperáta.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
brahman
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 27.8. 2007
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: čt prosinec 06, 2007 10:19 am    Předmět: Knihy Citovat

Dík Damao, už ty knihy prozkoumávám na netu. Trochu jsem očekával, že to budeš ty. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: čt prosinec 06, 2007 11:06 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Prosím,nezapomínejte,že i kameny mají svůj život.Děkujte jim,proste je,aby vám pomáhali a vysvětlete jim,že je to jenom proto,aby jste někomu pomohli,že to neděláte jen tak pro legraci.Nevím,ale je zvláštní jít kolem kamenů a cítit,že né každý je ochoten nám pomoci za to,jak jsme ho urvali a zničili jeho krásný domov,já tu negativitu vnímám a myslím si,že to dá hodně čištění..Šaman.
PS doporučuji všem si přečíst ramboureiki nebo jak se to píše.Tam to krásně vysvětlují,že se ho zeptat a když zrovna nechce ptát se druhýho kamene.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07, 2007 12:06 am    Předmět: Citovat

Šamane, to co píšeš je pěkné, ale někdy mi připadá, že se lidé, kteří žízní, pro samé děkování ani nestačí napít vody. Very Happy Myslím,že postačí pokora v srdci a pocit vděčnosti - nejlépe., když je cítíme v srdci stále.
S kameny je to tak, že když s nimi pracuji s radostí, nemusím je ani nijak speciálně čistit, když s nimi jednám slušně a s úctou a trochou lásky a něhy, cítí se - ty kameny - evidentně docela dobře.
Když si představím, že mě někdo požádá o pomoc, tak mi je milejší, když to řekne jednou a jasně, než když mě neustále prosí, omlouvá se mi a děkuje - pořád dokola.
Lidé spjatí více s přírodou často prosím a děkuji používají jen jako šafránu. Naučit romské děti říkat slůvko prosím je velmi složité, protože jsou zvyklé si prostě říci o to, co potřebují a nechápou proč to dále nějak komplikovat.
Když jednou jeden malý Róm požádal v supermarketu o igelitku, prodavačka na něm výchovně chtěla "kouzelné slovíčko".
Chlapec se zarazil a pak vyhrkl: "Čárymáryfuk, dej mě igelitku!"
My naopak někdy prosíme a prosíme a ne ne se vymáčknout, co vlastně potřebujeme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: ne prosinec 09, 2007 10:38 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Za vše v životě si máme pěkně poprosit,aby jsme si neustále uvědomovali,že to není zadarmo,že to není samozřejmá věc,že něco dostaneme.Nikdy nezapomínejte poděkovat,ze srdce.Šaman děkuje i za to,že mu země dává vzduch aby mohl dýchat,protože ví,že to není samozřejmost,ten vzduch někdo dovolil udělat,někdo dovolil udělat tuto planetu,někdo dovolil udělat velký třesk.NĚKDO DOVOLIL NA POČÁTKU BYL CHAOS A ON TOMU DAL ŘÁD,DAL MI ŽIVOT DĚKUJI MU ZA TO.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Silenec
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 22.9. 2003
Příspěvky: 101

PříspěvekZaslal: po prosinec 10, 2007 8:38 pm    Předmět: Citovat

2 saman: není zač, rádo se stalo Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út leden 22, 2008 10:24 am    Předmět: Citovat

V poslední době jsem s problematikou energie, kterou označujeme jako "duchové" konfrontován podivuhodně často. Připadá mi, že jde o energii, jíž vtiskujeme formu tím, jak o ní soudíme. To znamená, zjevuje se nám náš vlastní scénář toho, co si myslíme, že se zjevuje. Prostě: my sami jsme autory formy, kterou pak vnímáme.
Velmi často mi lidé, kteří se na mě obrací ve věci "duchů" vypráví o dalším fenoménu, který - jak se zdá - je velmi těsně propojen. O UFO a návštěvnících z vesmíru. Proto bych si přál nyní rozšířit stávající debatu o "zjevení duchů" také o téma mimozemšťanů. Zvláště tam, kde na sebe oba fenomény jakoby navazují, např. v čase.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 7:25 am    Předmět: Citovat

Damao, a už ses těch důchů, co řádili ve tvém novém domě, zbavil?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 8:15 am    Předmět: Citovat

Víš, já je teď spíše zkoumám. Tedy přesněji řečeno, pozoruji, jaká je souvislost mezi těmi jevy a tím, jak a co myslím. Protože si myslím, že vím, jaká je původní příčina, čekám také na vhodné období, aby uvolnění této energie proběhlo hladce, aby to bylo skutečné osvobození a ne násilná manipulace. Ale to by bylo na delší vysvětlování.
Přišel jsem na to, že je naprosto prokazatelná souvislost mezi stavem mé mysli, resp stavem mysli dalších obyvatel domu a jevy, které registrujeme (dnes už v mírné podobě). Mezitím - jak už to bývá - na toto téma přichází hodně podnětů z venčí - lidé se na mne obrací o vyčištění bytů atp. Teď se mi do toho přimísila ta otázka "mimozemšťanů". Zatím v tom ale nemám jasno, ani nějakou určitou hypotézu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 11:10 am    Předmět: Citovat

Damao, takže máte doma veselo? Very Happy
Už jsi tedy zjistil, že to je energie (třeba zemřelí), kterou je třeba uvolnit a nebo tam patří a jde jen o to, naučit se s ní žít?
Podle mne, ne každý tzv. "duch" je nutně energie, která tam nepatří a nebo duše, kterou je třeba odvést.
Jsou tací, kteří na místo tvého domu patří stejně jako ty a tvá rodina. Možná mají mnohem delší domovské právo a zlobit začnou, když je máš v úmyslu vystrnadit Laughing

Problém UFO a mimozemšťanů je sice hodně zajímavý, ale myslím si, že na ně shazujeme kdeco. Určitě se projevují úplně jinak, než energie, která je součástí všech "obyvatel" Země. Tím myslím i ty neviditelné, případně občas se zjevující takyobyvatelé, protože i oni mají na Zemi své "doma" Wink

Dáša
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 12:36 pm    Předmět: Citovat

je to opravdu složité, někdy se mi pocitově zdálo - vlastně jsem cítila, že to nevyřčené v rodech pracuje v podobě energie - někdy ve spojitosti s domem, někdy s lidmi. Zahradník sděluje to, co bylo nedořešeno , nepřijato. Ale je to prima, že máš zase nové téma pro objevování a vytváření manuálů.... Jednou si ten manuál přečtu a možná zoponuju... Hezký den. M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 12:47 pm    Předmět: Citovat

mamka napsal:
Damao, takže máte doma veselo? Very Happy
Už jsi tedy zjistil, že to je energie (třeba zemřelí), kterou je třeba uvolnit a nebo tam patří a jde jen o to, naučit se s ní žít?
Podle mne, ne každý tzv. "duch" je nutně energie, která tam nepatří a nebo duše, kterou je třeba odvést.
Jsou tací, kteří na místo tvého domu patří stejně jako ty a tvá rodina. Možná mají mnohem delší domovské právo a zlobit začnou, když je máš v úmyslu vystrnadit Laughing

Dáša

Dášo, oni ve skutečnosti nezlobí, ani nejsou nebezpeční, jen jakoby na sebe upozorňují. Určitě je třeba je doprovodit "domů" - udělám to, až bude vhodný čas. Jde pravděpodobně o energii po zemřelém zahrádkáři, který se nedokáže zatím odpoutat od své zahrádky. Začneme s úpravami zahrady až na jaře, takže "ho" doprovodím "domů" až začneme zahrádku dávat do pořádku - bude se mu líp odcházet. myslím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 1:13 pm    Předmět: Citovat

Tak to jo, zahradníka naprosto chápu Very Happy . Každý máme vůči své zahradě potřebu ještě něco dodělat....když se stane součástí našeho života, těžko se opouští a těžko se nechává bez dozoru. Věřím, že budeš dobrým nástupcem a zahradník v klidu odejde....

Předchozí příspěvek byl spíš "pár slov hozených do placu" na téma : všechno není energie k odvádění.
Co ti mimozemšťánci? Máš nějaké poznatky, se kterými se můžeš svěřit?

Hezký den Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund