Fórum - Zobrazit téma - jaký máte názor na existenci duchů (ochranné kameny) - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - jaký máte názor na existenci duchů (ochranné kameny)
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

jaký máte názor na existenci duchů (ochranné kameny)
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: po prosinec 03, 2007 1:07 pm    Předmět: Citovat

Růžový obsidián neznám. Ani na internetu jsem ho pod tímto názvem nenašla.

Citace:
Pokud jde o "ochranu před duchy" - není čeho se bát, pokud se nesnažíš s jevy spojit - navázat kontakt a tak podobně.


A pokud do té místnosti, kde zrovna rachotěj, vstoupíš, tak s tím přestanou?

Jak provádíš tu metodu "Světelného mostu" - tu neznám. Vím pouze, že se používaj na všechny rohy v místnosti symboly SHK a CKR, ale to je všechno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po prosinec 03, 2007 11:43 pm    Předmět: Citovat

Víš, tzv. duchové jsou jen energie těch, které zastavilo na cestě zpátky domů, do jednoty, jejich ulpění na něčem nebo na někom.
Např. pan Eduard Tomáš občas vyprávěl o svém příteli - rybáři, který stále ještě i po smrti vysedává na svém oblíbeném místě. Setkal jsem se podobnými jevy tam, kde lidé ulpěli na svých rodinách, domech, polnostech, penězích....
Momentálně máme co do činění s něčím, co kdysi pravděpodobně byl nadšený sadař a zahrádkář. Určitou zkušenost mám s tím, že se energie těchto "neodešlých" spojí s domem, sochou, prostě s něčím neživým, co má pevný tvar. Jakmile se začalo bourat zdivo -. začaly se dít v domě zvláštné věci. Nejprve zvuk rázných rozhořčených kroků na schodech a v prázdých místnostech. Pak se začaly otvírat předtím dobře zavřené dveře - nejprve jakoby někdo vtrhl dovnitř - doslova se rozlétly dveře. Pak už jen mírněji a dnes - když se probudíme v noci - prostě jen konstatujeme, že si nás opět někdo přišel v noci prohlédnout.
Pak na půdě. Připravoval jsem tam prostor pro sušení prádla. Když jsem s košem pak chtěl jít znovu na půdu - mezi dveře a trám se vzpříčila nějaká rohožka, která původně ležela pravděpodobně na opačném konci půdy odložená na staré skříni.
Poslední akcí bylo kácení různých předmětů - například role lina letěla přes chodbu na druhou stranu, přestože předtím několk dní v klidu stála v rohu atd.
Rozsvěcení a zhasínání světel - u víceramenných lustrů - rozsvítíte - na chvilku - pak zhasnou některé žárovky. Po nějaké době se lustr opět rozzáří - občas nějaká žárovka zhasne a zase se rozsvítí, někdy zhasne celý lustr. Tohle jsem zažil už kdysi v Brně. Paní bytná tvrdila, že tam má zemřelého manžela. Když jsem ho doprovodil světelným mostem domů, zlobila se, že si nebude mít s kým povídat (komu nadávat).
Jak vím, že teď to je ten sadař? Nastěhovali jsme se pozdě - nestačili jsme očesat v zahradě jablka. Už zmrzla. Ráno často vidím na sloupku plotu vystavené jablko. Jako výzva mi to připadá, Však to postupně dáme dopořádku. A bude zase klid.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
gzam
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 16.5. 2007
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: út prosinec 04, 2007 7:04 am    Předmět: Citovat

Damao a ta metoda světelného mostu...?SmileJá sice momentálně žádné duchy odvádět nepotřebuji,ale tohle nějak neznám.Mám zkušenost ze zasvěcení na 3. stupeň-vloudilo se nám do klubovny před jedním seminářem cosi divného a k odvodu jsme použili reiki,ale podle mých pocitů nejlépe zabíraly mantry,které jsme pak zpívali.Poslední Asatoma sadagamaja byla nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: út prosinec 04, 2007 7:27 am    Předmět: Citovat

Citace:
Nejprve zvuk rázných rozhořčených kroků na schodech a v prázdých místnostech. Pak se začaly otvírat předtím dobře zavřené dveře - nejprve jakoby někdo vtrhl dovnitř - doslova se rozlétly dveře.
Poslední akcí bylo kácení různých předmětů - například role lina letěla přes chodbu na druhou stranu, přestože předtím několk dní v klidu stála v rohu atd.


Tím, že rozrazí dveře nebo na tebe něco shodí, ti přece může ublížit, ne?

Prozradíš nám tu metodu "Světelného mostu"?

Jo, a ten růžový obsidián - ani na internetu jsem ho pod tímto názvem nenašla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: út prosinec 04, 2007 8:39 am    Předmět: Citovat

Wendys, Damao ti jistě rád odpoví sám. Já jen připomínám, že tohle téma se kdysi dost řešilo na starém Reikiwebu. Myslím, že by stálo za to, občas se k němu vracet a pročítat....je tam hodně zajímavého a vlastně všichni začínající s reiki mají stejné nebo hodně podobné dotazy.

Takže dodatečně děkuji Broňkovi, že tuhle pokladničku pro nás uchoval Very Happy

mamka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út prosinec 04, 2007 9:38 am    Předmět: Citovat

Wendys napsal:
Tím, že rozrazí dveře nebo na tebe něco shodí, ti přece může ublížit, ne?

Prozradíš nám tu metodu "Světelného mostu"?

Jo, a ten růžový obsidián - ani na internetu jsem ho pod tímto názvem nenašla.

Nikde jsem, Wendys, netvrdil, že tyto jevy někoho ohrožují. Je to jako počasí. Prostě se projevují. Pokud při nich cítíme strach, je to náš strach a pokud si ublížíme, je to proto, že jsme dovolili, aby nás zachvátila panika.
Pokud jde o Světelný (duhový) most - jednoduše se zklidním, koncentruji mysl pomocí symbolů Reiki. Pak vytvořím představu Světelného mostu duhových barev z mých dlaní někam do nebes. Vyzvu tu osobu, nejlépe, když ji znám jménem, nebo prostě ji jen laskavě oslovím a mentálně sdělím: Běž domů, běž za Světlem.... Je to účinné, někdy se pak ty jevy zopakují, ale stalo se mi to ne víckrát než dvakrát. Většinou i poznám, jestli se to stalo podle zvláštního pocitu "mrazivého pohlazení". Ale to je můj intuitivní vjem.
Růžový obsidián je volně k mání i jako masážní mejdlíčka. Zrovna v neděli jsem měl u Bolka Studzinského ve Stříbrné Skalici v ruce velkou obsidiánovou kouli - bylo to jako dívat se do červánkové oblohy. Myslím, že ji ještě stále má. Takže: www.jeskynka.net
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: út prosinec 04, 2007 9:36 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Děkuji Damao.za tvůj příspěvek a sadaře.Pomodlil jsem se za něj.Je to krásný cítit ho,mněl by být v pokoji.Nebyl tam ale vůbez žádný strach Wendys.Neber to osobně,ale přirovnal bych to k nevědomosti předků.Když něco neznám,tak se bojím,třeba blesku,hromu.A vidíš Wendys i dnes se toho lidé bojí.A je to tak správné a hlavně roztomilé,i ty jsi se svými otázkami a starchy roztomilá.Je ale správné,že se nebojíš ptát a přiznat si ho.Je to sylné uvědomnění si svých pocitů.Jen tak dál.Víš i kdyby mne udeřilo jablko od ducha do hlavy a já mněl bouli,tak se svými životními zkušenosti dám raději přednost bouli od ducha než zrady od kamaráda.Víš jak to myslím,co víc bolí a kde je větší úmysl ublížit.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: st prosinec 05, 2007 8:48 am    Předmět: Citovat

Citace:
Růžový obsidián je volně k mání i jako masážní mejdlíčka. Zrovna v neděli jsem měl u Bolka Studzinského ve Stříbrné Skalici v ruce velkou obsidiánovou kouli - bylo to jako dívat se do červánkové oblohy.


Aha, tak tohle je růžový obsidián.

Zřejmě to bude vzácná těžko dostupná odrůda. Já mám doma pouze sněhovločkový. Ten by měl, pokud má málo bílých fleků, chránit stejně jako ostatní druhy. Údajně uzemňuje - oživuje základní a solární čakru. Ale stejně mám raději ten těžký, hutný hematit - to je můj nejoblíbenější kámen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st prosinec 05, 2007 9:52 am    Předmět: Citovat

Všechny obsidiány jsou úžasné kameny. Ten růžový, soudí se v poslední době, "vyrábí" Číňané asi přetavováním, protože doposud nebylo udáno naleziště - pouze "z Číny". Už jsem viděl i modrý....
Všechny obsidiány vnáší do životního tématu, např. na úrovni jednotlivých čaker, saturnský princip... vědomí Řádu. Ten zajišťuje, že se jedno nemůže samovolně změnit v druhé. Je to hodně významný princip, pokud je porušen, dochází např. v těle k rakovinnému bujení. Buňka přestává plnit svoji funkci a nekooperuje s ostatními buňkami, chce ovládnout orgán, jehož je součástí a později vytváří metastázy - jako by chtěla ovládnout celé tělo.
Saturnský princip má svůj význam na všech úrovních, nejen v první čakře. Například v úrovni Višuddhy obsidián pomáhá prosazovat se v komunikaci a neztrácet se ve vztazích. Tak bychom mohli probrat jednu čakru za druhou. Uzemňující účinky jsou ovšem nejvýraznější.
Hematit podporuje funkce, které v našem těle plní krev. Na úrovni Višuddhy - aby bylo srovnání s tím, co jsem psal o obsidiánu - pomáhá při očistě krve a uvolnění lymfatických uzlin. V Múladháře představuje krev, lůno.... dostatek.
Hematit mají rádi lidé, kteří mají zvýrazněné aspekty Štíra. Nemusí to být jen zrozenci ve Štíru, ale také lidé s převahou osobních planet ve Štíru, či v 8. domě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: st prosinec 05, 2007 10:28 am    Předmět: Citovat

To máš pravdu, já mám ascendent ve štíru (v prvním domě Urana) a v osmém domě Venuši.

Citace:
Všechny obsidiány jsou úžasné kameny. Ten růžový, soudí se v poslední době, "vyrábí" Číňané asi přetavováním, protože doposud nebylo udáno naleziště - pouze "z Číny".


Vždyť já jsem o růžovém obsidiánu dosud neměla ani ponětí.

Obsidián pochází z hlouby země - sopečné sklo, které je při vulkanické činnosti vyvřené na povrch. Stejně tak vyvrhuje na povrch námi potlačovaný humus z našeho nitra.
To se říká o vzniku všech kamenů - působí na nás tak agresívně nebo pozvolna, jak se sami rodily.
Já ten sněhovlokový obsidián můžu mít u sebe jenom krátkou chvíli. Pak ho instinktivně odkládám.
No a pokud do vzniku kamene zasáhne člověk, třeba přepalováním, ozařováním, přebarvováním nebo tím přetavováním, tak ten kámen nemůže být dobrý pro esoterické účely. Podle mě je to znásilnění přírody.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st prosinec 05, 2007 10:49 am    Předmět: Citovat

Wendys napsal:

Obsidián pochází z hlouby země - sopečné sklo, které je při vulkanické činnosti vyvřené na povrch. Stejně tak vyvrhuje na povrch námi potlačovaný humus z našeho nitra.
To se říká o vzniku všech kamenů - působí na nás tak agresívně nebo pozvolna, jak se sami rodily.
Já ten sněhovlokový obsidián můžu mít u sebe jenom krátkou chvíli. Pak ho instinktivně odkládám.
No a pokud do vzniku kamene zasáhne člověk, třeba přepalováním, ozařováním, přebarvováním nebo tím přetavováním, tak ten kámen nemůže být dobrý pro esoterické účely. Podle mě je to znásilnění přírody.

Nemusí to tak být absolutně vždy.
Podívej, je to jako bys říkala, že vybroušený diamant je nevhodný, zatímco surový je, že trumlovaný obsidián je nevhodný, protože je "uměle" opracovaný a je vhodný jen surový. Setkal jsem se již s takovými tvrzeními, ale nesouhlasím, mám jinou zkušenost. Vybírám si kameny intuitivně, podle toho, jak je cítím.
Někdy lze vlastnosti kamene opracováním zlepšit, jakoby "vyčistit", vyzvednout a "naostřit" to, co potřebujeme. Vždycky záleží na tom, kdo kameny upravuje, s jakým záměrem atd. Ten růžový obsidián třeba je třeba úžasný a je úplně jedno, jestli je přetavovaný, nebo ne - měl jsem ale v ruce také pár kousků, které mi nic neříkaly. Většinou byly neopracované, netrumlované.
I to barvení má svůj význam - například u howlitu - někdy mi nesedí u achátu. Když jsou barvy příliš vyzývavé.
Vločkový obsidián odkládáš pravděpodobně ve chvíli, kdy Ti začíná nasbíranou energii "vracet". To obsidiány dělají. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: st prosinec 05, 2007 11:09 am    Předmět: Citovat

Citace:
Vločkový obsidián odkládáš pravděpodobně ve chvíli, kdy Ti začíná nasbíranou energii "vracet". To obsidiány dělají.


To znamená tehdy, když vyzvedne na povrch něco z mého podvědomí?
A tehdy já ho vlastně odložím, abych to mohla zpracovat.

No to máš vlastně pravdu, to by byly i tromlované a broušené kameny nežádoucí - a mně jsou surové kameny nepříjemné - ostré, prudké v působení. Já mám ráda hlavně kameny tromlované a některé tvarované taky - třeba mám malou hematitovou postavičku anděla.
Broušené polodrahokamy ve tvaru koule se mně taky líbí, ale mám z nich pocit, že si tu energii spíše schraňují pro sebe, než aby ji předávali. Jak vnímáš polodrahokamy ve tvaru koule ty?

Teď jsem si vzpomněla na Malachit, ten působí podobně jako obsidián, ne?
Taky má světlé skvrny a pruhy na hluboké tmavé zeleni. (o jeho vzniku nevím).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st prosinec 05, 2007 11:34 am    Předmět: Citovat

Od duchů jsme se dostali ke kamenům... Very Happy Asi by to chtělo nové vlákno.
Kamenné koule pomáhají člověku "sbalit" svoji pozornost do jednoho bodu - tedy v meditaci. Stejně tak pomáhají s emocemi - například pokud jde o lítost - s otázkou "čeho je mi líto?" nebo u smutku - když hledáme příčinu.
Malachit je zvláštní kámen. "Sbírá" emoce - což nám přináší úlevu. Patří sem i pocit bolesti - je to docela dobré "anestetikum" třeba když bolí zuby.
Emoce nevrací, spíš se můžeš setkat s tím, že kámen popraská i že se rozpadne. Malachit je hodně citlivý na sluníčko, není dobré ho vystavovat přímému slunečnímu záření - vybledává. Nejlépe se čistí modlitbou nebo Reiki.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: st prosinec 05, 2007 12:08 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Malachit je zvláštní kámen. "Sbírá" emoce - což nám přináší úlevu. Patří sem i pocit bolesti - je to docela dobré "anestetikum" třeba když bolí zuby.
Emoce nevrací, spíš se můžeš setkat s tím, že kámen popraská i že se rozpadne. Malachit je hodně citlivý na sluníčko, není dobré ho vystavovat přímému slunečnímu záření - vybledává.


A taky rychle ztrácí lesk, a když prý ztratí svůj lesk, přestane léčivě působit. Malachit prý miluje vodu, když se dá přes noc do vody, tak se mu ta barva částečně vrátí.

Citace:
Kamenné koule pomáhají člověku "sbalit" svoji pozornost do jednoho bodu - tedy v meditaci. Stejně tak pomáhají s emocemi - například pokud jde o lítost - s otázkou "čeho je mi líto?" nebo u smutku - když hledáme příčinu.

No asi jo, dávají jakousi ucelenost, jako-by nadhled na věc ze všech stran.

A jak je to s tvarem vejce?

Ještě se říká, že každý kámen je individualista mezi kameny jednoho druhu. Takže (přirovnám to k čechům) to je jako když se řekne: "Co čech, to muzikant" a milovník knedla vepřa zela a milovník píva. Stejně jako se tohle nedá říct o každém čechovi. Tak se nedá všeobecná charakteristika daného druhu kamene aplikovat na každý kámen.

Odvíjí se to prý vztahem mezi tvarem kamene a krystalickou mřížkou kamene.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st prosinec 05, 2007 12:58 pm    Předmět: Citovat

U malachitu bych byl i s vodou opatrný. Nejlepší je Reiki.

Vajíčko nás vrací k počátku a také pomáhá sbírat, koncentrovat, sílu k realizaci záměru.

S individualitou kamenů máš určitě pravdu, přesto jsou ale společné rysy - tak jako lze hovořit u každé národnosti o specifickém kulturním prostředí a specifickém životním stylu. U kamenů, řekl bych, je to stabilnější, než u lidí. Ametysty se nemíchají ani s kalcitem, ani se serafinitem, natož s alabastrem - např. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.24 sekund