Fórum - Zobrazit téma - Albánie - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Albánie
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Albánie
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2007 8:05 am    Předmět: Citovat

Filio:

- mam pocit, ze kdyz s necim prijdes, tak chces debatovat, nebo ne?
- neber prosim pak cokoliv jako utok na tebe. Kdyz jsem se zeptal, k cemu by ti byl ten dar, videt duchy, zajimala mne odpoved a nechtel jsem na tebe nejak utocit.

- kdyby chtel Panbuh potrestat Zidy za to, ze mu zabili syna, mohl to udelat hned a vsechny je treba vyhladit. Asi by necekal 2.000 let na Hitlera. Telo stridaji duse jako kabat a ty atributy, jako je prislusnost k narodu, rase a nabozenstvi nebo treba pohlavi, jsou atributy tela a ne te duse.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2007 9:10 am    Předmět: DEMAGOGIE A ANARCHIE Citovat

Ahoj Filio,
tvrdíš, že obecná pravda neexistuje a sám tu s různými tzv. „všeobecně známými“ rád máváš.
Takže by bylo dobré zamyslet se nad tím než něco napíšeš konkrétně, tedy zamyslet se trochu hlouběji. Confused

Povrchnost totiž vede k nepochopení - jak sama sebe, tak toho druhého. A tahle nedorozumění zase k pocitu, že nás někdo napadá. Sad
Tohle se velmi často projevuje demagogií. Pokud demagog nedojde kýženého výsledku - tj. sebepotvrzení, revoltuje proti okolí, nejlépe proti celé společnosti, představa bezvládí bývá často lákavou představou která je pro něj tím správným řešením.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2007 10:40 am    Předmět: Re: DEMAGOGIE A ANARCHIE Citovat

toora napsal:
Ahoj Filio,
tvrdíš, že obecná pravda neexistuje a sám tu s různými tzv. „všeobecně známými“ rád máváš.
Takže by bylo dobré zamyslet se nad tím než něco napíšeš konkrétně, tedy zamyslet se trochu hlouběji. Confused

Povrchnost totiž vede k nepochopení - jak sama sebe, tak toho druhého. A tahle nedorozumění zase k pocitu, že nás někdo napadá. Sad
Tohle se velmi často projevuje demagogií. Pokud demagog nedojde kýženého výsledku - tj. sebepotvrzení, revoltuje proti okolí, nejlépe proti celé společnosti, představa bezvládí bývá často lákavou představou která je pro něj tím správným řešením.

Smile


Ach jak ty to umíš vystihnout:) Si vedle tebe připadam jak dřevorubec:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
BATHORY
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.8. 2007
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2007 11:35 am    Předmět: Citovat

Filio, copak tobě kkyby bylo třeba 5 let, by si se chtěl opravdu děsit věcí o kterých nemáš ani páru? Víš jaké to může zanechat na takovém malém dítěti následky? A to nemluvím o tom, když třeba nikdo v rodině o takových záležitostech nic neví, tak sou schopni si myslet, že je jejich dítě třeba blázen. Rozhodně si myslím, že je to moc brzy, pokud tak v útlém věku začneš vnímat tyhle věci. Kdyby si viděl co dělá můj syn v noci? A to je mu teprve 5. On o tom naštěstí neví, takže se neděsí, ale chodí děsit mně Very Happy I když kolikrát si říkám, že už mě snad nic nevystraší, tak je vždycky něco. Takže sem poprosila aby můj syn spal klidně, tak jak v jeho věku děti spát mají a až na to bude připraven tak tohle všechno může klidně pokračovat, ale v pravý čas. Nedovedu si představit, jak by se asi bál, kdyby ráno věděl, co v noci dělá. Když si uvědomím co to udělalo se mnou, tak co by to asi udělalo s ním???
Stejně tak, jako když mi někdy řekl, že k němu v noci něco chodí, ale že je to něco hodnýho. To je sice moc hezký, ale rozhodně to není nejlepší, takže i v tomhle případě sem je poprosila, ať ho ještě nechají napokoji, že z toho ještě nemá rozum. A pokud se tomuhle jednou má věnovat, tak rozhodně bude, a nic a nikdo mu v tom nezabrání. Ale teď je ještě brzy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2007 12:07 pm    Předmět: Je to snažší, než se zamyslit.... Citovat

Bathory,
proč tomu, co popisuješ přisuzuješ nadpozemskou příčinu?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
BATHORY
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.8. 2007
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2007 12:49 pm    Předmět: Citovat

Tooro,
Jinak si to vysvětlit neumím, ty jo? Very Happy
Samotnou by mě zajímalo, čím by to teda mohlo být? Asi víš víc, tak poraď Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2007 1:36 pm    Předmět: Re: DEMAGOGIE A ANARCHIE Citovat

zeto napsal:

Ach jak ty (=Tooro) to umíš vystihnout:) Si vedle tebe připadam jak dřevorubec:)


Jsou potrebne talenty vseho druhu Smile - silni drevorubci i presni rezbari.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zip
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2004
Příspěvky: 120

PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2007 1:40 pm    Předmět: Citovat

mamka napsal:
Filio,
nějak mi uniká, proč se tak vzrušuješ...Zip ten dar neodmítl, ale prostě ho už nepotřeboval.......


Filio
Citace:
kdybys ho neměl mít, tak bys ho neměl, ale jelikož si ho měl, tak si ho měl mít. Jak logické! Proč se mě furt ptáte" na co by mi to prosímtě bylo?".


Měl ho, protože ho mít měl. Nepotřeboval ho, tak zmizell. Pokud ho bude někdy potřebovat, zase se objeví..... to jsou zákonitosti, které prostě fungují. Není nutné se za něčím honit mermomocí, vyvolávat duchy, živly,čarovat......největší sílu má stejně to, co přijde zdánlivě samo od sebe a v pravý čas.
Takže...k čemu by byla někomu komunikace s duchy, když ji evidentně nepotřebuje? Lepší mi připadá komunikace sama se sebou nebo třeba s přáteli.....


Filio pochop že pro předškoláka to fakt není nic příjemného když se na tebe pořád odněkud něco šklebí a má radost když se bojíš.To ti jako dar moc nepřipadá.S duchama moc nekoketuju,to člověk potom není ani Tady,ani Tam.Ale občas je cítím když vypnu mozek,cítil jsem tátu když umřel náhle,potom byl dlouho doma s námi a nejvíc jsem cítil babičku když se přišla rozloučit,tolik lásky v srdci jsem jěště nezažil, sestra to cítila stejně ve stejnou chvíli.Nemyslím že je to něco mimořádného,asi to má hodně lidí jen se na to v dnešní době hledí jako na něco extra a dělá se z toho kdoví co. Jo takhle odčarovat ze světa lidskou hloupost...to by bylo něco! Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2007 2:07 pm    Předmět: Citovat

BATHORY napsal:
Tooro,
Jinak si to vysvětlit neumím, ty jo? Very Happy
Samotnou by mě zajímalo, čím by to teda mohlo být? Asi víš víc, tak poraď Very Happy


Bathory,
nemohu to posoudit, na to nemám dostatek informací. Smile

Vidím jen to, co se všeobecně děje.
Tedy fakt, že tmářství v různých podobách nebylo výsadou pouze středověku a dávnověku, kdy si člověk nedokázal vysvětlit různé přírodní jevy a přisuzoval jim nadpřirozený původ.
Strach z neznámého tady je neustále.

Nyní, kdy se na plné obrátky rozjely všechny různé tzv. "ducho" vědy, se objevuje další nešvar, a to připisovat projevy, jejichž příčiny se vytvářejí v podvědomí během bdělého stavu, jakýmsi nadpřirozeným silám.

Jestliže byli naši předkové vystaveni pouze hrůzám přírodním a strašidelným zkazkám předávaným z generace na generaci, nám, ale hlavně dnešním dětem k tomu přibyly ještě všechny hrůzy moderní doby - tedy stres, strach z neuspění, nezájem rodičů, neláska k bližnímu v celé společnosti, neustálé ovlivňování médii a kdovíco ještě. Z těchto a dalších důvodů zde zhusta kvete tzv. „seriózní zájem o magii“ a pak se z toho občas korporativně blbne. Shocked

Zkrátka - je dobré stát nohama na zemi a nejprve rozkrýt všechny okolnosti, které na dítě běžně působí (i když se nám dospělým nemusí jevit vůbec jako traumatizující) a které ono samo nedokáže v denním životě zpracovat. Tohle je to, co se ve valné většině případů projevuje ve spánku (nejen dětí) a co se to jejich (resp. naše) PC snaží přes noc čistit na plné obrátky. Je to proces nad míru potřebný, jinak bychom se totiž zřejmě už dávno pomátli.
Pravda je, milá Báthory, že to občas může pro přihlížejícího vypadat jak lítý boj s démony první kategorie.

V případě, že se u dítěte projevují v bdělém stavu jakési traumata a změny chování, tak potom je možné opravdovým zájmem, poctivou a láskyplnou každodenní prací a především otevřenou komunikací s takovýto dítětem dosáhnout opravdu dobrých výsledků.
Hlavně tak lze přijít na onu opravdovou příčinu toho, co dítě prožívá v době spánku.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2007 4:20 pm    Předmět: Citovat

Nu, teď nevím na co odpovědět dřív.... Very Happy Jako s tím dítětem máte pravdu(nevěděl jsem, že mu bylo 5, myslel jsem tak 13-14) a na ostatní otázky nemám chuť odpovídat, končím tuto diskuzi...Na mentálů mě to ničí, ani si neumíte představit jakou máte dohromady sílu!

Filio
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2007 4:44 pm    Předmět: Citovat

Filio napsal:
Na mentálů mě to ničí, ani si neumíte představit jakou máte dohromady sílu.Filio


Ne "tě to", ale sám jsi strůjcem.

Filio jestliže napříště v dobré vůli po porozumnění si s kýmkoli vyměníš v diskusi trochu radikalismu
za stejnou míru rozvahy a pokory, myslím, že i ty příslušné reakce na tvoje výroky budou taky trochu jiné.

Tak to třeba někdy zkus.

Ahojky. Wink

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2007 7:37 pm    Předmět: Citovat

Rozkaz, ale s tou pokorou nepočítejte Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2007 7:47 pm    Předmět: Citovat

Filio napsal:
Rozkaz, ale s tou pokorou nepočítejte Wink
Bez ní to nejde, tak máš smůlu:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2007 7:55 pm    Předmět: Citovat

Filio napsal:
Rozkaz, ale s tou pokorou nepočítejte Wink


Fililo,
ať počítám jak počítám, tak tu jde o tebe, ne o "nás". Wink

S tím klidně počítej. Very Happy

Ahoj.
Smile


Naposledy upravil toora dne čt listopad 29, 2007 10:05 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2007 9:37 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Je to můj názor podpořený zkušeností z dyanetiky,čištění podvědomí.
Proč si myslíme,my dospělý,že jsme sežrali moudrost a víme,že jsme chytřejší než naše děti,že víme co jim škodí.Kdo neslyšel názory dětí,nepochopí jejich moudrost a sílu.Proč je máme před něčím schovávat,chránit,místo aby jsme jim vysvětlily to co ještě sami nejsou schopny pochopit nedostatkem zkušeností a vědomostí.Pravda je ve filmu Šestý smysl,kde ten chlapec vydí strašáky a psycholog mu otevře oči,že jen chtějí pomoci a nebo se jen dívají.Když to přijal,tak se snima cítil normálně,protože patřily do jeho světa.Když se něčeho bojím já,tak proč se toho musí po mně bát i moje dítě.Bathory,není to myšleno proti tobě,neznám tvůj příběh,mluvil jsem o nás o lidech o dospělácích.
Všichni citujeme zkazky,že děti vidí vília elfy a my dospělí jim tak dlouho říkáme,že tam nic není až nám uvěří a přestanou je vidět.Ale ty děti se jich nebojí,dokud je nezačneme strašit my,že jsou to bubáci.Přece stačí dětem vysvětlit jak se věci mají,bez emocí,logicky a nebojte se, oni chápou už jako malí víc než jsme ochotni připustit.Kdo z vás vůbec přemýšlel o tom,že když dítěti vezmeme součást jeho světa,trpí depresemi stejně jako my a třeba i tři mněsíce a my si myslíme za dva dny,že už na to a to zapomnělo,je přece malý(umřela mu třeba myška,nebo se mu roztrhal plyšák se kterým spal,ale kdo mu dá pocit jistoty ve tmě,když máma je tak daleko a on je ve tmě sám).Já tyto traumata řešil v dospělosti,od dětství si je nesly a my dospěláci nad tím máchneme rukou.Tím je pro život nepřipravíme.Dejte ji stejnou zodpovědnost a svobodnou vůli jako máme my.Když vidí v pokoji nějakýho pána,tak co mu asi může ten pán udělat.Stačí říct tomu dítěti,že ten pán je tady proto,že z nějakýho důvodu nemohl a nebo nechtěl odejít a že až ho uvidí,aby nás zavolal a v naší přítomnosti se ho zeptá,co chce,co mu chybí,protože my ho nevidíme,ale pomůžeme svému dítětí aby pomohlo tomu pánovi.Proč by děti nemohli pomáhat stejně jako my.A to dítě se přestane( né doslovně) bát a bude vědět,že když něco takového uvidí,tak mu pomůžeme než bude natolik sylné,že to zvládne samo.Jeho,naše všech duše jsou staré a vše si pamatují,tak naši duši to nemůže ohrozit.To dítě je možná starší než jsme my,ale má jen malé a mladé tělo.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 4 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund