Fórum - Zobrazit téma - Důvod mého setkání - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Důvod mého setkání
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Důvod mého setkání
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2007 8:44 am    Předmět: Citovat

Mě by spíš zajímalo, kdo z nás nějaké ty strachy v sobě nemá. Máme je podle mě všichni. Někdo vědomé, jiný nevědomé, pohřbené někde hluboko, přesto nás na nějaké úrovni ovlivňující. Jen plně osvícený člověk je prost jakéhokoliv strachu. A i tam dost možná zůstává alespoň špetka strachu ze smrti.

Nejde podle mne o to, strach nemít, ale umět si ho přiznat a pracovat na jeho kořenech. Krom toho, některé formy strachu nás chrání, patří asi k pudu sebezáchovy. Jinak bychom se nejspíš hodně rychle zabili nebo byli zabiti.

Takže, není za co se stydět.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2007 9:02 am    Předmět: Citovat

šamanko, víš, já se pořád snažila pochopit, co mne na tvých příspěvcích občas trochu dráždí. Teprve když Krabas psal o strachu, tak mi došlo, že to je ono. A už mi snad taky došlo, že je to druh strachu, který mám někde v sobě i já a který jsem si neuvědomovala. Až ho spolehlivě vystopuju a dokážu nazvat (jestli vůbec?) , tak ti třeba pošlu zprávičku, pokud o to, samozřejmě, budeš stát.
Je taky možné, že je to tak, jak říkáš ty a já i Krabas cítíme něco, co je jenom v nás, nikoli v tobě Laughing

Každopádně díky za to, že jsi, že tu všichni jsme, protože si vzájemně pomáháme, i když to třeba ani netušíme....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
buddha
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.11. 2007
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2007 10:56 am    Předmět: Citovat

ahoj.
milí Zbultrane.Je to fakt,co jsi napsal ,ale není všechno tak,jak si to vykreslil.Co se týče konfliktů.myslíš si opravdu to,že ten kdo je plný konfliktů,vidí jen konflikty?Máš pravdu,že chyby na druhých se daleko lépe vidí než chyby na nás samotných.Ale základ je naše motivace,proč někoho upozornit,chci ho zničit,ponížit,být naoko lepší ,než ten druhý?Nebo mě není lhostejno,jak tento člověk dopadne,nebo že třeba můžeme druhému i něco naznačit či pomoct?Naše mysl má jednu obrovskou výhodu.Nikdo nám do ní nevidí.To okolo čeho se tyto debaty všechny točí,jsou naše emoce.A teď ti napíší,jak to z těmi emocemi je,naše emoce jsou jen naše,z toho plyne,např.že pokud mě budě chtít někdo urazit a naštvat,rozčílit a uvést mě do stavu,aby u mne vyvstal vztek,což se normálně většinou stane,tak pokud u mne ,"uvnitř" žádný vztek není,tak to se mnou ani nehne a člověk si pak zachovává klid a mír.Je to tak,protože vztek,nenávist ,zloba,atd.nejsou věci,které bych mohl někomu jen tak předat.Musí ho u mě najít a tímto jednáním u mě vyvolat.Pokud bude např.někdo nadávat někomu,děje se to,že jen ukazuje nadávající máš tam vztek,ten tvůj vlastní",a pokud se ten druhý rozlobí,tak je to jen a jen jeho vztek,Vztek se nedá předávat.Hádky a konflikty nám tedy ukazují,co je u nás uvnitř,máme v sobě vztek,nenávist,zlobu,atd?
Reagujeme ,pokud na nás někdo útočí atd,pokud nás chce někdo rozčílit?pak je to "Náš" vztek a ničí jiný ,náš který je "dovnitř,".To samé platí o všech našich emocích.Pokud v nás něco není,tak to v nás nikdo nemůže vyvolat.A co se týče koho v v životě potkáme,tak o tom jsem tu psal.Vše je dopředu naplánované a my s tím dotyčným,jsme se takto na druhé straně dohodly.I my jsme se dohodly že se potkáme tady ,na tomto webu a že si budeme předávat takto informace.Dále máme naše průvodce,kteří nás drží,abychom nesešly z toho,co jsme si naplánovaly a proto se někdy dějí tak nepochopitelné věci.My jsme rozhodly ,kdy nás mají chránit,v kterých situacích ,aby se nic nestalo a kdy se nám má stát,abychom něco změnily nebo pochopily.Není v tom tolik složitosti,jak by se mohlo zdát.Vždy je priorita,abychom dosáhly pochopení a to takového,které je v tomto životě pro náš další vývoj nejdůležitější.měj se fajn a někdy.
roman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2007 1:30 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Budho,

souhlasim se vsim (resp. citim to stejne), cos napsal krome te druhe casti:

buddha napsal:
A co se týče koho v v životě potkáme,tak o tom jsem tu psal.Vše je dopředu naplánované a my s tím dotyčným,jsme se takto na druhé straně dohodly.I my jsme se dohodly že se potkáme tady ,na tomto webu a že si budeme předávat takto informace.Dále máme naše ....


Neverim na to, ze si pred zrozenim neco domluvime s jinejma dusema a pak to "hrajeme". Kdyz uz by to ta duse chapala, proc by to pak mela "hrat"?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2007 5:50 pm    Předmět: Citovat

buddha napsal:
Ahoj všem
Milý Krabas,
Nevím,jestli si mě správně pochopil,nejsem ten,který soudí a domýšlí si,co se stalo.Napsal si,že jen ten,kdo je plný konfliktů,vidí konflikty a kdo soudí,mluví o soudech.
Tak nevím nevím,ale asi si to tentokrát netrefil.Napíšu ti své pochopení.
Já vnímám,že ten kdo čte mezi řádky,kdo má své pochopení ohledně konfliktů a opravdu je chápe,proč,atd,tak nemá potřebu vyvolávat další a k tomu sám ví,že nemá cenu se do cizích věcí míchat,protože se nás netýkají.
Člověk,který plně chápe konfliktní situace a to nejen svoje ví,co a u koho propuká v tomto momentu.Je u tohoto člověka pýcha,lpění nenávist nebo nevědomost?není těžké toto rozeznat pokud člověk toto chápe a má již své pochopení.A také není těžké si jej ověřit.Neber to tak,že jsem ten kdo soudí,nebo že jsem plný konfliktů.To bych sem ani nepsal.Věz,že vždy nejdříve rozmýšlím a potom reaguji.Nemyslím si proto,že ten kdo je plný konfliktů,je musí vidět i na ostatních.Myslím,že je to tak,že ten kdo má otevřené oči a má své pochopení tak ten rozezná konflikt na kilometry daleko. Není to tak jednoduché,jak si napsal.Věř my a měj se
roman


Romane já si myslím že vesmír funguje velmi jednoduše, to pouze mi máme tendenci to vidět různě a komplikujeme to.

Jinak k tomu tématu - já pořád nechápu čím jsem se přimíchal mezi šamanku a šamana. Se šamankou jsme si tady napsali spousty věcí a mnohdy to bylo mimo dané téma. Máme mezi s sebou určitou komunikaci která se může jevit jako konfliktní ale já to tak nevnímám nebo chcešli necítím, neb mám pocit, že se Šamankou (a nejenom s ní, těch lidí je tu víc) máme některé věci společné což mezi námi vytváří svůj specifický vztah.

A přesně jak tu někdo napsal, jsem rád že se s těmito lidmi tady můžu bavit, protože mě to nutí nad některými věcmi přemýšlet, ty lidi mě svým uvažováním inspirují a někdy vidím jejich chyby které mám třeba také, ale díky jim si to u sebe lépe uvědomuju.

měj se

ps.: ale trefil romane, trefil, stačí na chvilku vypnout ego a mrknout na to z ptačí perspektivy Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2007 5:57 pm    Předmět: Citovat

buddha napsal:
ahoj.
milí Zbultrane.Je to fakt,co jsi napsal ,ale není všechno tak,jak si to vykreslil.Co se týče konfliktů.myslíš si opravdu to,že ten kdo je plný konfliktů,vidí jen konflikty?Máš pravdu,že chyby na druhých se daleko lépe vidí než chyby na nás samotných.Ale základ je naše motivace,proč někoho upozornit,chci ho zničit,ponížit,být naoko lepší ,než ten druhý?Nebo mě není lhostejno,jak tento člověk dopadne,nebo že třeba můžeme druhému i něco naznačit či pomoct?Naše mysl má jednu obrovskou výhodu.Nikdo nám do ní nevidí.


No právě, mysl je pěknej prevít.
To co píšeš je spasitelskej syndrom, tací lidé tvrdí že to s dotyčným myslí nejlíp, zatímco ti ostatní mu ubližují.

Víš když mluvíš o tom, že někdo chce někoho ponížit, zničit atd. - není to právě to souzení? Jak určíš že je to pravda? Kdo o tom rozhoduje, vymezuje meze? Není to jen tvoje domněnka? Já myslím že takhle se to posuzovat nedá, je to vždy jen čistě subjektivní dojem.

Každý si myslí že má tu pravou pravdu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2007 10:10 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Šamanka napsala:Taky se nenechám do ničeho nutit a nebo manipulovat.Já vím,není to přesná citace,ale postačuje.Šamanko,to co jsi napsala je už strach.Nehodnotím,nerozebírám,jenom konstatuji,víš člověk,který se nebojí tak přijímá a nebojuje.Jinak já strachy a strášečky miluji.Už se nebojím ničeho a nikdy,ale miluji,když jdu ve tmně do neznáma a tak krásně mně mrazí na zádech,och to si vychutnávám,ale nikdy mi to nesmí zabránit udělat to,co jsem chtěl.I když těď si vzpomínám,že jsem chtěl vypadat lepší než jsem a honil jsem si triko,že půjdu sám o půlnoci na silné energetické místo.Někdo řekl.že tam vyvěrá dračí žíla.Došel jsem na tu samotu a pak jsem vyděl ..prostě jsem se bál těch duchů a odešel jsem,asi jsem neudělal to co jsem chtěl,ale omlouvám se,že jsem jim nechtěl překážet.Byl to nádherný zážitek,dodnes z něj těžím a těším se z něj.Dokazuje mi,že nejsem dokonalý,ale jen člověk.A já mám člověky rád,tak i sebe.
Šamanko,když čtu něčí slova,tak jak napsala mamka,že ji to připomnělo něco,co sama zažívá.Slova která čtu mi říkají jen to co chci slyšet a ne co napsal pisatel.Šamanko napiš maminka a já budu brečet štěstím a budu cítit to,co jsi cítila při psaní i ty.Šamanko,napiš maminka a já budu nenávidět celý svět za to,co mi udělala jako dítěti,že mi usekla obě ruce v zápěstí za to,že jsem něco ukradl,a budu cítit tu nenávist přesně jako ty,co jsi to napsala.Šamanko,a ty jsi pouze napsala maminka,a myslela jsi přitom pouze tu novou dětskou panenku,kteroum právě začali prodávat.Chápeš,a teď mi řekni,kdy jsem ti něco podsunul.V prvém či ve druhém případě.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
buddha
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.11. 2007
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2007 11:21 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Krabas.
Cituji:
"Neverim na to, ze si pred zrozenim neco domluvime s jinejma dusema a pak to "hrajeme". Kdyz uz by to ta duse chapala, proc by to pak mela "hrat"?
Tak tedy,domluva tam je a jde především o to,že abychom pochopily a abychom se učily proč vytvářet a dělat dobro a ne naopak,tak si navzájem všichni vlastně pomáháme.Domluvíme se na druhé straně,kdo a co potřebuje vyřešit a pochopit v nastávajícím životě.Domluví se i momenty,co a jak se má odehrát atd.Jak se potkáme,za jakých okolností,atd.Tedy ty hlavní body.
My tu jsme ,abychom se naučily vytvářet jen a jen dobro,pozitivum atd.Zatím nám to moc nejde a je hodně se co učit a projít mnoha pochopeními.
dále pro Krabas.
Nic proti nikomu nemám,to jen pokud máš ten pocit.Je to moc hezký co jsi napsal,a je v tom vidět čistota jednání a myšlení.To mě moc těší.Sem rád,že znáš pravdu a užitečnost,proč takto lidé komunikují a co jim to přináší.Přesně jsi to vystihl.Z tím "Egem",si to trefil nejvíce."Ego,je náš největší nepřítel,ale zároveň i největší učitel".Ego nám dává najevo,co ještě nechápeme.Proto bojovat z "Egem",je trošku pošetilost.Je to krásný indikátor a pomocník v tom,co ještě nemáme zmáklý.Vidíš sám,že pohled,kde se neúčastní Ego,je úplně jiný,sám si to zažil a nyní máš svou zkušenost,která se špatně a obtížně vysvětluje.Viď?Nejde o to bojovat z Egem,ale "pochopit ho".A já vím,že si to pochopil.Co se týče mysli,určitě prevít není.Tak bych to neviděl.Mysl je mysl a je naše.Je jedinečná a neopakovatelná.Jde o to mýt svou mysl pod kontrolou.A tím pádem máš pod kontrolou i vše ostatní.Na vše nahlížíme svou myslí.Myslí,kterou je těžké mít pod kontrolou.A to dá hodně práce.A jak je to z tou pravdou,jak si psal?Pravdy jsou dvě.Jedna všeobecná a jedna "Absolutní".Ale to je na další debatu.
Jinak se mějte fajn a věřte,že sem nepíšu,abych někoho rozeštvával,poučoval,nebo šířil své pravdy.Ale nato si každý musí přijít "sám".
mějte se fajn a zas někdy.
roman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: pá listopad 30, 2007 12:03 am    Předmět: Citovat

mě nevadí Romane že tady píšeš svý věci, názory. Naopak, jsem rád že ses zapojil, dal do toho něco svýho.

S tvým příspěvkem souhlasím až na jednu věc ohledně té mysli - já mysl momentálně vnímám jako něco získaného, získaného životem, něco co nevystihuje naší podstatu. Jen vypovídá o tom, kde a jak jsme vyrůstali a s čím jsme přišli do styku, co jsme se naučili a tak.
Nepamatuji si, jak to bylo po narození, ale říkám si, "opravdu jsme přišli na svět s myslí"?

Jsem toho názoru že mysl se začala vyvíjet během našeho života.

Otázkou ale je, jestli oba mluvíme o tom samém což?

Ona není mysl jako Mysl

Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá listopad 30, 2007 7:40 am    Předmět: Citovat

[quote="saman"]Ahoj.Šamanka napsala:Taky se nenechám do ničeho nutit a nebo manipulovat.Já vím,není to přesná citace,ale postačuje.Šamanko,to co jsi napsala je už strach.

Sorry není v tom strach. Je v tom být sám sebou a nebát se uhájit svůj názor i když se nebude líbit. Naopak ti, kteří se bojí "aby nevypadali že se bojí, že nebudou dost duchovní, dost úletoví, dost..." se často nechají vtáhnout do věcí, které jim nesedí nebo jdou proti jejich intuici.
Pořád se tu bavíme o tématech, která tu probíhají.

"Člověk který se nebojí, tak přijímá, nebojuje" - snad je to přesné. Tomu nerozumím. Chceš říct, že jen pasivní postoj je bez strachu? Můžeš to víc vysvětlit.

Šamane, na tvůj poslední odstavec bych ti ráda odpověděla, kdybych věděla jak to myslíš, tvoje dedukce jsem nepochopila.

šamanka

PS: jojo Krabásku, máme spolu docela zajímavý vztah, občas se hezky dovedeme vytáček, hehehe
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: pá listopad 30, 2007 10:28 am    Předmět: Citovat

samanka napsal:
Sorry není v tom strach. Je v tom být sám sebou a nebát se uhájit svůj názor i když se nebude líbit.


Tak si dej bacha, aby Tě veřejnost nesešrotovala, mě se to párkrát stalo......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Mirek
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 5.8. 2002
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: pá listopad 30, 2007 10:58 am    Předmět: Citovat

Filio, svůj názor můžeš hájit tak, aby ho ostatní mohli přijmout. Nebo můžeš zvolit agesivní a útočný postoj - pro oba případy platí: Co vysílám, to dostanu.

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
buddha
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.11. 2007
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: pá listopad 30, 2007 11:12 am    Předmět: Citovat

Ahoj Krabásku.
Máš naprostou pravdu.
Projevem naší existence je duch,duše a vědomí.Duše se nazívá latinsky "Anima",a anima znamená animace-pohyb,tedy to co hýbe,to co dělá nějakou práci.Anima je energie.Tedy Duše.Duch je projev existence bití.Vědomí,patří k emocionálnímu poli člověka a toto vědomí se mění podle zákonu příčiny a důsledku.A všechny tyto 3 projevy existence bytí ,působí na mysl.Těmito třemi parametry se mysl spojuje z fyzickým světem.Jsou dvě různá vysvětlení,na tvou otázku,kde a kdy se bere mysl.Jedna říká,že mysl se rozvíjí s rozvojem nervové soustavy a druhá říká,že mysl vstupuje do lůna již po oplození,hned jak dojde k oplození vajíčka.Sem se přikláním k druhé variantě.Máš pravdu,že mysl je získaná.To co se reinkarnuje je nepřetržitý tok "Vědomí".Mysl musíme rozdělit na primární a sekundární.Tak jen velmi krátce.Primární mysl,vidí první okamžik,tedy obraz bez posuzování.Po tomto krátkém okamžiku startuje sekundární mysl,která modifikuje primární mysl a obrací mysl v nesprávný pohled.A v tomto momentě se startuje náš "Rozum".Sekundární mysl dává do pohybu celou lidskou bytost.Tím pádem ,sekundární mysl má nesprávný pohled na všechny jevy díky ovlivnění našimi klamy,iluzemi a představami.A co týče mysli?Pokud začneš opravdu zkoumat mysl,zjistíš,že sama o sobě nemá žádnou podstatu.Nemá žádnou barvu,žádnou pozici,vlastnost,žádný začátek ani konec.Není ani uvnitř ani vně a proto se na ní nedá poukázat jako na to,či ono.Nemísí se spolu z ostatními věcmi ,ale není ani od nich oddělená.Mysl se totiž nedá ani vynalézt,zničit,odmítnout nebo přijmout.Mysl je mimo rozum a logický proces,mimo obyčejný čas i mimo celou existenci.Pokud začneš takto mysl zkoumat,poznáš a zjistíš,jak velký aktivita v mysli je,.Jen tak lze mysl pochopit.Tak to jen krátce.Tak zas někdy,papa
roman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: pá listopad 30, 2007 1:04 pm    Předmět: Citovat

Ameria napsala:
Citace:
Nedávno jsem potkala člověka, muže, mladšího než jsem já. Od první chvíle mám pocit, že ho znám. Cítím k němu jakési pouto.


Troufnu si říc, že vím co přesně myslíš.
Zhruba před 15 lety jsem pocítila takové pouto k jednomu člověku, přestože jsem ho fyzicky nikdy nepotkala. Když o něm mluvili, tak jsem cítila odezvu ve svém těle (v oblasti srdeční a solární čakry) - jako by bolest s velkým proč ( proč nejsem a nemůžu být s ním?, proč nejsem a nemůžu být jeho?). Když toho člověka pomlouvali, pro mě to bylo jako když pomlouvaj mě samou. Přestože jsem se s ním měla několikrát setkat - ani jednou se to nepovedlo, vždycky z toho nějak sešlo - např. zamrzlé auto, chřipka, ...
Minulý rok v zimě se to ve mě ozvalo zase - vnitřní bolest v kombinaci s touhou a jakousi oddanou láskou. Tak, že jsem se k němu už stůj co stůj chtěla dostat, zprostředkovaně přes někoho. Zase to nevyšlo. Tak jsem sebrala odvahu a seznámila jsem se s dotyčným sama. Už je to víc jak rok, co toho člověka opravdu znám a stýkám se sním. To pouto přetrvává, ale tu první euforickou radost, vystřídalo zklamání. A dnešní můj názor na to: spadla jsem do loje - neměla jsem to dělat. Ta minulá zmařená setkání - to bylo znamení.

Stejně jako ty Amerio se ptáš proč cítíš to, co cítíš (a proč tak intenzivně), tak jsem se ptala i já. Sice nemám, jasno, kdo to v mém minulém životě byl. Ale přesto vím, že to byl někdo z mého minulého životě hodně a hodně blízký. A nikdo mi to nevymluví.
Miluji a nenávidím ho, bojím se ho a bojím se o něj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: pá listopad 30, 2007 9:20 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Ten můj poslední odstavec byl o tom,že já jen já rozhoduji,jak si napsaná slova vysvětlím a co vnutím pisateli za myšlenku,kterou sleduje.Chápete,nemá cenu se divit,ale má cenu to chápat a vědět,že buď jsem to špatně napsal a nebo to někdo špatně přečet.Stejná věta zní každému jinak:DNES JE VENKU VÍTR. Pro toho kdo jde pouštět draka je to pozitivní výrok,pro toho kdo jde do tanečních,je to negativum,rozcuchá mu to vlasy.A zde je odpověď na to jestli pasivita je odpovědí,ne pasivita ale pochopení.Když budeme vše chápat proč se něco děje,tak se nemůžeme rozčílit,vždyt já chápu,proč se to děje,proč nejede vlak,když vím,že strojvedoucí si zlomil nohu cestou do práce a druhý za něj přijede až za čtvrt hodiny.Proč se mám zlobit na dráhy,když chápu.Ale není to o pasivním přijímání života.Několikrát jsem zdůraznoval heslo,být absolutně tolerantní k druhým a absolutně netolerantní k sobě.To se týká i toho,jestli hájit svůj názor.Vždy absolutně ano,ale tak,že ho vyslovím a nevnucuji,ale když mne druhý nepřesvědčí svými argumenty,tak se podle svého zachovám.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund