Fórum - Zobrazit téma - Důvod mého setkání - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Důvod mého setkání
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Důvod mého setkání
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: po listopad 26, 2007 7:48 am    Předmět: Dusni aritmetika aneb pocty s dusema Citovat

mamka napsal:

Šamane, taky mi nějak logicky nevycházejí počty s dušema. Možná není logika namístě, ale přesto mi to vrtá hlavou. Je nás tolik, kolik snad ještě nikdy na Zemi lidí nebylo a ta těla jsou nositeli duší. Duší, které si mají něco vyřešit, aby se už nemusely vracet. Pak je spousta dušiček, které někde bloudí po hřbitovech, straší a otravují ty vtělené a ještě jsou duše, které se už vracet nemusí nebo nechtějí. Co s tím? Kde se všechny duše berou? Nebo prostě vznikají oddělením od Jednoty, aby stačily zásobovat nově vznikající těla? Pak by se ale museli rodit lidi, jejichž duše nemá minulost na zemi. A samozřejmě by nebyly zatíženy žádnými vztahy.
Čistě teoreticky by to musel být téměř každý třetí, čtvrtý člověk. Možná dokonce každý druhý...?


Jejda Mamko Cool .

A co kdyz jsou tisice a miliony svetu a ty duse putuji i mezi temito svety?

Co kdyz tvurce vesmiru lezi v oceanu pricin a pri kazdem vydechnuti se mu ze vsech jeho poru tela vytvari nove vesmiry a pri kazdem nadechnuti jsou tyto vesmiry niceny?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po listopad 26, 2007 7:51 am    Předmět: x Citovat

Ameria: možná když budeš trpělivá a vyčkáš co se bude dít dál, přijde ti odpověď sama...
Souhlas s mamkou. Mám dojem, že ezoterika a její možnosti ráda vodí ty, kteří hledají odpovědi na svoje problémy a řešení smyslu svého života, po všech možných lákavých cestičkách, hlavně pryč od toho nejdůležitějšího, kde ty odpovědi čekají - k sobě sama. K životu tady a teď.
Pocit viny - jasně, je velmi, velmi bolestivé vracet se k minulosti (myšleno v tomto životě) a léčit ji, pochopit proč a pracovat s tím. Zní to tajemněji a je to jednodušší vzít možnost, že jsem ve středověku usekl jako rytíř hlavu svému nepříteli, než se popasovat s tím co jsem provedla svým blízkým nedávno.
Nezatracuju regresi. Jen si myslím, že by se člověk měl hlavně víc věnovat tomu úkolu, který dostal právě v tomto čase.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
buddha
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.11. 2007
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: po listopad 26, 2007 12:35 pm    Předmět: re Citovat

Ahojky lidičky.
napsaly jste to moc hezky a mám pocit,že tak jak to každý z vás chápe.Člověk se rodí zas a zas,dokud neprojde všemi zkušenostmi a všemi pochopeními ,proč konat dobro,tedy to pozitivní a nekonat zlo,tedy to negativní.Náš svět nás vybavil tělem,duší,ale hlavně naší myslí,která je individuální a má možnost se rozhodovat úplně svobodně podle svých nasbíraných pochopení,co a jak bude v tomto životě dělat a řešit.Toto téma je velmi,velmi složité a sem rád ,že jste nato narazily ve své diskuzi.Tak jen velmi stručně.Co se týče nových a nových dušiček ,tak to zase není takový problém.Myslím,že sama podstata "Absolutna".je nekonečná a my jsme přece její součástí.A myslím,že je mnoho a mnoho nových,kterých je třeba se zrodit a projít oceánem Samsáry.,tedy koloběhem bití.Ale nikdy od ní nejsme odděleny.Každá bytost,ať je to člověk zvíře nebo obyčejný kámen,má své "Vědomí".Některá bytost,jako člověk má svou individuální mysl ,jiná jako zvířata a kameny , mají pouze své kolektivní vědomí..Proto je ten obrovský rozdíl mezi lidmi a zvířaty, kameny,stromy atd.Ale každá z nich mám svoje "Vědomí",ať kolektivní více,či méně.Člověk je schopen a má k tomu i předpoklady a prostředky,hlavně mysl,,aby se rozhodoval a jednal jako samostatná myslící bytost.Tuto možnost stromy třeba nemají.I kdyby chtěly nemají prostředky se např.pohnout o 10 metru jinam,že nebudou letos kvést,atd.Kolektivní vědomí,jim právě dává tyto informace,proč růst,proč právě teď kvést,atd..Myslím,že tak jako kameny,stromy atd,jsme i my prošly tímto vývojem a sbírali jsme základní pochopení.Co vývoj od vývoje a zrození od zrození,postupujeme na této cestě našich pochopení až k stádiu lidského zrození a samostatnosti svobodného rozhodování a konání,protože jsme vybaveni svou individuální myslí.To je obrovský dar i obrovská zodpovědnost za sebe a za své chování.A nyní jsme v tomto stádiu a sbíráme svá pochopení přes situace ,konflikty,radosti i starosti našich životů,které jsme si na druhé straně svobodně naplánovaly,abychom pochopily proč konat jen dobro a nekonat zlo.
tak se mějte fajn a zas někdy.
roman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: po listopad 26, 2007 1:01 pm    Předmět: Citovat

ahoj.Já chápu náš vesmír,jako několika úrovnový systém.Jsou nižší úrovně,kam i mi můžeme klesnout,pak je hmotný vesmír,kde je i naše zemně,pak jsou vyšší energeticky výše vybrující úrovně,přes které si projdeme až k absolutní jednotě,k neuvědomování asi a pochopení všeho.Je to rovina paradoxu,je to bůh.A na každé rovině jsou miliardy energií,i energií bytostí.Na těch nad námi jsou andělé a jiní pomocníci.Je to na dlouho a na dlouhé meditace, abych i já to dokázal rozumně pochopit a vysvětlit.Ale skutečně sem na zem se rodí jenom mizivý zlomek energií,jenom těch,které se sem propadli a nebo vystoupali a vybrali si to jako místo svého poznání.
Nemyslím si,že regrese je spása ale jen způsob dozvědět se pravdu.Na to jestli jsem něco udělal a nebo někomu v tomto životě stačí dyanetika,ale já si vyřeším pouze následek.Skutečná příčina může být před životem a mi se to nemůžeme z podvědomí dozvědět bez různých metod,hypnozy,regrese...A tato příčina je důvod našeho nynějšího selhání.Můžu si odpouštět,ale musím odpouštět i těm,co jsem ublížil před tímto narozením a taky těm, co se ještě nenarodily,protože i ty mohu svým selháním ovlivnit.A když vím konkrétně co jsem udělal nemusím blábolit všeobecné fráze odpouštím si a všem,ale když je to konkrétní,tak se stím zotožňuji a jde to od srdce a opravdově.Naše podvědomí nedá na řeči že něco dělám,dokud i srdce neví že to dělám.A mozek funguje v obrazech a ne v abstrakci.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po listopad 26, 2007 3:07 pm    Předmět: x Citovat

saman: já nemluvila o blábolení všeobecných frází ani nejsem příznivec nicneříkajících afirmací či jak bych to pojmenovala.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
lilaa
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.9. 2007
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: po listopad 26, 2007 3:37 pm    Předmět: Citovat

mamka napsal:


Kde se všechny duše berou? Nebo prostě vznikají oddělením od Jednoty, aby stačily zásobovat nově vznikající těla? Pak by se ale museli rodit lidi, jejichž duše nemá minulost na zemi. A samozřejmě by nebyly zatíženy žádnými vztahy.


O tom jak se "rodí" nové duše se píše, pokud se nepletu, v jedné z knížek od M. Newtona - Vztahy duší, Osudy duší, Cesty duší,Učení duší. Jen nevím, ve které Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: po listopad 26, 2007 6:23 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Trochu jsem váhal,jestli mám napsat blábolení,ale podvědomí mi řeklo jo.Už vím proč.Šamanko,nemyslel jsem nikoho,natož tebe.Ale je dobře,že si se ozvala.Je v tom strach a uražená pýcha nebo nejistota.Šamanko,teď tě nepitvám,ale ptám se tě.Zeptéj se,proč se mne to dotklo.Jsem rád,že ti něco ukazuji.Šaman
Mám tě rád.jseš hodná žena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ameria
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.11. 2005
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: po listopad 26, 2007 7:48 pm    Předmět: Citovat

Kde bysme byli, kdyby člověka nehnala zvědavost? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
buddha
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.11. 2007
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: po listopad 26, 2007 11:11 pm    Předmět: re Citovat

Ahoj Ameria.
Určitě je moc hezké že jsi potkala takového člověka,jak zde popisuješ.Opravdu si si jistá,že potřebuješ vědět ,co jste mezi sebou měly v minulých životech?Z mého hlediska, a je to jen můj skromný názor,by si měla žít hlavně v přítomnosti,tady a dneska.Já vím,je tu "Něco",proč ta zvědavost a to co tě žene se se dozvědět.Ale ber to z hlediska,proč si vlastně nepamatujeme tyto souvislosti?Proč si nepamatujeme všechny naše minulé životy a to,čím jsme prošly a co jsme za ty životy pochopily?Naše utrpení.lásky a štěstí,pomoci,které nám byly dány a nenávisti a nepochopení,včetně všech křivd a zla na nás spáchaných a i zla ,které jsme sami napáchaly?Myslíš ,že to má svůj účel,že si to nepamatujeme?Jestli máš zato ,že ano,pak si na správné cestě.My sami,na druhé straně,když plánujeme náš nastávající život a v něm základní dění,co je třeba v tomto životě pochopit,pak se svobodně rozhodneme,že vše zapomeneme,protože by to bylo akorát na překážku v našem vývoji vpřed.Zabývali bychom se totiž jen a jen minulostí,tím co bylo a tím by se náš vývoj zastavil.TY sama,si se svobodně rozhodla,že vše zapomeneš.Máš z minulých životů svoje zkušenosti a svá pochopení.Ty sou jen a jen tvoje.Sama sis naplánovala,co je třeba vyřešit a pochopit v tomto životě.I kdyby to byla jedna jediná věc.Pokud se začneš zabývat minulými životy,co si byla,co,kde a kdy,koho si potka a za jakých okolností,je to pro tebe brzda ve tvém vývoji.A pokud je opravdu hluboká spojitost mezi tebou a tvým člověkem,kterého jsi potkala,tak právě vidíš,že vaše setkání jste chtěly oba,oba jste souhlasily,že se potkáte.Co mezi vámi bylo a za jakých okolností,není až tak už důležité.Protože pokud žiješ tady a dnes,tak stejně může být dnes vše jiné.Možná jste se vroucně milovaly,možná jste se ve špatném i nakonec rozešly,ale to není priorita a dnes by ti tyto informace stejně nepomohly.Vše totiž dnes může začít úplně v jiném světle.Možná se to podaří,možná ne.Důležitá priorita je,že jste se potkaly a vše může být dnes,teď a tady jinak.Možná to bude krásný a vše dopadne,jak oba chcete a nebo se to opět pokazí a vy opět něco nepochopíte a zas a zas se budete potkávat životy a řešit,byť jednu jedinou věc.Tak se měj a papa
roman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
gzam
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 16.5. 2007
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: út listopad 27, 2007 6:12 am    Předmět: Citovat

Ahoj Ameria .Zkus se srovnat reiki,nebo meditací a naladit se víc na pocit který z toho člověka máš.Co se týče toho proč jsi ho potkala,tak to se může ukázat až časem,někdy to chce pár měsíců,někdy i víc.Otázka je jak často se vidíte,či jstli se ještě setkáte,nebo jestli ti někoho připomínal,může to mít vtah i k jiným událostem ve tvém současném životě.Spíš si tak nadhoď otázku a sleduj a vnímej co se kolem tebe děje,ony možná nějaké souvislosti vyplavou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út listopad 27, 2007 7:20 am    Předmět: x Citovat

saman: strach z čeho? uražená pýcha - v čem? nejistota - jaká, v čem?
nerozumím
Myslela jsem, že reaguješ na můj přispěvek.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: út listopad 27, 2007 11:54 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Mám dojem, že ezoterika a její možnosti ráda vodí ty, kteří hledají odpovědi na svoje problémy a řešení smyslu svého života, po všech možných lákavých cestičkách, hlavně pryč od toho nejdůležitějšího, kde ty odpovědi čekají - k sobě sama. K životu tady a teď.


A nedělají to spíš lidé kteří esoteriku vyučují, než ezoterika samotná?

Jak se máš Šamanko? Už máš chlapa?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: út listopad 27, 2007 11:57 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
saman: strach z čeho? uražená pýcha - v čem? nejistota - jaká, v čem?
nerozumím
Myslela jsem, že reaguješ na můj přispěvek.

šamanka


proč se ptáš šamana šamanko? To bys přece měla vědět ty, co ty slova v tobě vyvolávají Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
buddha
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.11. 2007
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: út listopad 27, 2007 12:44 pm    Předmět: Citovat

ahojky.
jak je vidět,nastává zde zajímavá debata a snad i malý konflikt?
Krabas jako ten ,kdo soudí,a ty kterých se to týká,šaman a šamanka,jako ty,kteří si nejspíš moc nerozuměly ve svých příspěvcích.Tak to už chodí,že se dva lidé ne dost dobře pochopí a vzniká něco, co asi ani jeden z nich nechce.Myslel jsem,že zde nastala debata na otázku Amérie,a jak je vida,dostaly jste se někam,kam jste asi nechtěly.A co základní otázka?Řešit něčí pýchu,je tam či ne,atd,myslím není na tohle téma.Ne vždy každý pochopí správně to,co druhý napíše a jak své pochopení prezentuje.Může se jednat o stejnou zkušenost, ale každý ji vyloží jiným způsobem a je zde problém.Myslím,že slova jako taková,nemohou nikdy vystihnout opravdu chápání a pochopení v těchto věcech.Je složité popisovat tyto duchovní věci a kór naše zkušenosti a naše pochopení.To jde dost nedobře a je v tom značná potíž. Něco opravdu někomu vyložit ,aby pochopil,není jednoduché a stává se ,že se to povede na velmi přímočarých a jednoduchých příkladech.Pokud to někdo nepochopí,může se stát to co se stalo právě nyní.Někdo má tuto zkušenost a toto pochopení a druhý má stejnou zkušenost ale pochopení jiné.Kdo má to pochopení správné?Je jen a jen na nás co si z toho vezmeme a záleží na naší zkušenosti a na našem pochopení,které se zase může lišit a může se i stát ,že pokud ho budeme chtít předat,setkáme se z nepochopením.Tak tolik jen k vašim příspěvkům.Mějte se moc a moc krásně a ještě jednou přečtěte své příspěvky.Možné objevíte "něco",mezi řádky.
papa
roman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: út listopad 27, 2007 1:52 pm    Předmět: Citovat

Zamrazilo mě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund