Fórum - Zobrazit téma - * Jak vlastně Reiki léčí? * - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - * Jak vlastně Reiki léčí? *
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

* Jak vlastně Reiki léčí? *
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: pá listopad 16, 2007 4:01 pm    Předmět: Citovat

Wendys napsal:
Samozřejmě vím, co je energie ( i když její přesnou fyzikální definici neznám).

Já to chápu jako vlnění - frekvence.

Jedna televizní nebo radiová stanice přijímá informace na nějaké frekvenci, třeba radio Frekvence 1 má vysílací pásmo 102.5 MHz.
A třeba Radio Impuls má vysílací frekvenci 92,1 MHz. Vysílá tedy o nižních kmitočtech - vibracích než rádio Frekvence 1.


a kolik máš ty? že bych si tě naladil:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: pá listopad 16, 2007 6:40 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.To stou vodou nebylo zase tak špatný.U nás na zemi je voda všude kolem nás,i když ji nevidíme.Z lesa pomalu prosakuje někam,kudyma může téc a má koryto a tam se soustředí a je jí čím dál víc.Nováčkům to možná pomůže,že jsou jen tím korytem.Jinak po zasvěcení nejsme více nebo méně vnímaví na energii.Znám lidi,kteří vnímali pouze teplo v rukou a nic,žádnou energii nevnímali.A skutečně to není o vnímání energie.Je to o tom,že tím,že nás někdo zasvětil,otevřel nás tím,že do našeho jemnohmotného těla nakreslil symboli,které v nás působí jako usmněrňovače toku energie,zesilovače.Je v tomto případě jedno,kde se energie bere,odkud k nám teče.Důležité je vědět,že to jde mimo nás,že to nemusím umnět vědomně ovládat.Je to stejný jako u tý vody.Sama bez přičinění toho koryta potoka sama dle potřeby přírody teče,teda hodně zjednodušeně.Promiňte,už tu vodu nechám.My jsme ti,kteří když nakreslí symbol tak otevřou stavidla energií.Ta energie je všudepřítomná,ale my ji vědomně stáhneme,zkoncentrujeme z okolí a vyšleme kam potřebujeme.Má vyšší vybrace než je náš hrubohmotný svět,je to energie světla,kdo ví,možná nejvyšší energie,energie Boží.Asi je přítomna v každé buňce(to je jen můj osobní názor),ale záleží jak jsme nebo lépe máme nastavený filtry na propouštění této energie.Někdo se modlí a skrze modlidbu se reiki otevře,někdo je jen pozitivní a je stejně otevřený a nevědomně nezacíleně do prostoru tuto energii vyzařuje.Známe to všichni,jak je nám s takovými lidmi dobře,jak nás smích dobíjí,ale mi to dokážeme nevyzařovat ale soustředit ten proud do jednoho paprsku.Proud vody s dotatečnou intezitou řeže železo.Jako bych tu vodu usmněrnil symbolem daikomio.Z toho vyplívá,že negativní lidi jsou této energii přivření a proto ji musí brát od druhých,proto se cítíme v jejich přítomnosti stísněně.Omlouvám,se,ale já mám dlouhé vedení a díky vám se zamýšlím nad určitým problémem,ale teprve druhý den si utřídím myšlenky,ale většinou už nemám potřebu to ventilovat.Proto je to takový neuspořádaný.Taky mne napadlo přirovnání,že někdo nám nakreslením symbolu jakoby udělal díru( na papíře odělal dirku kudyma může proudit vzduch,energie)a tou do nás může téct energie.Není to tak,jenom pro představu a pochopení,ve skutečnosti je to úplně obráceně.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
buddha
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.11. 2007
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: pá listopad 16, 2007 10:15 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Šaman a ostatní.
Napsal si to velmi hezky.Opravdu při zasvěcení,jsou symboly klíčem k této celé záhadě.Ovšem ,definici energie,jsem napsal zcela úmyslně.Je třeba mít na paměti a být sní seznámen,protože by se mohlo a stává se ,že člověk,který se o tyto věci vůbec nezajímá,se vás může zeptat,co je to energie? A co je to ,to reiki?A pokud mu neodpovíme ,jak po té naší světské definici ,tak i potom o té duchovní,tak se můžeme setkat minimálně z výsměchem ,nebo můžeme být v horším případě za čaroděje či šarlatány ,co si hrají na spasitele a zavání to tajemnem a něčím,čemu ostatní nerozumějí.Je zde třeba shrnout i tu naší materiální ,fyzickou a přítomnou stránku.já osobně preferuji ve všem jednoduchost a pokud někdo něco nechápe,je vhodné ,jak se říká,mu vše vysvětlit polopatě.Věci ve své podstatě,jsou strašně jednoduché.To co je dělá složitými,je naše mysl.Ale na to si každý musí přijít sám.Jak napsal Šaman,je to opravdu fakt.že tato vesmírná energie,je všudepřítomná.Je tu stále a prochází vším.Pro nás,abychom vše pochopily,je základ, model lidské bytosti.Máme zde našich pět aparátů,zrak,sluch ,čich,hmat a chuť.V našem mozku se nachází mysl.A nyní nastává naše důležitá věc.Jsou to přísuny energie.A zde je to světlo,výživa,vzduch a "Reiki".Z těchto všech aparátů a energií,jsme schopni fungovat jak my,tak celá příroda včetně naší země,jako takové.My,tím že jsme zasvěceni do reiki,vlastně jsme schopni tuto energii předávat cíleně v nějakém množství.Množství energie,je přímo úměrné k četnosti používání reiki,zkušenostem,tak jako trubka kterou protéká obyčejná voda.Pokud voda stojí,trubka se zanese a výsledek je nevalný.V tom je potom ten rozdíl,že od někoho reiki je takové a od druhého takové.Ale základ je,že reiki je stále stejné.Stou dírou,jak napsal Šaman,je to nějak tak.Někdo nám umožní předávat cíleně tuto energii a dá nám potřebné klíče k řešení rozdílných problémů.My můžeme na tomto základě cíleně působit na daný problém.Ať je to problém fyzický,nebo emocionální.Tak myslím že jsem toho napsal a (,nažvanil možná pro někoho)už dost.Jsem rád ,že jsou takové debaty.Mějte se opravdu fajn a těším se na příspěvky.
papa
roman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: po listopad 19, 2007 7:57 am    Předmět: Citovat

Zeto
Citace:
a kolik máš ty? že bych si tě naladil:)




tak to nevím kolik mám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Pandik
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 13.7. 2003
Příspěvky: 94

PříspěvekZaslal: čt listopad 22, 2007 9:08 pm    Předmět: Jak REIKI působí. Citovat

Spíš bych se pokusil vyjářit jak REIKI působí. Již samotný výraz jak REIKI léčí mi připadá dosti neurčitý, protože každý z nás si pod ním představuje něco docela jiného.

Na úvod je třeba říci, že REIKI je vlastně cesta ke ZDROJI.
Příměrem k tomuto je překlad mistrovského symbolu DAI KO MYO,
který znamená VELKÉ ZÁŘÍCÍ SVĚTLO, které osvětluje celý svět.
Tto velké zářící světlo je tím zdrojem.

REIKI je tedy CESTA KE SVĚTLU.

Určitým ztělesněním tohoto zdroje, tak abychom si ho dokázali nějak představit je VELKÝ SLUNEČNÍ BUDDHA.
Při navazování kontaktu / otevírání se REIKI vlastně navazujeme kontakt / otevíráme se tomuto zdroji / buddhovi a tím do sebe jakoby nasáváme a vstřebáváme kvalitu, čistotu, světlo tohoto zdroje,
jeho vlastnosti, vědomí, nekonečnost, atp.

Zjednodušeně řečeno se s ním ztotožnujeme a tím se jeho kvalitě postupně přibližujeme, až se jí posléze stáváme.

Mohli bychom si to přirovnat k vlně a oceánu.
Oceán je zdrojem vln a ony jsou od něj odděleny jen zdánlivě. Přesto může každá cítit svou individualitu a myslet si, že existuje sama o sobě - to tehdy, když je jakoby na vrcholu své velikosti. Když se začne zmenšovat, začíná cítit, že ji oceán přitahuje a ona se mu postupně otevírá a odevzdává až se s ním zotožňuje a stává se jím až s ním zcela splyne a teprve tehdy si uvědomí, že od něj nebyla nikdy oddělena. Že pocit oddělení byl jen zdánlivý a ona a oceán jsou vlastně jedno. Tehdy může z tohoto nekonečného zdroje čerpat.

Tedy, když do sebe budete více a více nasávat REIKI, budete se otevírat tomuto zdroji velkého zářícího světla vesmíru, budete si postupně uvědomovat, že i vaše oddělenost od ZDROJE je jen zdánlivá a můžete s ním postupně splývat.

REIKI je "know how" jak se vědomě s tímto ZDROJEM setkat.

REIKI nás tedy vrací k naší pravé postatě - z té zdánlivé individuality k celku.

S jistým nadhledem je možno efekt léčení REIKI nazvat průvodním projevem cesty hledání sebe sama.

Pandík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Ankur
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.7. 2002
Příspěvky: 130

PříspěvekZaslal: pá listopad 23, 2007 1:58 pm    Předmět: Citovat

Wow, lepe bych to nenapsal, skvele receno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Yahoo Messenger
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: pá listopad 23, 2007 9:06 pm    Předmět: Citovat

I to Velké Zářící Světlo má svůj Zdroj. Reiki, ve smyslu univerzální energie, je tím Světlem. Světlo je jen jiný název pro tuto univerzální energii. Reiki, ve smyslu metody, je duchovní cesta, jež nám pomáhá začít to Světlo znovu vnímat a postupně se s ním ztotožňovat; znovu si uvědomit naši skutečnou podstatu. (Můj pohled na věc).

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: pá listopad 23, 2007 11:14 pm    Předmět: Citovat

Co je ten Zdroj? Kde je ? Proč se nenapojit přímo na Zdroj?

Filio Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: so listopad 24, 2007 5:58 am    Předmět: Citovat

Na Zdroj se napojujeme v hluboké meditaci. Čerpáme z něj hluboký mír, Poznání i Lásku. I praktikování reiki by mělo vést nakonec k tomu, abychom
tyto hodnoty nalezli v tom TICHU, kde se rozplynou všechny symboly, všechny různé směry a rozdíly...

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: ne listopad 25, 2007 12:32 am    Předmět: Citovat

Ahoj.Trochu mi tak nějak falešně zní,že reiki nás otvírá světlu.Mi jsme jen poslové,jme ti,kteří nesou až na tu předepsanou adresu léčivou boží energii,mi ji jen dáváme dál.Nás léčí,povznáší,ale neovládá.Znám i léčitele reiki,materialisty a nevěřící neznabohy.Jsou stejně dobrým kanálem jako já.Není to v reiki ale v nás,a pouze reiki nám tu cestu usnadňuje.Jen já se rozhodnu že budu meditovat.To,že se nechám zasvětít do reiki ze mne duchovnějšího člověka neudělá.Prosím,těď neutočím na nikoho,vím,že i ty toto znáš,já jen abychom nezapomněli na všechny aspekty problému s reiki.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Pandik
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 13.7. 2003
Příspěvky: 94

PříspěvekZaslal: ne listopad 25, 2007 9:03 pm    Předmět: Citovat

Možná to někomu bude připadat jako duchovní kecy, ale zkusím vnést alespoň trochu světla do této diskuze o REIKI.

Nekonečné všepronikající všeprozařující a všudypřítomné - to jsou pokusy o vyjádření ABSOLUTNA.
Někdo tomu říká Bůh či existence.

Jedním z projevů - materializace absolutna - je energie - např. světlo.

REIKI vzniká právě materializací tohoto nehybného absolutna. Někomu to možná osvětlí i pojem nicota = nirvána.

Tedy, když se zhmotní zdroj, z něhož vyzařuje REIKI, je možné se na tento zdroj vědomě napojit.

Nevědomě jsme součástí vesmíru, ale kdo z něj dokáže vědomě čerpat?

REIKI je specifické "know how" a tedy jednou z možných cest, jak na to!

To, že nás REIKI může otevírat světlu, přirozeně závisí na tom, do jaké hloubky jsme schopni REIKI vnímat.

Pokud se udržujeme jen na povrchu, pak je pro nás REIKI jen energií, přičemž můžeme vnímat její vibrace a teplo při působení.
Pokud půjdeme hlouběji, můžeme vnímat lásku.
Pokud ještě hlouběji, pak soucit.
Pokud ještě dále, pak právě ono velké zářící světlo.
Pokud se v něm rozpustíme, můžeme splynout s absolutnem.

Úrověň našeho vnímání je přímo úměrná rozvoji našeho vědomí.

Vědomí = duše = to nehybné, nehmotné, námi prostupující - ta nehybná součást absolutna v nás - "voda, díky níž jsme soušástí oceánu".

Vědomí - to čím skutečně jsme, to co nikdy neumírá, jen se přeměňuje.

Jen naše mysl nám říká něco jiného, jen ona omezuje naše vnímání.

Z výuky REIKI se buhužel tato duchovní podstata vytratila.

Vytratila se její ESENCE.

To, co dělá REIKI REIKI.

REIKI tedy "funguje" alespoň na hmotné úrovni.

REIKI je úžasným projevem existence.

Je na nás, jak s ní naložíme.

Tak jako můžeme čaj pít z automatu, v restauraci, doma, v čajovně, nebo při mystickém čajovém obřadu.

Stejně tak můžeme "dělat" REIKI.

Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: út listopad 27, 2007 10:55 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Pandíku.Souhlasím.Šaman z Ostrova ted v Praze
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: st listopad 28, 2007 8:54 am    Předmět: Citovat

Ahoj Pandíku,

zdá se, že nevnímáš, co píší druzí. Píšeš o vnášení světla do diskuse, přitom jsi napsal mnoha slovy prakticky jen totéž, co já jsem napsal před Tebou v několika řádcích.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Pandik
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 13.7. 2003
Příspěvky: 94

PříspěvekZaslal: st listopad 28, 2007 12:20 pm    Předmět: Citovat

pro Sunnyi: Nemám pocit, že bych Tě nevnímal...
Souhlasím s tím, že jsme oba napsali něco podobného.
Rozdíl interpretace ale spočívá právě v tom, že jsem to rozepsal takříkajíc "polopatě", aby to mohl pochopit i ten, kdo o tom moc neví.
Tvoje sdělení je srozumitelné jen pokročilejším.

Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: st listopad 28, 2007 10:39 pm    Předmět: Citovat

Pro Pandíka:

OK

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund