Fórum - Zobrazit téma - * Jak vlastně Reiki léčí? * - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - * Jak vlastně Reiki léčí? *
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

* Jak vlastně Reiki léčí? *
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vlada
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.7. 2002
Příspěvky: 147

PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2007 5:46 am    Předmět: * Jak vlastně Reiki léčí? * Citovat

Krásný den Very Happy

Položili jste si otázku, jak vlastně Reiki léčí? Co se při tom děje?

Je nahrazována negativní energie pozitivní? Ale co je negativní a pozitivní?
Kde se tato informace bere?

Mají nemocné orgány nižší vibrace a Reiki jim tyto vibrace zvyšuje? Ale zase, kde se tato informace bere?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
lilaa
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.9. 2007
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2007 10:17 am    Předmět: Citovat

Já vidím reiki energii jako světlo, který prosvěcuje postupně tmavou část /jako když si v místnosti rozsvítíš Idea / a při odstraňování bloků a strachů to vidím jako když se něco předemnou řítí obrovskou silou a rozbíjí, co mu stojí v cestě. U léčení orgánů to vidím zase jako když něco prohřeješ a ono to pookřeje - jako když zvenku,kde mrzne přijdeš do vyhřáté místnosti Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2007 11:16 am    Předmět: x Citovat

Tuhle otázku nemám potřebu řešit, prostě to beru jako fakt.

Kdysi mi Bronek řekl hodně zajímavou větu, která stojí za zamyšlení.
Zkusím ji vyjádřit svými slovy: když se něco odstraní (třeba negativního), mělo by se to něčím nahradit (třeba pozitivním). Krásný názorný příklad jsou léčení narkomani: dřív jim všechen čas zabralo shánění drogy, ulítávání kdesi mimo, kontakt s dalšími ztracenci a když se začnou léčit, najednou mají spoustu času a neví co s ním. A pokud jej nevyplní novým, smysluplným programem... Tohle platí i pro méně materiální oblasti.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2007 11:39 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Kdysi mi Bronek řekl hodně zajímavou větu, která stojí za zamyšlení.
Zkusím ji vyjádřit svými slovy: když se něco odstraní (třeba negativního), mělo by se to něčím nahradit (třeba pozitivním).


Toto je jeden ze základních principů - nepotlačovat, neodstraňovat,
tedy přimutí, prozkoumání a následná přeměna ve "vyšší" je jedinou možnou cestou.
Proces transformace.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2007 2:01 pm    Předmět: Citovat

Já si představuji léčení - působení reiki jako menší říčka - pramen, který do nás proudí korunní čakrou. A jak teče dolů tak omýlá všech bloky - zatvrdliny, které jí stojí v cestě. Tím, jak je omýlá, tak je postupně rozpouští a odvádí z těla pryč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: čt listopad 15, 2007 11:21 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Wendys krásně jsi to napsala.Vystihla jsi to nejdůležitější.Kudy teče tudy léčí a kapka vody dokáže za dlouhou dobu rozdělit i pohoří.Cítíš to správně.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá listopad 16, 2007 8:10 am    Předmět: Citovat

Odpusťte, ale představa o Reiki jako o tekoucí vodě je možná rozšířené, ale jinak zcela pochybené schema.
Pokud si představujete, že Reiki odněkod někam teče, je třeba zodpovědět otázku odkud a ještě důležitější otázku, zda tam, kam teče tedy předtím nebyla. Je vůbec ve Vesmíru místo, kde Reiki není? Nebo si myslíte, že to reikisté jako výhybkáři pro tekoucí Reiki celé vykrývají?
Chápu, že tohle schéma je velmi názorné i pro "tety z hor", ale uvažte, že začátečníka může totálně dezorientovat. Moc se proto přimlouvám za to, abychom ho nepoužívali, přesto, že duchovnímu egu některých reikistů dělá dobře představa, jak tuto "tekoucí" energii oni díky absolvovaným seminářům Reiki směrují přímo od Stvořitele k nebohému nemocnému.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
brahman
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 27.8. 2007
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: pá listopad 16, 2007 9:09 am    Předmět: Citovat

Moje představa o tom jak reiki léčí je asi podobná tomu co tu píše Damao. A to, reiki je všude kolem nás i v nás, ale některé orgány jí vlivem své špatné funkce spotřebují více, než je tělo schopné běžným způsobem doplnit. V těchto orgánech je nedostatek této energie a ten má opět negativní vliv na tento orgán. Pokud budeme posílat reiki do míst, kde tento nedostatek je, tak reiki nastolí rovnováhu tím, že nejdříve "nateče" do míst, kde je deficit. Je to jako když třeba máte rovnou betonovou podlahu s několika vyseknutými dírami a vylejete na ní kýbl vody. Voda nateče nejdřív do děr a přebytek se rozleje do nejbližšího okolí. Pokud ale kýbl rozlejete daleko od těchto děr, ta se může stát, že voda se rozleje po rovné ploše a ani k děrám nedoteče.
Takhle si to pro zjednodušení představuju já. Samozřejmě ve skutečnosti je to asi složitější. Ikdyž možná ani ne, možná že je to ještě jednodušší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá listopad 16, 2007 9:14 am    Předmět: Citovat

Důležité je uvědomovat si, že Reiki je opravdu v každé částečce Vesmíru - stále. Učíme se jen toho harmonického stavu hmoty - života - "dotýkat". Tak po letech praktikování dnes vnímám Reiki
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá listopad 16, 2007 11:00 am    Předmět: x Citovat

Damao: opět náš dávný rozpor. V posledních větách jsi přesně uhodil hřebíček na hlavičku "po letech praktikování to tak vnímám já".
Jenže já osobně bych určitě byla zmatená spíš tím, kdyby mi někdo na jedničce začal povídat cosi o morfologickém poli, jakési imaginární energii kolem nás. Dost by ses divil, kolik lidí si nedokáže představit vůbec cokoliv na toto téma, o tom, že takové info jim připadá z oblasti sci-fi ani nemluvě. Je hodně jedinců, kteří nejsou zvyklí na práci s vizualizací, potřebují vysvětlení logické, jednoduché a srozumitelné. Můj učitel např. při cvičeních často používá slovník popisující těžiště, rovnováhu, uzemnění atd. protože když použije slovo hara, tak někteří na něj zírají s otevřenou pusou a nechápou o co jde i po podrobném vysvětlení.

Mám dojem, že až pokročilí nebo lidi, kteří už mají určité znalosti z oblasti ezoteriky jsou schopni přejít na víc imaginární termíny.
Můj názor.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá listopad 16, 2007 11:06 am    Předmět: Citovat

Mám jiné zkušenosti, šamanko. Prostě to umím lidem vysvětlit a nesetkávám se s tím, že by to někdo nechápal. Cizím slovům se přitom samozřejmě vyhýbám. Všechno jde na přirovnáních vysvětlit docela dobře. Často používám příměru s tím, jak se učíme číst.
Nejprve jen vnímáme, že v knihách jsou nějaké informace a nezajímá nás to. Pak nás to zajímá a neumíme to přečíst. Ve škole se učíme písmenka a slabiky a pak se stane něco - je to také vstup do morfického pole! - a čteme plynně a dokonce tak, že zvládneme přečíst i solvo, ve ketrém jsou pímsenka uvnitř zpřeházená - viz ta tři slovíčka v této větě.
Lidí tomu rozumí docela dobře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: pá listopad 16, 2007 12:02 pm    Předmět: Citovat

Damao:
Citace:
Důležité je uvědomovat si, že Reiki je opravdu v každé částečce Vesmíru - stále. Učíme se jen toho harmonického stavu hmoty - života - "dotýkat".


Tak tedy, když je všude kolem nás, tak mi reikisti ji příjmáme, protože umíme přijímat vyšší vibrace.
Ale ostatní ji prostě přijímat nemůžou, protože neuměj zachytit vysoké vibrace, a zachycují jenom ty vibrace, které odpovídají jejich vibrační úrovni.

Reikista tedy má automaticky vyšší vibrační úroveň i když se nechal pouze zasvětit a reiki vůbec nepoužívá?


Naposledy upravil Wendys dne pá listopad 16, 2007 1:28 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
buddha
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.11. 2007
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: pá listopad 16, 2007 1:22 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Wendy
Si si naprosto jistá,že ostatní lidé co nemají reiki,tak na ně reiki nepůsobí?Jde totiž o to,jaké znalosti o reiki energii člověk má a víš vůbec co je to energie?Znáš její definici?Teď trochu fyziky"Energie je nutný činitel,aby se dokonala jedna práce,která je podstatná pro všechny fyzické i bio-fyzické mechanizmy."
Zkus nad tím přemýšlet a vyvoď z toho závěr.Toto je definice energie,tedy po fyzické stránce.Nemůžeš to brát tak jednoduše,jak jsi to napsala,že reikisté přijímají vyšší vibrace a tím reiki energii, a nereikistů, se tato energie nedotýká.Tak jednoduché to opravdu není.A co se týče nějaké vybráční úrovně,nebo duchovní úrovně.tak kdo je jak daleko a vysoko,to může kriticky posoudit jen daná osoba a to pouze na nějakém základě,Na jakém?Zkus o tom přemýšlet.A co se týče Reiki jako takové,je třeba si uvědomit jednu první a zásadní věc:"My,jsme jen prostředek pro reiki energii,tedy jaký si zprostředkovatelé této energie.My ,jsme pouze kanálem reiki.To je zásadní věc,kterou si lidé musí uvědomit a mít k tomuto faktu respekt.Potom vše pochopí.Tak tolik můj skromný názor na tuto věc.
Měj se Wendys a i Vy ostatní.
papa
roman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá listopad 16, 2007 1:31 pm    Předmět: Citovat

Wendys napsal:
Damao:
Citace:
Důležité je uvědomovat si, že Reiki je opravdu v každé částečce Vesmíru - stále. Učíme se jen toho harmonického stavu hmoty - života - "dotýkat".

Tak tedy, když je všude kolem nás, tak mi reikisti ji příjámeme, protože umíme přijímat vyšší vibrace.
Ale ostatní ji prostě přijímat nemůžou, protože neuměj zachytit vysoké vibrace, a zachycují jenom ty vibrace, které odpovídají jejich vibrační úrovni.
Reikista tedy má automaticky vyšší vibrační úroveň i když se nechal pouze zasvětit a reiki vůbec nepoužívá?

Nevím, co máš na mysli pod pojmem "vyšší vibrace", ale může to být správná představa. Prostě "vnímáme" Reiki.
Mám nejraději ty příměry se čtením. Knížku, časopis si může prohlížet každý, i ten, kdo neumí číst, ale jen ten, kdo získal schopnost číst může využít své schopnosti, aby se něco dozvěděl, něco si přečetl.
Pokud jde o to, co se stane, když někdo Reiki nepoužívá, pak se děje podobně, jako když se někdo sice naučil číst, ale momentálně si nečte. Může si třeba jen prohlížet obrázky Surprised))) Nebo čte málo, jen občas. Pak mu to tak nejde jako jinému, kdo čte pravidelně denně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: pá listopad 16, 2007 1:36 pm    Předmět: Citovat

Samozřejmě vím, co je energie ( i když její přesnou fyzikální definici neznám).

Já to chápu jako vlnění - frekvence.

Jedna televizní nebo radiová stanice přijímá informace na nějaké frekvenci, třeba radio Frekvence 1 má vysílací pásmo 102.5 MHz.
A třeba Radio Impuls má vysílací frekvenci 92,1 MHz. Vysílá tedy o nižních kmitočtech - vibracích než rádio Frekvence 1.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund