Fórum - Zobrazit téma - Reiki behem spanku - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reiki behem spanku
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reiki behem spanku
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: ne říjen 29, 2006 8:12 pm    Předmět: Reiki behem spanku Citovat

Tak ja bych se rada optala,jak to funguje,kdyz se reikujete a usnete pri tom.Jak reiki pracuje potom?Ustane?Pokracuje?Casto se mi stava,ze upadnu do polospanku.
Dekuju za vase odpovedi.Pa pa Dzarmi Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
bronek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 4.5. 2002
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: ne říjen 29, 2006 8:35 pm    Předmět: Re: Reiki behem spanku Citovat

Uplne stejne jak pred tim, pokud tedy jeste potrebujes energii Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
lorimus
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 8.12. 2004
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: ne říjen 29, 2006 8:36 pm    Předmět: Citovat

Podle me vali reiki porad(nekdy i lepe nebot tam neni pritomna mysl-ci u nekoho ego ktere/a by reiki mohl/a brzdit...) v ramci podminek. Taky se mi stavalo ze sjem upadal do polospanku a v nem citil jak se reiki zesiluje(a taky jsem mel i feedback jak kamaradka ktere jsme daval reiki//v leze// me probudila kdyzjsem usinal nebot to uz pri valilo hodne//byla z toho prekvapena...//) a kdyz jsem se z nej probudil valilo to porad....





lorimus
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Akrij
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.1. 2005
Příspěvky: 165

PříspěvekZaslal: ne říjen 29, 2006 8:47 pm    Předmět: Citovat

Dzarmi:

Ano, Reiki funguje i v polospánku a dle mého názoru a zkušeností i lépe - a to z důvodu, jak píše lorimus - vypneš vědomí (ego, myšlenky) a necháš za něj pracovat podvědomí, který si vezme energii přesně jak potřebuje a probouzíš se odpočinutá a plná síly Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
ageus
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 12.1. 2006
Příspěvky: 292

PříspěvekZaslal: po říjen 30, 2006 7:44 am    Předmět: Citovat

Mám jednoho přítele,který mi u reiki usne skoro pokaždé,vnímám ale při tom jeho stav různě,někdy se jenom vypne určitá část vědomí,aby se mohli léčit ruzné úrovně a někdy se jeho bytost vědomě propojuje s určitými místy,se zdrojem.Jinak pokud člověk pracuje energeticky sám na sobě a upadá do tzv.polospánku,tak to může poukazovat na veliké uvolnění,ale nedostatečnou bdělost,která by měla jít s uvolněním ruku v ruce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dunanda
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 20.9. 2005
Příspěvky: 164

PříspěvekZaslal: po říjen 30, 2006 12:03 pm    Předmět: Citovat

Ahoj:).
Když člověk usne hlubokým spánkem, tak tělo pěkně leží (odpočívá) a dochází i k uvolnění mysli-ega což je moc dobře a bohužel/bohudík i k oddělení pozornosti, která je je naším nejdůležitějším nástrojem práce s čímkoli.
Jsem rád že jsi to sama zmínila---vždycky záleží na tom jak hluboký spánek máme. Když polospíme, je tu víc mysl, ego i pozornost.
Může stát něco pozoruhoného a to to , že i v hlubším spaní je pozornost. To je pak skvělý Very Happy .
Mysl-přemýšlení často brání všemu, hlavně pak volnému proudění energií, proto je skvělá zpráva, když člověk při působení usne.
Spát je zdravé Very Happy .

Co se týče pozornosti mi ve dne mi pomáhá taková jednoduhá pomůcka.
Zeptám se té mysli se kterou žiju ....**CO PRÁVĚ DĚLÁM?** A NECHÁVÁM TO BEZ ODPOVĚDI, ŽÁDNOU NEVYTVÁŘÍM. Tím se pozornost a vůbec vše tak ustaluje, zjemňuje. A hlavně přestaneme lítat - uvědomíme si co děláme jako tichý svědek událostí kolem nás i v nás.

Přeju Ti hezkej den.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po říjen 30, 2006 5:23 pm    Předmět: Citovat

Hmmmm,to se to pekne rozjelo.Moc vam dekuji za vase odpovedi.
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: po říjen 30, 2006 6:33 pm    Předmět: Re: Reiki behem spanku Citovat

Dzarmi napsal:
Tak ja bych se rada optala,jak to funguje,kdyz se reikujete a usnete pri tom.Casto se mi stava,ze upadnu do polospanku.

Já reikuji také v pelíšku před spaním, až na to, že upadám do spánku Very Happy
Občas - ne moc často, ale už se to přihodilo během let hodněkrát- v noci procitnu, protože cítím, jak mě to "trhá ruce", jak silně proudí. Zřejmě někdy toho má na práci se mnou opravdu dost, až mě tím probudí Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lylka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 31.3. 2005
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: út říjen 31, 2006 8:13 am    Předmět: Citovat

Mne to pomaha, kdyz nemuzu usnout... energie proudi a ja usnu ani nevim jak. Nekdy se v noci probudim, jindy zase spim az do rana. Pak rano podekuji a je to. Muzu jen doporucit Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Merlin70
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 3.5. 2005
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: út říjen 31, 2006 9:21 am    Předmět: Citovat

No, taky mám své zkušenosti s usínáním při večerním "vysílání". Když si posílám reiki jen tak, na pročištění a harmonizování, tak to zas až tak neřeším, ale když potřebuju něco odblokovat, nebo posílat za konkrétním účelem, tak to prostě musím na nepohodlnou židli, abych udržela koncentraci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
tk4u
Anonymní





PříspěvekZaslal: st listopad 01, 2006 3:27 pm    Předmět: Re Citovat

pokud dáváš REIKI sobě a usneš, tak je to v pořádku - tělo ví co potřebuje mnohem líp než Tvoje mysl prolezlá všemi možnými názory, které za celý život nachytala. Co děje pak (proudí / neproudí?) to není důležité a a neztrácel bych takovým uvažovaním čas (omluva všem intelektiálům, kteří REIKI neprožívají, ale promýšlejí a zkoumají Surprised)

osobní zkušenost - kdykoli dávám dostanu se do alfa hladiny (frekvence mého mozku se sníží). Kdo nikdy nepracoval s alfa hladinou jakokoli technikou (Zlatá mysl, Silvova metoda ovládání vědomí atd.), snadno tomu může říkat ppolospúánek, on to v jistém smyslu je, protože když usínám, taky se moje frekvence takhkle sníží. Já mám v tom stavu často vize - třeba se mi na těle toho komu dávám "rozsvěcují" místa, kam chce přiložit ruce apod.

Existuje hodně technik, které se dají dělat před spaním (vizualizace apod.), já myslím, že dávat si REIKI a z toho usnout je výborná volba.
Návrat nahoru
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st listopad 01, 2006 3:27 pm    Předmět: x Citovat

Těžká otázka. Když u "reikování" sama sebe usnu, těžko můžu posuzovat co se děje, když u toho nejsem, hehe.
Ale když potřebuju posílat někomu druhému a usínám, raději to nechám na později, asi není vhodná konstelace hvězd. Raději jsem v tom procesu vědomě a vnímám co se děje. I když my nejsme léčivá energie, mám pocit, že ten lidský prvek je při posílání důležitý činitel. Určitě má smysl, že reiki se nezapíná a nefunguje jen tak sama o sobě, ale přes člověka.
Co si o tom myslíte?
samanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: st listopad 01, 2006 4:07 pm    Předmět: Citovat

Milá Šamanko, posílám-li dvojku na požádání, cítím únavu, je-li přijímající unavený, následně se to zlepší. Posílám-li sobě, neusínám. Přikládám-li jedničkou sobě, usnu. Následně se ale probudím. Vidíš, vlastně nevím, jak dlouho trvá tento spánek... Zajímavé téma. Každopádně mě vždy reiki probudí se sdělením - hotovo! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
CéTéBé
Anonymní





PříspěvekZaslal: čt listopad 02, 2006 10:33 am    Předmět: Citovat

Já večer používám reiki speciálně na uklidnění a usnutí - s myšlenkou, že se zharmonizuju a pak usnu. Koneckonců praktikuju ho i jindy pokud jsem mimořádně unavená - většinou 15 - 20 minut.To se dostanu do "polospánku"-(asi alfa stavu - ale já to tak nenazývám, nejsem intelektuál ale praktik). Jsem ve stavu bdělého spaní - to co se mi míhá před očima jsou většinou barvy, někdy taky mám taky tzv. fotografické vidění... no, to je jedno... každý člověk to vnímá a cítí jinak.
Jen jsem chtěla říct, že posílat někomu reiki a být při tom unavený, vyčerpaný Cool a usínat normálním spánkem není totéž jako posílat reiki a upadat do bdělého "spánku". I v tomhle stavu je člověk schopen dle mých pár zkušeností vědomě usměrňovat energii.
A přikláním se k názoru "tk4u" a taky svého učitele, že tělo si řekne samo, co potřebuje, když mu to umožníme. A v případě večerního "reikování" mu tuhle možnost dáváme vrchovatě. Nejsme zablokovaní a energie může proudit tam kam má a jak potřebuje. Prostě se otevřeme.
Člověk by měl vnímat jestli je ve stavu, kdy může posílat reiki a nebo si ho dát sám a nebo ne. Případně se do toho stavu uvést. Dát na svou intuici... Já sama - pokud jsem ve stavu, že se nedokážu rychle dát dopořádku - nemám čas, možnost- se zklidnit, je kolem příliš mnoho lidí.- tak poprosím svého přítele, aby mi reiki poslal. Funguje to okamžitě. (Ale to už není o reiki a spaní).
Wink
Návrat nahoru
Babun
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 14.9. 2005
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: pá listopad 03, 2006 11:28 am    Předmět: Citovat

Mě se zase stává, že mě proudění energie probudí!
Většinou kolem třetí hodiny ranní a tak ležím a přijímám a ani nevím co....

Tak nevím! Rolling Eyes Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund