Fórum - Zobrazit téma - Pozor. Reiki může i ublížit, když nejsme čistí. - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Pozor. Reiki může i ublížit, když nejsme čistí.
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Pozor. Reiki může i ublížit, když nejsme čistí.
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: st březen 18, 2009 11:33 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Ankur napsal:
to Lendulka :

Jinak se mi libi tvuj prispevek. Jako by to napsal uplne jiny clovek. Smile

Ankur


Ankure, děkuju ti za odpověď - reakci na to, co jsem napsala. A taky ti děkuji za pochvalu mého příspěvku. Jen nerozumím té poslední větě. Jako by to napsal úplně jiný člověk..... Než kdo? Nebo kdy? Než když jsem na tebe reagovala prvně? Promiň, někdy mi to zapaluje nějak zbržděně.... Embarassed Laughing chichi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: čt březen 19, 2009 9:25 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Což vzbudilo moji zvědavost a zeptala jsem se jak se praktikují avízované aktivity.
A dostalo se mi tak zenové odpovědi, že možná pochopím japonskou cestu tímto způsobem sama. Zatím jsem z toho spíš jelen jelenovič jeleněnko.
šamanka

No jo já vím, sama si sypu popel na hlavu. Kdybych chtěla echt kus Japonska, pak bychom tu měli založit dojo a pracovat tam tak, jak nám ukázal David King. Lidí na tom semináři bylo 10, jeden z nich já a druhý Ankur. Sama si myslím, že pár věcí z toho se dá velmi užitečně aplikovat i tady. (pravidelné setkávání, práce se vstupem do posvátného prostoru, kata pozice) Víc dělat takové věci jako hatsurei ho ("meditace Reiki"), více praktikovat intuitivní léčení (místo statických pozic), je toho sakra moc a přitom je to tak jednoduché.

Dvojnásobně bych se měla stydět když vím co mám za zajímavé věci doma, ale nedávám je mezi lidi, nechci, aby to opět dopadlo stylem "hm to je zajímavé, to si přidám k tomu mému manuálu", když už, chci aby se to dělalo pořádně. To znamená, že to musím já dělat pořádně, nemluvit, ale praktikovat, nejlépe s více lidma. Sama cítím svůj zájem v tom sestavit z toho co znám smysluplnou cestu. Hajašiho škola, Gendai škola, Komyo škola, Usui Do v podání Davida Kinga. Dopřeložit manuály, zpracovat verzi, kterou ráda dám lidem. Jsi už Šamanko druhý člověk co mě v posledních pár týdnech nakopl. Tak mi v Brně najdi pěkné místečko a do roka a do dne začnem:) A místo dovolené pojedu studovat do Kanady a je to:) Momentálně hledám ve svém čase místa, kdy na tom budu moci pracovat a nacházejí se. Tak jen sestavit plánSmile Jinak jestli tě praxe zajímá vážně už teď, domluv se s Drakem, učí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: čt březen 19, 2009 9:31 am    Předmět: PS: Citovat

Pro ty co vládnou angličtinou jsem objevila zajímavý poklad.

http://www.threshold.ca/reiki/Handouts/Threshold-Reiki--Level-One-Manual--Essence-Version.pdf

Manuál Ricka Rivarda z Kanady, který obsahuje všecko to, co o čem se tu tak debatuje v pěkné, přehledné formě, včetně detailních návodů pro techniky. Moc pěkné, jsou i překladače, který by vám to kdyžtak aspon do chápatelné podoby přeložily. Je to jeho vlastní škola a přístup, ale rozdává čisté karty, člověk ví co odkud má.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt březen 19, 2009 10:54 am    Předmět: x Citovat

Narya: dobrá, beru tě za slovo. Hned jak se postěhuješ, dáme něco do kupy. Dokonce mě napadl maličký, ale příjemný prostůrek, který by se dal snad zapůjčovat. Nebo se vždycky něco najde, hlavně je vždycky myšlenka a jak mám už delší dobu zkušenost, tu myšlenku musí nejméně jeden člověk nakopnout - říct termín, datum, čas. Ostatní se dá do pohybu samo. Bez toho kopance se rozplyzne v té spoustě, nojo to bysme mohli, hmmm co kdybysme. Taky jste si všimli té nerozhodné a na pokyn čekající většiny?
Už se na to moooooc těším, láká mě tahle cesta už dlouho.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: čt březen 19, 2009 12:15 pm    Předmět: Citovat

Mikao Usui praktikoval buddhistickou meditaci. To byla jeho cesta duchovního rozvoje. Buddhismus je ze svojí podstaty o soucítění, které pramení z hlubokého vhledu do podstaty života.

Je proto logické, že Mikao Usui, když přijal zasvěcení do reiki, si je nechtěl ponechat jen pro sebe a své nejbližší.

Jeho učení bylo však jednoduché. Nástrojem jeho duchovního rozvoje byla buddhistická meditace a k tomu vedl i své žáky. To podstatné tam byla síla meditace, zvnitřnění a energie reiki.

Jenomže, když je něco velmi jednoduché, tak mnoha lidem to připadá nudné. "A to je všechno?" nebo "To mám jen sedět a meditovat?"

Ne každý dokáže ocenit kvality, které v nás meditace rozvíjí.

A ne každý je vnímavý na energie.

Takže takovým lidem už toho potom moc nezbude. Může se jim to zdát opravdu málo.

Lidem se Usuiho učení zdálo příliš jednoduché, a tak je začali „zdokonalovat“. Nebyla v něm žádná cvičení typu čchi-kung, tak si to tam přidali. To platí i o pozicích rukou tak, jak se dnes na Západě učí.

Samozřejmě, že pro léčitele je důležité, aby byl pročištěný. Jeho energie ovlivňuje účinnost léčby. Záleží na naší energii, myšlenkách, celkovém přístupu. Naší vnitřní čistotě.

Tuto funkci "čištění" dokonale plní buddhistická meditace, která však, pro tolik lidí, je tak nudná.

Meditace, jako nástroj duchovního rozvoje, pronikání do podstaty života a všeho stvoření, je nenahraditelná.

Meditace je i v základu všech dávných Východních nauk, včetně takzvaných bojových sportů, jak se dnes prezentují, jako je tai-či, džudo a další.

A ze širšího pohledu je vlastně základem veškerého smysluplného života.

Naše energetické pole si můžeme pročišťovat různými technikami, cviky a dýchacími cvičeními. Pokud je však neprovádíme meditativně, to jest všímavě, v uvědomování si toho, co je, tak se z toho vytrácí jejich esence.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Ankur
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.7. 2002
Příspěvky: 130

PříspěvekZaslal: čt březen 19, 2009 12:40 pm    Předmět: Citovat

to sunnyi
lepe bych to nenapsal. Smile
Technik a relativne dost Usui zanechal. Ale dlouho se o nich nevedelo. Ted mnoho mistru dela
a) ze nejsou a jede dal postaru...
b) "vykradou" nejakou knihu o tr. reiki a prevezmou to do sve verze zap. reiki a mnohdy ne dobre
c) jdou studovat k serioznimu uciteli cely system

Hadejte kterych je kolik Smile
Reiki ma jiste koreny v buddhismu, ale kazdy buddhista by se asi ohradil nazyvat techniky reiki od Usuiho buddh. meditacemi.
Hm je to asi vec nazoru, treba mas pravdu Smile

Ankur
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Yahoo Messenger
Ankur
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.7. 2002
Příspěvky: 130

PříspěvekZaslal: čt březen 19, 2009 12:51 pm    Předmět: Citovat

to lendulka :
Ano.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Yahoo Messenger
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: čt březen 19, 2009 12:59 pm    Předmět: Citovat

To Ankur:

"Technik a relativne dost Usui zanechal. Ale dlouho se o nich nevedelo."

Tomu věřím. Nevěřím ale, že by byly pro praktikování reiki tím zásadním.

"Hm je to asi vec nazoru, treba mas pravdu."

Tak nějak.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: čt březen 19, 2009 2:04 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
To Ankur:

"Technik a relativne dost Usui zanechal. Ale dlouho se o nich nevedelo."

Tomu věřím. Nevěřím ale, že by byly pro praktikování reiki tím zásadním.

Mirek


Meditace Hatsurei ho je dosti zásadní věcí (Reiki sprcha není odpovídající technikou ze Z Reiki). Běžně se tu objevují lidé se stesky, nemám na kom praktikovat, co mám tedy s Reiki dělat. Myslím, že na to Hatsurei ho nabízí nádhernou odpověď. Stejně tak jako obecně techniky seberozvoje pomocí Reiki.
Nebo technika na "uzemění". Často se objevují dotazy na uzemění. Původně sice Gedoku Ho slouží k odstranění otravy, ale z mých zkušeností působení na spodní dantien velmi výrazně vyrovnává jakoukoliv neharmonii, bylo by zajímavé ji použít při stavu šoku, jaké budou efekty. Já ji mám vyzkoušenou při psychické nestabilitě, úzkosti, nebo neklidu. (druhá ruka může být na tom samém místě nebo v týlu na lebce).

Hatsurei Ho na webu:
http://www2.reiki-cz.com/modules.php?name=News&file=article&sid=42

Přehledně sepsané techniky co se šíří známými Reiki školami (gendai, komyo, jikiden), svádí k vyzkoušeníSmile
http://www.reiki-kai.mysteria.cz/frames/techniky.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt březen 19, 2009 2:45 pm    Předmět: x Citovat

Narya: zajímavé, díky moc.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: čt březen 19, 2009 3:29 pm    Předmět: USUI REIKI Citovat

Ahoj lidičky.
Skvělá diskuse. Jen tak dál.
Já osobně se věnuji Usuiho Reiki teprve 9 rokem. Gurua nehledám ani žádnou cestu okolo. Nic si do toho nepřidávám a symboly (jako trofeje) také nesbírám. Reiki mě naplňuje.
Vaše diskuse mne opravdu oslovila. Nacházím tu odpovědi kdysi vyřčených otázek. Pár odpovědí mi přišlo samo a mohu je tu porovnat s vašimi. Určitě bych se k vám v budoucnu ráda přidala. Zatím vás tu mlčky sleduji a nestačím se divit.
Ty odkazy si také ráda pročtu. Mám z těchto informací óóóhromnou radost.
S láskou Edy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: čt březen 19, 2009 5:34 pm    Předmět: Citovat

Díky Naryo,

úsilí lidí, kteří touží praktikovat v japonském duchu si vážím. Určitě je hodně lidí, kterým je japonská mentalita blízká a tyhle techniky přijímají a cvičí s radostí.

Pro mě však v nich není prakticky nic, co by mi neposkytovala meditace, pránajáma, práce s čakrami, symboly kabaly, duchovní léčení, práce se Seichim a dalšími systémy. Učení, která jsou mi bytostně blízká.

Všechna duchovní učení vedou k témuž cíli a mohou se vzájemně doplňovat a podporovat. Jak pravil jeden thajský mistr: "Důležitá je čistota srdce. Vše ostatní jsou pouhé hry."

Praktikuji a učím to, co je mi blízké. A cítím, že to tak je v pořádku. V dnešní době má každý z nás možnost volby. Za mnou přicházejí lidé, které mohu svým přístupem obohatit, za Tebou přijdou lidé, které můžeš obohatit Ty.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: pá březen 20, 2009 1:26 am    Předmět: Citovat

Citace:
Ankur napsal:
to lendulka :
Ano.


Ano....co....? Ano, že jsem na to přišla Laughing ? nebo ano, že mi to zapaluje zbržděně(chichi) Laughing Laughing

Ne teď vážně. Oba příspěvky, které byly reakcí na tebe jsem psala já a nikdo tady u mě vzhledem k ranněnočním hodinám nestál, aby mi radil....
Dokonce jsem u toho prvního, když jsem ho odeslala chvilku váhala, jestli ho nemám smazat. Ale nakonec jsem si řekla, že kdybychom debatovali "naživo", asi by můj názor ze mě nikdo nevymáčknul-nemám ráda konflikty a slovní přestřelky. Tak jsem to pustila tady.
A můj druhý příspěvek je možná trochu umírněnější, ale to byla reakce na tvojí mírnou umírněnost. Wink

Prostě to tak je. Každý jsme nějaký. Určitě jsi na své cestě dál a zkušenější. Vážím si dokonce toho, s jakým zápalem sbíráš informace a máš touhu je šířit dál.
Já jsem ještě usmrkánek, ale i přesto si dovoluju samostatně uvažovat....Dokonce si říkám, že třeba, až si za rok budu pročítat svoje odpovědi, možná mi budou připadat legrační. Možná taky ne....Kdoví...co bude...


Každopádně tobě i všem ostatním přeju šťastnou cestu. A to myslím upřímně Laughing Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: pá březen 20, 2009 12:39 pm    Předmět: Citovat

Lendulka napsal:

Já jsem ještě usmrkánek, ale i přesto si dovoluju samostatně uvažovat....Dokonce si říkám, že třeba, až si za rok budu pročítat svoje odpovědi, možná mi budou připadat legrační. Možná taky ne....Kdoví...co bude...

Když se podíváš na mé datum založení Nicku, a podívala by ses na staré Reikiwebí fórum, to jakých debat jsem se tam pouštěla já a to jsem byla nejen Reiki usmrkanec...Smile Tak si říkám, jestli ty mé odpovědi by mi taky přišly legrační Embarassed ...přiznám se ale, nevím co tam najdu, brr není nad sladkou nevědomost Razz

Tak jen do toho, klaď nepříjemné dotazy, nabízej nové úhly pohledu:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá březen 20, 2009 1:15 pm    Předmět: Muze Reiki ublizit, pokud nejsme cisti Citovat

Muze Reiki ublizit, pokud nejsme cisti

Tohle tema tu je uz odcela dlouho a je docela aktivni. Tak jsem o tom popremyslel a tady prichazim se svoji troskou do mlyna:

- reiki by ublizit nemelo, podle vseho, co jsem se ucil a i nekde o reiki cetl, to ma byt inteligentni energie a tedy ba nemela skodit;

- proc ale se objevuji obcas nejake ty pripady, kdy to vypada, ze cloveku reiki neco vyvedlo? Mohlo by to byt tim, ze ta osetreni jsou kontaktni (v prevazne vetsine pripadu). A nemusi to byt primy kontakt ruka na telo (i kdyz se priznam, ja to tak delam a prijde mi to vice ucinne a navic me pri tom pak neboli zada, kdyz si ruce opru), rozhodne se ale "hrabeme" v aure cloveka. A pak je samozrejme mozne, ze kdyz nemam mysl cistou, tak mohu neco prenaset na "leceneho". Ale to se netyka jen reiki lecitelu, ale treba i maseru nebo treba akupunkturistu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 6 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund