Fórum - Zobrazit téma - Pozor. Reiki může i ublížit, když nejsme čistí. - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Pozor. Reiki může i ublížit, když nejsme čistí.
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Pozor. Reiki může i ublížit, když nejsme čistí.
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ankur
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.7. 2002
Příspěvky: 130

PříspěvekZaslal: út březen 17, 2009 1:20 pm    Předmět: Citovat

to Damao
Dekuji za peknou diskuzi.
Ad "vzruso" jsem to myslel tak, ze mnoho nejen ceskych mistru stale vyucuje zabehanou nepravdivou pohadku o krestanovi Usuim a jeho hledani jezisovych zazraku.
Tenkrat na vychode se stalo to, ze normalni clovek se diky meditaci nekam dostal a z tohoto stavu, ve svem nesmirnem soucitu s nami citicimi bytostmi to predal dal. Toto poselstvi je znacne zkomoleno priblblou davno vyvracenou pohadkou, ktera se dodnes siri v zapadnim reiki. A to je hlavne velka skoda. Neznas - li koreny, neznas doopravdy ani chut plodu...
Nejde o to jestli zname nazpmet data, kdy a kde a kdo v japonsku zalozil nejake Reiki Dojo, ale vedet, ze Usui byl normalni duchovne hledajici. Ze ucil to a to a ze se dodnes zachovala ziva linie Mistru a ucitelu reiki.
Cakry urcite mohou kvalitne vest lidi, stejne jako jine celostni systemy. Ta exotika byl trosku takovy zerticek Smile
V dnesni dobe vnimam ovsem natolik otevrenou mysl u vetsiny lidi, ze jakykoliv celostni system, ktery nebaziruje na kulturne podminene forme prace s energii je skvele evropany prijat.
To znamena, ze nemusime chodit nazi jako mnozi indicti svati muzi, nebo nosit oranzovou deku a zpivat pet hodin v kuse pribehy v tibetstine jako mnisi a pres to muzeme mit prospech z jejich metod.
Ja jsem byl dycky trochu rebel, nicmene ne bez priciny. Naopak, borit to dobre a fungujici je hloupe. Ale mnoho veci v reiki dobre neni, to kolem sebe vidis sam. Jinak bys tu netravil tolik casu pri vysvetlovani a "napravovani" nedodelku kolegu takymistru reiki.
Tak kdyz nekdo napise takovy blabol, ze reiki je nebezpecne a tak, tak me to stale jeste stve. Uz ne tolik, ale jeste jsem nerezignoval.
Ani na to, ze budu predavat info o puvodu, obsahu a formach jak reiki vzniklo a vyvyjelo se. Proto se take vedome nazyvam ucitelem reiki a ne mistrem, natoz Mistrem!!! Mistrem budu, az to o me nejaky Mistr prohlasi.... Smile))) a ne proto, ze mam na zdi nebo v supliku certifikat o ucasti na kurzu Reiki zasvecovani... Ono slovo sensei za jmenem znamena v prekladu ucitel a ne Mistr!!! Toz tak Smile

Ankur
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Yahoo Messenger
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: út březen 17, 2009 1:52 pm    Předmět: Citovat

Citace:
[quote="Ankur"]to Damao
Dekuji za peknou diskuzi.
Ad "vzruso" jsem to myslel tak, ze mnoho nejen ceskych mistru stale vyucuje zabehanou nepravdivou pohadku o krestanovi Usuim a jeho hledani jezisovych zazraku.
Tenkrat na vychode se stalo to, ze normalni clovek se diky meditaci nekam dostal a z tohoto stavu, ve svem nesmirnem soucitu s nami citicimi bytostmi to predal dal. Toto poselstvi je znacne zkomoleno priblblou davno vyvracenou pohadkou, ktera se dodnes siri v zapadnim reiki. A to je hlavne velka skoda. Neznas - li koreny, neznas doopravdy ani chut plodu...


Nedá mi to neragovat... Jednak pohádku o Usuim coby křesťanovi jsem slyšela dnes poprvé od tebe... Laughing a za druhé i kdyby byl křesťan, nebyl by normální? Píšeš, že normální člověk se díky meditaci někam dostal atd... Takže kdo je normální člověk? Shocked

Citace:

Ja jsem byl dycky trochu rebel, nicmene ne bez priciny. Naopak, borit to dobre a fungujici je hloupe. Ale mnoho veci v reiki dobre neni, to kolem sebe vidis sam. Jinak bys tu netravil tolik casu pri vysvetlovani a "napravovani" nedodelku kolegu takymistru reiki.


Na to taky musím reagovat. Myslíš si, že i kdyby všichni Mistři (záměrně s velkým M) vyučovali to nejlepší a tak nejlíp jak dokážou, že by neexistovalo takovéto podobné fórum, kde si lidé vyměňují zkušenosti a ptají se na různé věci?
Každý člověk je přece originál a i když byť jen dvěma lidem řekneš v jednu chvíli tu samou věc, stejně jí každý pochopí po svém. Každý je jinak citlivý, má jinak vysloké IQ, má jiné zkušenosti, jiné prožitky a to všechno ho ovlivňuje v chápání.
Mohou být lidé "naladěni na stejnou strunu", ale to neznamená, že jsou identičtí.


Myslím si, že ať je člověk ateista, věřící, katolík, protestant, budhista, haré krišna, scientolog, nebo svědek Jehovův nebo cokoli - pokud duchovně roste a je to dobrý člověk, je to jeho cesta po které jde. Kam ho jeho cesta dovede, to ovlivní jen on sám. Je to jeho svoboda. Nemám ráda škatulkování, kdo kam patří. Já jsem svobodný člověk jdoucí po cestě, kterou si vybírá sám.... Řídím se svou myslí, svým srdcem a svojí intuicí.

PS1: zajímavé, co ve mě tvoje příspěvky vyvolávyjí. Nějak se mi do hlavy vkrádá právě něco o tom škatulkování a o tom, kdo to jako má dobře a kdo ne..... takové trochu bububu... Laughing


PS2: Tak hlavně klid. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: út březen 17, 2009 1:55 pm    Předmět: Citovat

Ankur napsal:

Tenkrat na vychode se stalo to, ze normalni clovek se diky meditaci nekam dostal a z tohoto stavu, ve svem nesmirnem soucitu s nami citicimi bytostmi to predal dal. Toto poselstvi je znacne zkomoleno priblblou davno vyvracenou pohadkou, ktera se dodnes siri v zapadnim reiki. A to je hlavne velka skoda. Neznas - li koreny, neznas doopravdy ani chut plodu...
Nejde o to jestli zname nazpmet data, kdy a kde a kdo v japonsku zalozil nejake Reiki Dojo, ale vedet, ze Usui byl normalni duchovne hledajici.
Ankur


Určitě je fajn, že se ví, jak to bylo. Nicméně pro mě se tím třeba vůbec nic nezměnilo. Reiki je stále reiki -ať s tou či onou minulostí - nikdy jsem nad ní nepřemýšlel. Stejně jako jsem nikdy nepřemýšlel nad tím, zda Kristus žil tak či onak, zda byl v Egyptě nebo ne. Jakoby to, zda v Egyptě byl či nebyl něco mělo znamenat - snad ano - pro moji mysl. Ježíše však miluji, stejně jako reiki. Myslím tedy - že pro to nejdůležitější - Srdce to podstatné není. Proto lze chutnat plod - Lásku - i bez vědění jak k jejímu "vhledu" Usui nebo kdokoliv jiný přišel. Láska totiž má kořeny v Přítomném Okamžiku - ne před sto lety v Japonsku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út březen 17, 2009 3:00 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Mirku,
Píšeš:
Citace:
Podle mne, lpění na tradicích kultury, z níž se k nám nějaké učení dostalo, a odmítání jiných přístupů, je vymezování se, oddělování se od celku.

Klonila bych se spíše k „ctění a znalosti tradic, než lpění na nich.
Tohle ctění, samo o sobě, vytváří prostor pro to, abychom je nejdřív lépe poznali a snažili se je také pochopit.
Když přistoupím k jabloni, jež má pevné kořeny a dlouhá léta plodila výborná jablka, naroubuji na ni nevhodný roub, dál plodit nebude. Pokud je vhodný štěp naroubován špatným způsobem, výsledek bude tentýž.
A největší „tvořivostí“ se v tomto případě bohužel povětšinou vyznačují ti z nás, kteří věří tomu, že koláče mohou být i bez práce.
V tomto případě tedy souhlasím s větou, kterou napsal Ankur – tj. „jde o kvalitu toho, kdo tvoří.“

sunnyi napsal:
A kdykoliv se vymezujeme, oddělujeme od celku, tak tehdy nastupuje to ego, o kterém mluvíš.

Vymezujeme se neustále, i v této diskusi, bez toho bychom asi nic nepsali.
Tedy jde spíše o vyjádření zkušenosti, názoru, se zřetelem na kontinuitu, tedy celek.

sunnyi napsal:
Vše vychází z Jednoty a moje zkušenost je taková, že jestliže jednotlivá učení integrujeme, tak dosahujeme daleko lepších výsledků než když tvrdošíjně lpíme jen na tom jednom, co jediné považujeme za správné.

Ono jí to neustále je.
…a taky je neustále integrováno.
Jenže…aby mohla být dílčí syntéza kvalitní, musí jí předcházet stejně kvalitní analýza.
A opravdu kvalitní analýza předpokládá hluboké znalosti a systematickou praxi.
Bez toho se ta integrace podobá spíše onomu „dortu“, co upekl pejsek s kočičkou.
Vypadá pěkně, ale jíst se to nedá.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út březen 17, 2009 3:19 pm    Předmět: PŘÍTOMNÝ OKAMŽIK Citovat

Psychedelic napsal:
Láska totiž má kořeny v Přítomném Okamžiku - ne před sto lety v Japonsku.




Ona jím je.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: út březen 17, 2009 6:27 pm    Předmět: Citovat

Katko,

co Tě vede k potřebě mi tohle všechno vysvětlovat? Máš pocit, že moje slova jsou v rozporu s tím, co jsi napsala? Jak víš, co je za těmi slovy?

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út březen 17, 2009 8:35 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
Katko, co Tě vede k potřebě mi tohle všechno vysvětlovat?


Nevysvětluju, Mirku.
Vyjadřuju se k tomu, co (a jak) jsi v tom příspěvku napsal.
To proto, že prosté zobecnění mi v tomhle případě připadlo spíš zavádějící.
Jedna věc je naše určitá formulace a argumentce, něčí následná reakce,
a něco jiného je opravdové neporozumění tomu, co ten druhý napsal.
A ani u jednoho nejsme myslím tzv. "z obliga". Smile

Teď např. Mirku nerozumím Tvojí otázce – tj: "Jak víš, co je za těmi slovy?“
Kdo z nás tohle doopravdy ví?
Mohl by totéž napsat každý jeden z nás, např. když nás přepadne nelibý pocit, z toho že nám někdo neporozuměl (ač by měl).

A i kdyby tomu tak bylo, tak se i tohle dá při troše dobré vůle vzájemně objasnit.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: út březen 17, 2009 9:19 pm    Předmět: Citovat

... prosté zobecnění mi v tomhle případě připadlo spíš zavádějící."

Mně ne.

"A i kdyby tomu tak bylo, tak se i tohle dá při troše dobré vůle vzájemně objasnit."

Mám Tě rád, Katko.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út březen 17, 2009 10:04 pm    Předmět: Citovat

mám Tě ráda, Mirku


Katka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st březen 18, 2009 12:40 am    Předmět: Citovat

To Arktur:
Zdá se. že přes určité rozdíly v názorech vnímáme - Ty i já - mnohé stejně. Také nemám rád bludy v Reiki, ani to, že řada tzv. Mistrů dělá ze svých žáků "posílače energie". Pravda - učím se už tolik nad tím nerozčilovat.
Asi jediné, co máme jinak je Tvoje cesta či-kungu a moje cesta nauky o čakrách a symbolice těla.
Very Happy Také používám jen titul "učitel Reiki"
Tak hodně štěstí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: st březen 18, 2009 9:24 am    Předmět: Citovat

"Také nemám rád bludy v Reiki, ani to, že řada tzv. Mistrů dělá ze svých žáků "posílače energie". Pravda - učím se už tolik nad tím nerozčilovat."

Bludy nemá rád žádný poctivý člověk. To však neznamená, že ani on je v dobré víře nešíří. A tvrdím, že se to týká i Tebe.

Jenže tohle asi nikdo nikdy nerozsoudí. Jediným skutečným soudcem je Bůh a naše svědomí.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st březen 18, 2009 10:03 am    Předmět: Citovat

To sunnyi:
.... tož, co už! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st březen 18, 2009 5:56 pm    Předmět: x Citovat

Diskutovalo se tu hodně o cestě japonského směru. Protože mám k tomuto tématu blízko, nakoukla jsem co je v nabídce nového.
Nic moc, tak jsem nakoukla na stránky našeho starého známého pana Takáče, kde sice není prakticky nic, žádné info. Což vzbudilo moji zvědavost a zeptala jsem se jak se praktikují avízované aktivity.
A dostalo se mi tak zenové odpovědi, že možná pochopím japonskou cestu tímto způsobem sama. Zatím jsem z toho spíš jelen jelenovič jeleněnko.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ankur
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.7. 2002
Příspěvky: 130

PříspěvekZaslal: st březen 18, 2009 11:05 pm    Předmět: Citovat

to Lendulka :
Kdyby Usui byl krestan s nejvetsi pravdepodobnosti by nemeditoval. A reiki by tu s nejvetsi pravdepodobnisti nebylo... Sad
Byt krestanem je vcelku normalni. Smile
Mozna by existoval reikiwebik i kdyz by Mistri ucili jako Mistri, ale rozhodne by tu nebyla takova zmet nesmyslu a zakladnich dotazu typu: " mam zasveceni a co ted?" Smile
Reakce na me prispevky jsou zajimave a jiste se nad nimi zamysli (procit si to,..) treba v tobe neco zarezonovalo Smile
Jinak se mi libi tvuj prispevek. Jako by to napsal uplne jiny clovek. Smile

Ankur
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Yahoo Messenger
Ankur
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.7. 2002
Příspěvky: 130

PříspěvekZaslal: st březen 18, 2009 11:11 pm    Předmět: Citovat

to Damao:
Dekuji a preji take. Jen dodatek: nejdu cestou cchi kungu v reiki. Studuji tradicni jap. reiki. Tam je napr. pouzita jista prace s tandenem, ale neni to v podstate cchi kung. Je to reiki.
Cchi kung totiz cvicim take a vnimam znacne rozdily v pristupu techto dvou smeru (reiki a cchi kungu).

Ankur
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Yahoo Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 5 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund