Fórum - Zobrazit téma - Pozor. Reiki může i ublížit, když nejsme čistí. - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Pozor. Reiki může i ublížit, když nejsme čistí.
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Pozor. Reiki může i ublížit, když nejsme čistí.
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: ne březen 15, 2009 3:47 pm    Předmět: Citovat

Ankure,

pokud se nemýlím, jsi žákem a také učitelem směru Živá cesta reiki. Výňatek z vašich stránek.

Osnovy pro školu Energetický systém člověka - Reiki 3a :

Specifickou součástí jsou energetizační cvičení:
- Cvičení na stimulaci páteře
- Cvičení na stimulaci mozku
- Spinální cvičení
- Cvičení na orgánové dráhy
- Cvičení na čakry
- Cvičení na auru a energetická těla podle frekvencí
- Kajakalpa - energetické dynamo

Součástí školy jsou Oshovy meditace.
Umožňují působení do hloubky s významným zdravotním a energetizačním účinkem.
Dynamická meditace, Kundalini, Gibberish, Kirtan, Chakra dance, Chakra sounds, Chakra breathing, Chakra touch sounds, Mandala a další.

Jsem tady jediný, komu tato diskuse nedává smysl?

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: ne březen 15, 2009 3:51 pm    Předmět: Citovat

Tazzi,

k Tvému příspěvku. Skláním se před Tvou moudrostí Wink

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: ne březen 15, 2009 5:18 pm    Předmět: Citovat

Zdravíčko, nečetl jsem celou diskuzi. Ale co se týče odpovědi na +. příspěvek musím říct, že tak 20 % z toho je pravda. Ublížit Vám to může, ale ne tím, že máte znečištěný jeden, nebo oba hlavní přívody reiki. Co ze své zkušenosti vím, tak se začne lečít Vaší osobní vnitříní energií teprve, když člověku chcete za každou cenu pomoct. Začne Vás to obírat, když si řeknete tak a ted ho vyléčím, o čemž reiki není, alespon já to tak nepocituju. Reiki by Vás o energii nikdy neobrala, i kdyby jste měli znečistěný kanál, tak by nejdříve vyčistala Vás, a pak by začala léčit toho dotyčného.



Filio
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ankur
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.7. 2002
Příspěvky: 130

PříspěvekZaslal: ne březen 15, 2009 10:33 pm    Předmět: Citovat

to Annaka:
Nechci sem tahat diskuzi o tibetskem buddhismu. Je jiste mnoho povolanejsich nez ja, kteri by jiste vysvetlili toto tema lepe. Buddhismus na sebe bral v zemich kam prisel ruzne formy - byly zduraznovany ruzne aspekty Buddhova uceni. Proto mame theravadu, mahajanu a vajrajanu...
Ale toto neni to o cem mluvim.
Mix toho nejlepsiho ze vsech metod, jak se to deje dnes - je povrchni proces od nedouku (vetsinou), kdezto splynuti formy praxe s mistnimi tradicemi, jak se to delo pri ceste buddhismu po Asii je prirozeny a legitimni proces.

to sunnyi:
Smile))
Ano, jsem zakem smeru Ziva cesta a jsem rad ze tomu tak je. Nicmene jiz tento styl delsi dobu neucim. Ne, ze by tento system byl v necem spatny. Naucil jsem se zde velmi mnoho a jsem svemu uciteli dodnes vdecny, ze jsem mel po dlouha leta tuto moznost se rozvijet. Ale ma Cesta jde nyni jinudy. Prave proto, ze mam zkusenost z vice systemu (zapadni reiki, trad. jap. reiki) tak mohu videt jiste dulezite odlisnosti.
Takze info dobre, ale ne aktualni .-)
Na mych strankach www.rei-ki.cz a www.cchi-kung.cz najdes me soucasne aktivity a nazory. Vse se ve vesmiru neustale meni a tedy i Ankur Smile))
PS: Omluva - stranky jsou mementalne v aktualizacnim procesu .)
Ankur
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Yahoo Messenger
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: ne březen 15, 2009 11:27 pm    Předmět: Ankur Citovat

Milý Ankure,

je od tebe hezké a jistě jsi to myslel dobře, že ses tak mocně a možná s vědomostmi posbíranými zapojil do této debaty. Ale chvilku jsem se v tom ztrácela a myslela si, že mě tahle diskuze díky tobě už nebude zajímat.
Ale tak jak jsi psal v posledním příspěvku - ve vesmíru se vše mění, tedy i Ankur - i my všichni tady se měníme. Ale všechno má svůj čas a důvod.

Nech tedy i nám čas a důvod a možná někteří z nás dojdou k těm závěrům, co ty........nebo možná nedojdou.....nebo to není nutné.......nech to na každém. Ke všem se jistě dostanou ty správné informace ve správný čas. A bude na nás, jestli je zrovna uvidíme, uslyšíme.
Ale zrovna konkrétně já i kdybys měl pravdu, já na tvé příspěvky neslyším, protože mi přijdou příliš militantní. A Reiki tak, jak jí chápu já, je hlavně v klidu a o lásce a růstu.................

Tvůj pohled je tvůj a můj pohled je můj. A oba jsou dobře. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po březen 16, 2009 10:59 am    Předmět: Citovat

Je skvělé, když dnes máme tolik informací o kořenech, z nichž Reiki vyrůstala. Je dobře, podle mne, když všechny školy Reiki předávají svým žákům alespoň základní znalosti o čakrách, meridianech a či-kungu - o tan-tiemech, s nimiž Usui jako učitel či-kungu nepochybně pracoval nejvíce.
Myslím si na druhé straně, že není cenné jen to, co je v těch kořenech. Kdyby učitelé tzv. "Živé cesty" Reiki odmítali pozdější vývoj Reiki, pozdější vývoj poznání, asi by Živá cesta" brzy přestala mít morální nárok na označení "živá". Život je o neustálém růstu a tvořivém rozmnožování. Pokud jsou kořeny správně oceněny a udržovány a s jejich oporou směřujeme k růstu, pak si myslím, že je vše v pořádku.
Chci nyní napsat o svých zkušenostech s tím, jak mě kdysi právě učení o čakrách oslovilo a dovedlo k hlubokému vhledu pokud jde o zdraví, nemoc a příčiny nemocí, jakož i pokud jde o celkový duchovní růst člověka. Ldyž jsem o čakrách slyšel ve spojení s Reiki poprvé, vůbec jsem nepochyboval o tom, že nauka o čakrách patří k základům znalostí, které by si měl každý žák Reiki osvojit - byla to éra působení Mari Hall u nás. Později mi můj osobní rozvoj nabídl možnost studia orientální, nebo chete-li čínské, medicíny - nauky o pěti prvcích, meridianech a způsobech ovlivnění zdravotního stavu člověka skrze citlivé body na nich. Pravda, s či-kungem v té době zase až tolik zkušeností nebylo, chyběli zkušení učitelé a či-kung se pojímal spíše jako součást bojových umění, nebo prostě jen specifické tělesné cvičení.
Vrátím se ale k tomu, co považuji za podstatné - učení o čakrách v té době pro mne přestalo být pouhým učením o energii čaker a pomohlo mi chápat rozvoj psychiky člověka od početí až do vysokého věku. Domnívám se, že přirozeně tyto znalosti vedly k zájmu o hebrejskou mystiku, hlavně o nauku o Stromu sefirot a odtud byl již jen krůček k základů křesťanské mystiky a filozofie. Jsem nesmírně vděčný, že mi byla dána právě tato cesta, protože se hluboce v podstatě našeho bytí dotýká zkušeností a znalostí, které jsme geneticky zdědili po svých předcích, kteří u většiny z nás žili tady, v tomto kulturním prostředí. Kořeny rodů, jejichž jsme pokračovali jsou hluboce provázané s křesťanstvím a židovstvím. Proto mnozí z nás lépe rozumí nauce indické o čakrách, která má bezprostřední vazbu na pozdějiší hebrejskou i křesťanskou odnož. Setkávám se s těmi, kdo po vydání Velké knihy Reiki-symbolů se snaží praktikovat tam uvedené šintoistické meditace a rituály - jsou více v hlavě, než v srdci, protože zejména na počátku každý krok potřebují konzultovat s knihou a domnívám se, že zejména na počátku jejich srdce s těmi šintoistickými rituály nesouzní.
Proto si myslím, že by bylo rozumné dělit školy Reiki nikoliv na "tradiční" a netradiční - protože co je v Reiki tradicí? - nebo na "živé" a ostatní - to je již podsouváním přívlastku "neživé" - ale nabídněme poctivě žákům školy, v níž se budou spolu s Reiki učit orientální medicíně - meridianům; v níž budou pokračovat v osvojování Reiki cestou či-kungu (ta o níž píše Ankur) a školu, v níž se budou učit spolu s Reiki nauce o čakrách. Nemá podle mne valného významu plést všechny tato směry dohromady a vytvářet umělá propojení - jako to činí zejména někteří američtí autoři (spojení meridianů a čaker). Znovu zdůrazňuju potřebu předat všem žákům alespoň základy znalostí dalších škol Reiki - a tím jim dát možnost volby svého dalšího osobního i duchovního vývoje.
Z diskuzí tohoto typu bych pak prosil vyloučit emotivní slova jako "zatahování čaker..." atp. Buďme v těchto věcech mírnější a soudnější s tím, že se domnívám, že tyto webové stránky by měly především lidem pomáhat v získávání rozhledu a dávat seriozní informace pro jejich volbu, jak dál.
Sám se snažím krotit, když se tu dočítám o zázračných léčitelských systémech - ono se stejně časem ukáže, co opodstatnění má a co ne. Přejde určitá módní vlna jisté techniky, lidé časem prohlédnou, kde nachází skutečně pomoc a kde jsou mateni. Dospěl jsem k názoru, že se pravda nakonec ukáže sama a že jí nemusíme pomáhat a plést se tak Jednomu do byznysu.
Amen
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: po březen 16, 2009 11:12 am    Předmět: Citovat

Ano, Damao. S tím se ztotožňuji. Moje zkušenosti jsou podobné. Dík za tento výstižný a moudrý příspěvek.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po březen 16, 2009 11:20 am    Předmět: x Citovat

sunnyi: jen malá poznámka k Živé škole - program a jeho náplň určuje Igor jako majitel centra. Takové věci jako Oshovky jsou standartní součástí každého programu, prostě jsou přidané všude, každé ráno dynamička atd. Prostě celoroční škola reiki není jen o reiki, ale doplněná o další cvičení z jiného soudku, proč a jak to bylo vybráno, hlavní myšlenku, by pravděpodobně mohl objasnit jen autor sám. Snad celkový osobní rozvoj?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ankur
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.7. 2002
Příspěvky: 130

PříspěvekZaslal: po březen 16, 2009 2:18 pm    Předmět: Citovat

to Lendulka :
Hm dekuji za konkretni prispevek. Smile)))
Ano, to je to o cem mluvim. New Age reci o tom, ze vsechno je v podstate jedno... V reikistickych kruzich je to casta infekce. Take proto se na reiki jini seriozni hledaci pravdy divaji skrz prsty.
Co je nesrozumitelne na tom, ze Reiki vymyslel japonec a ti jaksi cakry v te dobe neuzivali ve svych rozvojovych systemech.
Ze nebyl krestan, neoteviral zasvecenim cakry a nehledal Jezisovy zazraky, jak tvrdila H.Takata?
Chapu, ze tvuj klid a mir to narusuje, ale je to proste tak.
Je to normalni fakt, jako to, ze Usui nebyl dvoumetrovy blondaty sved, ale prtavy lehce obtloustly japonec, ktery se tradicnimi metodami (buddh. meditacemi) dobral stavu, kdy se v nem otevrel stav Rei Ki.

S pranim pozitivnich vibraci

Ankur
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Yahoo Messenger
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: po březen 16, 2009 2:44 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Dráčku, ráda o tobě zase slyšímSmile Začni učit veřejně, myslím, že to o čem mluvíš není širším skupinám známé. Kdybys chtěl, vážně zvažuju přeložit tu knihu Davida Kinga, to by teprve bylo počteníčko:)

K té knize o které mluvil Damao (Velká kniha Reiki symbolů). Zrovna včera jsem si jí připomínala, listovala jsem v ní se závěrem, bože to je chaos nemá to hlavu ani patu. Nevím sice kdo je ten druhý autor, ale jinak je to skrz nasrkz prolezlé Walterem Lubeckem, jeho pohledem a i když to hodně mluví o japonských energetických rituálech, šintó, budhismu, pan Lubeck si to upravil dle sebe, jak se mu to zrovna hodilo do krámu.

Mnohem hodnotnější na toto téma považuju knihy Franka Arjavy Pettera a především hlavně knihu Jikkiden Reiki, kterou sepsat Tadao Yamaguchi syn paní, kterou vyučoval ještě Hajaši sensei. Jednoduché, jasné, přímé, praktické a neocenitelně popsané jak vyciťovat problémová místa (byosen) a jak byl systém vyučován pod Hajašiho vedení.

Výborným zdrojem informací je i pan David King, který se díky čchikungfu a taoismu dostal k dalším Hajašiho žákům a tvrdí i, že měl kontakt s některými studenty Usui sensei. Sepsal jednoduchou přehlednou knihu, kde nasťinuje ty nejstarší kořeny a popisuje jak se systém vyvinul v Hajašiho práci. Mám k dispozici sken anglické knihy, Drak má originál.

Draku, nemyslím si, že paní Takata vědomě lhala. Vem si to tak, že Hajaši sensei ji v Japonsku vyléčil, ale ty další úrovně ji učil už pouze na Havaji, takže krátká intenzivní práce, předání materiálů a konec. Trochu mi to připomíná současné kurzy na Reiki mistry, ale tehdy nemohli jinak, schylovalo se k válce. Takže paní Takata, bez dalšího kontaktu se školou Hajašiho sensei si to prostě doladila dle svého.

K čakrám, zajímavý systém, hodnotný, ale pro stejně hodnotné a kvalitní Reiki není nutný. Lze ale samozřejmě využít. Jenže mnohem důležitější než učení o čakrách, by se začátečník měl dovědět techniky Reiki meditace (dýchání), vylaďování se na ošetření, vyciťování problematických míst a v podstatě intuitivní práci při přemisťování rukou (což mi hodně sedí k principu recconection), statické pozice a čakry jsou jen pomůcky, mistrovství spočívá v něčem jiném.

Btw. co tak sleduju Drakovu práci a jeho názory tak se od školy "Živá cesta Reiki" dost odlišuje. Věnoval se studiu Komyo Reiki (od žáka paní Yamaguchi, velmi zjednodušené jikkiden), byl se mnou když tu byl na návštěvě David King, díky nadšení až fanatickému zápalu Radovana Tokára se setkal s Gendai Reiki od Doi sensei. Pravda, víc tíhne k čínské koncepci a já v podstatě také, přiznávám se:)

Takže můžeme tu řešit staré nové, srovnávat co, který učitel dělá, nedělá, měl by dělat. Mě z toho nejlépe vychází to co učí Doi sensei, Gendai znamená v překladu nový,moderní. Doi sensei začal jako praktik západního Reiki a mnoha dalších alternativních metod. Jako Japonec se dostal k učení původního Usui Reiki ryoho gakkai (společenství), které se po válce neprodyšně uzavřelo (oficální politika pronásledovala alternativní metody), takže do jisté míry se i zakonzervovalo. Doi sensei tedy spojuje to nejlepší z toho nového, ale s úžasným začleněním toho starého, takže vyniká jasná čistá podstata Reiki. Trochu mě štve, že si ty materiály držím doma, věnovala jsem x dní překladu anglických manuálů, výsledkem je sice velmi hrubý překlad, ale je. Nenašla jsem ale odvahu dát to mezi lidi, nechci to svévolně šířit, to se prostě musí praktikovat naživo, takže mi z toho vychází, že bych to měla začít učit, ale ani na to se necítím, nemám intezivní praxi. Nejde o zázraky, ani nová tajemná odhalení, jde o ten základní přístup a nastavení praxe, rozvoje každého praktikujícího. Tak možná časem..slibuju:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po březen 16, 2009 2:54 pm    Předmět: Citovat

Martino, pan Lübeck není autorem té části knihy, kde se vysvětlují symboly z hlediska šintoistické tradice. Tato část knihy je ostatně velmi fundovaně napsaná. Je faktem, že aby tento systém zdravého života, nazvaný po smrti Mikaa Usuiho Reiki, mohl v tehdejší době přežít, musel si "navléci kabát" čintoismu - v Japonsku té doby jediného státem povoleného a podporovaného náboženství.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: po březen 16, 2009 3:10 pm    Předmět: Citovat

Jsou tam zajímavé věci to ano, ale musí člověk tušit co hledá. V podstatě to jak vysvětluješ práci se symboly ty, bohatě stačí, i David King to sděluje v podstatě stejně, jen užívá více taoistické terminologie.
Ono s těma kabátama to bylo asi vážně dost zásadní. Usui sensei učil podle své zkušenosti, Hajaši sensei byl první, kdo provedl výrazné úpravy do systému, dal tomu lékařský a léčebný pohled a co tvrdí David King nebyl jediný. Společenství (gakkai) založili lidé, kteří byli vojáci v námořnictvu (Hajaši brzy po založení odešel a věnoval se čistě svému přístupu). Hajašiko škola ale v podstatě nepřežila válku a rozpadla se, z toho původního zůstalo jen neprodyšeně uzavřené gakkai a pár osamělých učitelů. No a mezitím díky Hawayo Takata ...a to už známe:)

Jinak kdo umí anglicky, tady jsou stránky školy Gendai Reiki Ho, originální stránky sensei Hiroshi Doi jsou ryze v Japonštině, zdá se, že se anglicky naučit nechtěl, takže jen stránka jeho anglických žáků
http://homepage3.nifty.com/GendaiReiki/index.html


Naposledy upravil Narya dne po březen 16, 2009 3:12 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Ankur
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.7. 2002
Příspěvky: 130

PříspěvekZaslal: po březen 16, 2009 3:11 pm    Předmět: Citovat

to samanka .
Dekuji za podpurne info Smile
Asi ano, jde o celostni rozvoj cloveka pri ceste reiki. To byl jiste zamer.
Me ten system meditaci, cviceni s telem a zapadni reiki velmi obohatil a posunul v mnoha oblastech zivota!!!
Hledal jsem ovsem jeste neco vic. Koreny, kontakt co nejblize zdroji, puvodni techniky i zamer tvurce...

to Damao
Mozna jsem se nevyjadril dost jasne. Me soucasne nazory nejsou sdileny uciteli Reiki Ziva cesta a nejsou ani soucasti tohoto systemu.
Prave naopak. Tento system pracuje se systemem caker velmi aktivne a efektivne a to nejen pomoci reiki technik.
Nepopiram vyvoj reiki. Reiki je na zapade vyucovana s mnoha dalsimi pridanymi metodami. Nekdy se to povede a jindy ne. Ja mel stesti, ze jsem se setkal z meho pohledu velmi kvalitnim zapadnim reiki a s uzasnym tradicnim jap. reiki. Me zkusenosti jsou takove, ze studenti, kteri meli moznost srovnani techto dvou systemu mi potvrdili me pocity o unikatnosti a efektivite puvodniho jap. pohledu na reiki. Ta krasna sila a jednoduchost !!!!
Takze take proto jej predavam takto dal. Rikam historii reiki tak jak ji znam a nedelam v tom zadne kompromisy. Kdyz se dozvim nove skutenosti, hned je zaradim do vyuky. Samozrejme se na kurzu lide seznami i s tim, ze reiki lze uzit na mnoho dalsich ucelu, klidne i na ty exoticke cakry, ktere jsou dle meho nazoru evropanovi stejne cizi jako dantieny, meridiany nebo japonsky tanden vyucovany v reiki. Smile
Vazim si tvych zkusenosti, ale me jsou jine.
Kniha, kterou zde citujes (Velka kniha reiki symbolu) je dilem velmi kontroverznim a v mnohem se lisi od informaci, ktere mam o tradicnim jap. reiki. Jde spise o konstrukci autoru, nez seriozni info.
Myslim si, ze emotivni slova jako "zatahovani caker do reiki" normalne psychicky zdravy reikista ustoji. Mozna ho to vyvede z ruzoveho "klidu, a miru" kterym ho infikoval jeho "mistr", ale to je jen dobre. Nez prodlevat v bludu, tak radeji chvilka vzrusa, ne? Smile
O tom, ze se pravda nakonec ukaze sama a ze se ji nemusi pomahat se asi pletes. Pravda se musi sdilet, jinak je aktivne uslapana motivovanymi jedinci .-( Je o tom mnoho historickych zkusenosti... A jak jinak by ses dnes docetl o skodlivosti reiki na tomto webu? Smile))))

Ankur
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Yahoo Messenger
Ankur
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.7. 2002
Příspěvky: 130

PříspěvekZaslal: po březen 16, 2009 3:27 pm    Předmět: Citovat

to Narya
Ahoj kote Smile
Take te rad opet ctu Smile
No ja jsem dospel v podstate k zaveru, ze Komyo reiki je z meho pohledu ideal. V podstate vse od Hayashiho a navic Inamotuv duchovne zamereny kontext. Tedy ne jen to, co je v Jikiden - jen terapie.
V podstate se rodi forma vyuky, ktera nevic zohledni potreby zaku o dlouhodobe studium s ucitelem. Sak se na tom s kolgou P. Kadleckem z K.Varu aktivne pracuje. Uz to v podstate funguje. Nicmene musim nyni dat prostor a svuj cas memu druhemu potomku a tak nejblizsi kurzy tipuju cca na podzim. Smile

Ankur
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Yahoo Messenger
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po březen 16, 2009 8:25 pm    Předmět: Citovat

Ankur napsal:

to Damao
Mozna jsem se nevyjadril dost jasne. Me soucasne nazory nejsou sdileny uciteli Reiki Ziva cesta a nejsou ani soucasti tohoto systemu.
Prave naopak. Tento system pracuje se systemem caker velmi aktivne a efektivne a to nejen pomoci reiki technik.
Nepopiram vyvoj reiki. Reiki je na zapade vyucovana s mnoha dalsimi pridanymi metodami. Nekdy se to povede a jindy ne. Ja mel stesti, ze jsem se setkal z meho pohledu velmi kvalitnim zapadnim reiki a s uzasnym tradicnim jap. reiki. Me zkusenosti jsou takove, ze studenti, kteri meli moznost srovnani techto dvou systemu mi potvrdili me pocity o unikatnosti a efektivite puvodniho jap. pohledu na reiki. Ta krasna sila a jednoduchost !!!!

Jistě, chápu, mí žáci také říkají, jak úžasné je poznání, které jsem jim předal, jak jednoduše a komplexně dokáže postihnout vývoj každého z nás a poruchy v tomto vývoji. Speciálně se soustřeďuji na nauku o čakrách....! Takže - žáci si hledají "své" učitele - a je to, myslím, tak v pořádku.
Ankur napsal:
Takze take proto jej predavam takto dal. Rikam historii reiki tak jak ji znam a nedelam v tom zadne kompromisy. Kdyz se dozvim nove skutenosti, hned je zaradim do vyuky. Samozrejme se na kurzu lide seznami i s tim, ze reiki lze uzit na mnoho dalsich ucelu, klidne i na ty exoticke cakry, ktere jsou dle meho nazoru evropanovi stejne cizi jako dantieny, meridiany nebo japonsky tanden vyucovany v reiki. Smile
Vazim si tvych zkusenosti, ale me jsou jine.

Samozřejmě, že si oba - jak cítím - vážíme zkušeností toho druhého i toho, že do toho, co učíme dáváme všechno. Určitě je nesmyslné opakovat stále dokola dnes už prokázané lži o Reiki. Osobně přednostně věnuji pozornost osobnímu vývoji jednotlivých žáků, než pátrání po tom, jak to bylo tenkrát na Východě. Ono se všechno včas ukáže, jak to bylo, jak to je. Na rozdíl od Tebe jsem toho názoru, že nauka o čakrách stojí v základech kultury indoevropské civilizace, jejímiž jsme dětmi. Zkušenosti, které jsem během let nashromnáždil ukazují, že zvládnout nauku o čakrách a symbolice lidského těla a jeho jednotlivých částí lidem u nás nepřipadá tak cizí a exotické, jak se snažíš naznačovat. Je to zřejmě nejvýraznější rozdíl mezi Tvojí a mou zkušeností.
Ankur napsal:

Myslim si, ze emotivni slova jako "zatahovani caker do reiki" normalne psychicky zdravy reikista ustoji. Mozna ho to vyvede z ruzoveho "klidu, a miru" kterym ho infikoval jeho "mistr", ale to je jen dobre. Nez prodlevat v bludu, tak radeji chvilka vzrusa, ne? Smile
O tom, ze se pravda nakonec ukaze sama a ze se ji nemusi pomahat se asi pletes. Pravda se musi sdilet, jinak je aktivne uslapana motivovanymi jedinci .-( Je o tom mnoho historickych zkusenosti... A jak jinak by ses dnes docetl o skodlivosti reiki na tomto webu? Smile))))
Ankur

Hmmm, tak v tom si - pravda - nikdy rozumět nebudeme. Soudy o tom, čemu nerozumí, pravý mistr nedělá. Hlavně ne jen proto, aby bylo "vzrůšo"!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 4 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund