Fórum - Zobrazit téma - Hadí síla - probuzení - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Hadí síla - probuzení
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Hadí síla - probuzení
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2007 10:19 pm    Předmět: Citovat

Okénko, vždyť tyto věci jsou přece tak individuální. To přece nejde takhle paušalizovat. Duchovní probuzení a rozvíjení se je ten největší dar a požehnání, jakého se člověku může v životě dostat. A ne každý potřebuje mít v každé inkarnaci kariéru, děti a rodinu. Kromě toho, duchovní probuzení nutně neznamená, že člověk ulítává. I duchovní práce na sobě může být vyvážená s pozemským životem a výborně ho podporovat. A je asi daleko obtížnější začínat na sobě systematicky pracovat v pozdějším věku, kdy člověk je již tak hluboko zabředlý ve svých pohodlných vyjetých kolejích. Setkal jsem se z názory duchovních učitelů - nezávisle na sobě, že ideální věk k tomu, aby se člověk začal vědomě duchovně rozvíjet, je 10 let. A to seplo zase mně. Mirek

Mirku, necítím mezi námi žádný nesoulad. Píši o svém hovoru s terapeutkou, která má zkušenosti s lidmi, kteří přicházejí s problémem. Toto vlákno je o konkrétní záležitosti, kdy pro mě černá magie či kundalini stále nesepínalo příčinu.
Ty hovoříš o duchovním rozvoji dítěte a duchovních mistrech. Ano, souhlasím s tím, že rozvoj dítěte je krásný proces. Není-li podmiňován touhou okolí - křest, atd. I když, i to je proces, které si samo dítě vybralo
. Hezký večer, M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
vlada
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.7. 2002
Příspěvky: 147

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2007 10:53 pm    Předmět: Citovat

zeto:
Já to myslel tak, že ty děti se schopností pracovat s energemi už rodí.
Nebo mají v sobě velký talent tvořit, malovat, zpívat...
Potkal jsi už někdy malé dítě, které by říkalo - "Já jsem ten velký mystik..." ? Very Happy

Určitě jsme si všichni rovni Všechno okolo je jedno velké Já Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
vlada
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.7. 2002
Příspěvky: 147

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2007 10:59 pm    Předmět: Citovat

mamka: Tys to vzala jako vtip? Very Happy Very Happy
Ono je to ale míněno naprosto vážně. Jde o vývoj světelného těla Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2007 11:05 pm    Předmět: Citovat

vlada napsal:
zeto:
Já to myslel tak, že ty děti se schopností pracovat s energemi už rodí.
Nebo mají v sobě velký talent tvořit, malovat, zpívat...
Potkal jsi už někdy malé dítě, které by říkalo - "Já jsem ten velký mystik..." ? Very Happy

Určitě jsme si všichni rovni Všechno okolo je jedno velké Já Very Happy


Nemyslím si že jsme jiní než naší předkové.........koneckonců pocházíme z nich.... ale je tu vývoj.......

Jaká práce s energií? Mám pořád dojem že se tu někdo snaží bejt vyjímečnej......Věřím pořáde tomu že všichni máme stejnou možnost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2007 11:06 pm    Předmět: Citovat

vlada napsal:
mamka: Tys to vzala jako vtip? Very Happy Very Happy
Ono je to ale míněno naprosto vážně. Jde o vývoj světelného těla Smile


Také jsem to považoval za vtip.

Já s tímto tvrzením nesouhlasim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: čt listopad 08, 2007 7:11 am    Předmět: Citovat

zeto napsal:

Jaká práce s energií? Mám pořád dojem že se tu někdo snaží bejt vyjímečnej......Věřím pořáde tomu že všichni máme stejnou možnost.


Zetíku, zkus si připustit, že v tomhle případě nejde o snahu o nějakou vyjímečnost. Nebo máš dojem, že např. dívka, kvůli které tohle vlákno vzniklo, dopadla tak jak dopadla jen proto, že chtěla být vyjímečná? Chtěla sice hodně, ale něco ten stav způsobilo. Fyzici i mystici shodně říkají, že všechno je energie. Léčitelé a "čarodějníci" říkají, že ty energie mohou být lidskému tělu nejen prospěšné, ale mohou i ublížit.

Šance máme opravdu všichni stejné. Stejně jako např.mohou všichni jezdit autem. Jedni projdou autoškolou, než se vydají do světa, nejdřív si na klidných cestách osvojí řidičské umění. Jiní si rovnou sednou za volant a vyrazí do hustého městského provozu a......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: čt listopad 08, 2007 8:55 am    Předmět: Citovat

mamko:
Víš hledám důvody proč tak lidi jednají. Mě to přijde, jakoby 18 letý dítě, který prošlo základním výcvikem horolezectví chce samo vylézt na tu nejtěžší skálu.

K tomu aby člověk mohl zvládnout obtížnější zkoušky musí zvládnout ty lehčí.

A to že chce člověk okamžitě vylézt na tu nejtěžší skálu není o schopnostech ale o čirém šílenství. Možná přehnaná sebedůvěra.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: čt listopad 08, 2007 8:57 am    Předmět: Citovat

Pořád se mi v hlavě točí...... že největší magie je sám život a že v srdci najdeme lék na všechno. To všechno okolo je jen naše ego.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: čt listopad 08, 2007 9:54 am    Předmět: Citovat

zeto napsal:
mamko:
Víš hledám důvody proč tak lidi jednají. Mě to přijde, jakoby 18 letý dítě, který prošlo základním výcvikem horolezectví chce samo vylézt na tu nejtěžší skálu.
K tomu aby člověk mohl zvládnout obtížnější zkoušky musí zvládnout ty lehčí.
A to že chce člověk okamžitě vylézt na tu nejtěžší skálu není o schopnostech ale o čirém šílenství. Možná přehnaná sebedůvěra.


Zetíku, já si myslím, že přesně tohle padá na hlavy Mistrů, kteří zasvěcují.
Nikdo se nestará, jestli člověk zvládl předchozí stupeň, jestli je už čas na další. Říkají, že záleží jen na tom, jestli se na to žák cítí a pak je vše O.K.
Navíc dost často tvrdí, že se nemůže nic stát. A ono může. Taky se říká, že člověka na této cestě potká jen to, co může zvládnout. Jak je vidět, tak to vždy neplatí. Jenže tohle všechno jsem si uvědomila teprve,až když jsem si sama asi třikrát natloukla nosánek. Ano, mně to pouze částečně něco naučilo. Měla jsem štěstí, že jsem to neodnesla víc.
Věřila jsem tomu, že nic nehrozí, protože celý vesmír je plný jen jedné úžasné energie, andělíčků a bytostí světla. Pokud je to jediná informace, která ti je dána na startu, pak nevidíš omezení a do všeho se hrneš hlava nehlava.
Říkám si, že když existují nějaké světelné bytosti a anedělé dobra, kteří tu jsou proto, aby nám pomáhali, pak musí také existovat (kvůli rovnováze) také opačné potvůrky, proti kterým nám má být pomáháno (viz třeba nedávné téma - energetičtí upírci).
Tohle ber spíš jen jako téma k diskuzi, nemám na to definitivní názor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
BATHORY
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.8. 2007
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: čt listopad 08, 2007 10:01 am    Předmět: Citovat

Musím říct že plně souhlasím s Mamkou. Každý mistr by se o ty lidi které zasvěcuje měl trochu starat a hlavně jim vysvětlit co všechno může škodit, jaké potvory jsou a můžou útočit. Já můžu být vděčná že sem našla právě takového mistra, jakého sem našla. Myslím si, že takových je bohužel velmi málo. B.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mrtvybrouk
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: čt listopad 08, 2007 2:09 pm    Předmět: Citovat

Řekla bych, že i špatný mistr je dobrým učitelem... a každý si najde přesně toho mistra, kterého si "zaslouží"... Takže kolem a kolem, je vše v naprostém pořádku, i to "zlo" Laughing

Prostě u některého človíčka to jeho mistr zrovna "musí nezvládnout" Wink

Nemám ráda polaritu dobro vs. zlo, řekla bych, že zlo existuje jen pod určitým úhlem pohledu na danou věc...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: čt listopad 08, 2007 9:27 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Možná je pravda tam,že skutečně nic není jen náhoda a dostáváme jen to,co si podvědomně přejeme nebo vybereme.V tomto případě ona pomohla mistrovi aby sám něco začal řešit.Taky bych připomněl,že děti si vybírají rodiče aby jim dali to co potřebují a tudíž je potřeba je nechat si natlouci nos i čumák.Nemůžeme za ně odžívat jejich zkušenosti,vždyť mi ani neznáme jejich skutečné důvody jednání.Můžeme poradit,pohladit pofoukat a trpět s ním, ale to je vše co smíme dělat.Jinak svému dítěti vnucujeme jen to naše poznání správného dobra.Ale ono je úplně jiné než jsme mi.Je originál.Já vím,mne se to píše,ale já už vím,proto můžu.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2007 9:38 am    Předmět: Citovat

saman napsal:
...ale já už vím,proto můžu.


Největší blok jaký je možno si sám vytvořit.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2007 2:31 pm    Předmět: Citovat

Cítím větu Šamana :já už vím - já už jsem si namlel, já už to zkusil, proto vím, že tudy moje cesta nevede. Nevnímám nějaké ego,
jen sdílení. Nepřenositelnost zkušeností.
Tak vnímám já příspěvek Šamana, pletu se? Přeji hezký víkend, m.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2007 3:38 pm    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Cítím větu Šamana :já už vím - já už jsem si namlel, já už to zkusil, proto vím, že tudy moje cesta nevede. Nevnímám nějaké ego,
jen sdílení. Nepřenositelnost zkušeností.
Tak vnímám já příspěvek Šamana, pletu se? Přeji hezký víkend, m.

Vnímám to jako toora, jen sem tu nechtěl bejt za věčnýho šťourala, tak sem nic nenapsal:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 4 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund