Fórum - Zobrazit téma - Čaj - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Čaj
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Čaj
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st listopad 14, 2007 11:57 am    Předmět: Citovat

Wendys,

potřebuješ na něj černý čaj, zelené tobolky kardamomu, vodu, mléko, med, či třtinový cukr. Smile

Poměry dělám baj vočko, ale pokusím to určit, tak asi takhle:
Na cca půl litru vody, kterou uvedeš do varu předem vyloupu asi tak z 6 tobolek zeleného kardamomu - takové ty malilinkaté kuličky uvnitř a ty hodím do té vroucí vody, vařím mírným plamenem asi tak 5-8 minut. (On to vařil snad i o pár minut déle.) Na konec přidám na ten půllitr vody (už trochu odvařený) asi tak 4 lžičky černého čaje. Nechám to vzkypět, hned vypnu, přiklopím a nechám ještě tak 4-5 min. louhovat. Nakonec zcedím, přidám podle chuti mléko a med.

Prý má mírně euforizující účinky. Tak to vyzkoušej a pak dej vědět, jestli i na tebe. Wink


Naposledy upravil toora dne st listopad 14, 2007 1:52 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
lilaa
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.9. 2007
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: st listopad 14, 2007 1:32 pm    Předmět: Citovat

Koukám, že čaj s mlékem je docela populární. Já bych ho možná i ochutnala, ale vařil si ho šéf v mém prvním zaměstnání. Vždycky se mě dělalo šoufl, když do toho hrnku přiléval to mléko - a když došlo, tak tam sypal sušený...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st listopad 14, 2007 1:50 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Lilaa....aao (si vylomím ploby) Wink

pokud mohu, tak bych ti doporučila nejprve zajít do nějaké fajn čajovny a tam si dát...no třeba ten Jogi. Pokud se ti tím zboří ta fujtajxlová představa, tak pak už se vlastní tvořivosti meze nekladou.

Přeju ti dobrou chuť. Wink

Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st listopad 14, 2007 2:05 pm    Předmět: Citovat

lilaa napsal:
Koukám, že čaj s mlékem je docela populární. Já bych ho možná i ochutnala, ale vařil si ho šéf v mém prvním zaměstnání. Vždycky se mě dělalo šoufl, když do toho hrnku přiléval to mléko - a když došlo, tak tam sypal sušený...

Takto se prý vačí severoindický čaj - ve vodě se nejprve povaří koření - k masale- směsi koření (např.Dáta masala) - přidávám na plátky nakrájený zázvorový kořen a bílý pepř, je to chutnější i mírně ostřejší. Až se voda vaří, přidá se špetka černého čaje, přileje se mléko. Vše se znovu přivede do varu - ke to třeba hlídat, aby mléko neuteklo. Pak vsypu do směsi ještě trochu kurkumy. Po nalití do hrnířků doporučuji přidat trochu kondenzovaného mléka, osladit medem (používám tzv. pampeliškový) a může se dokonce dát i šlehačka. Mňam!
jógi čaj je jen z koření. Bez černého čaje. Lze přidat ghí (přepuštěné máslo).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st listopad 14, 2007 2:50 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
jógi čaj je jen z koření. Bez černého čaje. Lze přidat ghí (přepuštěné máslo).


Ahoj Damao,
zřejmě je to oblastí, kde ho vaří, nebo nějakou modifikací, nevím, co je původnější, ale koupila i pila jsem na různých místech jak Jogi s černým čajem, tak bez.
Protože černý čaj mám ráda, připravuji ho s ním.
V těch dvou čajovnách tady, kam občas chodím ho také dělají s čajem černým. Tak nevím…. Ať si to každý vyzkouší a pak si to udělá tak nebo tak. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: st listopad 14, 2007 11:00 pm    Předmět: Citovat

Very Happy když to tady tak čtu, tak jsem si vzpomněla na černý čaj s mlíkem ve školce....Když jsem byla malá, tak nám to dělali několikrát alespoň 1x týdně...... Mad
Ochutnala jsem zelený čaj se smetanou v čajovně, no nebylo to špatný ale ty bloky ze školky furt mám.....

To fakt nechci kazit chutě nebo komentovat určitě dobré a šmakující dobroty....Asi to budu muset nejdřív někde ochutnat, je fakt, dlouho jsem v čajovně nebyla.

Nejraději mám čisté čaje bez příchutí, v létě a když je teplo, tak spíš zelený nebo mi chutnal bílý-"Bílá pivoňka" a teď když je ta čvachta kolem tak spíš ten černý. A když je divně po těle, tak do toho hodím lžíci naloženého rakytníku. To ale v čajovnách nenabízejí.... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt listopad 15, 2007 8:27 am    Předmět: Citovat

toora napsal:

Ahoj Damao,
zřejmě je to oblastí, kde ho vaří, nebo nějakou modifikací, nevím, co je původnější, ale koupila i pila jsem na různých místech jak Jogi s černým čajem, tak bez.
Protože černý čaj mám ráda, připravuji ho s ním.
V těch dvou čajovnách tady, kam občas chodím ho také dělají s čajem černým. Tak nevím…. Ať si to každý vyzkouší a pak si to udělá tak nebo tak. Smile

Ahojky Tooro, ten Jogi čaj dostal jméno podle toho, že je bez čaje, tzn. bez kofeinu. Čistý jogi si dělám při nachlazení průdušek - přidávám lékořici, když jsem mlsný, nebo proskurník, když se chci účinněji léčit.
Také mám rád černý čaj a proto piju buď ten severoindický s mlékem (základ Dátá masala), nebo černý se zázvorovým kořenem dochucený citronem.

Renato, ten rakytníkový mám taky moc rád - skvělá je kombinace rakytník + malinové listí - lze přidat i další např. ostružinu....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: čt listopad 15, 2007 10:25 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Ahojky Tooro, ten Jogi čaj dostal jméno podle toho, že je bez čaje, tzn. bez kofeinu.


Ráda věřím, Damao. Smile
Opravdu nevím, kde se vyklubala ta dnešní varianta obohacená černým čajem. Faktem je, že se to takhle i prodává. No, nakonec to bude asi jako s Reiki ++++++++++++ Very Happy
Mám např. ráda tento Jogi, černý čaj je v krabičce také obsažen.
Je ale sáčkem uvnitř oddělen, to asi aby se vyhovělo oběma požadavkům.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá listopad 16, 2007 8:29 am    Předmět: Citovat

Nj, no - je to jako když máš na krabici napsáno, že se jedná o Bio-produkt čistého zemědělství, vypěstovaný bez hnojení průmyslovými hnojivy, jenom je konzervovaný několika konzervanty E-xxx. Ať žije čistá přírodní chemie...!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá listopad 16, 2007 8:49 am    Předmět: Citovat

S tímhle podfukem bych konkrétně tohle Damao zřejmě nesrovnávla. Smile
To o čem mluvíš, je spíš takové oblbování národa. Cool

Jogi (kdy je to koření a černý čaj uvnitř baleno každé extra) je výrobcem dána možnost volby konečnému spotřebiteli - jestli "s" nebo "bez".
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá listopad 16, 2007 8:57 am    Předmět: Citovat

No, máš pravdu, je to jiné. Ostatně, kofein je kofein a tak tu popíjím svou ranní kávu na italský způsob "piccolo e forte". Rozhodně není bez kofeinu. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá listopad 16, 2007 9:44 am    Předmět: Citovat

Když to tak pozoruju,
tak mám dojem, že pro někoho je kofein jed a pro jiného zase něcoj jako elixír mládí. Moje sestra pije dosti nestřídmě kávu( (filtrovanou), je v moc dobré kondici a vypadá min. o 10 let mladší než jí je, ale kdoví...?
Já jsem pro to nepřehánět, tedy vyváženost - sem, tam, a pak teda vychutnat.
Což neplatí jen o kávě.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá listopad 16, 2007 10:15 am    Předmět: Citovat

Tooro, mám to tak, že když potřebuju mít pocit povzbuzení, udělám si klid s hrníčkem dobré kávy. Když potřbuju mít pocit, že se určitě dobře vyspím, dám si ji také. Very Happy Very Happy Very Happy
Střídmost, to je skvělá zásada. Krom jedné věci, či ve dvou oblastech života ji také vyznávám.
Nestřídmě rád si užívám krásy, která mě obklopuje (kochám se)... třeba
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
lilaa
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.9. 2007
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: pá listopad 16, 2007 10:20 am    Předmět: Citovat

Když už jsme tu nakousli o kávě, Damao má rád "piccolo e forte", tak já s oblibou Latte - mňam:-))
Jen mi sem nejde vložit jeho obrázek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá listopad 16, 2007 10:55 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Nestřídmě rád si užívám krásy, která mě obklopuje (kochám se)... třeba


Když sáhnu to Polštiny "kochat", tak to Damao prostě miluješ.

A předávkování u týhle drogy zas tak hned nehrozí.

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund