Fórum - Zobrazit téma - Problémy s krčními mandlemi - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Problémy s krčními mandlemi
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Problémy s krčními mandlemi
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá listopad 30, 2007 7:46 am    Předmět: x Citovat

Milý šamane, ano MUDr Jonáš má výsledky, neberu mu je. Jen se trochu pleteš v tom, co je klasická homeopatie.
Tam je právě ten lidský faktor velmi důležitá veličina. Jak homeopata, tak pacienta. Přístroj je o něčem trochu jiném.
Uvedu příklad: např. tzv. francouzská škola pracuje s diagnozou, což by se dalo přirovnat i k tebou uvedenému měření - tedy je problém v ledvině, dostaneš lék na ledvinu. Klasická homeopatie si klade otázku, proč je problém v ledvině a hledá příčinu. A to žádný stroj neumí.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: pá listopad 30, 2007 11:19 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Doktor Jonáš a jeho následovníci už taky dávno ví,že zánět středního ucha je ve střevech a tak dále.Oni si udělají svojí diagnozu,ale vždy pomocí toho přístroje přes energetický vyústění změří,na co tělo reaguje,ten přístroj se neptá,jen nám předává zprávu od našeho těla.Je mu celkem jedno,co jsme za nemoce hlásili,reaguje na naše tělo,na chyby v našem organizmu a když je to v hlavě,tak i to ukáže.Není to rozbor krve,ale energetické vyšetření.Víš je to podobné jako reiki.Reikista neví o tělě pacienta a jeho nemoci nic,a energie sama teče.Ten přístroj jenom změří reakci tvého organizmu na daný homeopatický lék.Neptá se a nemusí ani nezná souvislosti kolen a ledvin,a je mu to jedno,nechá tělo, aby samo si vybralo,co je pro něj dobrý a co špatný a ten přístroj ti ukáže odpověd tvého těla.Nic není dokonalý ale v tomto systému je to nejlepší,jak dostat zdraví k co nejvíce lidem.Klasická zkostnatělá homeopatie je založena na obrovských znalostech a zkušenostech a proto se pomalu rozšiřuje mezi lidi,ale tohle může dělat kdokoliv,protože on je jen operátor přístroje a stačí mu v uvozovkách jen několik školení.A neboj se,ty homeopatika jsou skutečně dávána cíleně.Mohu ti říct,že i tak je to pro neznalýho člověka šok,že to funguje s takovým úspěchem.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: ne prosinec 02, 2007 2:37 pm    Předmět: x Citovat

Ten kontakt je:

gabrielaopletalova@seznam.cz
604145997
Ostrava - Výškovice

Já ti tvůj názor a nadšení pro metody pana Jonáše brát nehodlám. Nic není dokonalé ani jeho metoda. Pomohla tobě - v pořádku. Mnoha jiným lidem pomáhá jiná. Máš pravdu klasika - je postavena na spoustě zkušeností. Ale vůbec není zkostnatělá, pořád se vyvíjí a o její životnosti svědčí i to, kolik lékařů se jí učí a že její znalosti uznává a aplikuje částečně i škola francouzská.

Pořád nechápeš jednu větu, kterou tu píšu pořád dokola.

Jsou to dva odlišné přístupy!!!

A klasická homeopatie používá a jde do úplně jiných hloubek a potencí léků, které se v Jonášově metodě neužívají. Ano, nemůže ji dělat každý, protože se u ní musí myslet, využívat intuice, musíš mít znalosti a zkušenosti. Zatracuješ něco o čem nic nevíš.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ameria
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.11. 2005
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: út červenec 29, 2008 6:57 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem se po dlouhém boji konečně odhodlala a mám své mandle konečně pryč. Byla jsem na operaci v městské nemocnici v Ostravě a samotný průběh operace a velmi rychlé léčení mě přesvědčilo, že jsem udělala dobře. Někdy je holt nutný razantnější řez.

I tak děkuji za rady všem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: út červenec 29, 2008 7:33 pm    Předmět: Citovat

no, jde ale taky o to, přijít na to, proč mandle zlobily.....protže tím že jsou pryč se zátěž přenese jinam...Co vím, mandel jsou jakýmsi "odkladištěm" ledvin. Přes ledviny jdou všechny stresy týkající se vztahů. jakýchkoli. Tedy vůči rodičům, sourozencům, učitelům, kamarádům,.....Jelikož jsou ledviny ale velice důležitý orgán, mají svoje "smetiště", místo, kde se ukládají bloky.
Další souvislost - mandle jsou v krku, tedy souvisejí i s komunikací...Takže téma "říkám vždycky každému to co si myslím, co cítím a jak to cítím? Tedy Co je v srdci, to je na jazyku..." Jakmile něco neřeknu , nebo řeknu jen částečně, nebo jinak než to cítím, nebo to s říkáním přepísknu, že někomu vynadám apod a pak mě to mrzí,tj. všechno vytváří stres spojený s komunikací, dělá to v krku neplechu.....V krku se usazuje emocionální stres, bolest...I když se buňky obnovují, tak si tuhle záležitost předávají jako štafetu...Jakmile v těle něco bolí, tak tělo pláče, ukazuje na nevyplakané slyzy.....Prot e říká taky docela trefně nemoce = NE- emoce. Dá se stím pohrát třebatak, že si dáš ruku na krk, naladíš se na něj a třeba ti krk řekne , co v něm uvízlo....a nebude toho málo...A třeba e zeptat krku, kdy tam spadlo to "první smetí"...Pokud tě k tomu tématu něco napadá a máš to vyřešené, pak je ok. Jinak se to může přenášet níž...do průdušek, plic a to pak je o "rozdýchání něčeho, chuti na něco , někoho se vykašlat, něco co dusí,..."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Jarka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.7. 2008
Příspěvky: 122

PříspěvekZaslal: út červenec 29, 2008 7:43 pm    Předmět: Citovat

jo, jo, s tím nemůžu jinak, než souhlasit. Stačí, když si vzpomenu na svoje neustávající angíny v pubertě... Tolik emocí a nic z toho se "nehodilo", abych pustila bez problémů ven.... a proto angíny, angíny, angíny.... to ale vím až dneska.
až když jsem měla tu poslední, hnisavou, přemýšlela jsem o tom, co jsem komu neřekla, nebo řekla nesprávně a ejhle, hned druhý den bylo po hnisu! a za další den už jsem byla úplně v pořádku ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: út červenec 29, 2008 8:52 pm    Předmět: Citovat

Renčo a co rýma??

Džarmi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Jarka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.7. 2008
Příspěvky: 122

PříspěvekZaslal: út červenec 29, 2008 8:57 pm    Předmět: Citovat

...sice nejsem Renča, ale rýma mají být potlačené slzy... (mimo jiné)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Jarka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.7. 2008
Příspěvky: 122

PříspěvekZaslal: út červenec 29, 2008 9:14 pm    Předmět: Citovat

...a nemusí to být jen slzy smutku...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: út červenec 29, 2008 9:18 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Renato,

děkuju za příspěvek týkající se bolesti v krku. Potvrzuju, že to sedí. Včera jsem nemohla polknout. Vyřkla jsem asi před 5 dny něco, co sice bylo od srdce, ale neměla jsem si to dovolit, prostě jsem to přepískla. Velice jsem se tím trápila
V sobotu při cvičení tai chi jsme měli pomyslně nabrat do náruče energii a instruktorka mi řekla, že ostatní nabírají co nejvíc můžou a já jen takovou malou misku. Jako bych tím říkala,, já si víc nezasloužím ". Okamžitě jsem si vzpoměla na svojí ,,vinu" a emoce byly na světě. Ten svůj přestřelek jsem rozebírala ze všech stran. Včera mě sice hodně bolelo v krku, ale dnes už vůbec. Přišla jsem totiž na to, jak mám svůj ,,prohřešek " vyřešit.
Okamžitě mě totiž napadla souvislost mezi tím a bolestí v krku a ty jsi mi to tím příspěvkem potvrdila.

Renčo, děkuju.

Zajímám se o psychosomatické příčiny nemocí, nemohla bys mi prosím poradit nějakou literaturu ? Nebo kdokoliv jiný ? Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út červenec 29, 2008 9:28 pm    Předmět: Citovat

Eviku, ta bolest v krku je v tomto případě na 95% způsobena Tvým pocitem viny, ne tím, co jsi řekla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st červenec 30, 2008 6:42 am    Předmět: Citovat

Ano, Damao. Řekla jsem něco, co jsem V TOM OKAMŹIKU cítila. Ale potom ten pocit viny byl nepopsatelný, protože ten člověk si to absolutně nazasloužil.

Jenomže jsem pochopila, že to tak mělo být, dostala jsem lekci, třeba příště takovou situaci dokážu zpracovat a nebo ještě lépe, vůbec k takové situaci už nedojde. Někde jsem četla:

LÁSKYPLNĚ AKCEPTUJ SVŮJ STAV VÝVOJE !

Začala jsem ho tedy akceptovat a můj pocit viny se zmenšoval, v přímé úměrnosti s bolestí v krku.

Děkuju
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: st červenec 30, 2008 9:36 am    Předmět: Citovat

Jojo, jedna věc je naučit se říkat a dělat to co cítíme v srdci, to je moc fajn...ale součástí toho je taky to přijmout jako naše stoprocentní rozhodnutí...jakmile tam začne ještě vrtat červík pocitu viny, tak to je vlastně obrácený šíp proti sobě......Sám sobě nepřítelem....Pro tvoji útěchu, Amerio, plácáme se v tom víc nebo míň kolikrát všichni...Na různých úrovních a ne třeba tolik ale plácáme, jsme jen lidi...Důležitý je ale vědět a poznat, odkud vítr fouká tam to opravit...Konečně, až to budeme umět líp, tak ty chyby dělat nebudeme.
Wink
Poznala jsem sama, že nestačí jen zadržené emoce definovat, ale vlastně si je znovu cele uvědomit, někdy i prožít a nahradit to něčím jiným, jak jsi psala , řešením co s tím udělám já. Pokud to definujeme jen rozumem, tak to nestačí...Musí se k tomu přidat ještě srdíčko...

Knížek je o psychosomatických onemocněních moc...Asi nejlepší bude, když si je, pokud budeš mít možnost, vezmeš do ruky a prolistuješ...Já mám knížky od Hrabici a od Luis Hay, koukala jsem že jsou na tohle téma knihy od K. Tepperweina a dalších....Do ruky se mi dostala i tahle knížka Od marcela Vanka Symbolika nemocí a musím říct že se mi líbila- psána velcie hezky, konečně jeto mladej člověk a je to psáno na zákaldě jeho zkušeností.:http://www.milahelp.cz/content/view/132/35/ .A nejen ta, četla jsem si ukázky i těch povídek a ani další tituly nemusejí být vůbec k zahození, naopak....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st červenec 30, 2008 1:03 pm    Předmět: Citovat

K těm knížkám - pana Hrabici si moc vážím, ovšem řekl bych, že jsou podstatně lepší knihy. Luisa Hay je skvělá tím, že k psychosomaticképříčině uvádí vhodné afirmace - paradoxně v tom ale může být past, protože s psychosomatikou je třeba pracovat spíše intuitivně.
Nejvíce jsem se naučil z knížek Kurta Tepperveina. Objevují se už i knihy lékařů na toto téma: Jan Poněšický Psychosomatika pro lékaře, psychoterapeuty i laiky, Nakladatelství Triton 2002; Josef Rattner: Základy holistické léčby, Eugenika Bratislava 2001.
Pro mě bylo klíčové poznání hebrejské mystiky symboliky lidského těla: Annick de Souzenelle: Symbolika lidského těla, Unitaria, 1994 - tu jsem studoval 8 let a pak jsem byl šťastný, když mi to začalo zapadat. Dnes z této knihy hodně čerpám například pro seminář Reiki 3.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: st červenec 30, 2008 3:09 pm    Předmět: Citovat

Ještě přidám kapkou do mlýna:


podobně jako slovník

podobně jako slovník


Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund