Fórum - Zobrazit téma - Čchi-kung - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Čchi-kung
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Čchi-kung
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: út říjen 16, 2007 4:32 pm    Předmět: Čchi-kung Citovat

Ahoj lidi, praktikuju čchi-kung už nějakou dobu a dosáhl jsem nějákeho stupně pokročilosti.Chtěl bych začít cvičit cvičení Železná košile.Ale já opravdu nevím, kde bych mohl postup na toto tolik opěvované cvičení získat postup jak na to..Tak jestli někdo víte napište pls..Myslím že toho využijí i jiní lidé...Nebo i jiné cvičení např. Sedm brokátů(nevím jestli je to tak dobře Wink Laughing )

Moc díky

Filio
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ankur
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.7. 2002
Příspěvky: 130

PříspěvekZaslal: út říjen 16, 2007 5:16 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,
o "pa tuan tin" - osmi kusech brokatu vysla skvela kniha od profesora Yanga v Cad presu. Je dle me bezne k dostani.
O zelezne kosili zkus uz premyslet jako o pokrocilejsi praxi, kde je ucitel nezbytny. Opet neni nic ztraceno. Dle mych info ji uci v www.taocentrum.cz.
Touz tak k cchi kungu Smile
Co cvicis za sestavu/styl cchi kungu? Sem zvedavec tvedava Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Yahoo Messenger
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: út říjen 16, 2007 7:45 pm    Předmět: Citovat

No pro začátek jsem si dal Velký nebeský okruh, pak jsem pracoval na ceelém těle, od temene hlavy až k patě, dokážu si vědomě navodit takový energ. stav kdy jsou sušumna a další meridiány tak roztáhlé a vedou tolik energie až mě svrbí tělo a musím udělat velmi rychlý pohyb nohou, aby ta síla vyletěla jinam.Respektive se rozlila po celém těle.Takhle jsem si s tím hrál dobrý rok, teď ale chci vyzkoušet nějakou tradiční metodu kultivace.Hele nemohl bys mi tu železnou košili popsat??Já nerad jezdím na kurzy.Nemám toho dobrý pocit.

Filio
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ankur
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.7. 2002
Příspěvky: 130

PříspěvekZaslal: út říjen 16, 2007 9:51 pm    Předmět: Citovat

Juj.
Hm. Tak jak to ctu, vnimam VELKOU potrebu KVALITNIHO vedeni nekym zkusenym. Cchi kung neni tak snadny a bezpecny jako prace s reiki. Chapu, ze se ti asi dari a citis se dobre (doufam), ale lze si velmi ublizit nespravnym provadenim cviku a vedenim energie tam kde nema byt a v mnozstvi ktere neni vhodne.
Na kurzu sice clovek musi nekoho "poslouchat", ale ucitel zna a v idealnim pripade sam prosel jistym procesem, ktery zacina od zakladu a pokracuje pokrocilymi technikami.
Chaoticky skakat mezi technikami bez vetsi znalosti problematiky je neopatrne a nebezpecne.
Velky nebesky okruh je pokrocilejsi technika a mela by se delat az s jistymi zaklady.
Presto ze se ti muze spocatku darit, muze to skoncit velkymi problemy.
Jses svobodny clovek, takze si delej co chces. Literatura na to je, ale knizka te neopravi.
Hm dost straseni.
Preji ti hodne zdaru a rozvahy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Yahoo Messenger
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: st říjen 17, 2007 12:55 pm    Předmět: Citovat

HH.Ankure, jestli máš hodně zkušenosti s čchi-kungem, mohl bych tě poprsit o učení??Byl bych velmi rád kdyby mi v tomto směru někdo pomáhal.
P.S:Myslím že jsem dobrý žak Laughing

Filio
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ankur
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.7. 2002
Příspěvky: 130

PříspěvekZaslal: st říjen 17, 2007 9:15 pm    Předmět: Citovat

juj jeste jednou Smile
Mno. Dekuji za duveru. Mohu ti doporucit jen to co opravdu dobre znam. Cvicim styl Cung juan cchi kung mistra Xu Mingtanga. Je to rozsahly styl s mnoha uzasnymi cvky a je to nauka zamerena na osobni, energeticky i duchovni rozvoj.
Pro info viz www.cchi-kung.sk. Je tam take kontakt na mnoho mych kolegu instruktoru (CZ i SK)
Pokud trvas na me, tak sleduj www.cchi-kung.cz a tam se dozvis konkretni datumy kurzu.

Zelezna kosile v klassicke podobe v nem ale neni. Je cvicena u nas hlavne zaky Mantaka Chii. Viz taocentrum.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Yahoo Messenger
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2007 4:32 pm    Předmět: Citovat

Vsetín je pro mě opravdu hodně daleko Confused Ale spíš jsem měl na mysli něco ve smyslu "učení přes internet Shocked ".A to třeba přes e-mail, icq, atd....
Já mám z kurzů příšerný strach.Stejný strach jsem pociťoval i když jsem šel poprvé ke svému stávajícímu mistrovi.Ale za chvíli strach opadl a stali se z nás dobří přátelé...Znal jsem ho už dřív, chodí do stejné práce jako má matka, považoval jsem ho spíš za podivína.Ale pak mě ozářilo světlo pochopení Razz Nevím Ankure, jestli ten můj návrh přijmeš nebo ne.Ptal jsem se na problematiku čchi-kungu mého mistra a on mi řekl:"Já nejsem mistr čchi-kungu, mohu tě pouze navést, ale vejít už musíš sám!Ale kdyby jsi měl zájem mužu ti dát nějaké cvičení. Smile ".Taky praktikuje čchi-kung. Wink

Filio
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 7:44 am    Předmět: x Citovat

Možná jsi Filio nepochopil co ti Ankur napsal, zkus ještě jednou si to přečíst. On nepíše o Instantním chi-kungu přes internet.
Ani v oblasti bojových umění, jogy a souvisejicích oborů se nic nedostává zadarmo a hned. Tím teď nemyslím stránku finanční.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 10:28 am    Předmět: Vychodni bojova umeni Citovat

Minuly patek jsem prisel domu kolem 16:00 a pustil jsem nahodne televizi a tam byl porad o vychodnich bojovych umenich. Byl tam i jeden pan, ktery zaroven provozoval cinskou medicinu a vypravel pribeh:

Prisel k nemu clovek a rikal, ze je porad unaveny a boli ho tady a tady .... a on mu dal koren a at ho vari 8 hodin a pak ho sni a bude mit tak na rok pokoj.

Po nejake dobe ten clovek prisel a rika: "Vy jste mi teda dal! Ja mel takovy prujem ..."
"No a varil jste to opravdu 8 hodin?"
"Ne, asi 2 hodiny, ja si myslel, ze to staci."

Tim ten vesely pribeh zkoncil, ale ten pan k tomu dodal, ze tak je to tady "na zapade", naprosto bezne. Kdokoliv, kdo tomu vubec nerozumi, nema za sebou zadnou praxi, hned zacne vsechno vylepsovat a zjednodusovat a zkracovat ....

A to asi plati nejen pro ruzna cviceni. Vse ma svuj cas a chce to trpelivost. A nejaky internetovy kurs by asi byl u cviceni na starou backoru! Kdyz se mistr podiva, jak cvicis, hned te muze opravit ... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 11:15 am    Předmět: x Citovat

Presne to jsem taky měla na mysli. Setkání s mistrem je taky o setkání, nechat si opravovat chyby (je dobrý se uvidět na videu, jeden se nestačí divit jaký je rozdíl mezi jeho iluzí a skutečností), nakouknout do jeho "kuchyně", jak co prezentuje, vnímat jeho osobnost a vzít si co poučení.

šamanka
PS: Zbultrane, ten tvůj příklad byl mooooc pěkný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 2:17 pm    Předmět: Citovat

Nejspíš máte pravdu....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: so říjen 20, 2007 11:41 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Filio.Já taky nějak nestíhám kurzy.Taky sám cvičím pohybovou sekvenci.Sám cvičím cviky wydy.Ale problém je, že ten kurz nás to naučí rychleji a správně.Já třeba musel prostudovat asi 8 knížek, než jsem se k něčemu v či-kungu dopracoval a stejně jsem na začátku,uvažuji o mistrovi.Vem si, že až dosáhneš mistra,tak k tomu patří na východě i zasvěcení do léčení, je to něco jiného než reiki a to sám nedosáhneš.Taky jsi vzpomínám na případ jedné ženy, bylo to v televizi, kdy se ráno probudila a zjistila že od krku dolů je ochrnutá.Nic jí nebylo a ochrnula.Po 9 mněsících jí řekl nějaký léčitel, že je to zablokovaná energie a pomohl jí a ona najednou zase začala normálně žít.Tím nic nenaznačuji, ale musíme si být vědomi rizik.Je to úžasný pracovat a cítit tu energii ale jen mistr tě upozorní, co by jsi s ní mohl někomu udělat.Ty na to taky časem přijdeš, ale co když ta zkušenost bude vykoupena něčím zdravím a nebo i smrtí.Ta energie je sylná to už jsi poznal.Neber to, že tě zrazuji od cvičení,to né, ale snažím se ti rozšířit obzor o další informace.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ankur
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.7. 2002
Příspěvky: 130

PříspěvekZaslal: ne říjen 21, 2007 7:57 pm    Předmět: Citovat

Joooj, to sem se nasmal s tim internetovym kurzem...
Ale nic, zamacknu slzu a odpovim. Smile
No po internetu jde mnoho veci, ale doopravdy se naucit od Ucitele cchi kung si myslim nejde.
Prekonas se a pujdes na kurz. Pak mas sanci, ze se dozvis vse potrebne.
Vyjadri v emailu detaily pozice, vnitrni procesy a stavy pri cviceni... To jde tezko.
Preji ti hodne stesti na tve Ceste!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Yahoo Messenger
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: ne říjen 21, 2007 8:40 pm    Předmět: Citovat

HH.Asi to nepůjde

Filio Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 11:12 am    Předmět: x Citovat

Laughing Laughing Laughing

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.28 sekund