Fórum - Zobrazit téma - Karty a kartářky - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Karty a kartářky
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Karty a kartářky
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 12:13 am    Předmět: Citovat

Ahoj.Skutečně,nač znát svůj osud.Teď a tady svým rozhodnutím mněním minulost i budoucnost.Já jako šaman taky nechci a nesmím znát budoucnost.Někam by mne to směřovalo bez mého přímého vědomí.Stalo se mi,že mne přítelkyně přemluvila k partnerskému horoskopu.Nejdříve jsme nemohli pokračovat,protože já jsme si vytáhl dvě slepené karty a nevěděl jsem,které mám dát přednost.Pak u třetí karty přítelkyně neznala ještě dobře její význam.Vzala si knihu a přesto,že ji třikrát prošla,význam karty tam nenašla.Tak jsme řekli dost.Já vím, že to vyšlo ode mne, ale nepotřebuji to znát.Já vím, je to lákavé,ale stejně to rozhodnutí musime udělat sami a nikdy se nedovíme,jaké by to bylo ,dyby se to stalo jinak.Prostě v klidu přemýšlet a z toho,z čeho mám dobrý pocit a nebo se toho méně obávám,tak do toho jdu.A od čeho máme dobré přátele,aby taky poradili.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st říjen 24, 2007 10:57 am    Předmět: Citovat

Jde ovšem o to, čemu říkáš osud, šamane?
Pokud máš na mysli "znát budoucnost" - určitě se shodnem. Je lépe se předem neomezovat na určitou variantu něčeho, co může mít nekonečně mnoho podob. V této souvislosti se mi vybavila zajímavá připomínka "věšteckých" snů - možností jak s nimi pracovat, ale to mi teď nejde.
Pokud pojmem "osud" někdo označuje také sebepoznání, kterého se můžu dobrat také skrze astrologii, numeralogii, symbolon, tarot, eneagram, intuitivní metody atd atd... tak to nesedí. Cítím, že v tom to je. Hledat sebepoznání a na jeho základě rozvíjet tvůrčí vytváření svého života. V tomto smyslu postoj "nechci znát svůj osud - přijímám vše, co přijde" připadá nezfdravě pasivní.
Domnívám se, že jsme tu proto, abychom se naučili svůj život tvůrčím způsobem vědomě vytvářet. Abychom se naučili brát si za něj odpovědnost. Pak mi ovšem jakékoliv metody či techniky jimiž se "sebepoznávám" - včetně zatracovaného horoskopu a nebo karet, mohou být skvělými pomocníky.
Téma partnerských horoskopů je velmi zajímavé. Pokud jsem přesvědčen, že "žádná setkání nejsou náhodná" - může mi být znalost hlavních aspektů, které vytváří mé setkání s tím či oním člověkem, jen ku prospěchu. Nemusím se učit pokusem a omylem, ale vědomě vztah formovat tak, aby se mě i tomu, s kým (osudově) jsem, žilo co nejlépe. Tím samozřejmě nemám na mysli manipulaci. To by bylo po partnerství.
Udělal jsem takovou (docela pro mne docela bolestnou) zkušenost, že každý partnerský vztah je jako políčko či zahrada. Co zaséváme, to sklízíme. Když se o něj nestaráme, tak zaroste plevelem a bodláčím... vyroste na něm i to, co jsme si nepřáli.
1) Mohu žít tak, že budu zkoušet zasévat různá semínka a sledovat, co se bude dít - ale půda (přirozené zdroje vztahu) se tím může vyčerpat.
2) Mohu si zjistit, jaké kvality ta půda je, co potřebuje doplnit, na co zvláště dbát - a také jaké plodiny jsou nejvhodnější.
3) Mohu se ovšem také naučit natolik souznít s přirozenými vlastnostmi "zahrádky" - vztahu, že té péče nemusí být zbytečně mnoho a vztah pak nebude místem dřiny, ale místem spočinutí, relaxaxce, místem pro obnovu sil a naladění se do radostí.
Tohle mám na mysli, když hovořím o tvůrčím vytváření svého života.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st říjen 24, 2007 3:23 pm    Předmět: x Citovat

Damao: jen taková osobní otázka, v jakém stádiu zahrádkaření se momentálně nacházíš ty?
Nedávno jsi se tu zmiňoval v souvislosti se svým současným stavem života knihu "Čarodějka z Portobelo".
Měla jsem jí v plánu přečíst, ale tohle ve mě ještě vzbudilo víc zvědavosti.
A musím říct, pokud se nepletu, že tohle nevypadá jako procházka růžovým sadem....
Prostě jakpak se máš, zahradníku?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: st říjen 24, 2007 8:48 pm    Předmět: Citovat

Damao,

to, co píšeš v posledním příspěvku, jsem měl na mysli v reakci na Tvůj předchozí příspěvek, kde jsem měl pocit, že se zcela míjíme. Další příklad toho, jak omezující a zavádějící mohou být slova, nevystihujícící podstatu toho, co chceme sdělit.

Totéž bych mohl napsat šamanko i Tobě a našemu zdánlivě diametricky odlišnému pojetí Boha.

Nicméně, jsem pouhý překladatel a nikoli spisovatel a je asi zbytečné to dále rozvádět. Snad si teď rozumíme už o něco víc.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Ameria
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.11. 2005
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: st říjen 24, 2007 9:05 pm    Předmět: Citovat

Damao, děkuji za tvoji nabídku. Bohužel Krnov je teď trochu z ruky a povinnosti nepoleví. Crying or Very sad Možná bych zajela na nějaká tvůj seminář. Hodně by mě zajímala regresní terapie nebo škola intuice....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: st říjen 24, 2007 11:32 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Skutěčně slova jsou nedostatečná.Já třeba nepotřebuji znát svůj osud.Takhle jsem to mněl napsat.V mém případě by to byl akt nedůvěry. Bylo by to stejné, jako by materialista před životním rozhodnutím šel do kostela zapálit svíci.Mám jiné zkušenosti.Stále si ale myslím, že osud by jsme nemněli znát. To co přijde je neodvratné a jen já bych to mněl umnět zmněnit, ale tím, že něco pochopím a ne proto, že mi to někdo řekne. Mněli by jsme prožívat svůj život na základě dosaženého duchovního vývoje a ne na něčí radu.A navíc, když uvěřím a zařídím se podle návodu karet, tak můžu zažít něco, co jsem vůbec nemněl zažívat.Ze života.Někoho mnělo srazit auto ve 14 letech.Dali ji k babičce a do 15 let tam chodila do školi.Nic se jí nestalo.Co když mněla zemřít a teď žije navíc.Její rodiče nedostali školní lekci a nenaučí se v tomto životě pochopit smysl ztráty dítěte.Kdy si to odžijou a navíc s kým si to odžijou v příštím životě.Takový je můj pohled na budoucnost.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt říjen 25, 2007 12:51 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Damao: jen taková osobní otázka, v jakém stádiu zahrádkaření se momentálně nacházíš ty?
Nedávno jsi se tu zmiňoval v souvislosti se svým současným stavem života knihu "Čarodějka z Portobelo".
Měla jsem jí v plánu přečíst, ale tohle ve mě ještě vzbudilo víc zvědavosti.
A musím říct, pokud se nepletu, že tohle nevypadá jako procházka růžovým sadem....
Prostě jakpak se máš, zahradníku?
šamanka

Děkuji, zahrádka vzkvétá - a v květnu příštího roku se k naší velké radosti dokonce ozdobí jedním malým Blížencem.
Stále se v pokoře učím, šamanko, to je jisté. Dříve jsem měl hodně představ o tom, jak by to mělo být, kdyby.... a pak to hodně bolelo. To jsem měl na mysli. Dnes se víc učím radovat z toho, co je. Také ovšem si dovoluji dělat chyby a učit se z nich. Dokud se učím, žiju. A není to špatné! Jsem šťastný se svou čarodějkou....
A jak Ty? Už také znovu zahradničíš? Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt říjen 25, 2007 3:57 pm    Předmět: x Citovat

Laughing I ty divochu, to jsou zajímavé novinky! Mám radost!

To viš podzim. Tak se snažím trochu ochránit stromky před zimou, ale ty si myslí jak jsou velké a nemají takových věcí třeba. Ale když přijde problém rádi se obrátí.
Ovšem jako správný zahradník jsem se pustila do rytí a pletí. Už to bylo potřeba protřídit aby bylo místo pro nové a kvalitnější. Pochopitelně o vzácné trvalky je potřeba pečovat celý rok jinak nám uschnou a to by byla veliká škoda. Takových v životě není nikdy přehršel, však víš.

Kdybys jel náhodou okolo, určitě se zastav.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá říjen 26, 2007 7:57 am    Předmět: Citovat

saman napsal:
To co přijde je neodvratné a jen já bych to mněl umnět zmněnit, ale tím, že něco pochopím a ne proto, že mi to někdo řekne. Mněli by jsme prožívat svůj život na základě dosaženého duchovního vývoje a ne na něčí radu.A navíc, když uvěřím a zařídím se podle návodu karet, tak můžu zažít něco, co jsem vůbec nemněl zažívat.Ze života.Někoho mnělo srazit auto ve 14 letech.Dali ji k babičce a do 15 let tam chodila do školi.Nic se jí nestalo.Co když mněla zemřít a teď žije navíc.Její rodiče nedostali školní lekci a nenaučí se v tomto životě pochopit smysl ztráty dítěte.Kdy si to odžijou a navíc s kým si to odžijou v příštím životě.Takový je můj pohled na budoucnost.Šaman


Samane, ja si myslim, ze vse, co se stalo, se tak melo stat. Takze i kdyz mi "pomuze" kartarka, melo to tak byt.

Ja tu predurcenost chapu z Boziho pohledu. Tedy jako ze Panbuh vi presne co se stane, nebot je mimo cas. Vidi tedy i "mou" budoucnost a vi jak jsem se v budoucnosti rozhodl. Ja ale ziju ted a v case a tak nevim jak se rozhodnu. Tedy plati zaroven predurceni i svoboda pro bytosti. Snad jsem to trosku popsal, ale jde to tezko Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Aya
Anonymní





PříspěvekZaslal: ne prosinec 14, 2008 2:41 pm    Předmět: Karty a kařtářky Citovat

Možná,že zvolím nepříliš vzletnou rétoriku,ale budu vycházet ,,jen" z vl.zkušenosti.Před pár lety,kdy jsem se ocitla ve velmi,velmi složité situaci a chtěla ,,znát" pravdu...(Co je pravda a kdy jsme připraveni ji přijmout beze slov,pláče a ,,berliček?"..I to je jedním z důvodů,že leckdy nenastal ten Pravý čas...)To byl i můj případ.Souhlasím s názorem-symboly.Ocitla jsem se,pod vlivem své přítelkyně,protože pát týdnů jsem skutečně nebyla schopna rozhodování,ochromená vším,co se událo...Takže jsem navštívily ,dnes 3 ,,mediální" kartářské hvězdy,o kterých se tehdy moc nevědělo...V mé rodině není dobrý vztah ke kartám,ale jak jsem poslouchala výklad mé kamarádce,byl to velmi dobře vymyšlený,psychologicky podložený ,scénář.Mezi výklady,proložené pauzami,byly tzv. ,,malé otázečky",kdy dotyčná už napovídala,co zkušený člověk jen doplní.Ostatně štˇastní,spokojení a vyrovnaní lidé ke kartářům nechodí...Bylo by to zajímavé!V mém případě,bohužel,paní byly naprosto mimo...ve všem.Když i čas a následující měsíce to potvrdily,tak mně sdělily,že se to ,,stává"...Možná ano,třeba není člověk otevřen.Ale i v případě mé kamarádky,velmi poddajné,křehké osoby,se nevyplnilo nic.Jen její manželství bylo rozvráceno,paní jí sdělila,že nikdy nebude mít dítě...Jen dodatek.Tehdy jsem jí řekla,jen dle intuice:,,Jsi tak dobrý člověk,že věřím,že Bůh Ti toto přání splní,v době,kdy už nebudeš na vše tolik soustředěná a budeš vnitřně připravena..."Znovu se vdala ,uplynuly 4 roky, před rokem porodila dceru v 37 letech,bez problémů,přesně na den,kdy je narozena i moje dcera...Aya.
Návrat nahoru
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: po prosinec 15, 2008 9:07 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Je to hodně starý téma,ale nějak jsem stále zajedno co jsem napsal.Zdravý sebevědomý jedinec,byť by byl na vozíku berličky nepotřebuje.A karty jsou tou berličkou.Je to krásné se o ni opírat,ale může se stát,že zapomenu chodit bez opory.Nenadávejte mi,,že se na karty obracíte jen občas,tak jednou,dvakrát do roka.Mám kamarádku a ta svýho času nešla nakupovat,aniž by se zeptala karet a jak jí to vycházelo.Byla fakt výborná.Chvála bohu taď už na ně nesáhne.Přirovnal bych to k hašišu.Málokdo ví,že už po první dávce vzniklá závislost.
Je to lákavé,když to vyšlo poprvé a tak mi to pomohlo.Ale od čeho mi to pomohlo.Od zkušenosti z rozbitého nosu.Ptéj se sám sebe při meditaci v práci nebo v pohodlí domova.
Ale někdo to má zažít,proto to doporučuji.Ale já dávám přednost surovému origináluŠaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Aya
Anonymní





PříspěvekZaslal: po prosinec 15, 2008 9:30 pm    Předmět: Karty a kařtářky Citovat

Ahoj,četla jsem dost Tvých příspěvků,i když jich hodně zbývá...Nepospíchám,jistě víš,co chci napsat......Přesně to byl případ i mé kamarádky, nešla pomalu ani ven bez toho,aniž by kartářce nezavolala.Přesně,těžká ,psychická závislost...A bohužel ne právě s paní ,duchovně vyspělou,která dovede probudit pozitivní pocity,víru,apod.Bylo tomu naopak...Souhlasím!Meditace,klid,intuice a spojení s Bohem...A smíření s tím,že cokkoli se stane,je vždy nová cesta,jen ji v tu chvíli ,,nechceme" vidět......Děkuji...Aya.
Návrat nahoru
kopretinka
Nováček
Nováček


Registrace: 14.1. 2009
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: st leden 14, 2009 4:28 pm    Předmět: karty-výklad zdarma Citovat

www.tajemstviosudu.webnode.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st leden 14, 2009 5:50 pm    Předmět: x Citovat

kopretinka: některé příspěvky dost nechápu - dává si tu někdo svoji reklamu? Má to nějaký jiný význam?
Nicneříkající stránky, alespoň by sis tam mohla dát co jsi zač...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
duke
Nováček
Nováček


Registrace: 13.1. 2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st leden 14, 2009 10:41 pm    Předmět: Re: karty-výklad zdarma Citovat

kopretinka napsal:
www.tajemstviosudu.webnode.cz

Jsi tu nová stejně jako já, jde Ti oněco víc než o výdělek ???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.27 sekund