Fórum - Zobrazit téma - Velká prosba o pomoc - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Velká prosba o pomoc
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Velká prosba o pomoc
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út říjen 16, 2007 11:34 am    Předmět: x Citovat

toora: já nevím Laughing Já to vnímám jinak, ale tohle jsem použila v rámci srozumitelnosti komunikace Very Happy

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út říjen 16, 2007 12:05 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
toora: já nevím Laughing Já to vnímám jinak, ale tohle jsem použila v rámci srozumitelnosti komunikace Very Happy


Šamanko,
faktem je, že představa, kterou kdo má ukrytu pojmem Bůh je vskutku různorodá, a tak tahle povídání o tzv. „boží vůli“ mohou být téměř nekonečná. Jako u každé víry, názoru, či ztotožnění se s jistým učením.

O tom jak to s touhle Vůlí je, a jak s tou vůlí „naší – cože je vlastně tím božstvím v nás, atd. atd.
Třeba i ta představa, že Bůh je "kdosi", kdo do něčeho nějak zasahuje.

Ale, nakonec... proč ne.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: út říjen 16, 2007 11:51 pm    Předmět: Citovat

Bathory: to, co ty nazýváš "zázrak", by defacto mělo být normálním jevem .. ale odvykli jsme si řešit naše problémy. Lidi jsou od přírody pohodlní a pokud něco na něj vyřeší tabletka, tak proč ne Wink
Každopádně na zázraky typu pošlu s x lidma moře energie a on vstane z vozíku nevěřím .. Z toho jsem už vyrostla. Svět už sice není obarvený na růžovo (případně duhově dle typu energie Laughing ) ale o to pevnější je zem pod nohama. Lidé se umí léčit sami - buď svépomocí nebo za asistence někoho druhého .. tabletku pro své uzdravení nosí každý sám v sobě.
Taktéž není dobré rozlišovat lidi na: pošlou energy=s dobrým srdcem, nepošlou energy=se špatným srdcem, případně srdce rovnou nemají Wink Cítím, že základ je úmysl, motivace.
Souhlasím s Toorou, že nejdůležitější je cítit sám se sebou, znát se, vědět, proč to a to dělám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st říjen 17, 2007 8:20 am    Předmět: x Citovat

toora: právě. Když diskutujeme s různýma lidma, velmi často mám pocit (bez ohledu na víru nebo filozofii) jakéhosi oddělení já nebo my a cosi mimo (např. výše jmenovaný). Nemůžu používat reiki bez pojistky nějaké formulky, která jakoby jistí moje chybné rozhodnutí, moji zodpovědnost za to co dělám. Třeba i udělám něco co vnímám jakože nemám do toho jít, ale opentlím to formulkou "pro dobro téhle bytosti" či nějak podobně. Trošku se mi zdá jakoby tyhle formulky měli uhladit špatné svědomí.
Každý někdy moooooc chceme něco někomu poslat a vymýšlíme speciální okliky, tak proč si to upřimně nepřiznat.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: st říjen 17, 2007 8:45 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Přemýšleli jste někdy o tom, proč si to tedy Bůh skutečně nezařídí sám?
Proč neudělá zázrak, ale jde ta pomoc složitější cestou přes nás lidi?


Tak jsem se az ted podival sem na toto misto a vidim tento zajmavy dotaz.

Myslim, ze ten Buh si to prave "zaridi" tak, ze nas tam posle. Treba od toho tu jsme Laughing .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mrtvybrouk
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: st říjen 17, 2007 8:57 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Nemůžu používat reiki bez pojistky nějaké formulky, která jakoby jistí moje chybné rozhodnutí, moji zodpovědnost za to co dělám. Třeba i udělám něco co vnímám jakože nemám do toho jít, ale opentlím to formulkou "pro dobro téhle bytosti" či nějak podobně. Trošku se mi zdá jakoby tyhle formulky měli uhladit špatné svědomí.
šamanka


Třeba je tam ta formulka dobrá jen proto, abysme si pokaždé uvědomili, že co děláme, máme dělat s pokorou v srdci a ne kvůli nějakému našemu chtění Wink Že je víc určena našim vlastním uším než na cokoliv dalšího Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
BATHORY
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.8. 2007
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: st říjen 17, 2007 10:09 am    Předmět: Citovat

ALWEN: Já nemyslela zázrak jako zázrak! Už mě fakt unavuje tady obhajovat to že chci někomu pomoct. Kdo nechce, no tak ať nepomáhá, nikoho tady neodsuzuju a nenutím!!!!! aby momoc nabízel, jenom sem se ptala. Od toho snad reikiwebík je, ne? Aby sem lidi mohli psát prosby, atd... Nečekám, že za dva dny vyskočí z vozíku, chci mu pomoci, aby se to aspoň nezhoršilo, už sem to psala. Promiň, vůbec mě neznáš, tak prosím nesuď a můžeš si být jistá, že vím moc dobře co dělám a proč to dělám. Fakt mě nebaví se furt tady s někým dohadovat. Čekala sem, že sem budou psát jen ti lidi, kteří jsou ochotni pomoct a né s prominutím přechytralí lidi, co jen radí a skutek utek. Omlouvám se, jestli sem teď někoho urazila, ale už mě to fakt nebaví. Končím tuhle debatu o ničem.
Ale nebojte se, já se od vás odradit nenechám Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
BATHORY
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.8. 2007
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: st říjen 17, 2007 10:16 am    Předmět: Citovat

Když nad tím tak přemýšlím, fakt už nevím jak to jinak obhájit. Prostě když sem se zeptala bytostí světla, jestli do toho mám jít, jestli sem schopná mu pomoct a jestli se mám zeptat i víc lidí, tak mi řekli že ano.
Že je šance !!! A už se o tom tady dál nechci bavit. Přeberte si to každý po svém a můžete si o mě myslet co chcete. Upřímně, už je mi to jedno Wink

A mějte se zde všichni moc hezky
Ahoj B.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st říjen 17, 2007 12:49 pm    Předmět: Citovat

BATHORY napsal:
A už se o tom tady dál nechci bavit. Přeberte si to každý po svém a můžete si o mě myslet co chcete. Upřímně, už je mi to jedno.


Milá Bathory,
chtít pomoct někomu, kdo je na tom zle tak jako tvůj kamarád, je soucítění a nepochybuji o tom, že i sem tě vedlo tvé dobré srdce. Smile

Když jsme dostatečně citliví, doléhají na nás hlasité i bezeslovné prosby lidí se kterými se ve svém životě setkáváme. Jak si s nimi poradíme - jak s nimi naložíme je různé, zaleží na naší zralosti. Vcítění se a pochopení toho kdo k nám takto promlouvá.

Ještě obtížnější je však umět trpělivě naslouchat názorům druhých, snažit se pochopit, co nám chtějí říct, zvlášť když je to něco co nám moc nevoní. Očekáváme a pak jsme zklamaní…nakonec veškerá zklamání pramení z našeho očekávání.
Tak snad Bathory třeba zkusit rozšířit svoji chuť pomoci o naslouchání a přijímání také všech těch, kteří nám okamžitě nevyhoví. Wink

Tvému kamarádovi i tobě držím moc palce.
Jistě mu jsi a budeš moc dobrou pomocí i oporou.
toora
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dagmary
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 25.9. 2004
Příspěvky: 72

PříspěvekZaslal: st říjen 17, 2007 10:31 pm    Předmět: Citovat

Bathory ,no tak Very Happy Vždyť je to jenom diskuse!Jak si to tu tak den po dni projíždím (proč jsem sem nechodila dřív!),tak vidím,že se to kolikrát posune trochu jinam i - a asi i jinak,než původně zamýšlel ten,kdo příspěvek původně vložil.
Nebuď smutná,hlavně nezanevři na tenhle webík!Pomoc přijde,uvidíš!A určitě i od těch,kteří sem prostě nenapsali nic.P.S.Už jsi s Milanem mluvila?[/b]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: st říjen 17, 2007 10:42 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Bathoory ty nemusíš nic obhajovat.Ty jsi jen požádala o radu.Zkus si z určitým nadhledem znovu přečíst naše příspěvky a možná tě neco napadne. A když ne, udělala jsi stejně dobře.Někteří jsme ti pomoc nabídli.A ty andělé mněli taky pravdu.To že tě něco trochu nazdvihlo je to, co chtěli andělé aby jsi slyšela.Vždy to co mne znervozňuje je ve mně.Někdy nám trvá než to objevíme, ale je to nutné k vývoji.Buď ráda že se vyvíjíš.Toora to napsala dobře a drž se jí, ona tě svým přístupem a názory hodně učí.Kdyby tě jen chválila a pochlebovala ti,tak tě nic nenaučí.Napiš kdy budeš chtít pomoci.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
BATHORY
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.8. 2007
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2007 10:21 am    Předmět: Citovat

Ahoj Dagmary,
S Milanem sem ještě bohužel nemluvila, čekám až se ozve a měli by sme se konečně hlavně sejít! On psal, že teď vůbec nestíhá, ale že si čas určitě najde co nejdřív. Tak čekám Laughing (a moc díky Very Happy )

Šamene, taky ti moc děkuju a nějakou chválu sem ani nečekala Wink

Všem děkuju a až budu vědět víc, hned se ozvu
Mějte se Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
vlada
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.7. 2002
Příspěvky: 147

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 9:43 pm    Předmět: Citovat

BATHORY: Jdi za tím a nenech se vyvést z klidu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jago
Nováček
Nováček


Registrace: 14.9. 2008
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: so listopad 29, 2008 12:40 pm    Předmět: Citovat

Bathory je jako malé vzteklé děcko, co dupe, když hned nedostane, co si žádá. Mluví o lásce, ale nechápe ji, nejspíš si ji plete s touhou. Moc by jí pomohlo, kdyby si přečetla zmiňované Čtyři dohody. A což teprve, kdyby se je pokusila alespoň zlehka dodržovat... Wink
Třeba hned tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: so listopad 29, 2008 4:29 pm    Předmět: Citovat

jago napsal:
Bathory je jako malé vzteklé děcko, co dupe, když hned nedostane, co si žádá. Mluví o lásce, ale nechápe ji, nejspíš si ji plete s touhou. Moc by jí pomohlo, kdyby si přečetla zmiňované Čtyři dohody. A což teprve, kdyby se je pokusila alespoň zlehka dodržovat... Wink
Třeba hned tu třetí.


Pominu, že příspěvek je rok starý....to nemění nic na tom, že s tebou nesouhlasím. Teď jsem si vytvořila domněnku, že Bathory četla Čtyři dohody odzadu. A dělala všechno, jak nejlépe uměla. Že tak sama chtěla a ne musela. A nesnažila se někomu zalíbit. A zlehka dodržovala čtvrtou dohodu.



Ahoj Very Happy Evík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund