Fórum - Zobrazit téma - Velká prosba o pomoc - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Velká prosba o pomoc
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Velká prosba o pomoc
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2007 2:57 pm    Předmět: Citovat

Ahoj mamko,

promiň, že píši až teď, ale bývám málo na internetu a jsem dost vytížený, tak se tady k ničemu ani moc nevyjadřuji, protože bych ani neměl čas pořádně odpovídat.

Píšeš: „Samozřejmě, že nemůžeme mít všechno vyřešené, a proto taky nemůžeme pomoci každému a ve všem“. Já to vidím tak, že záleží na tom, jak pomáháme. Souhlasím, že u většiny způsobů opravdu záleží i na nás, jak to máme se životem srovnané. Ale u reiki? Vždyť přece sama říkáš: děj se vůle tvá, ne má“. Když říkám „pomáháme“, tak mám na mysli jen to, že sami sebe nabídneme jako prostředek pomoci. A vše ostatní ponechávám na Bohu. Je to jako s modlitbou. Čeho víc je třeba?

Mám dojem, že jednoduché věci zbytečně komplikujeme. Přísluší nám spekulovat o tom, jestli naše dobrá vůle někomu pomůže? Má-li pomoci, pomůže. A i když nepomůže, tak co jsme ztratili? Snad trochu času? Krom toho, moje zkušenosti mi říkají, že dobrá vůle pomůže vždycky; i když ne třeba právě tak, jak bychom si představovali nebo byli schopni i jen vnímat.

Tak to je snad všechno.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2007 4:06 pm    Předmět: Kdo pomáhá? Citovat

sunnyi napsal:
Vždyť přece sama říkáš: děj se vůle tvá, ne má“. Když říkám „pomáháme“, tak mám na mysli jen to, že sami sebe nabídneme jako prostředek pomoci. A vše ostatní ponechávám na Bohu. Je to jako s modlitbou. Čeho víc je třeba?


Mirku,
jak vnímáš ono: „děj se vůle tvá“ a tu vůli tvojí někomu pomoci.

Bez ní by jsi se ani nenabízel.

To jen jako taková lehká nabídka námětu k případnému rozjímání o vůli.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
BATHORY
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.8. 2007
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2007 4:35 pm    Předmět: Citovat

Já to vnímám úplně stejně jako Mirek (sunnyi). Vždyť jsme opravdu jenom prostředníky, kterými energie proudí. Nám to nevezme vůbec nic jiného než chvilku času. A pokud má člověk dobrý úmysl pomáhat a poprosí o tuto léčivou energii, tak oni se o všechno už postarají sami, a přesně takhle si já vysvětluji větu "děj se vůle tvá".
Můžeme být, alospoň podle mého názoru, vděčni za to, že námi vůbec tato úžasná energie proudit může.


Dagmary: moc děkuju Very Happy a taky zdravím Peťulku, mám velikou radost, že se jí daří Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2007 4:49 pm    Předmět: Citovat

Tooro, já to vnímám tak, že sám za sebe si samozřejmě přeji, aby tomu člověku bylo pomoženo. Ale zda a jakým způsobem se to stane, to ponechávám Bohu. Já nemohu vědět, co je pro toho člověka nejlepší. Proč ten problém má, čemu ho to má naučit, k čemu ho to má dovést a jakým způsobem. Jen VÍM, že prosba, že modlitba a čistý záměr vždy naleznou odezvu.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2007 5:10 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
Tooro, já to vnímám tak, že sám za sebe si samozřejmě přeji, aby tomu člověku bylo pomoženo. Ale zda a jakým způsobem se to stane, to ponechávám Bohu.


Mirku,
proč si myslíš, že bez tebe by to zařídil Bůh hůř? Wink

P.S.
Neber to prosím osobně, ale zase jen jako rozvinutí tohoto téma.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2007 10:45 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Já bych přiložil polínko pod oheň.Proč si myslíme, že on by si to sám nevyřešíl.Sám si to zvolil a má dost sil aby si to odžil.Nemněl by hledat pomoc u boha ale v sobě.V sobě najde odpoveď proč a jak.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dagmary
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 25.9. 2004
Příspěvky: 72

PříspěvekZaslal: so říjen 13, 2007 10:15 am    Předmět: Citovat

Šamane,tak mě napadlo:Možná,že Milan odpověď hledal,ale nenašel,nebo to šlo špatně,nepochopil,co já vím...
Dobře se hledají odpovědi,když je člověk nad věcí,ale jak je to osobní problém,je to trochu jinak,sama jsem si to nedávno prožila s Peťulkou.Byla jsem zkraje totálně rozhozená a nenapadlo mě nic.Navíc tu šlo o čas.
Možná,že Milan potřebuje to samé,takové to nakopnutí motorku správným směrem. Very Happy Bathory přece psala,že jde teď o to,aby se nemoc nezhoršovala.

Trochu mi vrtají hlavou,když jsem tak četla diskusi,i jiné,názory ve stylu Nechat vše na Bohu,člověk by měl pomoc hledat u něj a v sobě,vybral si tuhle karmu a nemá se do ní zasahovat a tak.Skoro se mi zdá,že v tom případě by mohlo jít Reiki k ledu.Reiki má právě nástroj na zlepšení špatné (alespoň tak,jak je vnímána v běžném životě) karmy.Nejde o to,aby si někdo hrál na Boha a dělal zázraky,tak to snad nikdo tady ani nevnímá,ale pokud se taková karma zlepší,nebo úplně zlomí láskou,a Reiki je láska,tak je to přece v pořádku,ne?
Asi každej už alespoň někdy poznal,kdy nemá zasahovat,do čeho se nemá pouštět a v tom případě to respektuje.
A pokud někdo dá k dispozici tuhle energii druhému,dotyčný se nejen vyléčí,ale pochopí,že tu je něco,co funguje,tím pádem začne pracovat na sobě,je to výhra.
Osobně si nemyslím,že budu-li praktikovat Reiki na druhých se svolením a s čistými úmysly,přitáhnu si na sebe i jejich karmu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: so říjen 13, 2007 10:54 am    Předmět: Citovat

saman napsal:
Proč si myslíme, že on by si to sám nevyřešíl.Sám si to zvolil a má dost sil aby si to odžil.Nemněl by hledat pomoc u boha ale v sobě.V sobě najde odpoveď proč a jak.Šaman


Ahoj Šamane.

U Boha…u sebe, znáš to – „člověče pomoz si, Bůh ti pomůže“, „ty krok k Bohu, on k tobě deset….“

Jak je to tedy vlastně s tou pomocí?
Tedy především jak je to s námi?

Souhlasím s tebou Šamane, že odpovědi bychom měli hledat především sami v sobě. Na druhou stranu je pravda, že tu jsme právě a především jeden pro druhého. Very Happy
Čím víc budeme pracovat na sobě, tím víc jsme taky co platní těm druhým. Jinými slovy, čím lépe budeme rozumět sami sobě, tím dokonaleji porozumíme všemu i všem, kteří naši pomoc potřebují.
Tedy nejde o to nesnažit se, nebo naopak snažit se za každou cenu. To by bylo na Zemi hodně smutno, kdyby každý zavřel dveře s tím, že jen ať si každý pomůže sám, vždyť na to přece má.

Nelze přeci zpochybnit sílu myšlenky. Když na někoho, koho znám pomyslím s láskou, jistě to celým vesmírem zavibruje jinak, než kdybych na něj měla třeba vztek, stejně jsme nakonec my těmi hlavními na příjmu všeho, co vysíláme a vytváříme.

Proto jsem tady taky reagovala na Sunyiho příspěvek, abychom se nad věcmi, především sami nad sebou a svými pohnutkami, zamýšleli hlouběji. Čím kutáme do větší hloubky, čím blíž jsme k prameni, tím je naše voda čistší, lahodnější a není důvod ostýchat se nabídnout její doušek také dalším žíznivým.
Vždyť v mělké nádobě voda brzy zahnije.
Smile
Nejsem ani proti, ani pro nabízení se ku pomoci. Resp. obojí je v pořádku, ať to, či ono vychází z toho, jak se právě rozhodneme, obojí je dílem právě toho okamžiku a volba je naše svaté právo. Pokud však toužíme po tom, abychom byli tomuto světu opravdu něco platní, pak je nezbytné při tom všem pozorně koukat, co to právě v tuto chvíli dělá s námi a zároveň, i o těch nejjemnějších hnutích, co námi procházejí, o všem co se děje, rozjímat.

Porozumět Boží vůli, znamená porozumět sobě.

Když tedy jednat, tak vědomě.
Jednat podle sebe - podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.
Potom ať se každý z nás rozhodne jakkoli, vždy to je jen jeho rozhodnutí, a je v pořádku.

Jak nabízení se, tak i nenabízení, je tedy svobodné rozhodnutí každého z nás.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: so říjen 13, 2007 6:31 pm    Předmět: Citovat

Tooro, tady mi něco podsouváš. Já si vůbec nemyslím, že beze mne by to Bůh zařídil hůř. Ale jak sama hezky píšeš v dalším příspěvku, jsme tady jeden pro druhého a na světě by bylo hodně smutno, kdybychom jeden před druhým zavírali dveře, jen ať si každý pomůže sám. Takže tak.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: so říjen 13, 2007 10:53 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Mate pravdu v tom, že být nad věcí a radit je úplně jiné, než to zažívat sám.Proto tu diskutujeme, abychom k něčemu dospěli a poradili. A svět by byl skutečně smutný, kdyby jsme jeden před druhým zavřeli dveře.Já to myslel s to samopomocí tak, jak je to u homeopatik.Tam taky jdu k někomu a čekám pomoc.On mi řekne co je mi, co nefunguje a pak mi dá homeopatika, ale ony neléčí nemoc, ale vyburcují můj autoimunitní systém a tělo se z nemocí vypořádá samo.
Máš pravdu, když je člověk v průseru, tak potřebuje pohled z venčí, protože na svůj stav se dívá skrze ten průser.Jako by mněl na očích zkreslující brýle.Nemůže být objektivní, ale mi by jsme mu mněli ukázat cestu, postavit na start a dát povel ke startu.Je úplně jedno, jestli poběží úplně sám, nebo ho budu podepírat a nebo ho do cíle donesu.On tu trať absolvoval sám dle svých momentálních dispozic.Vždy platilo a bude platit, když za někoho udělám všechno já, tak on se nic nenaučí.To ale neplatí o nás, mi jsme už dál.Ale stále si myslim, že člověk by mněl hledat odpovědi a pomoc v sobě. Bůh nám nepomůže dosáhnout osvícení.On nám pomáhá jak může,ale poznání nechal na nás.Mi si musíme sami uvědomit, že né buh venku, ale v nás, že se o pomoc mám obracet dovnitř a ne ven.Teď ale nevylučuji to, že se rodíme do okruhu lidí, kteří tu jsou aby nám pomohli objevit to božství v nás.Oni tu jsou proto, aby nám pomáhali, ale každý z nás má na to, aby to zvládl.Někdo mne postaví na tu startovní čáru ale závod je můj.Je na tom krásné, že i když závodím jen sám se sebou,nejsem opuštěný.To je obrovský rozdíl.Já jsem si zvolil, že budu sám, je to jenom moje cesta, ale nejsem opuštěný,kolem sebe mám množství milujících lidí.Ale být opuštěný, bez přátel,nikomu na mne nezáleželo,to je obrovský rozdíl.Možná mi odpustíte jeden skutečný příběh.Bylo to na celostátním závodě tělesně postižených spasmoletiků, lidí, kteří mají nekoordinované pohyby v USA.Zazněl výstřel a všichni vyběhli na start,chlapci i dívky.Každý bojoval sám se sebou a se svou nemocí a zároveň chtěl dokázat těm co ho dovezli a s ním léta trénovali, že na to má.Byla to pro ně obrovská výzva.Jeden ale v zatáčce před cílem upadl.Zůstal na zemi a rozplakal se.Všimla si toho jedna dívka a zastavila se a vrátila se k němu.Zaptala se ho, není ti něco.Ona svůj závod vzdala kvůli němu.Postupně se zastavovali ostatní závodníci a vraceli se k tomu jedinému, který zůstal na zemi.Pomohli mu vstát a za bouřlivého potlesku celého vyprodaného stadiónu došli do cíle všichni společně.Mněli větší potlesk než světoví rekordmani,celý stadión tleskal ve stoje, protože všichni na stadionu byli pyšní,že patří k takovým lidem jako jsou tam na dráze,oni nám ukázali lepší tvář člověka.Ti postižení jsou sami ve své nemoci, ale nejsou opuštěni.
Jenom dodatek.Jenom vyspělý člověk si sám přizná, teď už to nezvládnu a jde si pro pomoc, ale není pasivní.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
medea
Nováček
Nováček


Registrace: 11.10. 2007
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po říjen 15, 2007 11:36 am    Předmět: Citovat

ahojky já věřím,že naděje umírá poslední a ze zkušenosti s naší babičkou ,vím ,lékaři ne vždy mají tak docela pravdu-vydrž a stuj si za svým. Samozřejmě pomohu,jestli je to možné sděl mi bližší informace,klidně i na e-mail. krásný den
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: po říjen 15, 2007 12:36 pm    Předmět: Citovat

Hezky pribeh Samane Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po říjen 15, 2007 4:03 pm    Předmět: x Citovat

Přemýšleli jste někdy o tom, proč si to tedy Bůh skutečně nezařídí sám?
Proč neudělá zázrak, ale jde ta pomoc složitější cestou přes nás lidi?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
BATHORY
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.8. 2007
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: út říjen 16, 2007 8:39 am    Předmět: Citovat

Ahoj všichni,
teď čekám až se mi Milan ozve a potom hned napíšu.

Děkuji za nabídku Medeo, i Vám všem Wink B.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út říjen 16, 2007 8:57 am    Předmět: POZOROVACÍ PRINCIP. Citovat

samanka napsal:
Přemýšleli jste někdy o tom, proč si to tedy Bůh skutečně nezařídí sám?
Proč neudělá zázrak, ale jde ta pomoc složitější cestou přes nás lidi?


Jakej Bůh, prosímtě Šamanko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 4 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund